Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - čtvrtá část

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od pepa007 »

xmenadis píše:Jaký je můj pocit z New Yorku? Celé tři dny jsem byl v úžasu, protože nic takového člověk v Evropě nemá šanci zažít. Je špinavý, chaotický, ale to jsou, podle mě, jedny z věcí, které New York dělají New Yorkem. To město má neuvěřitelný charakter a ta kombinace obrovského metropolitního města 21. století a tradičních věcí, jakými jsou třeba žluté taxíky, vlaky metra a mnohého dalšího, z něj dělá něco, co se mi vrylo do „databáze“ (hlavy) nejlepších zážitků v životě. New York jsem si vyloženě zamiloval a moc mi to město chybí.

Asi se mnou nebudete ve všem souhlasit, třeba se mnou nebudete souhlasit vůbec, ale píšu opravdu jen to, co cítím. Je možné, že pokud tam už člověk nějaký čas strávil, tak mu to přijde úplně jiné. Tohle byl spíš takový OT příspěvek, jelikož se až tolik netýkal samotného cestování, jako spíš takového výlevu mých cestovních myšlenek :D V další části bude Washington DC a úplný závěr bude cesta zpět. Tak snad vás už nenudím a budete se těšit na další části :)


Hezkej report! Souhlasím že tu atmosféru nelze zažít v Evropě, čímž neříkám jestli je horší nebo lepší :D

Mě osobně New York nikdy nelákal, ale pak jsem se tam vydal na 5 týdnů, protože zkusit se má všechno. A byl jsem příjemně překvapenej. Nijak mě nelákaly turistický cíle, takže jsem například nebyl na Empire State Building ani u sochy svobody - možná jsem jedinej turista v dějinách NYC kterej obojí vynechal :D - nebyl jsem ani v Brooklynu, ani u Rockefeller centra, ani na nádraží,... mě prostě tyhle věci neberou. Z těch "turisických" míst, kterým se člověk dřív nebo později nevyhne jsem zažil samozřejmě Times Square (hroznej hnus, doporučuju max projet v noci taxíkem, ale nevystupovat), památník 11. září (to je pateticky přehnaná psycho šílenost), Wall St. (nejhnusnější ulice a čtvrt v NYC?), Central park (super!). Zkoušel jsem tam vést takovej ten "obyčejnej život" a docela mi to vyhovovalo. Zdaleka to není tak hektický, jak má člověk pocit když se motá na těch exponovaných místech.

Co mě v NYC sralo je absolutně nefunkční povrchová hromadná doprava – autobusy nerespektujou vůbec žádnej jízdní řád a jsou hnusný a smradlavý a jezdí tím fakt jen spodina => takže nemá smysl jezdit ničím jiným než taxíkama. ale 50% všech aut v NYC jsou žlutý taxíky, dalších 30% jsou Uber, dalších 10% jsou limuzíny a zbytek jsou busy a pár soukromých aut – to se pak do p****e nemůžou divit, že tam mají všude neustálý zácpy. tohle si prostě žádá nějakou zásadní změnu a systémový řešení. :-)


xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od xmenadis »

Děkuji oběma za pochvalu, cením si toho :thumbup:

Jinak já ty známé místa obchodil spíš z "povinnosti" a že jsem je alespoň jednou v životě chtěl vidět. Hlavně třeba One WTC, protože mám rád mrakodrapy. Hrozně jsem si zamiloval Brooklyn Bridge. Šel jsem si sednout do Brooklyn Bridge Parku ještě i před odletem zpět do Evropy (ale k tomu až v poslední části) a byl to hrozně skvělý pocit :D

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od xmenadis »

Jak jsem slíbil, tak konám... do třetí části na předchozí straně jsem doplnil fotky: viewtopic.php?p=202539#p202539 (jsou pouze "ilustrační", jelikož většina je focena telefonem).

A jako bonus jsem se konečně dokopal k úpravě alespoň některých fotek z foťáku :thumbup: :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od xmenadis »

Zdravím všechny... tak po nějaké době opět aktualizace, tentokrát zase o další video: https://www.youtube.com/watch?v=xQzaJu-17OY Bohužel nefunguje na mobilních zařízeních kvůli písničce, která měla být volně použitelná :(

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od xmenadis »

Zdravím všechny. Ač by se mohlo zdát, že umřel další můj TR, není to tak. Bohužel je tolik věcí, co chci/musím ve svém volném čase udělat, že psaní TR a mnoho dalšího už prostě nezvládám :( Třetí část se však pokusím vyplodit do konce ledna, pokud se zadaří... mezitím jsem sepsal aspoň něco krátkého, takovou recenzi na American Airlines na trase LHR-JFK: http://kahanek.eu/2016/01/recenze-jake- ... -atlantik/


xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé za velkou louží s BA a AA (PRG-LHR-JFK a zpět) - třetí část

Příspěvek od xmenadis »

Obrázek
Tak jsem zde s kratší třetí částí, která je hoooodně opožděná kvůli vysokému pracovnímu nasazení (člověk holt musí makat, aby bylo za co cestovat :| )

Součástí mé cesty do Spojených států byl i osmidenní pobyt ve Washingtonu D.C. u mé sestřenice. Ač jsem tomu městu po úžasném New Yorku nemohl ze začátku přijít moc na chuť, po těch osmi dnech byl můj názor úplně opačný a Washington mě velice zaujal.

Malá vsuvka: Nebojte, na trip reporty z USA jsem samozřejmě nezapomněl a ani jsem se na ně nevykašlal. Jen je toho na mě opět hodně a bohužel musím dát přednost věcem, za které jsem placen a které, např. kvůli uzávěrce časopisu, nepočkají. Omlouvám se tedy, že je další část až po několika měsících od první a druhé.

Z New Yorku jsme vyjížděli v podvečer, abychom za zhruba čtyři a půl hodiny vysedli ve Washingtonu. Cesta Vamoose autobusem byla vcelku příjemná, moc lidí nejelo, takže jsme každý měli pro sebe celou dvousedačku.

Po příjezdu následoval spánek a do města jsme měli vyrazit další den. Měli… dohnala nás únava z téměř třídenního chození po New Yorku, což znamenalo, že jsme dopoledne proflákali a odpoledne vyrazili do většího nákupního centra Tyson’s Corner. Aspoň jsem využil příležitosti a nakoupil rovnou nějaké dárky pro rodinu. Na jídlo jsme se stavili v T.G.I. Friday’s, které bylo výborné a velmi rád bych si to někdy zopáknul. O českých pobočkách jsem toho však moc dobrého neslyšel, ale chtěl bych to porovnat, takže to jistě někdy v Praze prubnu.

Obrázek

Následující den jsme si naplánovali tůru okolo Bílého domu, Washingtonova památníku a potom směrem ke Capitolu, jehož kopule byla, bohužel, obehnána lešením. Od něj pomalu směr na zastávku metra Metro Center, kdy jsme po cestě míjeli velmi známou budovu FBI (jistě znáte z mnoha filmů či seriálů). Při pohled na mapu bych to ani neřekl, ale nakonec z toho byla téměř desetikilometrová procházka, velmi příjemna však.

Obrázek

Co se dělo v dalších dnech? Byl jsme poprvé nakupovat v běžném americkém supermarketu, byli jsme si zapádlovat v kajaku na řece Potomac (a přímo pod letadly přistávajícími na letišti Ronalda Reagana), prošli večerní a velmi živý Georgetown, zašli na grilovačku k sestřeničiným kamarádům, navštívili Lincolnův památník, National air and space muzeum, předsezónní zápas Washington Capitals proti Carolina Hurricanes, sledovali startující letadla v parku za dráhou Reaganova letiště, zajeli do Alexandrie a trajektem do National Harbor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Když se tak zpětně za cestováním po Washingstonu ohlížím, tak mě mrzí jedna věc a to ta, že jsem nenavštívil Arlingtonský národní hřbitov.

Jak jsem psal na začátku, po několika dnech v New Yorku a euforii z něj bylo těžké přijít Washingtonu na chuť a nejspíš to i na mně bylo vidět. Po těch osmi dnech jsem však úplně změnil názor, jelikož mi ten klid a čistota Washingtonu nakonec dost sedl. Je úplně jiný než New York, není tam zdaleka tolik turistů, narvané největší atrakce, je tam čistě, staré části města mají velmi pěknou architekturu, večerní život mi přišel takový hodně přátelský a příjemný. Nedá se to slovy moc popsat, člověk to musí zažít, aby věděl, o čem je řeč.

Na závěr přidávám ještě video (které jste už někteří viděli).
https://www.youtube.com/watch?v=xQzaJu-17OY


Odpovědět