Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od velpa.66 »

Každý kdo má rád létání asi sní o tom že až jednou...,tak si zaletí na cestu kolem světa.
Mě se to "až jednou" podařilo díky kreditní kartě CITI a všem partnerům ČSA.
Vypsal jsem si vysněné destinace,mezi tím jsem některé navštívil a tak se seznam zužoval.Nakonec jsem se rozhodl že poletím mírným a tropickým pásmem a odskok na Aljašku si nechám na někdy jindy.
Když se chystáte na takovou cestu tak vás určitě zajímá s kým poletíte a snažíte se dostat do seznamu co nejexotičtější společnosti a zajímavý mix letadel.Dost dlouhou dobu jsem seděl nad plánovačem Skyteamu cesty kolem světa.Kdo to zkoušel ,tak ví že se nedají až tak jednoduše propojit všechny vysněné destinace v jednu cestu.
Pak přijde na řadu další krok a to je udělat z naplánované cesty platnou letenku.Začal jsem někdy v říjnu 2014 s předpokládaným odletem únor 2015.Po několika pokusech dát ji dohromady korespondečně jsem to vzdal a nechal pár měsíců u ledu než jsem měl čas a chuť vyrazit do Prahy .
V mezičase jsem plánoval nový termín cesty, protože původní bych nestihl.
Nakonec jsem vybral termín říjen-listopad 2015,podle toho jak budou vycházet dostupné letenky. Se sepsaným plánem cesty jsem koncem února přišel do kanceláře ČSA. Paní mě usadila se slovy "udělejte si pohodlí,to bude na delší dobu".Tak jsem ji přednesl svůj plán PRG-SXM-ACA-LAS-TPE-SYD-KULnebo SIN-PRG.Můj požadavek byl odlet mezi 1.10-10.10 s tím že mám na cestu max 25dnů.Na to se mě paní zeptala jestli jsem se s někým vsadil že obletím svět za 20 dní ,nebo proč tak zbytečně spaluji míle.Nic méně začala skládat lety.Výběr prvního segmentu byl jednoduchý přelet PRG-AMS abych mohl letět na SXM s KLM v B747 v novém bussines.Potom jsme našli spojení SXM - MEX s přestupem na JFK a časem na přestup cca 6hodin s DELTOU v B757 a z JFK do MEX s AEROMEXICO v B737.Tady se nám to začalo komplikovat s odskokem do ACA.Nebyly žádné volné letenky i kdybych si je dokoupil za hotové a zůstat v ACA osm dnů jsem nechtěl.Nakonec jsme tento segmen vzdali a pokračovali MEX-LAS s AEROMEXICO v B 737.Z LAS přískok do LAX s DELTOU v E175 a časem na přestup 5hodin, pokračování s KOREANAIR v A380 protože CHINAAIRLINES neměla volné lety v bussines .Tím pádem ne TPE ale INC.Další problém nastal mezi INC a SYD.Tam mě to hnalo s přestupem v CAN s CHINASOUTHERN,tak jsem ušetřený spoover věnoval ICN a pokračuji po 26hodinách s KOREANAIR v A330 do SYD.Ze SYD do KUL jsem měl zálusk na GARUDU s přestupem v JAKARTĚ ,tak exoticky to zní,ale poletím s CHINASOUTHERN v A330 s přestupem v CAN.Tak mě přestup v Číně nemine.Po třech hodinách čekání budu pokračovat s CHINASOUTHERN v B737 do KUL.Z KUL budu pokračovat s KOREANAIR v B777 do INC a po 6ti hodinách poslední let s KOREANAIR v B777 do PRG.
No podařilo se nám to nacpat do 20ti dnů.
Letenka byla odeslaná ke schválení,potvrzená a vystavená 25.2.2015.
Teď byl na řadě další krok - kde se ubytovat.Amsterdam celkem jasný ,jednoduché ubytování u letiště,potřebuji jen přespat stačí IBIS.
Horší to bude na SXM,všechno na Simpson bay u letiště beznadějně vyprodáno kromě kasina vedle letiště,ale to mě neláká to si užiju ve Vegas.
Konečná volba padla va Simpson bay resort pár kilometrů od letiště.Nechám se překvapit.
V Mexico city jsem si našel jen malý hotýlek z řetězce SMALL LUXURY HOTELS OF THE WORLD jménem Downtown,který vypadá jako oáza klidu uprostřed města.Tady bych se chtěl trochu zrelaxovat po nočním přeletu z NYC.
V Las Vegas se mě zalíbila "slonovinová věž z nekonečného příběhu" v podobě hotelu Stratosphere,levný,vypadá čistě a stejně v něm budu jen spát.
V INC jsem si vzal jeden z hotelů naproti letiště Numberone,vedle BestWesternu kde jsem spal minule, abych mohl porovnat.
Původne jsem měl v Sydney bydlet u známých,ale ti se mezi tím vrátili zpět do Anglie. Tak jsem si řekl že na cestu kolem světa už asi nepoletím a
vybral si v hotelu Shangri-la pokoj s výhledem na most a operu.
V původním letovém plánu jsem zvažoval jestli SIN s hotelem Marina bay sands nebo KUL s něčím z čeho bude výhled na Petronas,nakonec rozhodly volné lety do KUL.
V Kuala Lumpur padla volba na Traders hotel Kuala Lumpur,doufám že jsem zvolil dobře.
Hotely jsou vybrány,tak ještě před rezervací dát dohromady víza.
Víza byla potvrzená běhěm pár minut a mohl jsem zarezervovat hotely.
Co dál?
Co budu dělat na SXM,proč sem vlastně letím? Asi proto abych se vyfotil u plotu letiště ,ale co dál?
V Mexico city se vyspím a letím dál.
Las Vegas to mě opravdu zajímá,to si projdu a zaletím si na Grand Canyon.To si musím ještě dokoupit.Jen nevím jestli až ve Vegas nebo raději dopředu.
V Soulu využiju nabídku letiště a pojedu na polodenní výlet do města.Posledně jsem byl na noční prohlídce a byl jsem jediný účastník,tak jsem si užil .
V Sydney chci vyzkoušet veřejné grilování na pláži a podívat se do Modrých hor.
A v Kuala Lumpur? Nevím ,možná hotelový bazén.
Tak a skoro poslední věc.Jak velký kufr a co do něho?Jsem zvyklý létat jen s kabinovkou a dálkovky jsem zatím zvládal navíc s malým kufrem velikosti kabinovky.Co si vzít na oblečení? Raději jeden velký kufr,nebo dva menší?A co cestovní lékárnička?
Vím že tripreport bych měl psát až po návratu z cesty,ale to většinou už nemám čas.Navíc ležím s angínou v posteli a doufám že budu do odletu 1.10.2015 FIT!


kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od kocour65 »

Na hodne tvých otázek ti urcite daji odpověď na psychiatrii - mozna ze budes mit stesti a dostanes se tam i do vesmiru

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od velpa.66 »

kocour65 píše:Na hodne tvých otázek ti urcite daji odpověď na psychiatrii - mozna ze budes mit stesti a dostanes se tam i do vesmiru


Dík za radu,škoda že je v pondělí státní svátek.V úterý se tam zastavím a s někým to proberu. :D

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od misob »

Nešlo by toho trolla kocoura zabanovať? nič k veci, len urážky...

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od misob »

velpa 66.: No s kufrom Ti neporadím, ja sa vždy v destinácií nejaku dobu zdržím, takže beriem vždy veľký kufor tesne pod hmotnostným limitom :) Ale do lekárničky si určite pribal Normix alebo aspoň Endiaron aby si sa vyhol nečakaným dlhým a opakovaným návštevám WC :)


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od kowal »

V SYD jsem bydlel v Shangri-la (31. patro) a ve Four Seasons (26. patro), z obou byl super výhled na operu i most. V KUL také Shangri-la, tam byl hezký výhled na Petronas Towers. Ale MBS v SIN se mi líbil o hodně víc, navíc k suite je i přístup do salónku nahoře u bazénu, nemusí se stát nikde fronty (třeba u bazénu).

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od velpa.66 »

kowal píše:V SYD jsem bydlel v Shangri-la (31. patro) a ve Four Seasons (26. patro), z obou byl super výhled na operu i most. V KUL také Shangri-la, tam byl hezký výhled na Petronas Towers. Ale MBS v SIN se mi líbil o hodně víc, navíc k suite je i přístup do salónku nahoře u bazénu, nemusí se stát nikde fronty (třeba u bazénu).


SIN si kvůli MBS nechávám na samostatnou cestu,ale počkám až přestaví letiště ať to mám při jedné cestě.Proto jsem rád že to tentokrát nevyšlo.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od velpa.66 »

misob píše:velpa 66.: No s kufrom Ti neporadím, ja sa vždy v destinácií nejaku dobu zdržím, takže beriem vždy veľký kufor tesne pod hmotnostným limitom :) Ale do lekárničky si určite pribal Normix alebo aspoň Endiaron aby si sa vyhol nečakaným dlhým a opakovaným návštevám WC :)


Už to pomalu skládám-ENDIARON,něco proti mykózám,něco na bodnutí hmyzem a třídenní antibiotika.Doufám že mi to v USA a Austrálii pustí dál.

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od misob »

V USA s medikamentmi nebol žiaden problém. Dokonca ani s jedlom :) jedine mäso tuším nie je povolené dovážať.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od flyingblue »

misob píše:V USA s medikamentmi nebol žiaden problém. Dokonca ani s jedlom :) jedine mäso tuším nie je povolené dovážať.


mam za to, ze do USA nemuzes privizt zadne cerstve/syrove jidlo (ovoce, zelenina, nebo treba tatarak).

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od misob »

flyingblue: asi máš pravdu, no nám to každopádne prešlo. Aj keď jednalo sa len o nejaké bezlepkové chlebíky a sušienky.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od jencik »

Suche veci nevadia, vadi maso, mlieko, zvierata, poda, ovocie zelenina atd v tychto veciach totiz mozno priniest choroby, ktore by sa mohli rozsirit na uzemie USA.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od jane »

Já vždycky cestovala jen s kufrem v kabině, člověk potřebuje pár věcí a ty si může pak na hotelu nechat vyprat. Oblečení do mírného pásu budeš mít plus mínus na sobě a k tomu stačí nějaké šortky a trička do tropů :)

Možná kdybys napsal přehledně pod sebe, kolik hodin v každé destinaci budeš, bylo by jednodušší ti poradit, co tam dělat - takhle je v tom hrozný guláš :)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od velpa.66 »

jane píše:Já vždycky cestovala jen s kufrem v kabině, člověk potřebuje pár věcí a ty si může pak na hotelu nechat vyprat. Oblečení do mírného pásu budeš mít plus mínus na sobě a k tomu stačí nějaké šortky a trička do tropů :)

Možná kdybys napsal přehledně pod sebe, kolik hodin v každé destinaci budeš, bylo by jednodušší ti poradit, co tam dělat - takhle je v tom hrozný guláš :)


SXM-51hodin
MEX-31hodin
LAS-64hodin-tady jsem si dokoupil výlet na Grand Canyon to stačí.
INC-26,tam už program mám
SYD-87hodin-tady si program dolaďuji
KUL-83hodin -tady zatím nemám nic v plánu.
Dík za radu.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa

Příspěvek od bepo »

Prosím ťa, za koľko míli bola letenka?


Odpovědět