Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Příspěvek od velpa.66 »

Jedna známá se mě před cestou ptala kudy a kam vlastně poletím. Rěkl jsem jí že 1.10. odlétám do Amsterdamu a pak letím na Svatého Martina. Ona se zarazila a říká : "Co budeš tak dlouho dělat v Amsterdamu ? "

Jsem na Svatém Martinovi . Prošel jsem imigračním a mám v pase další exotické razítko. Než dorazil kufr ,tak jsem se na WC převlékl do lehčího oblečení , vzal kufr a šel zjistit jak tady fungují taxíky . Informace že cena nepřesáhne 15,- USD mě potěšila a já vyšel před letiště kde mě plnou silou oválo karibské vlhké horko .Teplota se pohybovala kolem 30ti stupňů . Holandská část SXM používá dvě měny . Místní gulden a USD . Všechny ceny v obchodech jsou uvedeny v obou měnách , ale skoro všichni platí v USD . Ve francouzské části jsem nebyl , tam by mělo platit i euro . Bez problému se dá všude zaplatit platební kartou i malé částky .
37.1. letiště SMX.jpg
39. 3. cesta do resortu.jpg
40. 4. resort.jpg

Hned první taxík mě odvezl do resortu Simpson Bay ležícím na protější straně letiště . Cena 12,- USD pak byla stejná i při ceste nazpět . Příjemný taxikář , černoch , se choval přesně tak jak si představujeme obyvatele karibiku , vysmátý a v pohodě .
41. 5. recepce.jpg
42. 6. recepce.jpg
Z recepce byl krásný výhled na letiště. Odbavení na recepci bylo taky v pohodě i když jsem přijel asi o dvě hodiny dříve tak jsem hned dostal svůj apartmán . Jestě dvě rady - v resortu se skládá návratná kauce ve výši 200,- USD , je lepší ji zaplatit hotově a při odjezdu si ji zase vybrat v hotovosti a druhá za odvezení kufru do apartmámu se doporučuje dát řidiči spropitné 1,5 USD za kus . Hotelovým minibusem mě odvezli do mého apartmánu. Resort je taková ta americká klasika s restauracemi , kasinem , prodejnama ... . Sice si dává **** , ale je to spíše ***+.
44. 8. pohled k moři.JPG
45. 9. před apartmánem.JPG
46. 10. nad apartmánem.JPG
Moderně zařízené pokoje a plně vybavená kuchyně včetně nádobí a všeho co potřebujete k vaření.
47. 11. ložnice.JPG
Velký americký sporák s indukční deskou a velkou troubou na krocana , mikrovlnka , mixer, topinkovač a velká lednička s mrazákem plným ledu .
48. 12. kuchyně.JPG
49. 13. vybavení.JPG
Po celém resortu je dost míst kde si můžete udělat grilpárty .
52. 16. grilové zákoutí.jpg
Fungující plážový servis je v ceně (ručníky,lehátka) . Pár minut chůze od resortu je dost velká prodejna potravin s rozumnými cenami a teplým pultem kde si můžete vzít sebou do krabičky teplou snídani nebo denní jídlo. Cena je jednotná podle váhy. Snídaně cca 15,- USD / kg , denní jídlo 10,- USD / kg . Výběr velmi slušný a cena i pro místní asi normální protože jak jsem se díval, tak si to kupovali skoro všichni bez rozdílu, zedníci i úředníci . Ochutnal jsem a pak jsem už jinam pro jídlo nešel. Tak vypadá jídlo přeložené z krabičky na talíř.
50. 14. jídlo z krabičky.JPG
Nasycen jsem šel okusit karibské moře .
51. 15. cesta k pláži.JPG
Zbytek dne jsem trávil na pláži .
53. 17. pláž.jpg
54. 18. moře.jpg
55. 19. slunečníky.jpg
56. 20. bazén.jpg
Zahlédl jsem i odlet našeho 747 z AMS dál na ostrov Curacao, které tady mělo přestávku tři hodiny.
43. 7. odlet 747.jpg

V noci byla bouřka a ta se podepsala i na vzhledu pláže . Ráno jsem se probudil ještě za tmy a tak jsem posnídal z malé zásoby jídla které vozím sebou pro případ "ztoskotání" . Seběhl si na ranní koupel do moře a po otevření kavárny si dal pořádnou kávu a kroasán . Dnes mám před sebou to proč jsem sem přiletěl , podívat se k plotu letiště na Maho Beach . Šel jsem pešky po silnici směrem k letišti a pak kde to šlo podél plotu letiště .
57. 21. gril na pláži.jpg
58. 22. cesta 1.jpg
59. 23. cesta 2.jpg
[attachment=39
60. 24. cesta 3.jpg
61. 25. cesta 4.JPG
62. 26 . cesta 5.jpg
Chvíli jsem se zastavil na konci dráhy a udělal pár fotek , pak jsem se vydal směrem k letišti.
63. 27. ltiště z druhé strany.jpg
64. 28. letiště 2.jpg
65. 29. letiště 3.jpg
66. 30. letiště 4.jpg
Za plotem bylo i několik vraků.
67. 31. vraky za plotem.jpg
68. 32. za plotem.jpg
Kousek cesty jsem procházel takovou uličkou kde jsem se necítil zrovna bezpečně,raději jsem přidal do kroku abych se co nejdříve vrátil na pláž podél letiště .
69. 33. podél plotu.jpg
Tady bylo vidět že včera v noci bouřilo.
70. 34. pláž po bouři.jpg
Celkem jsem šel asi hodinu než jsem došel až na Maho Beach .
71. 35. už tam budu.jpg
72. 36. letiště.jpg
73. 37.bar na pláži.jpg
74. 38. pláž.jpg
75. 39. pozor štěrk.jpg
76. 40. díra v plotě.jpg

Více fotek sem nedostanu, proto pokračování příště.
Přílohy
38. 2.cesta do resortu.jpg
Naposledy upravil(a) velpa.66 dne 24. 12. 2015, 15:26, celkem upraveno 1 x.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Příspěvek od alesesl »

Vyborny TR a zajimave fotky. To jidlo v C u CSA nevypada spatne, ale prijde mi ho nejak malo a hlavne, kdybych za to mel platit jako platici zakaznik, tak bych radsi zvolil jineho dopravce. SXM vypada uzasne,stejne jako jidlo od KLM.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Příspěvek od velpa.66 »

Jídlo na letech CSA, a vůbec v letadle je na samostatný článek.
Co se týká množství jídla . Letím krátký let do dvou hodin v C, mám čas ,tak si zajdu do salonku kde se najím , pak pokračuji do letadla kde nejpozději do 30minut dostanu další jídlo. Mě to stačí,kdybych se nacpal v salonku jak někteří ,tak už v letadle na tak krátkém letu nejím. Kupovat kvůli vstupu do salonku a lepšímu jídlu v letadle C letenku nemá smysl. Když si k letence CSA připlatím cca 650,- mám to i se salonkem a C občerstvením . Těm kterí maji rádi pivo nebo alkohol před odletem se to v PRG vyplatí. Mě letenka v C na letech do šeti hodin nedá nic navíc.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Příspěvek od krakra »

Moc dobré! :-bd

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Příspěvek od velpa.66 »

Vrátil jsem se letos na SXM. Pláž už sice měla písek,ale nějak se vytratilo kouzlo.Bez čtyřmotorových letadel to není ono.
Přistání na SXM
Přistání na SXM
1.maho .JPG (183.82 KiB) Zobrazeno 3132 x
Dnešní přílety
Dnešní přílety
3.JPG
3.JPG (191.17 KiB) Zobrazeno 3132 x
To největší co se dá dnes vidět
To největší co se dá dnes vidět
4..JPG (138.68 KiB) Zobrazeno 3132 x


krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SXM

Příspěvek od krakra »

velpa.66 píše:Vrátil jsem se letos na SXM. Pláž už sice měla písek,ale nějak se vytratilo kouzlo.Bez čtyřmotorových letadel to není ono.
4..JPG


Čtyřmotoráky jsou fuč, to je ale čeká celosvětově, pořád to tam je dobrý zážitek.


Odpovědět