Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od pepa007 »

Jen jsem si říkal že se podělím o pár slov, možná to někomu bude k užitku.

Přítelkyně toužila po Marakéši a mně se taky líbila představa trochu se v lednu ohřát. Našel jsem velmi výhodné letenky s Ryanairem po trase Brno-Londýn-Marakéš, nicméně když se započetly všechny zavazadla, rezervace sedaček, vzaly v úvahu dny a časy letů, přestupů, atd. tak to prostě sice pořád vychází levněji, ale člověk už se ptá jestli mu ty ušetřený 2-3 tisícovky za to stojí. Takže volba padla na přímý let z Vídně s Fly Niki, ideální dny i časy jak jsme potřebovali.

Ve Vídni parkujeme na parkovišti Mazur, odtud jezdí každých 15-30 minut bezplatný bus k letišti, cesta možná 10 minut. Parkovné za 4 dny bylo asi 50 eur.

Odlet jsme měli ve čtvrtek v 8:50 ráno, a na radu z nějakýho trip reportu na youtube jsem předobjednal extra snídaňový menu do letadla. A musím říct že to byla pecka do černýho! Jídlo dělají ve spolupráci s legendárním vídeňským podnikem Demel (to je ten kde vymysleli Sacher dort) a ty vajíčka byly fakt vynikající, dlouho jsem takový neměl. Jogurt s muesli a ovocnej salát taky fajn. Přítelkyně měla nějakou ovocnou snídani, z nějakýho důvodu jsem to zapoměl vyfotit. Každopádně rozhodně doporučuju si za tohle jídlo připlatit, je příjemný se místo nějaké užmoulané bagety slušně najíst z porcelánu, kovovým příborem a ještě si pochutnat.

Obrázek

K letu samotnýmu A320 OE-LEE kupodivu ještě pořád v "muších" barvách, asi už jeden z posledních. LF odhadem 95%.

Obrázek

O samotné Marakéši moc psát nebudu, toho už byly popsány stohy :-) Snad jen že tam mají fakt moc hezkou budovu letiště. Zajímavost je taky že letiště je od centra asi 3km a údajně se tam dá dojít i po chodníku pěšky :-) Taxík z letiště 100 dirhamů = 250 korun. Určitě by se dal pořídit i za polovic, ale mě to handrkování o cenách nebaví.

Leden v Marakéši naprosto v pohodě, přes den kolem 20 stupňů, na slunku normálně v tričku. K večeru lekhou větrovku. Ráno se dá snídat normálně venku, ale musíte být na slunci, ne ve stínu :-)

Odlet zpátky - zaujala mě relativně důkladná a pečlivá kontrola veškeré dokumentace a zavazadel na letišti, je vidět že tady ty teroristický hrozby neberou na lehkou váhu.

Po dobré zkušenosti s jídlem jsem si ho chtěl přibojednat i na zpáteční let, což už ale bylo nutno udělat po telefonu, na webu už ta možnost nebyla. přes telefon byla cena 17e místo normálních 14e.

Byl to polední let, takže jsem si dal "wiener schnitzel", kterej byl ale kuřecí. Telecí by asi bylo tuhý pokud se nesní hned po dodělání. Přítelkyně italský antipasti. Dezerty tiramisu a čokoládová pěna, opět jsme si fakt pochutnali a opravdu doporučuju! Viz fotky.

Obrázek

Obrázek

Jo, let zpátky A320 OE-LEU tentokrát už v červenobílých barvách. LF kolem 90%.

A ještě jeden celkovej pohled na Marakéš:

Obrázek


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od pavelpmi »

Super!

Dívám se, že teď tam píšou, že jídlo dělají v Aioli. Ale to je všechno včetně Demel součástí Do & Co, ne? U Nikiho jsem si vyzkoušel skoro všechny ty krabičky, bylo to dobré.

No, tak to já jsem si tak maloval a hodně se na to těšil, jak vyzkouším DO & CO à la carte u Austrian na letu z Barcelony do VIE a zpět, aby mě nakonec poslali nějakýma Eurowings. :wtf:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od Lkprak »

Sice jen "mikro" ale množstvím užitečných informací a hlavně svou inspirativností hravě se vyrovnající celé řadě zdejších "plnohodnotných" trip reportů. Za mně tedy za 1*.

Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od Tupolev134 »

Nemáš nejakú fotku z pohoria Atlas :?: V tomto období by mal byť zasnežený

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od Hansie »

Parádní, stručný a užitečný TR


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od pepa007 »

Děkuju!

Nevím pod koho Demel patří :-) Ve Vídni jsem strávil 3 roky, ale tahle info se ke mně nedonesla.

A fotky hor nemám, já jsem městskej kluk, do přírody mě to netáhne :-)

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Fly Niki do Marakéše - mikroreport

Příspěvek od Tony Smoke »

Super, diki za mini TR. Co sa tyka telacieho wiener schnitzlu, tak mozno zohrava ulohu aj cerstvost, ale urcite aj cena. Tu vo Viedni ho momentalne dostanes za 15-18€ bez prilohy a to nie je v ziadnom nobl podniku, ale vo viedenskom hostinci. Niki by ho musel predavat za min. 25€ a to by asi nikto nekupil.


Odpovědět