EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK

Příspěvek od Brut »

SUPER!!! :ymapplause: Přečetl jsem to jedním dechem, výborně! doufám, že bude co nejdříve i cesta zpět, už teď se těším :)

MadLi píše:Ale za business QR by som bol ochotný ešte zaplatiť, na rozdiel od BA ktorú som videl na ceste späť.
.

Na tohle jsem zvědavý. Mám upgrade vouchery od BA do C a zatím to vypadá na LAX, tak snad to bude aspoň trochu stát za to. QR F to nebude no :D


MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK

Příspěvek od MadLi »

Cestu späť už mám dopísanú, verím že do konca týždňa uploudnem fotky a budem s tým môcť ist na verejnosť :D

Čo sa týka BA business class, realne skúsenosti som nemal, mal som však upgrade do premium economy a sedel som hned za C časťou a ten rozdiel oproti QR vyzeral obrovský. Pupkatý stewardi v bielych košeliach s krátkymi rukávmi, raňajky servírované z vozíka plus sedadlá ťiež nevyzerali top aktuálne. Ale otázka je asi čo človek očakáva a s čím porovnáva :)

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK

Příspěvek od bepo »

Brut píše:Na tohle jsem zvědavý. Mám upgrade vouchery od BA do C a zatím to vypadá na LAX, tak snad to bude aspoň trochu stát za to. QR F to nebude no :D

No BA v C sa nedá porovnať ani s QR v C, ak by si som si mal vybrať medzi BA F a QR C tak záleží aj od typu lietadla ale ak by QR bol B787 alebo A350 tak do rozdielu takých 300 eur by som bral BA F, inak QR C, pri B777 by som dal 500 eur viac za BA ale inak to nemá zmysel.

Mrski
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09. 03. 2016, 21:12
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK

Příspěvek od Mrski »

Skvělý TR! :clap: Už se těším na popis zpáteční cesty.
Ale musel to být docela šok na zpáteční cestě, přesednout z F do Y :D

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK

Příspěvek od MadLi »

Next to come, 45h v Bangkoku a opäť 1st class back to Dubai.

Bangkok na 45h

Ako som písal už na začiatku reportu, v Bangkoku som bol už 2 krát takže som to bral ako miesto ktoré mám rád ale nepotrebujem tu tráviť 7 dní a chodiť opäť po tých istých pamiatkach. Keďže doteraz som sa na predošlých návštevách zdržiava v oblast okoloi kráľovského paláca, tento krát som zvolil pre môj krátky pobyt modernú štvrť Siam. Už cesta z letiska (ktorá mimochodom trvala 3h čistého času a to už aj thajský taxikár zvyknutý na neustále kolony v Bangkoky bol zúfalý) som si všimol že Bangkok bol opäť o niečo modernejší a väčší. Stavia sa naozaj všade, obrovské bytové komplexy, nemocnice, shopping centrá… Nesledujem do detailu thajskú ekonomiku ale prišlo mi že životná úroveň Thajcov ide hore a mnohé mestá v Európe oproti Bangkoku vyzerajú ako zaostalé a provinčné dediny.

Páči sa mi však že aj napriek nespočetnému množstvu mrakodrapov a nových budov si stále v každej malej uličke môžete dať to najlepšie thajské jedlo doslova za pár centov. No nakoniec som aj ľutoval že som tento výlet zobral ako čisto letecký trip, zostal by som rád ešte ďalšie 2 dni :cry:

Obrázek
Čo môže byť lepšie ako po 2,5h spánku tráviť 3h cestu v kolónach v taxíku s asi jediným taxikárom ktorý má v Thajsku manuálnu prevodovku a k tomu ešte nevie radiť?

Obrázek
Izba za cenu 65,- Eur na noc, tomu hovorím value for money

Obrázek
Bar v mojom hotely na 37 poschodí

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ach to jedlo v Thajsku...

A na záver ešte jeden zaujímavosť. Ešte nikdy sa mi predtým nestalo aby som si robil check in hneď po prílete do destinácie (samozrejme nerátam európske výlety). Čo by mi nato asi povedala väčšina ľudí? :D

Letisko Suvarnabhumi a Thai Royal First class Lounge

Nakoľko odlet z Bangkoku bol naplánovaný na pomerne skoré ráno a trauma z poslednej cesty taxíkom bola veľká, budík mi zvonil už okolo 4:15. Spať som pritom išiel okolo 01:00 takže dokonalé predpoklady si užiť nasledujúcich 30h na ceste domov :lol:

Cesta taxíkom tentokrát zabrala ani nie 40min a cena bola 1/3 nová, taxikár mal totiž zapnutý taxameter. Letisko Suvarnabhumi ma stále dostáva, dizajn je naozaj veľkolepý a jeho veľkosť je naozaj pôsobivá. Takto si predstavujem moderné letisko.

Hneď som zamieril na first class check in kde ma čakala extrémne milá dievčina. Proaktívne sa ma spýtala či nechcem sedieť na 1A keďže je voľné ale povedal som jej že so svojim 2A som úplne spokojný. Ešte zisťovala či niekam pokračujem z Dubaja, odvetil som že áno, a to s BA cez Londýn do Viedne. Vypýtala si booking a niečo ťukala asi 5min do počítača. Myslel som si že sa pokúsi odbaviť môj kufor až do Viedne ale nič nepovedala, podala mi voucher do Royal first class lounge a kupón na Premium lane.

Na Premium lane nikto okrem mňa nebol. Už pred cestou som si zistil že first class lounge Thai patrí medzi tie lepšie lounge a že ma čaká pomerne dlhá cesta nakoľko sa nachádza presne na opačnej strane letiska ako máva Qatar svoje gaty. Prechádzka trvala asi 10 min a mal som trocha problém ju nájsť nakoľko sa nachádzala o poschodie nižšie ako boli obchody.

Obrázek
Skore ráno na Suvarnabhumi

Obrázek
Niekto cestuje s kuframi, niekto s krabicami od TV

Obrázek
Architektúra a veľkosť letiska v BKK ma neprestáva ohromovať

Obrázek
V Azii to na letiskách nikdy nespí

Obrázek
Ranné lety v BKK

Obrázek
Ani nie po 45 hodinách opäť svätý grál lietania

Obrázek
Agentka bola super milá, sama mi ponúkla sedadlo 1A ale ja som zostal pri svojom 2A

Obrázek
Qatar sa naščastie postaral, opäť Premium lane na pasovku kde nikto nebol

Obrázek
Kto ešte nebol v BKK nech hodí kameňom, predpokladám že toto vám bude povedomé

Prvý dojem z lounge bol extrémne pozitívny. Lounge je pomerne veľká, ľudí tak akurát, personál veľmi milý a usmiaty. Najprv som si to tam trocha prešiel a následne sa usadil. Prišla mladá thajka ktorá si kľakla vedľa mňa a na tablete mi ukazovala ponuku na dnešné ráno. Vybral som si wonton polievku s krevetami. Bola výborná, servírovaná bola v kvalitnom porceláne za ktorý by sa nemusela hanbiť ani britská kráľovská rodina. Zo zvedavosti som išiel pozrieť self service bufet, no aké bolo moje prekvapenie keď ku mne hneď pribehla slečna a povedala mi že jej mám len ukázať na čo mám chuť a ona mi to naservíruje a prinesie k môjmu stolu. No čo vám poviem, first class :)

A ešte jedna technická. Ako to ľudia robia že majú z lounge toľko fotiek? Ja keď som sa vždy postavil, priblížil k jedlu, pitiu a podobne, hneď pri mne bol personál a chcel mi s niečím pomôcť, pýtal sa či niečo nepotrebujem a podobne. Vyťahovať v takýchto situáciách foťák mi prišlo proti srsti :roll:

Obrázek
Cesta do Royal First Lounge bola dlhaaa, ale počul som o nej len to najlepšie takže hurá dovnútra

Obrázek

Obrázek
Nazačiatok som sa usadil a prvé dojmy boli extrémne pozitívne, veľmi málo ľudí, pozorný personál a pekný dizajn

Obrázek
Na raňajky som si objednal iba Shrimp wonton soup, plánoval som ochutnávať hlavne na palube A380tky

Obrázek
Espresso muselo byt kedže som mal za sebou 3h spánok a pred sebou 30h cestovania. Niesom expert na porcelán ale vyzeral naozaj extrémne kvalitne.

Obrázek

Obrázek

Na záver trocha čerstvého ovocia a sladké „čosi“

Obrázek
Magazínov a novín bolo na výber viac než dosť

Obrázek

Obrázek
Nie tak „classy“ ako Al Safwa Lounge

Obrázek
Pohľad na hlavné sedenie v Lounge

Obrázek
Takéto sedenie sa nachádza pred toaletami, ked čakáte na polovičku môžte si zatiaľ zdriemnuť

Obrázek
Opäť som raz porušil moju zásadu že nefotím toalety, ale toto bolo naozaj mega. Miestnosť asi 3x4m. Wow. Pánskych toaliet bolo asi 5.

Obrázek

Obrázek
Rozlúčenie s Thai Royal First class Lounge, opäč školácka chyba, 1,5h na lounge je málo

Čas opäť ubehol až príliš rýchlo nato aby som si užil všetky vymoženosti Thai Royal First class Lounge. Čakal ma dllllhhhýý presun na gate, keď ma na posledných 200m predbehla dievčina s ruksakom s nálepkou QR trocha som spanikáril a pridal tiež do kroku. Bol už síce Final call ale žiadne škaredé pohľady zo strany posádky som nezaznamenal takže som bol snáď ešte v limite.

Bangkok– Dubai
13.1.2016, 8:35 – 11:50
Airbus A380
QR0831, sedadlo 2A


Opäť vlastný most pre first class, oslovenie menom a odprevadenie na moje miesto 2A tento krát na druhej strane našej veľryby, veď nech je zmena :D Tento krát ma mala na starosti Júlia, spýtala sa na welcome drink a moju preferenciu hot alebo cold towel. Okrem mňa bol vpredu už len jeden ruský pár, takže obsadenosť luxusných 3/8. Nie som moc zástancom stereotypov o národoch ale mladý soviet sa hneď vyzul, sklopil sedadlo do ležiacej polohy a pustil si na iPade nejaký ruský film. Samozrejme na reproduktor...

8:16 sa hlásil kapitán aby podal základné informácie o lete pričom dĺžku letu predpokladal na 7h. Nasledovala arabská káva a datle. 8:35 sme boli stále pri gate ale mne to nevadilo, aspoň si viac užijem let. Finálny push back bol o 8:41 pričom sa kapitán ospravedlnil za meškanie z dôvodu pridelenia neskoršieho slotu. Soviet si sedadlo nezmenil ani počas štartu, ako som písal vyššie, je to asi výsada 1st class zomrieť v prípade nehody komfortne :lol: Bohužiaľ kamera nefungovala a okná boli zarosené z dôvodu extrémnej vlhkosti až do štartu.

Obrázek

Obrázek
Dlhých 15min chôdze na opačnú stranu letiska za mojou A380

Obrázek
Pekná reklama na pýchu Qatar Airways

Obrázek
Veľryba sa chystá na svoj let v horúcom thajskom ráne

Obrázek
Kuk

Obrázek
Už len pár krokov, nastupovať do lietadla takto sám a „zahnúť“ doľava má niečo do seba.

Obrázek
Šéf kabíny ma už vyzeral a privítal ma menom, palec hore

Obrázek
Ten pocit ked som sa opäť posadil do 1st class sa len ťažko popisuje

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obsadenosť na tento let bola len 3/8

Obrázek
Vlhkosť vonku spôsobila že takto vyzerali všetky okná až po štart

Obrázek
Už bolo skoro 08:15, čas na prvé šampanské

Obrázek
Detaily sedadla

Obrázek
Kvalita kože, spracovania, tlačidiel bola neskutočná

Obrázek
Samostatný ovládač len na sedadlo

Obrázek

Keďže som sa naschvál nenajedol príliš veľa v lounge, raňajky na palube boli dlhé a chcel som vyskúšať toho čo najviac. Jedlo opíšem skôr obrázkami, kvalita bola výborná. Na moje zavolanie prišla Júlia asi do 5s a priniesla mi horčicu a kečup.

Obrázek
Showtime!!!

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek
Ešte na zemi sme dostali arabskú kávu a datle

Obrázek
Deň ked nás David Bowie opustil

Obrázek
Mladý soviet si spravil pohodlie ešte na zemi. Sedadlo do ležiacej polohy, vyzuť sa a na iPade si pustil nejaky ruský film na repráky

Obrázek
Za nami Airbus China Airlines, zaujímavý detail zelenej časti motora

Obrázek


Obrázek
Číňania dostali prednosť, darmo už ani veľkosť nič neznamená

Obrázek
Thai už však musel čakať, teraz je rad na nás

Obrázek
Bangkok a Thajsko opäť nesklamalo, nechcelo sa mi odísť

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Stúpanie je skoro nepostrehnuteľné, komfort A380 aspoň pre mňa je ako z inej galaxie

Obrázek
Pri takomto výhľade by sa človek mohol pozerať z okna celé hodiny

Obrázek
Náš Airbus si pokľudne naberal výšku takže prišiel čas si dopriať trocha luxusu first class

Obrázek
Šampanské a čerstvý džús z tropického ovocia

Obrázek
Nech sa tento let nikdy neskonči

Obrázek
Pasažiery first class majú wifi zdarma na celú časť letu

Obrázek
Nemám veľa skúseností s noise cancelling slúchadlami ale tieto od Qataru fungovali spoľahlivo

Obrázek
Čas na raňajky, vyskladáte si na čo máte chuť, bohužial steak bol opäť well done


Obrázek
Košík s pečivom, všetko bolo veľmi dobré

Obrázek
Chýbala mi k tomu horčica ale stačilo jedno tlačítko a za minútu bol tento nedostatok odstránený

Obrázek

Obrázek
Môžem zato že stále nalievajú???

Obrázek
Bircher Musli bolo excelentné, mohol by so ho jesť každý deň na raňajky

Po výdatných raňajkách som pokračoval s Everestom ktorého polovicu som prespal na ceste do BKK. Po skončení filmu som sa vydal na prieskum lietadla. Prvá business class sekcia bola pomerne prázdna, obsadenosť asi tak 50%. Samozrejme mi nedalo vyskúšať si business class sedadlo. Môj prvý dojem bol, uuhh, ako tu je málo miesta, a prečo je ta obrazovka taká malá?? Asi až 10s nato som si uvedomil aké hlúpe myšlienky ma napadajú :D Treba však otvorene povedať, rozdiel medzi 1st class a business class je obrovský. Šírka sedadla, možnosti nastavovania, vzdušnosť a zároveň intimita kabína iba s 8 sedadlami. Nedá sa to príliš porovnávať.

Moje kroky následne viedli do baru ktorý bol tiež prázdny, sedela tu len skupinka 3 arabov. Na odporúčanie barmanky som si dal portské a pikantné mandle. Poviem vám že má niečo do seba sedieť si na veľkej koženej lavici, pozerať sa von na obrovské krídlo A380tky a popíjať kvalitné portské, proste la dolce vita.

Obrázek
Výhľady počas letu

Obrázek
Letušky zatiahli všetky okná, ja som si svoje ale nechal hore, predsa len bolo stále ráno.

Obrázek
Krásne detaily kabíny, časť ktorá rozdeľuje toalety vo first class

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zle sa to fotilo ale pred toaletami bol bar s roznymi mineralnymi vodami a ponukou novín a časopisov

Obrázek
Prišlo mi vtipné že sa na záchodoch nachádzal zákaz fajčenia a bol tam rovno aj malý popolník

Obrázek

Obrázek
Potreboval som to jedlo trocha vychodiť tak som sa prešiel business class časťou ktorá bola poloprázdna. Vyskúšal som aj sedadlá ale prišli mi extrémne malé. Až takto človek zblbne z tej first class

Obrázek

Obrázek
Moje kroky smerovali do baru kde skoro nikto nebol, len jedna partia 3 arabov

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Može byť krajší výhľad z baru?

Obrázek
Stewardka v akcii

Obrázek
Na bare bol veľký výber alkoholu a koktailov, ja som si na odporúčanie stewardky dal portské a pikantné mandle

Obrázek
Bol som pozrieť aj dolnú economy sekciu ale len na chvíľu

Obrázek

Obrázek

V bare som strávil asi 20min, na ceste späť som ešte zbehol dole po schodoch pozrieť economy sekciu. To čo by som za normálnych okolností považoval za komfortnú economy, mi teraz prišlo ako neľudské podmienky pre život. Človek z toho proste úplne zblbne :roll:

Niekde nad Indiou nás zasiahli stredne silné turbulencie, keď však má človek pred sebou Toma Cruisa ako masakruje polku armády a sedí v relaxačnej polohe v „kresle“, dá sa to prežiť. Z toľkej aktivity mi už vyhladlo, zazvonil som na Júliu ktorá opäť do 5s bola pri mojom sedadle. Oznámil som jej že by som rád skúsil tú rybu, pričom odvetila že ide preveriť či ju ešte majú. Následne sa vrátila a oznámila mi že ak mi nevadí 15min čakať, rada mi moje jedlo pripraví a prinesie.

Asi 1h a 15min pred pristátim som sa pustil do daľšieho degustačného menu

Obrázek
Predjedlo, výborné ako všetko čo zatiaľ Qatar predviedol

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Recenzie na internete neklamali, ryba býva väčšinou stávka na istotu. Bola super

Obrázek
Sladké na záver

Obrázek

Obrázek
Na vytrávenie

Obrázek
Človek neznalý pomerov si povie načo je komu ovládanie roletiek na oknách cez dotykový ovládač? Ale abyste zatiahli posledné okno, bolo by sa treba postaviť pretože je daľeko od sedadla, takže to je naozaj životne dôležitá pomôcka

Obrázek
Legroom asi netreba komentovať či?

Obrázek
Bohužial všetko sa raz končí, začíname klesanie do Dohy niekde na Dubajom

11:45 hlási kapitán že sme minuli Dubaj a začíname klesanie. Pristátie očakával okolo 12:19. Nakoľko bolo zamračené, výhľady neboli nič moc a oblačnosť sa roztrhla až teste pred dosadnutím na dráhu.

Pristátie bolo ako do perín a mne prišlo veľmi smutno že sa tento let končí. Po pristáti sa mladý soviet ešte stážoval Júlii že asi nestihne prípoj do Moskvy kvôli neskorému pristátiu. Vraj doteraz vždy lietal s Emirates 1st class do Thajska a bude v tom pokračovať nakoľko naňho QR nespravilo dojem. Taktiež sa veľmi rozhorčoval že QR nemá na let Doha- Moskva 1st class, vraj si jasne kupoval letenku aby letel 1st class a o tom že je tento sektor operovaný iba s business class sa dozvedel až na letisku.

Obrázek
Kabína počas klesania

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tesne pred dosadnutím

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Posledný pohľad na kabínu, nemôžem letieť hned späť do Bangkoku?

Obrázek
Júlia držala business class pasažierov pokiaľ som nevystúpil

Na záver pár postrehov k QR 1st class:
• Kabína, sedadlá, servis sú TOP, výber jedla a vín je neskutočný
• Internet funguje dobre. Pasažieri 1st class ho majú zadarmo na celý let, boli však miesta kde systém písal že v tejto oblasti nie je internet k dispozícii
• Ovládanie IFE je veľmi zlé, BIZ a ECO to majú 100 krát lepšie, mapa je hrozná, seká čo na 32” obrazovke nevyzerá práve prémiovo
• Je veľký rozdiel v posádke, stewardky boli fajn, ale supervízor bol vždy TOP.
• 2 obrovské toalety pre 8 pasažierov sú naozaj veľký luxus, nikdy som nečakal a boli stále v top stave

Al Safwa First Class Lounge

Po vystúpení z lietadla ma čakala opäť rovnaká procedúra. 2 slečny stáli pred dverami lietadla s mojim menom a opäť odprevadenie cez cele letisko až po first class lounge. Samotná lounge bola omnoho plnšia než počas mojej cesty tam. To znamená že tam bolo stále poloprázdno :) Ako som už písal vyššie, všetko je tak predimenzované že pocit luxusu a výnimočnosti by sa dal priam krájať.

Ako prvé som išiel navštíviť sprchy kde ma opäť prekvapil indický chlapec za dverami, ktorý ma odprevadil do mojej miestnosti. Všetko voňalo novotou, najlepšie materiály, všade mramor a podobne.

Po sprche som zamieril do reštaurácie kde som mal šťastie na lepší personál. Najprv som si chcel dal iba jahňacie, ale čašník ma presvedčil že polievka je veľmi obľúbená a že ju mám určite skúsiť. Takže som si dal aj tú :D O megalomanstve tvorcov lounge svedčí aj fakt že po mojej objednávke sa ma v priebehu asi 6 minút prišli spýtať 3ja rôzny čašnici čo si ešte dám.

Jedlo prišlo veľmi rýchlo čo svedči o tom že to všetko iba prihrievajú, škoda. Prišlo mi to komické keďže do kuchyne bolo vidieť a veľkosťou a počtom personálu by zvládla obsluhovať stredne veľký hotel. Ďalší menší mínus bolo pečivo ktoré bolo tiež iba prihriate takže sa asi po 4min nedalo ani jesť, to by sa v Nemecku asi nestalo. Taktiež hlavné jedlo priniesli asi 2min po polievke takže pokiaľ som ju dojedol, hlavné jedlo bolo už vlažné. Poznámka pod čiarou, skoro v každom jedle bola zelená špargľa, asi je jej sezóna v januári v Emirátoch, ale mne to nevadilo, mám ju rád.

Obrázek
Opäť osobná eskorta do Al Safwa lounge

Obrázek
Taká decentná výzdoba pre vstupom

Obrázek
Hned som smeroval do sprchy, opäť luxus ako sa patrí

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Komu by nestačilo na palube, može prasknúť od prejedenia v lounge

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zákutia ktoré som nepreskúmal počas prvej návštevy, opäť všade plno

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Máte chuť na sushi?

Obrázek
Alebo oddychovať?

Obrázek
Každé sedadlo malo pri sebe takýto šikovný tablet

Obrázek
Rozlúčime sa Al Sawfa Lounge tak ako sa patrí, jedlom

Obrázek
Polievka bola TOP, a o tom bazalkovom peste sa mi sníva doteraz. Taktiež obsluha bola veľmi pozorná. A dostal som aj pečivo!!!

Obrázek
Jahnacie bolo iba dobré, opäť iba prihrievané, škoda

Obrázek
Lounge ponúka aj výhľad na plochu, čas sa krátil tak som sa vydal na daľší let. Tento krát už bez osobnej eskorty.

Doha - Dubai
13.1.2016, 15:00 – 17:10
Airbus A350-900
QR1012, sedadlo 3K


Bohužiaľ keďže tento sektor už nebol skutočný first class, na ceste ku gatu som už musel ísť sám :D Keď som prišiel ku gatu, čakalo ma milé prekvapenie, spoza okna na mňa pozeral Airbus A350-900 namiesto pôvodne avizovaného Boeingu 777.

Obrázek
Môj gate

Obrázek
Toto nevyzerá ako B777, tomu sa hovorí prekvapenie na záver

Obrázek

Obrázek
Vyhradené sedadlá pri gate pre business/first class

A moje dojmy? Len tie najlepšie, naozaj veľké okna, pekné mood light, elektronické ovládanie roletiek fungovalo na výbornú a sadlo TOP. A IFE fungovalo rýchlo a spoľahlivo, na rozdiel od 1st class v A380 :) Ale načo je airbag na páse som doteraz nepochopil.

Keď sme ešte stále o 14:56 stáli pri gate, vedúca kabíny zahlásila že hľadáme 2 pasažierov ktorý ak sa nachádzajú v lietadle tak sa majú hlásiť vpredu. Ani po 5min nikto dopredu neprišiel takže trebalo nájsť ich kufre a vyložiť ich z lietadla. Meškanie nakoniec predstavovalo asi 15min. Počas rolovania cítite že ste v lietadle nie ako v A380 kde je to pohyb lietadla takmer nepostrehnuteľný. Let bol naozaj extrémne krátky. Tu však musím skloniť veľkú poklonu pre posádku, doslova behali po celej kabíne aby všetko stihli. Takže na tomto 35min lete boli najprv hot alebo cold towel, arabská káva a datle, výber jedla. Počas objednávania som bol oslovovaný menom čo ma veľmi milo prekvapilo.

Obrázek
Business class kabína tohto novotou voňajúceho A350-900 vyzerala tip top, bolo vidieť že sa jedná o najmodernejšie lietadlo na trhu.

Obrázek
Obrazovka super, veľkosť na danú vzdialenosť akurát, rozlíšenie super a ovládanie o 2 levely vyššie ako vo 1st class

Obrázek
Okná sú tiež omnoho väčšie ako v A380

Obrázek
HD kamery, A350 je čo sa týka technologii state of the art.

Obrázek
Už som sa krotil, tentokrát iba voda

Obrázek
Airbag na páse, to to vážne netuším načo to je dobré.

Obrázek

Obrázek
Plastový kolega z dielne Boeingu

Obrázek
Ovládanie sedadla

Obrázek
Vzhľadom na meškanie a vykladanie kufrov no shown pasažierov kapitán oznámil že let bude trvať asi 35min. Posádka bude mať napilno

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Káva bola tentokrát už za pochodu, už sme rolovali k dráhe.

Na pitie som si objednal colu a šampanské, bohužiaľ letuška na šampanské pozabudla. Napadlo ju to až keď sme pristáli. Prišla sa mi ospravedlniť a povedala že ju to extrémne mrzí. Ja som jej samozrejme povedal že si stým nemá robiť starosti, videl som ich výkon počas tohto letu a poďakoval som sa jej za excelentný výkon v týchto extrémnych podmienkach. Ale ona zasa, že ju to veľmi mrzí :oops: Tak sa mi ešte asi 3min ospravedlňovala až pokiaľ naozaj pochopila že s tým nemám žiadny problém.

Obrázek
Kamera bola bezchybná

Obrázek

Obrázek
Plasťák vie aj lietať, komfort bol veľmi dobrý ale s tichosťou a komfortom A380 sa to nedalo porovnať.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Staviam, staviaš, staviame

Obrázek
Kabína vyzerá ultramoderne

Obrázek
Bar na palube A350

Obrázek
Sľubujem že už naozaj posledné jedľo

Obrázek

Obrázek
Krásne výhľady nad zálivom, výšku sme držali celý čas pomerne malú

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dubaj pred/pod nami

Obrázek
Preleteli sme popri DXB aby sme si dali jedno kolečko nad púšťou

Obrázek

Obrázek
Je ťažké si vybrať či sa pozerať na kameru alebo cez veľké okná ktoré má A350

Obrázek
Čo som počul tak doprava autom v Dubaji nič moc

Obrázek
Vyzerá že to kapitán trafí

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
A350-900 sa zaradí medzi moje obľúbené lietadlá

Obrázek
Bohužiaľ všetko sa raz končí, ale Qatar splnil aj tie moje najvyššie očakávania

Dubai– Heathrow
14.1.2016, 02:25 – 06:25
Boeing 747-400
BA0106, sedadlo 28G


Po vystúpení z lietadla som si uvedomil jednu veľmi nepríjemnú skutočnosť. A to že mám vlastne 6h do môjho letu s BA. Na tento fakt som akosi pri plánovali pozabudol. Keďže check in sa otváral až 3h pred letom, teda okolo polnoci, zamieril som hľadať úschovňu kufrov. Tú sa mi našťastie asi po 15min pátraní podarilo nájsť a ja som opäť vyrazil k Burj Khalife zabíjať čas. Metrom mi to trvalo asi 25min.

Let s BA bol podľa očakávaní, vypichnem len pár detailov. Letecký boh sa totiž na mňa usmial nakoľko som dostal upgrade do Premium economy. Celé to však bolo pomerne divné nakoľko sa to stalo až keď som nastúpil do lietadla. Sadol som si na svoje miesto keď v tom ku mne prišla letuška a pýtala sa ma či tam sedím. Ukázal som jej teda letenku že teda asi hej. Povedala že má pasažierku s tým istým miestom. Následne asi 5min s niekým telefonovala aby mi nakoniec oznámila že moje nové miesto je 28G. Keďže som pôvodne sedel na 48D, hneď som vedel že to je pomerne vpredu a mohol to byť upgrade. A veru aj bol, exit row economy premium sedadlo :D

Zaujímavosťou je že v economy boli ešte voľné sedadla, doteraz neviem prečo ma dali rovno do premium economy. Možno sa to môže agentka v BKK ktorá si pýtala môj booking s BA? Ale prečo som potom nedostal nové miesto hneď pri checkine v Dubaji? V konečnom dôsledku je to asi jedno :lol:

A moje hodnotenie premium economy v podaní BA? Popravde nič moc, keby som nebol na nohách skoro 24h asi by som nezaspal. Sedadlo bolo naozaj veľmi nepohodlné na spanie, večeru som odmietol a išiel hneď spať. Naozaj extrém predstavoval rozdiel v chovaní a hlavne výzore posádky ktorú som videl pred sebou v business class sekcii. Keďže som sedel hneď za business časťou, videl som ako posádka komunikuje s pasažiermi, ako vyzerá kabína, sedadlá atď. Je to rozdiel nie 2 ale rovno 3 tried. Posádku tvorili pupkatý muži s košeľami s krátkymi rukávmi, rozprávali sa medzi sebou veľmi hlasno. Taktiež mi prišlo absurdné keď pozbierali objednávky na raňajky, sadli si na jump seat a hlasno si pozerali a čítali objednávky pasažierov a vášnivo o tom diskutovali a smiali sa. Už len samotné servírovanie napr. raňajok z vozíka mi prišlo nie príliš prémiové. Keď som to všetko videl, som rád že mojím prvým stretnutím s prémiovými triedami bol práve Qatar Airways.

Ale aby som len nehanil, raňajky boli výborné. Dokonca malý steak bol asi najlepší čo som mal počas celej cesty. Qatar počas večere na ceste do BKK a pri raňajkách na ceste späť servíroval len suché čosi čo vyzeralo ako steak.


Obrázek
Legroom v BA premium ecnonomy, zatiaľ 22h bez spánku


Obrázek
Menu

Obrázek
Šampanské bolo teplé, nedopil so ho

Obrázek
Ked som videl business class kabínu BA, pôsobila na mňa tak o 2 levely horšie ako produkt QR

Obrázek
O oblečení a správaní posádky ani nehovorím

Obrázek

Obrázek
Sedadlo malo svoje najlepšie časy za sebou

Obrázek
Prespal som asi 5h, aj ked zato mohla skôr únava ako pohodlie Premium economy. Pre spánok podľa mňa neprináša žiadny extra komfort navyše oproti Economy.

Obrázek
Zato raňajky boli top, steak bol najlepší aký som mal počas celej cesty.

Posledný segment LON-VIE bol bezproblémový, opäť sa raz oplatilo rezervovať miesto v posledných radách takže som mal pre seba celú trojku.

Na záver by som rád poďakoval Qatar Airways za life time experience 8)
Naposledy upravil(a) MadLi dne 14. 03. 2016, 08:52, celkem upraveno 1 x.


bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od bepo »

Pekné, pekné, prekvapuje ma že si to mal len za 76 tis míľ u GOLu, za toľko u Qataru by si to mal iba v economy ale chcem sa opýtať v ktorom hoteli si býval a v BKK sa nedá použiť metro?

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od MadLi »

GOL má tak zaujímavo nastavenú politiku s mílami, pritom sa da napr. booknut aj Etihad ale business class by stala 180 000 míl :D
Hotel v BKK sa volá Mode Sathorn Hotel, obrovská izba, super raňajky a ten bazen a bar bola len cerešnička na torte :) Bangkok má nadzemku aj krátku linku metra, ale taxíky su tam extrémne lacné, a musel by som prestupovať.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od micaello »

Tak ta A350 :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: můj sen zatím =D.

Opět prima čtení, prostě zážitek na celý život :lolno: :thumbup:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2210
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od pavelpmi »

Úžasný report, krásné fotky, asi to musel být perfektní zážitek! Díky za zprostředkování! Paráda! :clap: :clap: :clap: :thumbup:

Doufám, že fotky v reportu zůstanou i po čase. A350 je super příjemné překvapení. A květiny před vstupem do salónku jsou nádherné.

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od johnnybeverley »

Nádhera, a musím povedať, že trip report mi podaním dosť pripomína istého SFO 777 (len v tom najlepšom) Je to len náhoda?

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od MadLi »

Ďakujem, ďakujem :D
Čo sa týka SFO777, poznám jeho reporty z flyertalk.com. Nerobil som to podľa žiadnej šablony, vzhľadom nato že som to bral ako life time experience, snažil som sa spraviť čo najviac fotiek :) A keď človek prečíta toľko tých reportov, trocha už pochytí ako fotiť letiadlo, jedlo atď....

Takže som rád že sa report páči :)

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od bepo »

Včerajšo-dnešný let DOH-BKK business overbooked, tak bolo 6 op-up do F, neviem či už niekto zažil viac op-upov naraz do F a to Qatar lieta viackrát denne

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: EPIC: Qatar Airways First class DXB-DOH-BKK + cesta späť- dokončené

Příspěvek od alesesl »

Diky z TR i ze zpatecni cesty. Stejne jako pri ceste tam, i pri ceste zpet vypada F od QR velmi dobre. Decentni design, ktery se mi libi vic, nez kycovity styl EK. Jidlo vypada fantasticky. Urcite velmi dobre nakoupene a utracene mile. Za me 1 s *.


Odpovědět