Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od velpa.66 »

Jsem v Mexiku. Mám za sebou první zastávku na své cestě kolem světa, Svatého Martina kde jsem byl celkem 51 hodin.
Pak skoro patnáctihodinovou cestu s přestupem v NYC .Tělo jede skoro nadoraz,ještě mě čeká imigrační,
hlavně si schovat imigrační kartu a pak cesta do hotelu. Vcházím do veřejné části letiště kde má na mě čekat auto s řidičem a odvézt mě do hotelu.Do objednávky jsem napsal číslo letu tak doufám že na mě čeká. U příletů sice stojí několik řidičů se jmény svých zákazníků, bohužel své nikde nevidím. Po cca 20 minutách čekání se jdu zeptat na jednu přepážku taxislužeb jestli neví kde má ta moje společnost kancelář, ale všichni kroutí hlavou že tuto společnost neznají. Ješte asi deset minut čekám jestli se někdo objeví, ale mám smůlu.
Už se blíží šestá hodina ráno místního času u nás je něco kolem třinácté odpoledne. Vzdávám to a kupuji si od jedné taxislužby kupón na cestu do města. Celkem mě mrzí že jsem si objednával auto s řidičem na stránkách letiště a nekoupil si taxíka až na letišti. Taxikář byl velmi ochotný, utrhl si svoji část kupónu na cestu a celkem rychle jsme byli u mého hotelu v samém centru Mexico city. Hotel jsem měl rezervovaný až od 15 hodiny odpoledne, tak jsem přemýšlel jak přežít tu dobu ve stavu totálního vyčerpání. Naštěstí mě recepční hned po vyplnění hotelového formuláře zavezl výtahem do mého pokoje. Já se osprchoval a ulehl do postele. To bylo v tuto chvíli jediné po čem jsem toužil.
134 hotelový pokoj.jpg
136 pekárna.jpg

Probralo mě klepání na dveře pokoje asi v deset hodin místního času. Než jsem se probral tak už tam nikdo nebyl, ale když už jsem vstal, tak jsem si zašel na snídani do hotelové pekárničky.
135 koupelna.JPG
Koupil jsem si pár kousků sladkého listového těsta a kapučíno.
137 snídaně.jpg
Hotel byl opravdová oáza klidu uprostřed města. Na střeše hotelu byl bazén a whirpool.
138 terasa.jpg
Terasový bar kde jsem si dal polední koktejl.
139 koktejl.jpg
Potom jsem se vydal na procházku na hlavní náměstí kde se chystaly oslavy výročí Mexika.
140 pohled z ulice.JPG

Nejvíce mě překvapilo množství prodejen se zlatem. Všude kolem byly výlohy plné zlatých šperků. Pasáže kde byly krámky i docela velké prodejny se zlatem, tak jako v Praze prodejny s broušeným sklem.
141 prodejny se zlatem.JPG
142 ulice.JPG
Díval jsem se kolem docela pozorně ale nějakých pouličních zlodějů a kapsářů jsem si nevšimnul, nepotkal jsem ani indiánské hudebníky nebo prodavače suvenýrů. I tady funguje pro nás zmatený systém autobusové MHD, nastupuje se a vystupuje klidně když autobus zastaví na křižovatce na červenou.
143 MHD.JPG
Obešel jsem náměstí .
144 kostel.JPG
145 náměstí.JPG
146 palác.JPG
147 ulička.JPG
147 ulička.JPG (285.46 KiB) Zobrazeno 4022 x
Vrátil se zpět do hotelu, na podle místního času, brzkou večeři. Hotel má dvě restaureace, rybí a klasickou mexickou. Vybral jsem si tu mexickou.
148 koruny stromů nad restaurací.jpg
150 kuřecí polévka.jpg
Připadal jsem si jako u pana Septima, jen se neservírovalo na stříbře, ale na originální keramice. Bylo příjemné pozorovat hosty kolem, na kterých bylo vidět že si jídlo až obřadně užívají. Vedle mého stolu se konala velká rodinná oslava. Podle oblečení a chování asi makléři nebo doktoři. Pánové obleky šité namíru a dámy na hlavách stylové klobouky. Sledoval jsem co si vybrali za jídlo a jak se u konzumace noblesně chovají. Já jsem si vybral podle anglického překladu kuřecí polévku s rajčaty ozdobenou nějakou pěnou a pečenou kachnu s černou omáčkou. Toto jsem dostal.
149 restaurace.jpg
Polévka byla rajčatová s kuřecím masem a byla výborná. Pečená kachna taky nechutnala špatně, ale představoval jsem si ji trochu jinak.
151 pečená kachna.jpg
Zbytek dne jsem věnoval odpočinku před další cestou.
152 zelená stěna.jpg
153 snídaně.jpg
155 MEXICO.jpg

Následující den po snídani jsem si objednal na recepci taxíka. Na dotaz ohledně ceny mi recepční řekl že cena je pevná 200,- mexických pesos včetně zpropitného a že ji mám zaplatit v pesos ne v US dolarech. Tak jsem ho požádal o výměnu dolarů za pesos a počkal na taxíka. Stejně jako včera ráno i dnes dopoledne jsem byl docela rychle na letišti. Taxikář mě zavezl před terminál 2 který obsluhují hlavně lety AERO MEXICO. Dostal svých dvěstě a tvářil se spokojeně. Já si pořídil pár fotek.
154 snídaně nabídka.jpg
156 T2.jpg
Chtěl jsem poslat pohledy které si vezu už z SXM, ale opět mám smůlu. Poštovní úřad na letišti má zavřeno. Tak jsem se nechal odbavit na let do LAS a vydal se na pasovou a bezpečnostní kontrolu.
157 odbavení.jpg
Myslel jsem si že budou kontrolovat a vybírat zpět imigrační karty, ale ty si vybírali až při nástupu do letadla zároveň s palubními vstupenkami.
158 salonek AM.jpg
159 nabídka AM.jpg
160 náhled do salonku AM.jpg

Salonek AM mě ničím nepřekvapil, snad coca - colou v zelených plechovkách které jsem zatím nikde neviděl.
161 zelená cola.jpg
Jednu jsem si vzal na ochutnání, protože jsem četl že coca-cola vyráběná v Mexiku je lepší než ta z USA, ale tato zelená měla chuť té nejhnusnější neznačkové coly za 5,-Kč ze supermarketu.
Do LAS odlétám ve 12.00.
163 náš let do LAS.jpg
162 flotila AM.jpg
U nástupního mostu je připraven B 737 a let je docela obsazen do posledního místa. Odlétáme na čas.
165 palubní vstupenka.jpg
Docela dlouho trvá něž přeletíme Mexico city.
164 poslední pohled na mexico ci..jpg
Schválně jsem si v salonku nezaplácaval žaludek chuťovkama abych měl místo na jídlo v letadle, ale polední servis AM na čtyřhodinovém letu není nic moc. Dostáváme studené jídlo, ale zase je ho dost, tak ani všechno nesním.
166 polední servis AM.jpg
Před Grand kaňonem vydím pod mraky první sníh na vrcholcích hor, pak přelétáme nad Grand kaňonem který je částečně v mracích a kam se příští den podívám.
167 první sních před LAS.jpg
168 Grand Canyon.jpg
To už se v dáli objevuje Las Vegas cíl další zastávky.
169 LAS v dáli.jpg
Mám docela štěstí na počasí. Během cesty se mi v cílové destinaci pomalu srovnávají teploty a tak se zatím pohybuji v rozmezí cca 25-33 stupňů celsia. Než jsem přeletěl z SXM do MEX tak se v MEX oteplilo a naopak v LAS ochladilo. To už přistáváme v LAS.
170 vítejte v LAS.jpg
171 LAS DELTA.jpg
172 LAS plocha.jpg
Čeká mě další imigrační procedůra. Bohužel narozdíl od JFK tady řídí průchod kontrolou zmatená úřednice která mě a více cestujících s biometrickýmy pasy nepustí k automatické bráně a naopak ty kteří je nemají tam posílá. Jak známo imigračním úředníkům se neodporuje, tak se řadím do fronty. Karty na prioritní průchod kontrolou jsem nedostal, tak stojím asi půl hodiny ve frontě kde nás pořád někam přeřazují. Konečně jsem byl vpuštěn na území USA. Jsem v Las Vegas! Beru si své zavazadlo a jdu hledat stanoviště hotelového autobusu. Ten je na svém místě a já během cca dvaceti minut stojím na recepci hotelu Stratosphere. Překvapilo mě jak hladce jsme projeli od letiště na druhou stranu města.
173 stratosphere.jpg


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od micaello »

Coca-Cola Life je slazená stévií, proto chutná trochu..jinak :mrgreen:

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od dejavu »

Tu zelenou kolu tady už nějaký pátek prodávají a je fakt divná... Se Stratosférou držím palce, mizernej hotel :-)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od velpa.66 »

dejavu píše:Tu zelenou kolu tady už nějaký pátek prodávají a je fakt divná... Se Stratosférou držím palce, mizernej hotel :-)


Stratosféra je opravdu mizerný hotel, ale na dvě noci dostačující.Stejně jsem se tam jen vyspal a byl se podívat na věž. Bral jsem to jinak, vtupenka na vež pro ty co nebydlely v hotelu stála 28,- USD .Noc v hotelu se vstupem na věž 38,- tak co můžu za ty peníze chtít.

soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od soundman73 »

Me Stratosfera neprisla nejak hrozna, rozhodne ok za tu cenu, platil jsem v sezóně kolem 30 za noc, rozhodne byla čistší než Hooters blíž Stripu (za podobnou cenu). Na přespání to stacilo.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od alesesl »

Dalsi super pokracovani. Ten hotel v MEX vypada luxusne, takovy butique hotel. Verim, ze to byla oaza klidu a odpocinku.
Jinak to studene jidlo na letu do LAS nevypada vubec spatne. Ja bych to snedl cele, kdyz na to tak koukam. Budu se tesim na dalsi dily.

dmitrijsadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 08. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. MEX-LAS

Příspěvek od dmitrijsadlo »

fakt skvely report. trochu slozite se hledaji navazujici kapitoly, ale jinak 5*.


Odpovědět