Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS

Příspěvek od velpa.66 »

Dorazil jsem do Las Vegas které je třetí zastávkou na mé cestě kolem světa. Je to vlastně první zastávka na této cestě která mě opravdu zajímá. Zastávka na Svatém Martinovi byla spíše taková povinnostní protože být nadšencem letadel a cestování a nezastavit se tam při cestě kolem světa to by byla ostuda. Zastávka v Mexico city bylo příjemné zpestření cesty, ale Vegas a Grand kaňon jsem chtěl opravdu vidět.
V Mexiku se konečně moje tělo srovnalo s časovým posunem a až do konce cesty přestalo vnímat časová pásma, ale nastavilo si svůj vlastní rytmus tak, že kolem čtvrté hodiny ráno vstávalo, ale nejpozdeji ve dvacet hodin chtělo spát.
Protože jsem si do Vegas nepřijel užívat hotely ani kasína, ale město jako takové, vybral jsem si hotel Stratosféra na konci Stripu.
174 celý hotel.jpg
175 recepce.jpg
176 restaurace.jpg
177 restaurace.jpg
178 koupelna.jpg
179 pokoj.jpg
Stylem zařízení připomíná dobu "pomády". Tento hotel má své nejlepší časy dávno zasebou, ale pokoje jsou docela velké, čisté a levné. Pro milovníky adrenalínu nabízí na terase věže několik atrakcí.
179 věž detail.jpg
180náhled do věže.jpg
181občerstvení  ve věži.jpg
182 pohled z věže na město.jpg
183 věž atrakce 1.jpg
184 atrakce 2.jpg
185 atrakce 3.jpg
186 atrakce 4.jpg
187 atrakce 5.jpg
188 atrakce 6.jpg
Ve věži samotné je kromě jiného i svatební kaple. V areálu kasína je i restaurace MC která mi vyhovuje. Jak uvidíte dál ochutnal jsem čtvrtlibrové hamburgery všude kde jsem se zastavil a nejlepší měli právě tady.
189 mc 1.jpg
190 mc 2.jpg

Zítra mě čeká celodenní výlet na Grand kaňon, původně jsem si objednal odlet v osm hodin, ale asi nebyl obsazený a tak mě přesunuli na odlet o hodinu dříve. Vlastně to bylo i lepší, protože jak jsem psal výše, moje tělo nechtělo spát déle než do čtyř. Vstávám a jdu na snídani, sleduji několik neúnavných hráčů v kasínu.
191 snídaně.jpg
192 ráno kasíno.jpg
193 kasíno 2.jpg
194kasíno 3.jpg
195 kasíno 4.jpg
198 hotel ráno.jpg
199 svítá.jpg
Ještě mám dost času něž mě vyzvedne svozový minibus na letiště. Procházím se kolem hotelu. Po nepříjemnosti s taxíkem v MEX jsem trochu nervózní s blížícím se časem odjezdu. Přijíždí prvně velký bus který odváží asijské turisty, pak minibus konkurenční společnosti ale nakonec na minutu přesně můj minibus. Řidič si kontroluje jméno na mé objednávce a pak se cestou na letiště zastavíme ještě v kasínu Circus circus, tam přibereme dvě slečny. V kasinu Mirage přistupuje manželský pár. V Bellagiu přistupují dva výletníci, ale jejich přátelé se někde zapoměli a tak cca po pěti minutách odjíždíme bez nich.
Přijíždíme na Henderson airport kde nás čeká odbavení v soukromém terminálu společnosti. K odbavení nás vyvolávají podle jména. U přepážek jsou v podlaze osobní váhy.
200 odbaveni.jpg
Každý cestující je zvážen a podle objednaných služeb dostáváme na ruku známé samolepící náramky a na krk visačku která je zároveň palubní vstupenkou.
201palubní vstupenka.jpg
Já jsem dostal špatnou pásku ,tak ji reklamuji. Slečna na přepážce to vyřeší tím že dostávám na chybějící procházku po Skywalk volnou vstupenku. Je nás celkem sedm. Všechno probíhá v příjemné atmosféře a překvapuje mě, že se nekoná žádná bezpečnostní kontrola. Pak si nás vyzvedne náš pilot, všechny uvítá a odvede nás před letadlo kde se s každým zvlášť vyfotí. Konečně nastupujeme do letadla. Protože jsem singl tak jsem dostal přidělené místo kopilota, co více jsem si mohl přát.
202 moje místo v letadle.jpg
Bording is completed, ještě bezpečnostní instruktáž, kterou nám podává pilot a startujeme. Cesta trvá cca čtyřicet minut.
203 pilot.jpg
204 přehrada.JPG
205 místo pro nohy.JPG
Podařilo se mi vyfotit Hoover dam, jedna z nejlepších fotek z mé cesty. To už přistáváme na letišti u Grand kaňonu.
206 Grand kaňon.jpg
207 přiblížení.jpg
Po příletu dostáváme od pilota instrukce ohledně dalšího programu cesty. Nejdříve se řadíme do fronty na autobus který nás odveze k orlí vyhlídce. Před nástupem do autobusu nám skenují čárkový kód z našich náramků a pak můžeme nastoupit. Většina zaměstnanců jsou indiáni v uniformách národního parku.
208 nástupiště.jpg
Autobus nám zastavuje na točně u Eagle point kde je i sleněná lávka Skywalk.
209 Skywalk.jpg

Moje první kroky vedou k okraji skal .
210 GK1.jpg
211 GK2.jpg
212 GK3.jpg
213 GK4.jpg
214 GK5.jpg
Překvapuje mě ze tady není žádné zábradlí.Přeskakuji ze skály na skálu, podemnou jsou docela hluboké pukliny. Pak se jdu projít po slěnené podkově.
Musím si odložit veškeré věci do skříňky včetně foťáku a mobilu, na vyhlídce se nesmí fotit. Fotku vám tady udělá jen profesionální fotograf. Někteří lidé mají problém vykročit na skleněný chodník, chvíli jim trvá než se odváží k prvnímu kroku. Tento problém naštěstí nemám. Uživám si zajímavý výhled , jen škoda že si nemůžu udělat pár fotek.
Pak si projdu prodejnu s předraženými suvenýry a popojedu autobusem na druhou vyhlídku Guano point. Výhledy dolů do kaňonu jsou úžasné z každého místa. Vrácím se autobusem zpět na základnu-letiště. Tady nás předá náš pilot dalšímu pilotovi, pilotovi helikoptéry. Ten nás odvádí zpět na plochu letiště a opět žádná bezpečnostní kontrola. Nastupujeme do vrtulníku a následujeme do vzduchu další čtyři stroje které letí přednámi. Opět sedím u dveří, tak můžu fotit jak je libo. Pomalu klesáme na dno Grand kaňonu a přistáváme. Přistání je jak z akčního filmu kde dosedají vrtulníky zásahové jednotky jden za druhým. Jo, jsme v USA! Tady máme přestávku a na zpáteční cestě si vyměníme místa v helikoptéře. Teď sedím vzadu. Vracíme se na letiště, už jen přejdeme od vrtulníku k našemu letadlu. Tady nás náš pilot vyfotí před letadlem a pomalu nastupujeme a odlétáme zpět do Las Vegas. Po příletu si vyzvedneme naše ranní fotky a nakonec nás minibus odveze zpátky do hotelu.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS

Příspěvek od alesesl »

Diky za dalsi zajimave pokracovani tveho RTW tripu. Nevim, nevim, ale tu atrakci na strese hotelu bych asi nedal. Nedokazal bych na to vlezt s pocitem, ze se to muze utrhnout a skoncim rozplacnuty na betonu LAS boulevardu. Opravdu povedena fotka prehrady a okolni krajiny. Mohl bych vedet kolik stal ten vylet nad Grand Kanonem, jestli to neni tajny?

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS

Příspěvek od velpa.66 »

Výlet stál necelých 500,- USD.

Ještě připojím pár fotek teré se nevešly.
215 GK6.jpg
216 GK7.jpg
217 GK8.jpg
218 GK9.jpg
219 GK10.jpg
220 GK11.jpg
221GK12.jpg
222 GK13.jpg
223 GK14.jpg
224 odlet hel.jpg
225 hl1.jpg
226hl2.jpg
227hl3.jpg
228hl4.jpg
229hl5.jpg
230hl6.jpg
231hl7.jpg
232hl8.jpg
233hl přistání.jpg
234 helikoptera.jpg
235 GK dno1.jpg
236 GKdno2.jpg
237 GKdno3.jpg
238hl návrat1.jpg
239hl návrat2.jpg
240hl návrat3.jpg
241hlnávrat4.jpg
242hl návrat5.jpg
243hl návrat 6.jpg
244 hl plocha.jpg
245.jpg
246.jpg
247.jpg
248.jpg
249.jpg
250.jpg
251.jpg
252.jpg
253.jpg
Přílohy
245 (2) naše letadlo do LAS.jpg

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS

Příspěvek od krakra »

Opravdu zajímavé! :-bd


Odpovědět