Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS-LAX-ICN

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS-LAX-ICN

Příspěvek od velpa.66 »

Po příletu z výletu na Gand kaňon mě minibus odvezl zpátky do hotelu.
259 růžový cad.jpg

Zbytek času jsem věnoval už jen procházkám po stripu. Hodně lidí tady pije brčkem míchané koktejly na ulici z různě tvarovaných plastových nádob. Asi když nemají tvar láhve, ale třeba eifelovky tak je to legální? Udivilo mě kolik bezdomovců jsem cestou potkal. I ty jejich prosby napsané na kusu kartonu jako "moje manželka má lepšího právníka" nebo "kasíno nakonec vyhrálo všechno" ...
258bus do hotelu.jpg
260 gift.jpg

Je fakt že než dojdete z jednoho konce na druhý uvidíte nejlákavěší destinace světa. Benátky s gondolami na kanálu i náměstím Svatého Marka, Paříž i s eifelovkou, Řím s fontánou di Trevi, New York se sochou Svobody, egyptskou piramidu se Sfingou, pohádkový hrad EXCALIBUR ....
262 cir.jpg
264str.jpg
265venet.jpg
266sv.m.jpg
267gondoly.jpg
268mir.jpg
269har.jpg
270rom.jpg
271eif.jpg
272bel.jpg
273harle.jpg
274cola.jpg
279ex.jpg
280sfin.jpg
281nyc.jpg
282mono.jpg
Další překvapení bylo když jsem se chtěl svézt monorailem. Musel jsem projít celým kasínem než jsem se dostal na nástupiště a to stejné mě čekalo pri výstupu ven.
Ještě potřebuji konečně poslat pohledy které vezu už ze Svatého Martina. Na recepci známky nemají tak je musím koupit v hotelové prodejně suvenýrů. Už jsem to v USA zažil. Znánky vám tam taky neprodají, ale mají tam mechanický automat na známky kde si je můžete koupit. Je to docela zážitek. Automat má obdélníčkový zásobník s osmi zářezy na čtvtdolarové mince. Prvně si rozměním dvacku na drobné. Dostávám dva válečky mincí. Až tam naskládám osm čtvrťáků, musím silou vtlačit zásobníček do přístroje a vypadne mi v tvrdém papíru zabalená jedna známka a tak to opakuji stále dokola. Já potřeboval deset známek. Pohlednice mám ofrankovány a překontrolovány recepčním který je háže do schránky.
Na poslední noc jsem se přesunul do hotelu k letišti. Při plánování cesty jsem si myslel že bude lepší spát co nejblíž k letišti abych nemusel ráno brzo vstávat. Netušil jsem že Vegas je tak lehce průjezdné. Z tohoto důvodu bylo zbytečné měnit hotel. Na druhou stranu jsem mohl sledovat odlétající letadla z Vegas, protože hotel byl skoro za plotem letiště. Druhá výhoda byla že jsem měl hotelový bazén sám pro sebe. Tak jsem věnoval zbytek dne relaxu v bazénu.
283hot.jpg
284letiště.jpg
286bazen.jpg
287beg.jpg

Ráno mě čeká v 6:00 odlet do LAX. Protože to mám kousek, odjíždím z hotelu po půl páté a na letišti jsem během pěti minut. Na odbavení čeká dost lidí. Jsem rád že můžu využít přednostní odbavení. Dostávám palubní vstupenku i na následný let do INC.
289odbavení.jpg
V LAS nemá DELTA ani SKYTEAM salonek, tak si kupuji svoji ranní kávu. Nechtělo se mi stát frontu u Starbuck coffee. Dal jsem si kafe jinde. Pozdě jsem pochopil proč je u Starbucku taková fronta, to konkurenční kafe se nedalo pít. Pořád mám dost času,tak si prohlížím výstavku o histoii Vegas a letiště.
292embr.jpg
293sedadlo.jpg
293sedadlo.jpg (158.76 KiB) Zobrazeno 2663 x

Naše E 175 už stojí na stojánce připojená na rukáv. Nástup do letadla začíná na čas. Let je plně obsazený. Dostávám na uvítanou pomerančovou šťávu, domácí si dávají většinou tomatovou.
294juice.jpg
294juice.jpg (139.86 KiB) Zobrazeno 2663 x
Během letu prochází letuška s platem drobných snacků a ovoce. Ochutnávám banánové lupínky. Na takto krátkém letu dostatečný servis.V 7:18 přistáváme a do odletu do INC mám více jak pět hodin času. Letiště v LAX je další letiště kde při přestupu musím opustit tranzitní prostor. Přejdu na jiný terminál a znovu na bezpečnostní kontrolu.
296lax.jpg
298lax2.jpg
Letiště v Los Angeles je jedno z nejluxusnějších letišť na kterých jsem kdy byl. Něž otevřou salonek KOREAN AIR tak si projdu letiště, je toho tady hodně k vidění.
Na recepci salonku jsem dostal novou palubní vstupenku na let LAX-INC. Salonek pěkný, ale nabídka docela skromná. Navíc nemají kávové lžičky, tak jsem si si musel kávu zamíchat plastovou tyčinkou. Dávám si malé občerstvení spíše degustační, protože zachvíli dostanu oběd v letadle na který se těším.
307salonek.jpg
308salonek2.jpg
309nabídka.jpg
310nabídka2.jpg
311nabídka3.jpg
312nabídka4.jpg
313nabidka5.jpg
314kavá bez lřžičky.jpg
315salonek.jpg
316salonek.jpg
317bp,jídlo.jpg

Vedle naší stojánky stojí konkurenční A380 taky do Soulu, která odlétá třicet minut před námi. Musí to být hodně vytížená linka když tady obsadí dvě A380. Začíná nástup s ceremoniálem kdy nastoupí obsluha brány před pultíky, ukloní se a můžeme nastupovat. Mám před sebou nejdelší let z celé cesty, třináct hodin deset minut. Podruhé v životě přeletím datovou hranici ze západu na východ a podruhé poletím A380 KE. Horní paluba je obsazená ze tří čtvrtin. Ze stojánky vyjíždíme na čas je 12:40.


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS-LAX-ICN

Příspěvek od velpa.66 »

Ještě pár fotek k textu.
318saiana.jpg
319a380as.jpg
320a380ke.jpg
321ke odbavení.jpg
322spot1.jpg
323spot2.jpg
324spot3.jpg
325spot4.jpg
326spot5.jpg
327spot6.jpg
328spot7.jpg

dmitrijsadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 08. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS-LAX-ICN

Příspěvek od dmitrijsadlo »

Opět velmi zajímavé. Kdy bude pokračování s ICN?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. LAS-LAX-ICN

Příspěvek od flyingblue »

Znamky v USA je nejlepsi kupovat na poste :-)


Odpovědět