Jak jsem se nedobrovolně proletěl 747

Odpovědět
xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Jak jsem se nedobrovolně proletěl 747

Příspěvek od xmenadis »

Jednoho zimního dne jsme se známým diskutovali o fotovýletech, o mé zkušenosti z New Yorku z září minulého roku a celkově o tom, že bychom nějaký fotovýlet podnikli. A když už byla řeč o tom New Yorku, ve kterém jsem strávil stejně pouze jen nějakého dva a půl dne, tak proč nezaletět tam?

Tak jo, padlo finální rozhodnutí, že pokud někam vyrazíme, bude to primárně New York. Následovalo pár měsíců sledování letenek a zvolení té vhodné. Nakonec jsme se rozhodli pro stejný routing, jako jsem letěl já a z nějž jste si mohli tripreporty přečíst zde. Tedy koupeno přes British Airways, z PRG ranním BA853 do LHR, z LHR poté americkým AA101 na JFK. Let z Heathrow měl být operován již modernizovaným B772 (teda výbavou na stejné úrovni jako B77W, kterým jsem letěl posledně), tak jsem si říkal, že to je v pohodě, jelikož zabiju čas zase psaním si s lidmi v ČR a to díky WiFi na palubě. To jsem ještě netušil, jak se situace vyvine…

Čekání na osudný den ubíhalo velmi rychle… mě čekalo několik přesunů, z Brna na severní Moravu, ze severní Moravy do Prahy. Samozřejmě už z Brna jsem si zapomněl vzít několik věcí, tak jsem nad tím mávnul rukou, jelikož to nebylo nic důležitého. Při přesunu do Prahy jsem zase přišel na další věci, co jsem zapomněl (mimochodem třeba svačinu na ten den… jak sakra může člověk zapomenout na jídlo?!). Vážně bych si měl dělat seznam věcí a ten si odškrtávat. No začátek vynikající, jenže to nejhorší teprve bylo na cestě. Ještě ten den v Praze jsem s dalším známým vyrazil posedět večer do hospody (kdo nezná Kulový blesk v Praze, rozhodně doporučuji, mají výborné piva a i jídlo). Uběhla chvíle a mně asi v osm večer (den před odletem) přišel email od American Airlines, že let 101 byl zrušen a že pro další informace mám kontaktovat jejich infolinku… která je samozřejmě americká.

No nic, řekl jsem si. Vrátil jsem se na hotel, ve kterém jsem na další den přespával, vzal telefon a volal. Samozřejmě jsem si ani v tu chvíli neuvědomil, kolik peněz mě ty hovory budou stát. Nevíte, zda mám přes British Airways (letenka koupena přímo přes ně a navíc jako codeshare let BA operovaný AA) šanci na nějakou kompenzaci? Jelikož česká linka byla dávno offline a na britskou jsem se z neznámého důvodu nemohl dovolat.

Od amerického operátora jsem se dozvěděl, že let z LHR byl opravdu zrušen, důvod mi nebyl schopen říct, a že nás přebookovali na dřívější let, který je o 35 minut dříve. To jsem tedy bral jako vyřízené, protože vím, že AA má těch letů hodně a navíc při přestupu v rámci terminálu na to i tak byl dostatek času. Ale nedalo mi to a podíval jsem se tedy do My Bookings na stránkách BA… abych to nepopisoval nějak zdlouhavě, tak jen ve zkratce:
• Přehodili nás na let British Airways, který je o 35 minut dříve
• Daný let je z terminálu 5!
• Když jsem to spočítal, tak mi vycházel přestup mezi T3 a T5 s veškerými náležitostmi na lehce přes hodinu
• Co si pamatuji, že jsem četl nějaký tripreport, kde byl T5 obsažen, dost jsem se zalekl

Takže další hovory, tentokrát ale přes sestřenici v USA, která, se mnou na Skypu (opravdu vtipná situace, kdy ona měla operátora na hlasitém reproduktoru telefonu a já se s ním bavil přes Skype, aby jí dali svolení ke změnám v mé rezervaci), vše vyřizovala, což mi ušetřilo obrovské množství peněz, protože prvně nás BA poslalo za AA a z AA nás poslali zpátky za BA po nějakých změnách. No nakonec nám tedy dali pozdější let, opět BA, opět z T5, ale to už jsme stíhali v pohodě. Mé zděšení číslo 2 nastalo v momentě, kdy jsem zjistil, že je to obsluhováno B747. Nic proti tomu letadlu, je to asi největší letecká ikona, ale já osobně k němu žádné velké sympatie, ani jakožto letecký nadšenec, nechovám a hlavně se mi nelíbí. Ale to nebyl hlavní důvod… Štvalo mě to, že nejpravděpodobnější možností byla první verze 747, která má interiér již značně zastaralý (pletu-li se, tak se omlouvám a rozhodně děkuji předem tomu, pokud mě opraví) v porovnání s modernizovaným B772 od AA. WiFi navíc chybí u všech tří. Bohužel se nedalo nic dělat a musel jsem to překousnout.

Tak tedy píšu tento tripreport na palubě BA173 z LHR na JFK a postuji jej po příjezdu na hotel. To jen tak pro úvod… Nakonec jsem i relativně příjemně překvapen a v další části nějak shrnu mé postřehy a zkušenosti s touto linkou BA a hlavně názor na B747.

//Ještě se omlouvám za absenci fotek, ale zatím ještě nic nemám staženo.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak jsem se nedobrovolně proletěl 747

Příspěvek od Fabo »

Tak pro priste, nabit skype credit par dolary a mas tam volani do Ameriky hodne levne :wink:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Jak jsem se nedobrovolně proletěl 747

Příspěvek od xmenadis »

Fabo píše:Tak pro priste, nabit skype credit par dolary a mas tam volani do Ameriky hodne levne :wink:

Jop, akorát to mě, bohužel, napadlo až po tom, co jsem dovolal :D

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Jak jsem se nedobrovolně proletěl 747

Příspěvek od honzeek1 »

AA.com
Note: Czech Republic Reservations Call Center
Reservations: 225-376-447 24/7 in English only


...pouzival jsem to z CZ docela casto

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Jak jsem se nedobrovolně proletěl 747

Příspěvek od xmenadis »

Já tohle číslo nenašel.. Asi jsem úplně slepý :-)


Odpovědět