Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Odpovědět
#hellotomorrow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 12. 2015, 10:20
Stav: Offline

Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od #hellotomorrow »

Dobrý den, zdravím všechny čtenáře a cestovatele. Toto je můj první trip report a určitě zde nebude patřit k těm nejzajímavějším, ale doufám, že se vám alespoň trochu zalíbí. Něco málo o mně - jsem 15 - ti letý kluk a asi jako většina leteckých nadšenců bych chtěl být dopravním pilotem. Nyní se chystám jít studovat na Střední průmyslovou školu dopravní Masná v Praze.
Byl začátek ledna 2015 a já se začal poohlížet, kam bychom mohly vyrazit na jaře. Jako na zavolanou přichází nabídka od easyjetu - sleva 20% na více než 10000 sedadel. Zpáteční letenka z Prahy do Říma (FCO) byla za 1584,-. Termín letu byl 10. 5. 2015 tam, a 11. 5. 2015 zpět, s přenocováním na letišti.

Termín se díky bohu blíží a přípravy na cestu vrcholí. Plán cesty byl takový: z letiště Fiumicino jet místním busem do vesničky Lido di Ostia, kde bychom se vykoupali a pokračovali nadzemkou do centra Říma na stanici Pyramide. Odtud tramvají ke Koloseu, projití centrem Říma a večer zase zpátky na letiště a ráno domů.

Nastal den D. Od nás trvá cesta do Prahy vlakem asi hodinu. Vlak odjel na čas. V Praze jsme dříve, než jsme plánovali, takže se v klidu přesunujeme na letiště. Metrem projíždíme nově otevřené stanice metra a vystupujeme na zastávce Nádraží Veleslavín. Bylo zde poměrně dost lidí, tak jsem si ani nevšiml portýrů, kteří zde mají být. Na letišti jsme s dostatečným předstihem. Vše probíhá v naprostém klidu a pohodě. Přicházíme ke gatu, od kterého není vidět na stojánku, takže nevíme, zdali je letadlo už na místě. Do plánovaného odletu už zbývá asi jen 15 minut, ale boarding stále ještě nezačal. V tom vidíme jak A319-ka registrace G-EZAZ přijíždí na stojánku. Než začal boarding stačil jsem se ještě podívat na server http://www.airfleets.net, jak je letadlo staré. Zjišťuji, že tomuto stroji je asi 9,2 let.

Odlet ve skutečnosti asi o 15 minut později
Odlet ve skutečnosti asi o 15 minut později


Náš Airbus A319 G-EZAZ
Náš Airbus A319 G-EZAZ


To už ale začíná boarding, který probíhá velmi efektivně. Bylo mi přiděleno sedadlo 15 F. Pozemní servis proběhl rychle a s mírným zpožděním se již odlepujeme z mokré dráhy 06 pražského letiště.

Rim (9).jpg


Kabina během letu
Kabina během letu


Hustá oblačnost panuje nad celou střední Evropou a obloha je zcela čistá až nad Itálií. Let probíhá v pohodě. Na letišti Leonarda da Vinciho přistáváme asi 10 minut po plánovaném příletu.

Fronta na start na FCO
Fronta na start na FCO


Toto byl můj první let s EasyJetem. Nemohu si na něj stěžovat. Prostě klasická, evropská lowcost aerolinka. Nyní po přistání nastává těžký úkol, a to dostat se z letadla mezi prvními a najít trafiku, ve které se prodávají lístky na MHD. Z tohoto jsme měli největší strach, protože do odjezdu autobusu nezbývalo více, než 30 minut. Naše obavy se naštěstí nenaplnily a v pohodě jsme nastoupili do místního autobusu a dostali se do vesničky Lido di Ostia. Mysleli jsme, že je to vesnička, ovšem je město asi stejně velké jako Kolín. Najít veřejnou pláž není jednoduché, ovšem po domluvě s personálem vstupujeme zdarma na hotelovou pláž. Voda zde byla mírně studená (tak co by jsme taky chtěly na začátku května), ale zcela čistá. Nyní se přesouváme k zastávce vlaku směr Řím-Pyramide. Teplota vzduchu roste. Souprava vlaku je asi z roku „raz dva“ a navíc je celá pomalovaná různými grafity.

Souprava příměstského vlaku v Itálii
Souprava příměstského vlaku v Itálii


Na stanici Pyramide nastupujeme na tramvaj směrem ke Koloseu. Část Kolosea je kvůli opravě pokryta lešením, nicméně pohled stejně úchvatný. Nyní si procházíme centrum Říma-památník Viktora Emanuela II, Vatikán, Španělské schody, Pantheon, Fontana di Trevi. Cestou pravidelně doplňujeme tekutiny osvěžující vodou z veřejných pítek. U Vatikánu jsem ochutnal nejlepší zmrzlinu, kterou jsem kdy jedl, byla s mou oblíbenou karamelovou příchutí. V Římě jsme také okusili místní metro. Souprava je prostorná a moderní, ale ostatní prostory metra jsou opravdu strašné. Vše je tmavé a neupravené, něco jako ve sklepě. S Prahou neporovnatelné.

Koloseum
Koloseum


Památník Viktora Emanuela II.
Památník Viktora Emanuela II.


Blíží se večer a hledáme vhodné místo na večeři. Vybereme si tradiční Italskou restauraci kousek od nádraží Termini a dáváme si pizzu Margharitu. Je úplně jiná než u nás v ČR, je tenčí, křupavější a celkově je poctivější. Jdeme na nádraží Termini, odkud nám jede autobus na letiště. Volíme autobus společnosti TAM. Jízdenka stojí 4 eura. Řidič si celou cestu s někým chatoval na mobilu, což vysvětluje fakt, že jsem v Římě neviděl žádné auto, které by nebylo někde ťuknuté.

Výborná pizza Margharita
Výborná pizza Margharita


Odlet byl až ráno, takže jsme si prošli letiště, a na chvilku jsme se na zemi natáhli. Byly zde lehátka, která již byla samozřejmě obsazená. Spánku moc nebylo. Ráno jsme šli projit pasovou kontrolou a šli jsme si projít zbytek letiště. Chtěl jsem se podívat na terminál 5, odkud odlétají zaoceánské lety. Měla tu být i A380 Emirates. “Vláček” na T5 jsme ovšem nenašli. U našeho gatu jsme zjistili, že k letadlu pojedeme cobusem. Cesta cobusem trvala asi 20 minut, byla to taková exkurze. Cestou jsme viděli rozestavěnou budovu nového terminálu, a snad celou flotilu Alitalie od Embraerů, přes A320, až po B777. Cestou jsem také poprvé v životě viděl Boeing 787 Dreamliner. Byl ve verzi -8 společnosti Qatar Airways. Toto letadlo se mi strašně líbí a moc mu fandím. Po příjezdu k našemu letadlu zjistím, že poletíme tím samým letadlem, kterým jsme včera přilétli – G-EZAZ. Zpáteční let probíhal klidně. Ukázaly se nám krásné výhledy na alpy.

Rim (10).jpg


Zpátky v ČR
Zpátky v ČR


Výlet byl překrásný. Počasí se vydařilo. Přesvědčil jsem se, že všechny cesty vedou do Říma a vyzkoušel služby Easyjetu. Sympatická to aerolinka. Minulý rok jsme letěli Ryanairem do Londýna a mezi Ryanairem a Easyjetem nevidím nějaký obrovský rozdíl.

Děkuji za přečtení, doufám že se Vám můj trip report alespoň malinko líbil.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1334
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od Lkprak »

Moc pěkné fotky! A text je velice čtivej a zajímavej. Gratuluji k prvotině :thumbup:

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od Kuboš »

Pěkný, do Říma vyrážím již v úterý, díky za inspiraci.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od prodejce »

Pěkný vstup na fórum, díky. Jen je škoda, že se chceš stát pilotem a né prodejcem :) tak si to třeba časem ještě rozmyslíš.

#hellotomorrow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 12. 2015, 10:20
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od #hellotomorrow »

Děkuji Vám moc. Jsem strašně rád že se vám můj TR líbí :D


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od MarcosFT »

Ahoj, moc hezký report. EasyJet teda moc nemusím, hlavně směrem do Itálie, kdy je plný pubertálních sprtků :D minulý týden jsem raději využil Ryan z BTS do BGY než večerní U2 na MXP z PRG. Nevoní mi ta buzerace ohledně zavazadel u EZY, kterou jsem zažil téměř vždy, když jsem s nimi letěl - naopak u FR vždy vše ok.

#hellotomorrow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 12. 2015, 10:20
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od #hellotomorrow »

MarcosFT píše:Ahoj, moc hezký report. EasyJet teda moc nemusím, hlavně směrem do Itálie, kdy je plný pubertálních sprtků :D minulý týden jsem raději využil Ryan z BTS do BGY než večerní U2 na MXP z PRG. Nevoní mi ta buzerace ohledně zavazadel u EZY, kterou jsem zažil téměř vždy, když jsem s nimi letěl - naopak u FR vždy vše ok.


Děkuju moc
Se zavazadly teda u Easyjetu ani Ryanairu zkušenost nemám. Ale FR my přijde také možná sympatičtější než U2. Jinak cestující byli převážně rodiče s menšími dětmi a cestující středního věku.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od micaello »

Díky za připomínku Říma, kde jsem byl na konci ledna =).

Ano, dnes již vidět rozdíl mezi easyJet a Ryanair vidět není..ale před 2 a více rokama byl propastný (v neprospěch RYR). Tak či tak, easyJet je mi stále sympatičtější..asi tím světlým interiérem a hlavně Airbusy (sorry Boeing, you are not my cup of tea).

MarcosFT, jaká buzerace? Asi se na ně šklebíš =D. Před dvouma rokama jsem z Paříže lezl do letadla s nacpaným batohem a ještě velkou papírovou taškou přes rameno z nejmenovaného butiku na Champs-Élysées a nikdo nehnul ani brvou =D. A nikdy mi nic u EZY nekontrolovali, ani se škaredě na mě nepodívali, narozdíl od Wizzu :P

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od johnnybeverley »

Dík za report, hezky. Ja som dnes letel BTS-EDI s FR a teda s tou ich prepytujem Business Plus a mám pocit, že už nikdz viac. Sediac na 2F, letuška neváhala ma zobudiť či si nechcem kúpiť žreb.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Všechy cesty vedou do Říma-ta naše s EasyJetem

Příspěvek od alesesl »

Vitej na foru, kazdy novy clen je vitany clen. Vyborny vstup do fora a preju hodne stesti at se stanes pilotem a treba te nekdy potkame na nejake te lince, ale ne jako paxa.

Jinak ja mam zase radsi U2 pred FR. Mam sice s FR jen jeden let, ten druhy bude na trase STN-LNZ. Skoda, ze jen U2 skoncil na trase do FCO.


Odpovědět