S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od MarcosFT »

Ahoj,

díky za pěkný report. TVS jsem naposledy využil minulé léto jako záchranu na AGP-PRG a také jsem byl nadmíru spokojen. Respektive nemohl jsem říct ani slovo, prostě let s jakoukoliv jinou společností. Vypadá to, že sis výlet po jihu Anglie užil. Portsmouth mě láká už dlouho, ale nikdy jsem se tam ještě nepodíval, za to v Btonu jsem pobyl x týdnů :) LCY tiše závidím, s Kryšotofem máme koupenou letenku Groningen - Southend, takže LCY mi bude pořád chybět...ale jednou ho taky dám :P


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od Lkprak »

MarcosFT píše:Ahoj,

díky za pěkný report. TVS jsem naposledy využil minulé léto jako záchranu na AGP-PRG a také jsem byl nadmíru spokojen. Respektive nemohl jsem říct ani slovo, prostě let s jakoukoliv jinou společností. Vypadá to, že sis výlet po jihu Anglie užil. Portsmouth mě láká už dlouho, ale nikdy jsem se tam ještě nepodíval, za to v Btonu jsem pobyl x týdnů :) LCY tiše závidím, s Kryšotofem máme koupenou letenku Groningen - Southend, takže LCY mi bude pořád chybět...ale jednou ho taky dám :P


Díky za pochvalu. TVS je už asi standartní společnost, té nálepky problémové aerolinky, která jí provází, se snad brzo definitivně zbaví. Osobně znám spoustu lidí, co tam pracuje (včetně několika mých bývalých spolužáků ze střední) a vím, že si to fakt nezaslouží.

No a mně zas chybí ten Southend, ale na něj se taky jednou dostane, zrovna ta linka z Groningenu se třeba šikne, až zas budu mít jednou toulavou po Evropě.
Naposledy upravil(a) Lkprak dne 04. 08. 2016, 13:48, celkem upraveno 1 x.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od alesesl »

micaello píše:Airbnb.com řeší tyto věci, od toho jim platíš ten vyděračský nevratný servisní poplatek (jehož výše ve výsledku je cca. 20-25% z celkové ceny ubytování..8-15% zaplatí nájemce, zbytek pronajímatel). Co se týče cancellation policy, záleží od pronajímatele. Někteří mají benevolentní, jiní přísnější a něktěří nevrací nic. Ale to máš vždy napsáno v podmínkách rezervace. Mě na Airbnb sere právě to, že ti nevrátí ten servisní poplatek, který není zrovna nejnižší.

Já se také snažím řešit většinu věcí přes booking.com (přes flyingblue) a většinou rezervuji nabídky s možností zrušení (pokud je tam i 10% šance, že se mi plány změní). I když většinou je právě verze s možností bezplatného zrušení za vyšší cenu, no dá se to pořešit tak, že pak to zrušíš a opětovně rezervuješ za tu nižší cenu ;) (nicméně ale to také neplatí vždy, už se mi jednou stalo, že pak mi ve výsledku vyskočila mnohem vyšší cena, asi měli nastavenou nějakou policy, co sledovala i datum příjezdu a vyprodanost daného hotelu a čím blíže data příjezdu a menšího počtu volných pokojů, tím ta cena narůstala)

K Airbnb už sahám jen ve chvílích, kdy na bookingu nenajdu nic vhodného/levného v dané destinaci. Jako například aktuálně v Toulouse (ale fajn se nám přes něj bydlelo i na Guadeloupe).


S tim booking.com to taky tak delam. Vetsinou booknu neco co se da zrusit zdarma a pak sleduji situaci a pokud se treba objevi neco lepsiho za lepsi cenu tak to vezmu a tady to co mam zrusim. Jen se clovek nesmi zrovna trefit do nejake akce co se ve meste kona, bud koncert, kongres nebo tak neco. Pak uz nema smysl hledat neco levneho. To se mi stalo jednou v CPH. Jelikoz ma pritelkyne rada balet, tak jsem ji koupil k vanocum listky pro ni a sebe na Balet do Kodanskeho divadla s letenkama. Pak prislo na rado bookovani ubytka a to bylo neskutecne drahe, protoze ten vikend bylo zrovna finale eurovision nebo jak se tomu rika. Takze i levne hotely se prodavali za cenu Hiltonu.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od alesesl »

MarcosFT píše:Ahoj,

díky za pěkný report. TVS jsem naposledy využil minulé léto jako záchranu na AGP-PRG a také jsem byl nadmíru spokojen. Respektive nemohl jsem říct ani slovo, prostě let s jakoukoliv jinou společností. Vypadá to, že sis výlet po jihu Anglie užil. Portsmouth mě láká už dlouho, ale nikdy jsem se tam ještě nepodíval, za to v Btonu jsem pobyl x týdnů :) LCY tiše závidím, s Kryšotofem máme koupenou letenku Groningen - Southend, takže LCY mi bude pořád chybět...ale jednou ho taky dám :P


LCY z PRG je velka utopie a dlouho jeste bude, ale nove se da do LCY letet z TXL. BA zavedlo tuto novou linku nejak v tichosti 3x denne. Ceny se pohybuji okolo 50 eur za one way ex TXL.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od Fabo »

Lkprak píše:
procvi píše:Ono na londýnskou MHD už ani Oyster Card nepotřebuješ, stačí ti pouze platební karta, která podporuje bezkontaktní platby. Jízdné platíš stejně jako s Oyster a po registraci na na stránkách tfl.gov.uk můžeš sledovat svoji denní útratu.


Díky za informaci, dal jsem na radu místních (konkrétně nějaké pracovnice "londýnského dopravního podniku", kterou jsem potkal v nedaleké stanici DLR). Ty mi říkali, že buď Oyster nebo Travel Card, jinak nic. Nakonec projížďka londýnskými příměstkými vlaky takhle v pátek večer nebyla špatná zkušenost:-)


Ja byl v Londyne tak +- v dobe kdy se to zavadelo, tak jsem chytnul nejakou kampan. Kazdopadne nevzpomenu si, zda jsem to i zkusil...


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od MarcosFT »

alesesl píše:
MarcosFT píše:Ahoj,

díky za pěkný report. TVS jsem naposledy využil minulé léto jako záchranu na AGP-PRG a také jsem byl nadmíru spokojen. Respektive nemohl jsem říct ani slovo, prostě let s jakoukoliv jinou společností. Vypadá to, že sis výlet po jihu Anglie užil. Portsmouth mě láká už dlouho, ale nikdy jsem se tam ještě nepodíval, za to v Btonu jsem pobyl x týdnů :) LCY tiše závidím, s Kryšotofem máme koupenou letenku Groningen - Southend, takže LCY mi bude pořád chybět...ale jednou ho taky dám :P


LCY z PRG je velka utopie a dlouho jeste bude, ale nove se da do LCY letet z TXL. BA zavedlo tuto novou linku nejak v tichosti 3x denne. Ceny se pohybuji okolo 50 eur za one way ex TXL.


A kdo rika neco lince PRG-LCY? :shock:

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od micaello »

procvi píše:Ono na londýnskou MHD už ani Oyster Card nepotřebuješ, stačí ti pouze platební karta, která podporuje bezkontaktní platby. Jízdné platíš stejně jako s Oyster a po registraci na na stránkách tfl.gov.uk můžeš sledovat svoji denní útratu.

Tak tak, čerstvě vyzkoušeno teď v sobotu 30.7. kdy jsem byl s BA na otočku v Londýně, všude jsem jezdil jen na bezkontaktni kreditku a za celý den projezdil 9,50 :thumbup:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S "Travelou" do Anglie a na etapy zpátky

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:
alesesl píše:
MarcosFT píše:Ahoj,

díky za pěkný report. TVS jsem naposledy využil minulé léto jako záchranu na AGP-PRG a také jsem byl nadmíru spokojen. Respektive nemohl jsem říct ani slovo, prostě let s jakoukoliv jinou společností. Vypadá to, že sis výlet po jihu Anglie užil. Portsmouth mě láká už dlouho, ale nikdy jsem se tam ještě nepodíval, za to v Btonu jsem pobyl x týdnů :) LCY tiše závidím, s Kryšotofem máme koupenou letenku Groningen - Southend, takže LCY mi bude pořád chybět...ale jednou ho taky dám :P


LCY z PRG je velka utopie a dlouho jeste bude, ale nove se da do LCY letet z TXL. BA zavedlo tuto novou linku nejak v tichosti 3x denne. Ceny se pohybuji okolo 50 eur za one way ex TXL.


A kdo rika neco lince PRG-LCY? :shock:


tady:

Lkprak píše:LCY snad na přistání někdy dám, pořád čekám, že tam někdo rozlétá linku z Prahy, ale to je asi lehká sci-fi.


Odpovědět