BUD-IST-EZE s TK část první

Odpovědět
Majklis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 11. 2016, 09:16
Oblíbené typy letadel: A310,TU154,A340,CONCORDE,Z-126,Z-142,A300,B757,MD11
Pohlaví: muž
Stav: Offline

BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Majklis »

IMG_5287.JPG
Toto je můj první TR tak se předem omlouvám když se nebude líbit atd.... Nicméně doufám že se bude líbit.


Když moje přítelkyně loni na vánoce vyhrála na firemní party jednu letenku s TK dle vlastního výběru, tak jsem měli vice méně ihned jasno že to bude Jížní Amerika. Letenky tam nejsou nejlevnější tak když máme jednu zdarma tak proč tam neletět.

Problem ovšem nastal s mojí letenkou. Jelikož si většinou výbírám lety s leteckou společností co jsem jěště neletěl. Společnosti jako LATAM atd.. se cenou uplně lišili od mých představ a Turkish na tom byli uplně stejně. Až jednoho večera mi na internet vyskočilo že TK má akce na letenky z BUD, cena byla cca o 8500kč nižší než z PRG a tudíž bylo rozhodnuto. I když jsem s Tk už letěl IST-KUL-IST tak jsem si na tom aspon našel pozitivum že jsem s B777-300ER jěště neletěl tak to bude aspon nejaka premiera.

Cesta do BUD proběhla se Student Agency autobusem z Florence v brzkých ranních hodinách.

Autobus Student Agency mne překvapil svým IFE kde je mnoho filmů a muziky,ale jelikož jsem skoro celou cestu prospal viděl jsem jen asi prvních 20minut filmu nezlomný.
Okolo 12:00 jsem vystoupil v Dupadešti na nádraží a rozhodoval se co budu dál dělat jelikož můj let byl až v 20:00.

Bohužel Ferighy Park je od Října do Května uzavřen tak mi nezbylo nic jiného než si sednout a čekat (letiště v BUD je asi jedno z nejnekomofrtnějších letišt co jsem videl).


TK1038
B737-800
TC-JZE
LF 90%
V čase kdy měl začít check-in jsem se dostavil na přepážku, ale nikdo tam nebyl zaměstnanci CELEBI dorazili až asi za dalších 10minut. Další věcí co mne překvapila byla žádost slečny zda může vidět mojí kartu s kterou jsem platil letenku. Po odbavení jsem se přesunul do letištního salonku, kde jsem měl domluven vstup od mých kolegů z UPS jelikož firma CELEBI dělá handling pro UPS v Budapešti. Salonek jako takový nebyl špatný nicméně by mohli zlepšit výběr občerstvení. Co bych ale zase vyzdvyhnul byl výběr alkoholu který byl velmi kvalitní. Cca. 45minut před STD se začalo nastupovat a já přišel do letadla mezi posledními. Po vzletu se hned začalo se servisem který v porovnání s linkou z Prahy je notně chudší, ale nechtějme zázraky. Let trval asi 1h 50minut a už jsme si to sedli na letišti v Istambulu. Kde mezitím na mne čekala moje polovička, která přiletěla o 20 minut drive z Prahy.


PŘESTUP V ISTAMBULU
Protože náš let do EZE leťel až v 10 ráno bylo celkem záhno požádat o hotel hrazený TK na který je nárok. Tato přepážka je až za pasovou kontrolou.
Po cca. 10 minutovém čekání nás naožili do autobusu a odvezli do hotelu který je cca. 15minut jízdy od letište. Pokoj byl velmi kvalitní až mne to překvapilo. Ihned po ubytování jsem si zašel na recepci domluvit odvoz zpět na letiště. Tam mi bylo vysvětleno že autobus přijede v šest ráno (jsem na letišti vždycky o něco dřív). Po krátkém spánku jsme už stáli v šest na recepci a čekali a čekali a čekali......................
Asi v 6:45 přijel autobus a my nastoupili někteří cestující už byli trošku nervozní protože jejich lety odlítali dříve.
Jak jsem byl překvapen a I vytočen když řidič dale otálel s odjezdem ( přece si nemohl odpustit ranní cigaretku a pokecat s kolegou).
Po příjezdu jsme šli rovnou do gatu respective na mojí ranní cigaretku a poté pouze čekali.

IMG_5287.JPG



TK15
B777-300ER
TC-JJJ
LF 100%
Po usazení na naše místa 52A-B a vytlačení letadla ze stojánky následovalo celkem dlouhé pojíždění. Byl jsem celý natěšený na tu sílu co T7 umí ukázat notabene 300ER. Jelikož jsem již kolikrát letěl s T7,ale bohužel pouze s B777-200ER ELALu dokázal jsem si to tak troche představit, ale to co přišlo všechny očekávání předčilo. Takovou sílu a zaražení do sedačky jsem nečekal. Cca. po hodině letu se žačal podávat oběd. Jídlo u TK je na perfektní úrovni,ale na co jsem si u nich vždy stěžoval je servis jako takový. Je sice hezké že vám dají HOT TOWEL a KIT což v Y třídě není běžné, nicméně je tam vidět že TK při své velké expanzi scela nepodchytili kvalitu palubního personalu. Personál byl a nebojím se to říct neschopný. IFE u TK je na vysoké úrovni,ale mohl by být častěji updatovan jelikož jsem měl na výběr ze stejných filmů jako půl roku před tím. Let byl víceméně klidný,ale neskutečně dlouhý takže jsem porkládal filmy se spánkem. Přibližne hodinu před přistáním v GRU nastal čas na druhý servis který se skládal z vajíček a ovoce. Po přistání vystoupili cestující do GRU a nastoupilo pár jedinců kteří letěli do EZE. Uklid byl s jižanskou ležérností poměrně dlouhý což mi,ale nevadilo jelikož jsem mohl pozorovat provoz na letišti který byl velmi pestrý.

Poté jsme se ihned vydali směrem do Buenos Aires tento úsek trval cca. 2,5 hodiny a nebyl ničím zajímavý spíš už po té dlouhé cestě únavný.

Pokračování zase někdy


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Night fly »

Kdy presne jsi letel? S TC-JJJ jsem totiz nedavno letel IST-EZE taky.

Majklis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 11. 2016, 09:16
Oblíbené typy letadel: A310,TU154,A340,CONCORDE,Z-126,Z-142,A300,B757,MD11
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Majklis »

Night fly píše:Kdy presne jsi letel? S TC-JJJ jsem totiz nedavno letel IST-EZE taky.



Ja sem s ni letel 21.10.2016

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Night fly »

Majklis píše:
Night fly píše:Kdy presne jsi letel? S TC-JJJ jsem totiz nedavno letel IST-EZE taky.



Ja sem s ni letel 21.10.2016


Tak to jsme spolu neleteli ;-) Ja az koncem listopadu...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od hafi »

TR pekny, tesim se na pokracovani.

Ale jeden OT dotaz: uz jsem to tu nekolikrat postrehl, ale vzdy jsem to neresil, ale ted uz se zeptam, protoze jsem zjevne nejak mimo.

K cemu mi je teplej rucnik a proc je to tak nejak brano jako znamka urciteho luxusu? Jidlu a piti rozumim, ale nahratej hadr mi prijde srovnatelne praktickej, jako kdyby mi letuska prinesla treba potapecsky bryle i se snorchlem (ikdyz ty by me mozna narozdil od rucniku navic mozna trochu vydesily).
Naposledy upravil(a) hafi dne 13. 12. 2016, 12:58, celkem upraveno 1 x.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od beardie »

na ocistenie ruk a osviezenie
je to lepsie ako dostat balenu mokru vreckovku, pripadne nic

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od hafi »

To je jeste navic mokry? Osvezeni teplym mokrym hadrem? Mozna kdyby byl prijemne studenej. Tak v tom pripade davam prednost balenym vlhcenym ubrouskum (a snorchlu).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od micaello »

Teplý vlhčený proto, že to lépe "očistí" ruce. A pokud chceš studený, stačí chvíli počkat, právě díky té vlhkosti velmi rychle vychladne.. easy peasy ..

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od LeeMer »

micaello píše:Teplý vlhčený proto, že to lépe "očistí" ruce. A pokud chceš studený, stačí chvíli počkat, právě díky té vlhkosti velmi rychle vychladne.. easy peasy ..


Já si ho jako první ještě plácnu na ksicht a on ten teplý ručník hezky uvolní, mám to rád. Takže jsem pro zachování teplých ručníků :)

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Zoltan »

hafi píše:TR pekny, tesim se na pokracovani.

Ale jeden OT dotaz: uz jsem to tu nekolikrat postrehl, ale vzdy jsem to neresil, ale ted uz se zeptam, protoze jsem zjevne nejak mimo.

K cemu mi je teplej rucnik a proc je to tak nejak brano jako znamka urciteho luxusu? Jidlu a piti rozumim, ale nahratej hadr mi prijde srovnatelne praktickej, jako kdyby mi letuska prinesla treba potapecsky bryle i se snorchlem (ikdyz ty by me mozna narozdil od rucniku navic mozna trochu vydesily).

Souhlas, taky nechodím do letadla s rukama od šmíru, abych se potřeboval očistit. A k osvěžení vždy slouží gin tonic. Nějaka vyvařená hadra s kterou si předemnou utiral bůhví kdo bůhví co mě natáhne. Kdo má děti zjistí že best jsou dětské ubrousky.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Filisipi »

Není to špatný ale...ta čeština :( to bolí

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od micaello »

Zoltan píše:Souhlas, taky nechodím do letadla s rukama od šmíru, abych se potřeboval očistit. A k osvěžení vždy slouží gin tonic. Nějaka vyvařená hadra s kterou si předemnou utiral bůhví kdo bůhví co mě natáhne. Kdo má děti zjistí že best jsou dětské ubrousky.


LOL. To samé můžeš říct o polštářích, dekách a sluchátkách, co ti na longhaulech rozdávají. Nosíš si vlastní? :thumbup:

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od Zoltan »

micaello píše:
Zoltan píše:Souhlas, taky nechodím do letadla s rukama od šmíru, abych se potřeboval očistit. A k osvěžení vždy slouží gin tonic. Nějaka vyvařená hadra s kterou si předemnou utiral bůhví kdo bůhví co mě natáhne. Kdo má děti zjistí že best jsou dětské ubrousky.


LOL. To samé můžeš říct o polštářích, dekách a sluchátkách, co ti na longhaulech rozdávají. Nosíš si vlastní? :thumbup:


Počkej o tom se tady nikdo nebavil. Již do toho zapojuješ něco jiného. Ale pro zajímavost, sluchátka si nosím vlastní s slušnou dávkou redukcí.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-IST-EZE s TK část první

Příspěvek od micaello »

Zoltan píše:Počkej o tom se tady nikdo nebavil. Již do toho zapojuješ něco jiného. Ale pro zajímavost, sluchátka si nosím vlastní s slušnou dávkou redukcí.

Napsals, že bůhvíco si kdo před tebou do toho ručníku utíral. Tak jsem řek, že to samý můžeš říct o dekách a polštářích..nebo se snad pletu? :ymdevil:
A sluchátka si taky nosím svoje :P


Odpovědět