Lednový odskok na Tenerife

Odpovědět
pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od pavelkja »

Po dlouhé době jsem si našel nějaké finance, abych se mohl vydat do nějaké nové destinace. Záplava levných letenek na přelomu a začátku roku mě navedla na myšlenku zaletět si "za babku" do teplých krajin na Kanárské ostrovy. Pročítal jsem si dřívější trip reporty a právě Tenerife se mi nakonec zalíbilo ze všech hlavních kanárských ostrovů nejvíc. Bohužel jsem neměl možnost odjet na celý týden, a tak jsem se musel spokojit pouze s pěti dny včetně cesty.

Nejlepší ceny letenek na Tenerife byly z Berlína a Krakowa, kdy nakonec vyhrálo Polsko z důvodu lepší dostupnosti pro nás lidi z Moravy. Zpáteční letenka s Ryanairem vyšla asi na 90 €, což se mi za daných okolností zdálo velice příjemné. Vygooglil jsem si informace o možnostech parkování na letišti v Krakowě a pro svůj první let z tohoto letiště jsem zvolil Orange Parking. Více informací o krakowském letišti jsem pak sepsal do samostatné diskuze.

Let tam: 8.1.2017
KRK --> TFS (FR 4513)
B737-800, EI-FEH
11:15 - 15:50
load factor: 100%
máslo: nerozdávalo se

Termín cesty nám náhodou vyšel do dní, kdy do střední Evropy přišly třeskuté mrazy, a tak jsme v neděli 8.1. vystupovali na letišti v Krakowě do mínus 20 stupňů. Přeběhnutí z Orange Parkingu do terminálu letiště naštěstí nezabralo více než 3 minuty, takže jsme nezmrzli. Krakowské letiště je nové a moderní, ale neveřejná část letiště mi připadá poněkud malá. Odbavení i boarding proběhl bez komplikací. V letadle nás uvítal anglicky kapitán, který podrobně popsal plán letu, takže jsem celou cestu plus mínus věděl, kde se nacházíme. Bylo to asi poprvé, co jsem u Ryanairu slyšel kapitána popisovat tak do detailů, kudy poletíme, za což moc děkuji. Pokud si dobře pamatuji jméno kapitána, tak by to měl být nějaký Petr Bartoš (otázka pro zkušenější - Jestli je to Čech, znáte někoho takového u Ryanairu na bázi v Krakowě?). Cesta probíhala v klidu a sem tam nám ji zpestřily malé turbulence. Nuda skončila po pěti a půl hodinách přistáním na Tenerife.

Od neděle do čtvrtka na Tenerife
Zde si můžete přečíst neletecký tripreport včetně fotek o tom, co jsme na Tenerife podnikli a co jsme viděli. (Odkaz vede na můj osobní blog)

Let zpět: 12.1.2017
TFS --> KRK (FR 4514)
B737-800, EI-FEH
13:35 - 20:10, realita: 14:00 - 20:10
load factor: 95%
máslo: nerozdávalo se

Na zpáteční let ve čtvrtek 12.1. pro nás z Krakowa přiletělo letadlo stejné registrace, kterým jsme letěli v neděli a stejné bylo i složení cabin crew. Piloti byli jiní. Čtvrteční rotace KRK-TFS-KRK je jediná, kterou letadlo lítá. Kvůli sněhu v Krakowě se opozdil odlet o půl hodiny a o stejnou půlhodinu byl posunut také odlet zpět z Tenerife do Krakowa. Nakonec letadlo přistálo jen o čtvrt hodiny později a zpoždění na odletu se trochu stáhlo. Do Krakowa jsme přiletěli podle plánu a o půl deváté jsme už seděli ve zmrzlém autě směrem domů.

Na obou letech byla většina pasažérů Poláci, zaslechli jsme nějakou slovenštinu a viděli pár ukrajinských pasů. Nabízí se otázka, zda by se podobná linka uživila odněkud z Česka? Když se podíváme na nabídku Ryanairu a Wizzairu, tak z Krakowa, Katowic a Wroclawi létá poměrně hodně spojů na Kanáry.

Kanárské ostrovy se mi hodně líbily a určitě se sem chci vrátit a stejně tak mě láká Madeira a Azory. Ale tam raději poletím jindy než v lednu :-)


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od Lkprak »

Moc pěkný TR. Asi nemá cenu opakovat, to, co jsem tu už párkrát psal a sice, že moje návštěva Kanárů před pár lety patřila k mým největším cestovatelskským zážitkům v životě. Jako neřidič sice vždycky obdivuju, co lze autem stihnout, na druhou stranu, jízda místním autobusem s místními (no často spíš s dalšími turisty) bývá často velmi zajímavých zážitkem a nevím nevím, jestli bych se o chtěl nechat připravit.

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od pavelkja »

Lkprak píše:Moc pěkný TR. Asi nemá cenu opakovat, to, co jsem tu už párkrát psal a sice, že moje návštěva Kanárů před pár lety patřila k mým největším cestovatelskským zážitkům v životě. Jako neřidič sice vždycky obdivuju, co lze autem stihnout, na druhou stranu, jízda místním autobusem s místními (no často spíš s dalšími turisty) bývá často velmi zajímavých zážitkem a nevím nevím, jestli bych se o chtěl nechat připravit.


Tvoje TR čtu se zaujetím, ale některé cesty mi připadají jako moc velké harakiri a právě výlet na Kanáry mi tak připadal (nic ve zlým). O autobusu jsme také uvažovali, ale nakonec vyhrála ta dražší varianta (ve finále 30 € na den) a půjčili jsme si auto, protože prostě se toho víc stihne a člověku je jedno, jestli si ráno o 15 minut přispí nebo se večer někde zdrží. Řízení mě baví, takže v tomhle to bylo v pohodě. A k těm zážitkům - určitě souhlasím. Dneska postoval můj kámoš na FB video z autobusu v Nikaragui a cestoval tam s nimi borec, který hrál na kytaru a jiný borec si vezl na klíně kohouta :D

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od Marty-t »

Díky za TR i odkaz na popis cesty po ostrově.

Plánovali jsme kam si v létě na týden odfrknout k moři s tím, že jsem doma dostal nůž na krk - odlet z Brna a bez přestupů. Já si jen prosadil, že bez cestovky. Takže se sebezapřením před několika dny booking TVS letenek právě na Tenerife - z BRQ jim totiž individuální booking funguje jen na každé druhé lince, při pokusu o výběr nadstandardního jídla se booking prostě sekne, ale máme snad v BRQ na výběr letět s nějakou standardní, anebo třeba i low cost, společností ? Tak jestli mám platit TVS 6.5-7.5 k kc za 1-2 hodinový přískok ke středozemnímu moři nebo 8.3k kc za 5 hodin letu na Tenerife jakkoli je to spíš mimoletní destinace - zvítězil ve mne dobrodružný duch...

Taže díky za tipy co navštívit i za info ohledně půjčovny aut (asi bych jinak vzal typizovanou půjčovnu plus CDW).

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od pavelkja »

Marty-t píše:Taže díky za tipy co navštívit i za info ohledně půjčovny aut (asi bych jinak vzal typizovanou půjčovnu plus CDW).

Ještě pár postřehů k půjčovnám: ty klasické, které najdeš na Rentalcars a podobných webech, měly nejdelší fronty a potom neplést Top Car Autoreisen s Autoreisen (http://www.autoreisen.es/), kde byla úplně nejdelší fronta, ovšem služby této půjčovny nemůžu posoudit (a zpětně si nevybavuji, proč jsem ji zavrhl :-) Nicméně dodatečný CDW ti nabídne i mnou vybraná půjčovna, ovšem bylo to nějaké 3€ na den a i bez CDW měli pro mě nej nabídku.
Jinak přeju pěknou dovolenou. Na Tenerfie bude příjemně i v létě (prý 27-29 stupňů, moře 23), ale souhlasím, že je to spíš zimní destinace :-)


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od Lkprak »

pavelkja píše:
Lkprak píše:Moc pěkný TR. Asi nemá cenu opakovat, to, co jsem tu už párkrát psal a sice, že moje návštěva Kanárů před pár lety patřila k mým největším cestovatelskským zážitkům v životě. Jako neřidič sice vždycky obdivuju, co lze autem stihnout, na druhou stranu, jízda místním autobusem s místními (no často spíš s dalšími turisty) bývá často velmi zajímavých zážitkem a nevím nevím, jestli bych se o chtěl nechat připravit.


Tvoje TR čtu se zaujetím, ale některé cesty mi připadají jako moc velké harakiri a právě výlet na Kanáry mi tak připadal (nic ve zlým). O autobusu jsme také uvažovali, ale nakonec vyhrála ta dražší varianta (ve finále 30 € na den) a půjčili jsme si auto, protože prostě se toho víc stihne a člověku je jedno, jestli si ráno o 15 minut přispí nebo se večer někde zdrží. Řízení mě baví, takže v tomhle to bylo v pohodě. A k těm zážitkům - určitě souhlasím. Dneska postoval můj kámoš na FB video z autobusu v Nikaragui a cestoval tam s nimi borec, který hrál na kytaru a jiný borec si vezl na klíně kohouta :D


Ten můj výlet na Kanáry byl harakiri hlavně po finanční stránce, na druhou stranu, když na to zpětně vzpomínám, stálo to za to a ničeho nelituju. Možná jedině toho, že jsem těch ostrovů a míst nestihl navštívit víc. Ta autobusová síť na Kanárských ostrovech (na všech) je poměrně hustá a tu část předodjezdové přípravy, kdy se člověk snaží googlit jízdní řády a hledat vhodná spojení, mám docela rád (byť je to občas docela na nervy). Každopádně ještě jednou díky za pěkný TR a pro Vás jedinně škoda, že jsme měli smůlu na tom Teide s uzavřenými stezkami. On každý krok navíc od lanovky je neskutečný zážitek a já spíš než jako turista, jsem si tenkrát tam připadal jako astronaut na měsíci (jen ten skafandr chyběl, ale moje plíce by ho jistě uvítaly).

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od Marty-t »

Chtel bych jeste jednou podekovat za TR. A hlavne diky za Vasi inspiraci - zrusil jsem na TFS Hertz a booknul auto u TopCar Autoreisen - bylo to v me kategorii a terminu 101 EUR misto 170 EUR s CDW plus 35 EUR za SCDW, u Hertzu vychazelo SCDW na 130 EUR... Tak uvidime, snad budu taky spokojeny. Jedine co jsem v diskuzich na TopCar Autoreisen vycetl, je, ze si automaticky blokuji na kreditni karte 200 EUR pro pripad spoluucasti na coz u bookingu neupozornuji, toto ovsem u SCDW odpada... Jo a taky jsem zmenil hotel u jizni plaze na soukrome ubytovani v San Andres... Takze jeste jednou diky. Clovek nikdy nevi koho bude kdyz pise a publikuje TR inspirovat :-)

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od pavelkja »

Marty-t píše:Chtel bych jeste jednou podekovat za TR. A hlavne diky za Vasi inspiraci - zrusil jsem na TFS Hertz a booknul auto u TopCar Autoreisen - bylo to v me kategorii a terminu 101 EUR misto 170 EUR s CDW plus 35 EUR za SCDW, u Hertzu vychazelo SCDW na 130 EUR... Tak uvidime, snad budu taky spokojeny. Jedine co jsem v diskuzich na TopCar Autoreisen vycetl, je, ze si automaticky blokuji na kreditni karte 200 EUR pro pripad spoluucasti na coz u bookingu neupozornuji, toto ovsem u SCDW odpada... Jo a taky jsem zmenil hotel u jizni plaze na soukrome ubytovani v San Andres... Takze jeste jednou diky. Clovek nikdy nevi koho bude kdyz pise a publikuje TR inspirovat :-)


Nevím, jak vysoká je blokace konkrétně u Hertzu, ale Goodcar mi ukazoval 700€ (+ stejně vysokou spoluúčast). TopCar Autoreisen při SCDW nevyžaduje ani kreditku, normálně to můžete (myslím) zaplatit v hotovosti. Nicméně, pokud Vám nevadí blokace 200€ (a stejná spoluúčast), tak SCDW nemusíte přikupovat, jelikož pojišťovna Direct nabízí jako jediná v ČR cestovní pojištění s připojištěním auta z půjčovny. Jinak cenu máte hodně dobrou. Doporučuji ještě připlatit si za navigaci. Nevím, jak velké auto berete, ale právě ty Clia (kategorie VW Polo a podobné) mají integrovanou GPS a bylo to fajn.
San Andres se Vám bude líbit kvůli skvělé pláži a je tam celkem dost hospůdek s rybami. Přímo ze San Andres můžete vyjet na výlety do pohoří Anaga. Akorát na cesty kamkoliv jinam budete muset skrz Santa Cruz. Nicméně myslím, že skvělá volba ve srovnání s klasickými dovolenkovými resorty, ze kterých mě jímá hrůza :)

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od Beerbar »

pavelkja píše:
Marty-t píše:Chtel bych jeste jednou podekovat za TR. A hlavne diky za Vasi inspiraci - zrusil jsem na TFS Hertz a booknul auto u TopCar Autoreisen - bylo to v me kategorii a terminu 101 EUR misto 170 EUR s CDW plus 35 EUR za SCDW, u Hertzu vychazelo SCDW na 130 EUR... Tak uvidime, snad budu taky spokojeny. Jedine co jsem v diskuzich na TopCar Autoreisen vycetl, je, ze si automaticky blokuji na kreditni karte 200 EUR pro pripad spoluucasti na coz u bookingu neupozornuji, toto ovsem u SCDW odpada... Jo a taky jsem zmenil hotel u jizni plaze na soukrome ubytovani v San Andres... Takze jeste jednou diky. Clovek nikdy nevi koho bude kdyz pise a publikuje TR inspirovat :-)


Nevím, jak vysoká je blokace konkrétně u Hertzu, ale Goodcar mi ukazoval 700€ (+ stejně vysokou spoluúčast). TopCar Autoreisen při SCDW nevyžaduje ani kreditku, normálně to můžete (myslím) zaplatit v hotovosti. Nicméně, pokud Vám nevadí blokace 200€ (a stejná spoluúčast), tak SCDW nemusíte přikupovat, jelikož pojišťovna Direct nabízí jako jediná v ČR cestovní pojištění s připojištěním auta z půjčovny. Jinak cenu máte hodně dobrou. Doporučuji ještě připlatit si za navigaci. Nevím, jak velké auto berete, ale právě ty Clia (kategorie VW Polo a podobné) mají integrovanou GPS a bylo to fajn.
San Andres se Vám bude líbit kvůli skvělé pláži a je tam celkem dost hospůdek s rybami. Přímo ze San Andres můžete vyjet na výlety do pohoří Anaga. Akorát na cesty kamkoliv jinam budete muset skrz Santa Cruz. Nicméně myslím, že skvělá volba ve srovnání s klasickými dovolenkovými resorty, ze kterých mě jímá hrůza :)


Taktéž děkuji za pěkný TR a též přidávám svou pozitivní zkušenost s TopCar Autoreisen. Já jsem měl půjčené auto na Fuerteventuře, rezervoval jsem to online, pouze se základním pojištěním, připojištění od půjčoven neberu. Během rezervace jsem zadával číslo karty (AmEx), ale platba až na letišti při převzetí. V podmínkách sice byl psaný depozit, ale ve skutečnosti si nic neblokovali, jen ve smlouvě byla poznámka, že souhlasím se spoluúčastí, kterou si případně strhnou z karty kterou jsem platil. A stejnou zkušenost mám i s Europcar na Korsice, deposit byl jen podepsaný papír s číslem karty a částkou, který při převzetí auta demostrativně roztrhali jako důkaz korektního ukončení našeho obchodního vztahu :-)

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od lukaskr »

Sorry, ale nedá mi to, auto s nádrží plná/plná a spoluúčastí (řešeno externí pojistkou spoluúčasti na rok za 50 GBP) mě vyšlo na 48 Euro na týden...

Malé auto, Tenerife, červen 2016

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od pavelkja »

lukaskr píše:Sorry, ale nedá mi to, auto s nádrží plná/plná a spoluúčastí (řešeno externí pojistkou spoluúčasti na rok za 50 GBP) mě vyšlo na 48 Euro na týden...

Malé auto, Tenerife, červen 2016


Sorry, tak dejte tip na půjčovnu, ať můžu já nebo někdo jiný příště ušetřit. Ačkoliv při mé frekvenci půjčování aut je externí pojistka na rok zbytečná a týdenní cena potom je cca 110 EUR, na což při včasné rezervaci dosáhnete i u zmiňované Top Car Autoreisen. Já jsem auto bookoval dva týdny předem. Teď se dívám na libovolný týden v červnu - auto velikosti Polo s GPS (což bude to moje Clio) za 90 EUR + cca 3 EUR/den za nulovou spoluúčast. Jinak osobně si raději připlatím pár EUR za to, abych měl pojistku ve smlouvě a nemusel se o nic starat. Předpokládám, že jste neboural a nemusel nic řešit s britskou pojišťovnou?

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Lednový odskok na Tenerife

Příspěvek od lukaskr »

billiger-mietwagen.de


Odpovědět