Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od velpa.66 »

Dnes je 16.10. kolem 22:00 hodiny, já jsem šestnáctý den na své cestě kolem světa.Mám před sebou segment SYD-CAN a návazný CAN-KUL. Probíhá rychlý nástup dvěma mosty. Odděleně jedním mostem první a obchodní třída, ostatní cestující druhým mostem. Jak jsem psal dříve tělo je v režimu 20:00 spát,6:00 vstávat bez ohledu na to ve kterém časovém pásmu se momentálně nachází. Tak že už jsem měl vlastně dvě hodiny spát.Přesto se snažím vydržet do hlavního servisu abych mohl porovnat co nabízí další společnost China Southern Airlines se kterou dnes letím.Cestu si už vůbec neužívám,spíše přežívám.To nadšení které ve mě bylo na počátku cesty už skoro vyprchalo. Usedám na své sedadlo ve středové ředě 3D airbusu A330-300.
481 CZ sedadlo.jpg
482 CZ kabina.jpg
483 CZ trasa.jpg

Co mě těší, že let potrvá 9:45 a já se pořádně vyspím. Nějak nevnímám nic kolem sebe, jen si automaticky beru nápoj na uvítanou a jídelní lístek.
485 CZ uvitani.jpg

Přece jen je v nabídce trochu něco jiného. Ani nevím v kolik jsme se odlepili od země.Asi jsem trochu zdřímnul.Nahřátý ubrousek si beru automaticky a stejně i to, že mi letuška prostírá stolek plátěným ubrusem. Právě mi servírují předkrm.Zajímavá kombinace.
486 CZ predkrm.jpg

Tady je hlavní jídlo.
487 CZ vecere.jpg

Více jídla už nedám, tak si konečně rozkládám sedadlo do polohy postele a jdu spát. Pořádně se připoutávám k posteli, protože kapitán hlásí možné turbulence v oblasti rovníku. Usínám klidným spánkem. Probouzí mě letuška, bude se podávat snídaně. Začíná se nápoji a jogurtem.
488CZ jogurt.jpg

Trochu nezvyklé servírování jogurtu z pětilitrového kyblíku do porcelánové misky,ale proč ne.
490 CZ livance.jpg

Originální lívanečky, do těsta byly vmíchány banány.
Toto byla nejchutnějí snídaně na celé cestě. Po snídani ještě dospávám co se dá. V polospánku vystupuji z letadla a poprvé na celé cestě procházím kontrolou a trasitem tak jak bych to očekával při přestupu všude. Od imigrační úřednice dostávám razítko na palubní vstupenku pro následující let. Do pasu nic, žádné otázky, jen přání hezkého dne a dalšího letu.

491 CAN BP trasit.jpg
Výtahem vyjíždím do horního patra odletů. Žádná další kontrola! Paráda. Zalézám do téměř prázdného salónku a čekám na návazný let do KUL.
492 CAN salonek.jpg
493 CAN salonek.jpg
495 CAN salonek.jpg
496 CAN salonek.jpg
497CAN salonek.jpg

Musím tady přežít skoro tři hodiny. Nabídka jídla i pití je opravdu široká, ale kromě pár čokoládových pralinek od Ferrero a vody na pití mě nic neláká. Čas plyne hodně pomalu. Do nástupu mám ještě skoro dvě hodiny, tak se jdu podívat co a zakolik prodávají letištní prodejny. Když jsem v Číně tak si třeba přikoupím nějaké nové letadýlko do sbírky za "lepší cenu". Bohužel ani tady nemám štěstí, sice mají trochu větší výběr jak na jiných letištích, ale více méně modely které už doma mám. No a ceny, taky nic moc. Holt si budu muset pro modýlky zaletět do AMS. Obcházím z nudy letiště. V prodejnách není nic co by mě zaujalo, tak se dívám na připravená letadla u stojánek.
498 skyteam.jpg
499A3CZ.jpg
500ANA.jpg

Pomalu zabíjím čas. Sice jsem dostal "vrácenku" do salónku, ale co bych tam dělal. Sedím u odletové brány a počítám spolucestující. Jestli poletí všichni co tady sedíme tak bude obsazenost maximálně 30%.
501B737 u gate.jpg
502 GATE.jpg

Náš B 737/700 je připravený k nástupu. Škoda že neletím B787 stojící vedle, to by bylo zajímavější. Plánovaný odlet 8:25 a přílet do KUL ve 12:25. Konečně začíná nástup do letadla. Jak už jsem psal, první letiště kde jsem prošel transitem bez dalších bezpečnostních kontrol a pokračoval dál na návazný let. Letadlo je postarší, C v konfiguraci 2+2 s částečně polohovatelnými sedadly.
503 kabina CZ 737.jpg

Jsem jediný cestující v C. Ujímá se mě velmi příjemná letuška. Čeká mě vyhlídkový let na který se začínám těšit. Probíhá standardní servis, ale protože jsem v této části letadla sám tak ho vnímám více. Po přivítání se mě letuška ptá jak rychle mi má servírovat jídlo. Protože mě pořád ještě nevytrávilo domlouvám se že asi tak za dvě hodiny, tedy v polovině letu. Protože letadlo není vybaveno zábavním systémem dostávám od letušky tablet a sluchátka.
504 B787 vedle.jpg

Pak mi navrhuje že mi udělá několik fotografií na památku. Ja to milé, nebráním se a nechávám se fotit. Pomalu vyjíždíme ze stojánky a řadíme se do řady ranních odletů.
505 odlety ve fronte.jpg
507 nad mestem.jpg
509 hory.jpg

Dole je pěkný slunečný den a je se na co dívat. Když se dostáváme nad moře začnu si hrát s tabletem. Zkoumám co mi nabízí. Nic o co bych měl zájem a tak se raději dívám dolů na mořskou hladinu. Zahlédl jsem tyto odlišně zbarvené vodní ostrůvky. Třeba mi někdo řekne co jsem to viděl.
511 kruhy v mori.jpg

To už mi ale letuška servíruje skoro polední menu.
513 obed.jpg
514 moucnik.jpg

Taková napůl evropská a napůl asijská kombinace. Po jídle si chvíli hraji s tabletem.
515 tablet.jpg

Konečně je pod námi pevnina.
Přibližujeme se letiště na KUL. Pod křídly se objevuje nekonečný palmový háj. Konečně vidím na vlastní oči něco očem slyším v ekologických debatách na téma palmový olej.
516 palmovy haj.jpg

Než dorazíme ke stojánce míjíme A380 Malaysia.
517 KUL.jpg
518 A380 mal.jpg

Mám před sebou další pasovou a imigrační kontrolu. Vše probíhá velmi rychle. Než mi přijedou zavazadla kupuji jízdenku na vlak do centra. Nevím proč, ale nějak jsem měl zafixováno že veže Petronas jsou v centru města vedle hlavního nádraží. Bohužel až na hlavním nádraží zjišťuji svůj omyl.
Pobyt v KUL probíhá nějak hodně v útlumu. Nemůžu se zorientovat a tak se raději jdu poradit do informačního centra kudy a jak dál. Pochopil jsem že si musím vybrat linku a dopravce který mě doveze k věžím. Nákup jízdenky na metro je další problém. Nemám hotovost a nenacházím automat kde bych mohl zaplatit kartou. Naštěstí mi pomáhá jedna ochotná slečna a kupuje mi žeton na metro. Ano žeton, tady se vhazují do turniketu před vstupem do přepravní zóny plastové žetony, stejné jako unás ty do nákupního vozíku. S díky jí dávám 1 USD, protože nemám jinou hotovost a ona mě ještě navádí na správnou linku.
Popojíždím pod věže Petronas a procházím dalším nekonečným nákupním centrem ze kterého se snažím najít východ který mě dovede k mému hotelu Traders.
519 tady dnes budu spat.jpg
520cesta k hotelu.jpg
521 veze.jpg

Protože nemám nic jiného na práci, jedu se výtahem odbavit do VIP recepce. Žádám o vyplacení hotovosti v místní měně a nechávám se odvést do mého pokoje.
522 pokoj.jpg
523 koupelna.jpg

Co kdybych potřeboval něco opravit, že?
524 set.jpg
525 karta vlak.jpg

Při pohledu z okna do horké mlhy měním plán a hledám letenku na zítra do SIN.
526 horká mlha.jpg
Přílohy
510 orisky.jpg


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od velpa.66 »

Ještě můžu bez sankce zrušit rezervované ubytování na další noci a tak to dělám. Sice jsem původně plánoval cestu do SIN na příští rok, ale když je to odtud letecký přískok cca čtyřicetiminutový půjdu to zkusit. Jedna z nejlevnějších letenek mi nabízí přestup v SGN ve Vietnamu, ale tak dlouho se mi nechce letět. Zajímavý je i segmet s Qatar airways, ale nakonec volím nejrychlejší a nejpřímější spojení KUL-SIN s Malaysia. Letenku mám v mailu.
Výběr hotelu ze seznamu "moje příští cesta" je jednoduchý. MBS na jednu noc kvůli bazénu a další noc v hotelu Crowne plaza na T3 v SIN kvůli klidu a relaxu. Z hotelu se mi nikam nechce, připadá mi to daleko na všechny strany. Nechce se mi ani do bazénu v posledním patře, raději se nakládám do vany a relaxuji. Na večeři jdu do salónku. Nemají Martini a připadám si jako idiot který celou cestu táhne oblečení vhodné do tohoto salónku protože je předepsané a nakonec sem pustí každého, klidně v bermudách a tričku s ruksáčkem na zádech. Mají výborné kalamáry!
527 salonek.jpg
528 vecere.jpg

Vnoci nemůžu spát a tak se procházím parkem mezi hotelem a Petronas.
529 vez noc.jpg
530 recepce noc.jpg
531 hotel noc.jpg

Dávám si další koupel ve vaně.
532 koupel.jpg

Čumím z okna na Petronas, kufr chystám ke dveřím a čekám kdy se začne podávat snídaně. Pohled ven mě ujišťuje že jsem se rozhodl dobře pro cestu do SIN.
533 rano.jpg
534snidane.jpg
535snidane.jpg

Po snídani se ještě zajdu vykoupat do bazénu. Je odtud taky pěkný výhled a je úplně prázdný, ale sem se kvůli němu nelítá.
536 bazen.jpg
537 bazen vyhled.jpg

Odbavuji se na spodní recepci a taxíkem se nechávám odvézt na hlavní nádraží. Silnice jsou hodně volné, čekal jsem dopolední zácpy. Na nádraží jsme za pár minut. Když už mám zpáteční jízdenku na vlak, tak se svezu zpět na letiště vlakem. Ten kdo spěchá se může odbavit na svůj let už tady a pak z vlaku pokračovat rovnou k odletové bráně. Já nespěchám, tak se odbavuji až na letišti. Let s Malaysia jsem si vybral i proto, že v ceně letenky je odbavené zavazadlo do třiceti kilo. To moje během cesty trochu ztěžklo díky nákupu dárků v SYD. Nechci se při odbavení s někým hádat jestli váží 21 nebo 23 kg. Na zavazadlo mám pořád štěstí. Zatím cestujeme spolu, předpověď paní z ČSA se naštěstí nevyplnila a vydrží to tak až domů. Jsem odbaven na svůj let do SIN, zavazadlo odjelo na pásu a já si můžu prohlédnout letiště.
538 letiste KUL.jpg

Takovou sbírku letadel bych chtěl mít doma, ale to bych musel přistavět. Už jsem si jí všimnul při příletu, jen jsem neměl tolik času abych si ji prohlédl.
539modely 1.jpg
540modely 2.jpg

Věže Petronas jsou připomínány všude kam se člověk podívá. Tady jsou vyskládány z kuliček ferrero.
542ferrero.jpg

Při procházení prodejnami narážím i na londýnský Harrods.
541 harods.jpg

Odlet do SIN je připraven k nástupu.
543letadlo u brany.jpg
544 tabule odletu.jpg
545bp kul sin.jpg

Bezpečnostní kontrola probíhá před nástupem stejně jak v PRG na T1.
Letadlo je obsazeno maximáně z 30% .
546.jpg
547.jpg

Při pojíždění míjíme tyto dva B747 o kterých se později dočtu že tady stojí už dlouho a nemají jistého majitele.
548 koho 747.jpg

Servis standardní, co se taky dá podávat na cca čtyřiceti minutovém letu.
549 servis.jpg

Letušky jsou nejkrásnější jaké jsem cestou viděl, velmi příjemné, mají originální šaty a dokonale vyčesané vlasy do drdolu.Let je to klidný, za pár minut už klesáme na letiště Changi v Singapuru.
550 piblizeni SIN.jpg
551 letiste sin.jpg

Letištěm probíhám během několika minut a hledám jak se dostanu k hotelu MBS. Kupuji si kartu na "SMTR" (zkratka místního dopravního podniku?) a studuji jak k hotelu.
552 metro sin.jpg
553 vystup MBS.jpg

Přímá linka metra z letiště tam nejede,musím dvakrát přestoupit .Podle informačních tabulí a zaměstnanců hotelu, kteří pomáhají v orientaci nacházím ten správný eskalátor který mě vyváží do hotelové haly. K recepci přicházím v době ubytovávací špičky. Mám obyčejný pokoj, tak že stojím skoro 30 minut ve frontě.
554 recepce MBS.jpg

(na fotce pohled z patra jen pro představu)
U dlouhého pultu obsluhuje asi patnáct recepčních rychlým tempem, na nějaký osobní přístup k zákazníkovi není čas. Vyfasuji plánek hotelu,informaci o ceně pokoje a návratné kauci která bude blokována na má kreditní kartě. Dále instrukci že bydlím ve třetí věži ve čtyřicátém patře , mám pokoj 4010 a kterým výtahem se tam dostanu.
555 pokoj MBS.jpg
556 koupelna.jpg

Tento typ hotelů přímo nenávidím,ale co by člověk neudělal proto aby se mohl vykoupat v jejich bazénu. I základní pokoje jsou docela velké a mají zajímavý výhled na všechny strany. Můj má výhled na botanickou zahradu.
557 pohled z pokoje.jpg
558 pohled v levo.jpg

Tak a teď rychle do plavek. Na sebe beru župan a jedu výtahem k bazénu.Prvně se jdu podívat na vyhlídkovou terasu, kam se dostanou všichni kteří si zaplatí za vstup na vyhlídku.
559 pohled z terasy.jpg

K bazénu mohou jen hoteloví hosté a velmi důsledně se při vstupu kontrolují pokojové karty.
Tento pohled se vám naskytne pouze po ránu.
560 bazen rano.jpg

Můj momentální vypadá takto.Je tady hodně čínských turistů. Slyším ruštinu a polštinu možná více než angličtinu.
561 bazen okraj.jpg
562 bazen 1.jpg
563 bazen 2.jpg
564 terasa.jpg

Několikrát se procházím po terase než najdu volné lehátko u bazénu.Horká mlha je i tady,sluníčko se z ní nějak nemůže prodrat.
565 slunko v mlze.jpg
Naposledy upravil(a) velpa.66 dne 28. 03. 2017, 20:23, celkem upraveno 1 x.

Alvin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 04. 05. 2014, 09:17
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od Alvin »

Dík za další pokračování a hlavně dík za upřímnost s jakou to popisuješ. Ono zní lákavě koupit RTW ticket a obletět svět, sám jsem si s tou myšlenkou taky kdysi nadšeně pohrával, ale realita po několika navazujících letech je, jak píšeš, trochu odlišná. Ta únava se prostě střádá a naopak nadšení a radost z každého dalšího letu ubývá. Každopádně se těším na další díl, je vidět, že si to přežil :-)

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od LeeMer »

velpa.66 píše:Zahlédl jsem tyto odlišně zbarvené vodní ostrůvky. Třeba mi někdo řekne co jsem to viděl.
511 kruhy v mori.jpg


Ostrůvek Passu Keah, který je součástí Paracelských ostrovů.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od krakra »

Skvělé, těším se na další díl.


dmitrijsadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 08. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od dmitrijsadlo »

Moc dobre! Uz se zase tesim na dalsi dil!

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od krakra »

krakra píše:Skvělé, těším se na další díl.

Skvělé, těším se na další díl.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od krakra »

Vypadá to, že tento tripreport asi skončil.... to by byla velká škoda.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od velpa.66 »

Mám rozepsané pokračování už moc dlouho a nejsem schopen to dokončit.
Ono to je podobné jak s tím nadšením na začátku cesty. U konce už vyprchlo. Omlouvám se příznivcům,dopíšu to.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa - a jak to dopadlo. SYD-CAN-KUL

Příspěvek od krakra »

velpa.66 píše:Mám rozepsané pokračování už moc dlouho a nejsem schopen to dokončit.
Ono to je podobné jak s tím nadšením na začátku cesty. U konce už vyprchlo. Omlouvám se příznivcům,dopíšu to.


Super Děkuji
Těším se, že to dopíšete.


Odpovědět