Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Yirina »

Obrázek

Letiště Ruzyně letos slaví 80 let od zahájení provozu. Během roku se budou konat různé akce pro veřejnost, aby si toto významné výročí mohli připomenout a oslavit ti, které to nějak zajímá. Což jsem třeba my, zaměstnanci, spotteři a letečtí nadšenci, kteří jsme s letištěm spojení. Já se poprvé na letiště dostala někdy v 80. letech, kdy ještě byla v provozu slavná vyhlídková terasa, kam se jezdilo čichat vůni leteckého benzínu, jíst párek s hořčicí na papírovém tácku a zapíjet ho Pompelou. První velkou oslavnou akcí se tedy stal vyhlídkový let, který letěl téměř ve "stopě" letu, který historicky zahájil provoz na nově otevřeném ruzyňském letišti. Let vedl z Prahy do Piešťan, poté proběhla zastávka v Brně a zpět do Prahy. Ve Zlíně už bohužel mezipřistání udělat nejde, přestože by tam měl pan Baťa fungující letiště velmi rád a snažil se o jeho vybudování.



Koupě letenky


No tak to byl trošku kámen úrazu. Na sociálních sítích Letiště Praha a ČSA se informace o tom, že se let bude vůbec konat, objevila až 16. března dopoledne. Současně to vyšlo na Idnesu. K tomu byla uvedena informace, že prodej letenek na tento let začne po 15. hodině a bude probíhat výhradně přes web ČSA. Zájemci se tedy po 15. hodině snažili usilovně letenky na webu ČSA naklikat, ale marně. Prostě to nefungovalo. Někteří se dokonce vypravili na přepážku ticketingu na letiště nebo volali na call centrum, ale tam o letu zaměstnanci vůbec nevěděli, protože když to neprodávají, tak jim o tom nikdo neřekl. Klasická situace. Že se tam rozjedou nebo budou volat koupě chtiví zájemci, asi nikoho z odpovědných nenapadne. Takže tito lidé psali poté na sociální sítě do diskuzí informace, které se tam dozvěděli. Protože jim o tom nikdo neřekl, tak se zaměstnanci na letišti a call centru podívali do systému, viděli let pozavíraný na prodej, což v normálním případě znamená, že je vyprodaný. A tak tedy s nejčistším vědomím a svědomím informovali, že let je kompletně vyprodaný. A když to řekne pracovník ČSA v uniformě na přepážce, tak to přece musí být směroplatné, takže se začala tahle dezinformace šířit dál a už nikdo nevěděl nic.

Nakonec to proběhlo tak, že lety najely do systému až po půlnoci 17. března, zhruba od 00:20 se začaly naceňovat a šly koupit. Jenže prvních pár minut se letenky prodávaly za jinou cenu, než kterou ČSA a Letiště Praha dopředu uváděly, jak v tiskové zprávě, tak na Facebooku. Cena měla být 1998 CZK. V rezervačním systému najely letenky za cenu 3341 CZK, což je více o 1343 CZK a to je součet odletových tax v Praze a v Piešťanech. Ty neměly být na letu vůbec vybírány (dle infa co mám), ale protože v letence být musí, tak o jejich výši byla snížena OB taxa (servisní poplatek). Ale až poté, co se prodalo několik letenek takto chybně naceněných, což vzniklo manuální chybou pracovníka ČSA, který to do systému vkládal, došlo k opravě. Protože jsem věděla, že míst se prodává jen omezené množství, tak jsem neváhala a koupila to s tím, že to pak s ČSA dořeším. Když tu cenu tak veřejně vyhlašovali a uváděli, tak snad uznají chybu a rozdíl mi vrátí. Při koupi letenek jsme byli online napojeni s Jakubem, který je také kupoval pro sebe a kamaráda a rozhodl se, postupovat jako já, koupit to, ať má místa jistá. Koupila jsem tedy dvě letenky za tuto cenu, stejně tak Jakub. Další dvě, které jsem kupovala o pár minut později pro další kamarády, už se nacenily správě. Ale kdo to měl vědět, že to opraví ještě v průběhu noci? Co kdyby se to povedlo až ráno a mezitím se místa vyprodala?

Obrázek
Kalkulace mojí letenky s chybně uvedenou taxou.

Obrázek
Kalkulace letenky, kterou jsem kupovala o pár minut později pro kamarády.

Hned druhý den jsem tedy přes Call centrum poslala reklamaci s tím, že jsem jim rozepsala, co se stalo a oč šlo a požádala o vrácení rozdílu. Během pár dnů mi přišla odpověď, že mi to zamítají, bez udání důvodu. Poslala jsem tedy druhou stížnost, přímo tiskovému mluvčímu ČSA Danielu Šabíkovi, který se na organizaci letu osobně podílel a dokonce sám k tomu odpovídal zájemcům na Facebooku ČSA a tuto cenu sám uváděl.


Obrázek


Do dne odletu jsem nedostala odpověď. Ano, je to 1343 CZK, nejsou to žádné velké peníze. Za tuto cenu jsem si to vědomě a dobrovolně koupila, přestože tarifní podmínky se v okamžiku bookingu zobrazit nedaly (asi se s nimi ani nevytvářeli, na jednorázové použití). Nikdo mě nenutil a byla to moje volba. Já jsem moc letět chtěla, kdyby původní cena byla 3341 CZK, tak bych si to koupila taky.
Ale mrzí mě, že vím, jak to celé bylo, že jsem zaplatila opravdu zbytečně navíc, za chybu konkrétního člověka, který to do systému dával a ČSA se k tomu staví tak, že odmítá chybu uznat. Je smutné, že ČSA to za těch třináct set korun stojí, se potupně handrkovat s těmi, kteří vynaložili dost úsilí na to, aby se na akci dostali a měli o to opravdu velký zájem.

Podle informací na diskuzích šly letenky koupit cca do tří hodin do rána, poté se uvolněná kapacita vyknihovala. Nicméně, další místa byla puštěna do prodeje ještě dopoledne. Protože šlo kupovat i místa na jednotlivé přelety, nastala pak situace, že byl vyprodaný úsek Piešťany - Brno a prodávalo se jen Praha - Piešťany a Brno - Praha. Takže si někteří koupili jen úsek Praha - Piešťany s tím, že se pak nějak dostanou do Bratislavy nebo Košic a domů a nebo Brno - Praha tak, že do Brna dojedou vlakem. Letenka na všechny tři úseky pak už vyšla na 1998 Kč, což je velmi slušná cena. Někteří zájemci byli kvůli tomuto průběhu naštvaní, což celkem chápu.


Praha - Piešťany (OK 080)

Obrázek

První úsek Praha - Piešťany letí pod číslem letu OK 080 a odlet je v 8:00. Sraz na letišti byl v 6:00.

Kde bude sraz, to byla ovšem také otázka. Na letenkách, které nám do e-mailu přišly, byl uveden terminál 2. Na palubních vstupenkách po online odbavení, byl uveden terminál 3. Na programu akce, který byl rozesílán VIP hostům, byl terminál 4. Tak si z toho vyber. Některým diskutérům z Airways.cz to nebylo jasné a tak volali na call centrum ČSA. Tam jim bylo sděleno, že v pondělí 3. dubna dostanou všichni cestující e-mail s informací, odkud to tedy bude, ale že to bude buď terminál 3 nebo terminál 4. Mně tedy žádný e-mail nepřišel. Prostě opět stejný zmatek, stejně jako s prodejem letenek. Až jsme se začali obávat, aby jsme do těch Piešťan vůbec doletěli. Den před akcí jsem tedy napsala ČSA na Facebook dotaz, kam se máme dostavit. Asi dvě hodiny na to, přišel informační mail s tím, že máme přijít na Terminál 3 a v mailu byl i uvedený program, který se měl konat. Protože tam o online check inu psali v budoucím čase s tím, že bude otevřen 36 hodin před odletem a mail poslali asi 20 před odletem, tak to zřejmě zapomněli cestujícím, kteří si letenky koupili, poslat. Nikdo z těch platících, co na letu byli, nedostal tento mail dříve. ČSA si asi mysleli, že to poslalo Letiště a Letiště zas obráceně.

Podle programu níže (ten, který nám přišel den před odletem), měla být pro cestující k dispozici snídaně od 6 hodin. Proto jsme si tedy dali sraz v 6, že se tedy ráno před odletem v klidu najíme. Dostavili jsme se na letiště v 6, prošli odbavením a bezpečnostní kontrolou, po které jsme se dostali do gate na Terminálu 3. A tam jsme zůstali do 6:50 (!). Toto se týkalo pouze platících cestujících, kteří si letenky koupili. VIP hosté pozvaní Letiště a ČSA vstupovali do T4 jinudy a ti se tam dostali hned po šesté hodině. Několikrát jsem se byla ptát přítomných hostesek, proč a na co téměř hodinu zbytečně čekáme v gate, ale nikdo nic nevěděl. Deset minut před sedmou tam přišla jedna z pracovnic firmy, která zajišťovala snídani a velmi se divila, proč tam čeká cca 35 lidí nacpaných a zavřených v gate a proč nejdeme na tu snídani.

Obrázek

Takže po téměř hodině si vzpomněli, že tam mají cestující, kteří úplně zbytečně přijeli na letiště na šestou hodinu ráno, někteří, co jeli z větší dálky i dříve, aby měli časovou rezervu. Co na to říct.


Obrázek
Přijeli jsme taxíkem. Na šestou to ani skoro jinak nejde. Škoda, že jsme tam byli o hodinu dříve úplně zbytečně.


Obrázek
První účastníci akce.


Obrázek
Cíl prvního letu.


Obrázek
Zoltan rozdal jmenovky nám, kteří se známe skrz tento server.


Obrázek
Hostesky v dobových šatech nás nasměrovali do malého gatu, kde jsme se naštosovali a strávili následujících 50 minut.


Obrázek
Při registraci jsme dostali cedulky.


Obrázek
Ještě z druhé strany.


Obrázek
Skoho hodinové stání si kolegové krátili popíjením z placatice.


Obrázek
Když si vzpoměli na cestující, čekající téměř hodinu v gatu, byli jsme vypuštěni ven a přešli všichni hromadně do terminálu 4, kde se podávala snídaně.


Obrázek
Terminál 4.


Obrázek
Bohužel neletíme NEPem, jak bylo slibováno v tiskové zprávě, ale NEMem, který má klasické livery.


Obrázek
Zoltan se vrhl na snídani.


Obrázek
Opožděná snídaně.


Obrázek
Snídaně.


Obrázek
Na cestu dostali cestující dárkovou igelitku s propagačními materiály a dvěma bagetami a Tatrankou (někdou měl Horalku).


Obrázek
Nastupujeme do letadla.


Obrázek
Dostali jsme dobový tisk.


Obrázek
Poletíme "někam" - Piešťany nejsou na mapě.


Obrázek
Demonstrace.


Obrázek
Jdeme na start.


Obrázek
V zadní části letadla sedělo spotterstvo a letečtí nadšenci.


Obrázek
Dostali jsme vodu.


Obrázek
A u Čáslavi se k nám připojily dva Gripeny.


Obrázek
Je to moc zajímavý pohled.


Obrázek
I když, během nějakého svého obyčejného letu bych tenhle výhled z okénka asi mít nechtěla.



Obrázek
Fotili si to asi všichni.


Obrázek
Na druhé straně měli také jeden.


Obrázek
Během letu se promítaly historické i současné záběry z letiště.


Obrázek
Přistáváme v Piešťanech.


Obrázek
Slavobrána na uvítanou.


Obrázek
Kapitán letu Richard Biras.


Obrázek
První skupinová fotka účastníků z Airways.cz po příletu. V Piešťanech nás někteří opustili a někteří naopak přistoupili.



Obrázek
Na ploše bylo živo.


Obrázek
Kulturní vystoupení.


Obrázek
Kulturní vystoupení.


Obrázek
Letisko Piešťany.


Obrázek
Následně jsme byli převezeni třemi autobusy do sousedního muzea.


Obrázek
Místní se nám ochotně věnovali.


Obrázek
Na Slovensku bylo hezky a svítolo sluníčko.


Obrázek
Prohlídka exponátů.


Obrázek
Prohlídka exponátů.


Obrázek
Malý Airbus tady vypadá docela majestátně.


Obrázek
Převoz zpět na malé občerstvení v terminálu.


Obrázek
Terminál.


Obrázek
Občerstvení.


Obrázek
Rozhovory.


Obrázek
A je čas pokračovat dále.


Obrázek
Loučíme se s Piešťany.






Piešťany - Brno (OK 1937)

Obrázek



Obrázek
Pokračujeme do Brna.


Obrázek
Opět manuální demontrace bezpečnostníh instrukcí.


Obrázek
Spotteři na věži.


Obrázek
Startujeme.



Obrázek
Avízovaný průlet nad Zlínem a Otrokovicemi se nakonec bohužel nekonal, počasí nám nepřálo, ale s tím se nedá nic dělat. V místních médiích byli občané předem varování, aby se nebáli, že jim tam nouzově sedá do pole dopravní letadlo.



Obrázek
Bohužel.


Obrázek
Přitáváme v Brně.


Obrázek
Tady MĚLA být také slavobrána.


Obrázek
Ale bohužel, ani na jedné straně neproběhla ani kapka vody....no, stane se.


Obrázek
Chudák pan hasič.


Obrázek
Přivítání v Brně.


Obrázek
Na ploše byl také frmol.


Obrázek
A druhé kolektivní foto členů Airways, tentokrát z Brna, s těmi, co si přistoupili v Piešťanech.


Obrázek
Tisková mluvčí letiště Brno přivítala hosty a cestující.


Obrázek
Občerstvení v Brně.


Obrázek
Dobré to bylo.


Obrázek
Chvíle společenského setkávání.


Obrázek
A letadlo se připravuje k letu zpět do Prahy.


Obrázek
Provoz v Brně.


Obrázek
Zoltán opět jí :-)


Obrázek
Pomalu budeme nastupovat na zpáteční let.



Obrázek
V Brně mají kuřáckou budku s výhledem na plochu.


Obrázek
Nastupujeme.


Obrázek
Loučíme se i s Brnem.


Brno - Praha (OK 2017)


Obrázek


Obrázek
Poslední úsek cesty.


Obrázek
Catering na letu.


Obrázek
Podávalo se i víno a soft drinky.


Obrázek
Zpět v Praze.


Obrázek
I zde dostáváme slavobránu, v Praze voda teče.


Obrázek
V gate se koná oslava pro VIP a hosty, cestující, kteří měli letenky koupené, pozvaní nejsou.


Obrázek
A jsme v cíli.



Let proběhl moc hezky, byl to příjemný zážitek. Pro mě osobně, která na letišti v Ruzyni strávila téměř celý svůj dosavadní pracovní život, to bylo i nostalgické a významné. Posádka byla příjemná a navodila fajn atmosféru. Kdyby se od toho dal odmáznout ten problém s tím, jak se ČSA zachovalo při reklamaci našich chybně naceněných letenek a ranní zapomenutí platících cestujících v gatu, tak bych dala akci 1 s hvězdičkou


.


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Zoltan »

Koukam ze ja to mel jako gastro vylet. Nekdo musel obetovat a ochutnat jidlo z cizokrajnych zemi.
Jinak skvele fotky a popisky

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od MarcosFT »

V gate se koná oslava pro VIP a hosty, cestující, kteří měli letenky koupené, pozvaní nejsou. --- ti, kteří měli letenky koupené, se pozvali sami. :D :D

Díky za hezký report, let PRG-PZY řadím mezi TOP 5 leteckých zážitků..

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Hansie »

Hezká akce, kterou jsem pozoroval ze zdola v Čáslavi. Když ovšem čtu ty peripetie, tak absolutně nechápu, jak se mohly podařit ČSA takové detaily, jako sehnat letadlo na let, nabrat cestující, uskutečnit programy i cateringy a navíc i přistát... :))

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Velmi pěkně zpracované a opravdu nádherné fotky. Úkolu sepsat tento TR se očividně ujala ta nejpovolanější.

Přiznám se, že ve chvíli, kdy jsem poprvé v životě vstoupil do terminálu 4, jsem na ty problémy s nákupem letenek úplně zapomněl. Ale příště bych se bez nich asi obešel.

Jinak dneska jsem někde zaregistroval, že šlo do prodeje jen 47 letenek, tj. cca o 20 míň, než bylo původně avizováno. Osobně považuju za obrovský zázrak, že jsem mohl být jedním z těch šťastných (díky moc Airbus380 a MarkosFT za pomoc s nákupem letenek).


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Hansie píše:Hezká akce, kterou jsem pozoroval ze zdola v Čáslavi. Když ovšem čtu ty peripetie, tak absolutně nechápu, jak se mohly podařit ČSA takové detaily, jako sehnat letadlo na let, nabrat cestující, uskutečnit programy i cateringy a navíc i přistát... :))


Na mně to působilo tak, že trochu haprovala komunikace mezi objednatelem letu (Letiště Praha) a dopravcem (ČSA).
Nicméně v momentě, kdy nás v Praze pustili na plochu, už klapalo vše jak hodinky a třeba na letuškách bylo vidět, jak si to celé vyloženě užívají.

(Neuskutečněný průlet nad Zlínem a selhání hasičů v Brně nepočítám, za to první nikdo nemohl a to druhé byla vlastně taková humorná vložka).

IMG_0062.JPG


IMG_0076.JPG

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Zoltan »

Lkprak píše:
Hansie píše: v Brně nepočítám, za to první nikdo nemohl a to druhé byla vlastně taková humorná vložka).
]

nejvíc jsem se smál, jak v Brně kdosi pronesl nahlas přes celou kabinu " Ještě, že nehoří" a pak ten smích :lol: :lol: :lol:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Zoltan píše:
Lkprak píše:
Hansie píše: v Brně nepočítám, za to první nikdo nemohl a to druhé byla vlastně taková humorná vložka).
]

nejvíc jsem se smál, jak v Brně kdosi pronesl nahlas přes celou kabinu " Ještě, že nehoří" a pak ten smích :lol: :lol: :lol:


Jo ten výbuch smíchu po té brněnské "slavobráně" byl opravdu úžasný.
A na druhou stranu to nadšení a potlesk, když se kapitán letadla zmínil, že nás kus cesty doprovodí Grippeny...fantazie.

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Zoltan »

Lkprak píše:
Zoltan píše:
Lkprak píše:

nejvíc jsem se smál, jak v Brně kdosi pronesl nahlas přes celou kabinu " Ještě, že nehoří" a pak ten smích :lol: :lol: :lol:


Jo ten výbuch smíchu po té brněnské "slavobráně" byl opravdu úžasný.
A na druhou stranu to nadšení a potlesk, když se kapitán letadla zmínil, že nás kus cesty doprovodí Grippeny...fantazie.

To jsem roztleskal já 8)

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od procvi »

No musel to být úžasný zážitek a myslím, že všichni tady z fóra bezvadně doplnili atmosféru celého výletu :clap:
Yirina by mohla sepsat knihu tripreportů, fakt jí to jde !!

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od micaello »

Yrino, cetl uz jsem rano na tvem blogu a super..ta uvodni cast perfektne vystihnuta, verim, ze pan Dan se do toho jeste nejak opre a vyresi se to.

Byl to super zazitek, jeden z mych TOP..a to take hlavne diky posadce, jejiz pozitivni pristup a vubec, celkove "vibes" (nevim, jak to nazvat cesky) by mely byt davany jako priklad vsem posadkam (a ne, u CSA toto neni pravidlem vubec, u mnohych ostatnich spolecnosti take ne..zazil jsem podobne "vibes" vlastne za svych 80 letu zatim jen 2x..toto bylo potreti). Bylo proste uzasne pozorovat, jak jsou letusky uplne vedle (v tom nejlepsim smyslu slova) z tech Gripenu atd., proste vsichni jsme si to uzili..

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od alesesl »

Diky za tento TR, Byl to paradni vylet s dobrou spolecnosti a jsem rad, ze jsem tam mohl byt take. Jak se Zoltan zminil, i ja se vidim na fotkach jak jen zeru. Ikdyz Leemerova slivovice po rano bylo velmi prijemne pohlazeni a zprijemneni cekani nez nas pustili do T4. No a to prekvapeni v podobe Gripenu byla tresnicka na dortu.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Filisipi »

Lkprak píše:(díky moc Airbus380 a MarkosFT za pomoc s nákupem letenek).


Tyjo a co já?:(:D Byl jsem přikovanej k PC 3 hodiny a dokonce napsal na čsa :))

Super TR. Konečně vím, jak vypadá Zoltan!

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od Lemon »

Parádní tripreport :thumbup: Když koukám na ten rozsah, tak to už opravdu muselo být sepsané před odletem. :D
Každopádně, když jsem si pročetl pozadí o nákupu letenek, tak jsem měl asi neskutečné štěstí - 17.3. jsem to lehce před obědem zkusil, s překvapením zaplatil a o dvacet minut později jsem to ještě jednou úspěšně zopakoval s letenkou pro ženu... 8)

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Výroční let PRG-PZY-BRQ-PRG 5. 4. 2017

Příspěvek od context »

Zoltan píše:
Lkprak píše:
Hansie píše: v Brně nepočítám, za to první nikdo nemohl a to druhé byla vlastně taková humorná vložka).
]

nejvíc jsem se smál, jak v Brně kdosi pronesl nahlas přes celou kabinu " Ještě, že nehoří" a pak ten smích :lol: :lol: :lol:


ja som spontánne hlásil len "hasiči h***o hasí" až potom mi došlo, že máme na palube aj juniorov :crazy:
/mimochodom výraz bezradnosti hasiča bol ukážkový/


Odpovědět