Michalovy tripy: Polské trojměstí

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Putování s vůní koky

Příspěvek od michal4 »

Měsíc se s měsícem sešel a po čtvrt roce konečně mám dopsaný cestopis z Peru spolu s doplněnými fotkami. Užije si ho ten, co se rád podívá na fotky z Peru, ohledně létání jako takového tam tentokrát toho tolik nemám. Zajímavá byla ale geneze mého letu. Kupoval jsem v akci let s Delta Airlines z Mnichova přes Atlantu do Limy. Kvůli dramatickým okolnostem jsem nakonec letěl tam s KLM přes Amsterdam a až nazpátek s Deltou. V e-mailu mám tolik eticketů do Limy, že za pár týdnů už nebudu ani tušit, který byl ten finální. Místní přelety jsem kupoval s Expedií, a to jsem vážně neměl dělat. Nějaký umělec mi koupil na můj český pas tarif jen pro Peruánce vydávaný za normální globální letenku. Díky tomu jsem vysel tři hodiny na Skypu a snažil se s nimi spojit v době hurikánu Irma.

V Peru jsem projel Limu, Islas Palominos, Cuzco a jeho okolí, Machu Picchu, Puno, jezero Titicaca a Arequipa. Nazpátek jsem měl stop v Atlantě a v Mnichově na Oktoberfestu.

Jak jsem se popral s cestou aneb první minuty v Peru (začátek)
Skok na Machu Picchu pro spěchající

Cestopis má 11 kapitol. Na konci každé z nich je pro přehlednost rozcestník s odkazy. Trošku se mi ten rozsah vymkl z rukou :ymdevil:

Machu Picchu
Machu Picchu
P9187445.JPG (107.66 KiB) Zobrazeno 5633 x

Plaza de Armas, Lima
Plaza de Armas, Lima

Museo Larca, Lima
Museo Larca, Lima


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od michal4 »

Jak koukám, tak to tu trochu zanedbávám. Je to už pár týdnů, co jsem se vrátil ze Skopje. Pro tento trip jsem využil Wizzí linku Bratislava - Skopje. Jelikož jsem z Prahy, tak to byla sranda se tam dostat. Vyrazil jsem v pátek do práci, značka ani den dovolené nazmar a v neděli jel zase zpátky. Při cestě došlo dokonce na meal voucher od Wizzu. Zrovna se ale nepředal.

Jinak Skopje bylo plné překvapení. Jednak jsem tam čekal trošku tepleji a rozhodně ne sněžení, jednak tam dost lidí aspoň trošku mluvilo česky nebo slovensky. To bych nečekal. Fakt je, že na každý víkend tam přilétá letadlo plné Slováků.

>> článek na blogu: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... e.html?m=1

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od Lkprak »

Moc pěkný a zajímavý trip report, byť té ironie bylo na začátku na mně trochu moc. Ale jakmile jí ubylo, hned to bylo parádní čtení :D

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od vladivostok »

Bratislavsky region je nielen najvyspelejši region vo vychodnej europe ale aj treti najbohatši v celej EU https://euractiv.sk/section/regionalny- ... gionom-eu/
Viem že čechom sa to zle čita :D ale inak pekny TR Skopje mam už dlho na zozname a po prečitani tvojho TR musim skopje zaradiť na popredne miesta ktore chcem v najbližšom čase navštiviť

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od michal4 »

Tu statistiku jsem viděl. Škoda, že to v tom regionu není nějak extra vidět nebo cítit. Taky se naše ČNB snažila oslabováním koruny, seč mohla. Uvidíme, jak bude vypadat statistika za 2018 ;-)


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od Orus-x »

Vím, že každý preferuje něco jiného, ale srovnávat Kamen Most z 15. stol. jako nic moc s tím novým tam okolo... :D

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od michal4 »

Není to moc fér. Na druhou stranu jsou i mnohem hezčí starší mosty (ať Karlův, ten v Písku nebo Avignonu). Na tomto není ani jedna socha nebo ornament. Jen čistě funkční kamenný design. Dělá to silný kontrast s těmi krásnými mosty okolo. Je to ale čistě jen věc názoru.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od Orus-x »

Budíž Kamennému mostu ve Skopji omluvou, že v době jeho vzniku (podobně jako u starého mostu v Mostaru) tam vládli osmanští Turci...takže jaksi islám moc zobrazování hrdinů formou soch nepřeje :) . Zato teď si to Makedonci vynahradili a nasekali tam do okolí těch kýčovitých soch takový množství, že z toho až zrak přechází..

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od Fabo »

No ono i u Karlova mostu tam puvodne ty sochy nebyly, ze ano

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Vítězný únor ve Skopje

Příspěvek od michal4 »

Brzy se můžete těšit na slabší zápisky z cest. Minulý týden jsem mrznul v Kyjevě, teď se jedu ohřát na Maltu. Odlet z Vratislavi, návrat do Bratislavy slibuje silný zážitek.

Jinak na Google Drive mi stále leží 30 stránek z JV Asie. To asi vyleštit chvíli potrvá, obzvlášť když jsem momentálně zaměstnaný motivační dopisy.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: WRO - MLA - BTS

Příspěvek od michal4 »

V březnu jsem vydal na dva výlety - jeden do Kyjevu a o 14 dní na Maltu. Malta byla klasická víkendovka. V sobotu ráno na autobus do Wroclawi (jel Flixbus, ale já ještě měl jízdenku od PolskiBusu) a odtamtud večer na Maltu. Následně do večera na Maltě a pak do Bratislavy Ryanairem. Z Bratislavy nočním autobusem zpět do Prahy a v pondělí do rachoty.
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... a-den.html

Určitě zajímavý zážitek i způsob, jak si udělat lowcost multicity. Budete pak v pondělí jako zpráskaní psi, ale stojí to za to, pokud milujete cestování, letectví nebo rovnou obojí.

P3251880.JPG
Naposledy upravil(a) michal4 dne 30. 04. 2018, 23:35, celkem upraveno 1 x.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sibiřský mejdan v Kyjevě

Příspěvek od michal4 »

Na březen jsem si v bláhové naději, že bude jaro, koupil letenky do Kyjeva s UIA. Kupoval jsem je tři čtvrtě roku dopředu. Mezitím se změnilo hodně věcí. Riziko výhodného cestování. Jednak bych už nemusel letět sám, jednak jsem právě končil ve staré práci.

Let s UIA nezklamal, ačkoliv ty sedačky v economy byly peklo. Moc často si nestěžuji, ale zde mě řezal drát z kapsy do kolen jen, co jsem si trošku natáhl nohy. Byl jsem opravdu rád, že cestujícího přede mnou nenapadlo sklopit si sedačku. Kyjev mě fakt mile překvapil. Žádná válečná zóna, nelezou po stromech a za málo peněz fakt hodně muziky. Kdo tam ještě nebyl, jeďte tam dřív, než se hřivna vrátí ke svému původnímu kurzu ;-)

:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... yjeve.html

P3171805.JPG

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: 44 hodin v Bulharsku

Příspěvek od michal4 »

Na duben jsem si naplánoval na oslavu posledního měsíce mého zaměstnání se zkrácenou pracovní dobou výlet do Bulharska zkratkou přes Bratislavu. Routing BTS-SOF-BTS. Během 44 hodin jsem navštívil Sofii a Plovdiv a pocítil víc Balkánu, než za Skopje a Kluž dohromady.

:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... ovdiv.html

Plovdiv
Plovdiv
P4142028.JPG (118.53 KiB) Zobrazeno 4800 x

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Gentu

Příspěvek od michal4 »

Chtěl jsem někam vzít letecky přítelkyni na společný víkend. Volba nakonec padla na Belgii s lowcostovým letištěm Charleroi. Trošku mě vypekli ve flibcu, tak to nakonec nebyl Brusel, ale Gent. Lety Ryanairu mají stabilně vysoký loadfactor a ani dva nedělní lety nebyly výjimkou. Po zavedení sedačkové loterie na plné pecky na palubě ještě probíhá pravidelná rošáda. Asi neznám ošklivější terminál než Terminál 2, na kterém jsme přistáli. Terminál 1 s betony a stanem s bezpečnostní kontrolou na tom není o mnoho lépe

>> https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... vafli.html

P4222107.JPG
P4222107.JPG (103.46 KiB) Zobrazeno 4798 x

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: WRO - MLA - BTS

Příspěvek od michal4 »

Poslední dobou jsem to tu hodně zanedbával, tak jsem doplnil odkazy na zde nezveřejněné cestopisy.


Odpovědět