Michalovy tripy: Neděle v Lucembursku

michal4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvekod michal4 » 14. 06. 2018, 10:07

Laudamotion mi posunul odlet z Vídně na Mallorku o pět hodin dřív tak, že bych musel vyjíždět rovnou z práce, a to se mi moc nechtělo. Proto jsem si nechal dát refund od zákaznické podpory. To byl mimochodem porod - ani jeden odkaz v několika e-mailech o té změně, co mi za dobu přemýšlení přišel, nefungoval. Zákaznická podpora jako po lobotomii a prošel jsem si fázemi vy jste zmeškal letadlo, chcete vrátit DPHčko a vracíme jen za jednu část cesty na zpáteční letence. A pro velký úspěch jsem si to musel dát dvakrát.

Trochu jsem si hrál s AZairem a poskládal jsem si na červencové státní svátky jinou výzvu - Gruzii na trase Katowice - Kutaisi - Berlín.
Naposledy upravil(a) michal4 dne 17. 07. 2018, 00:17, celkem upraveno 2 x.

michal4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Kontaktovat uživatele:

Re: Michalovy tripy: Červencové svátky v Gruzii

Příspěvekod michal4 » 17. 07. 2018, 00:08

Ahoj, po delší době nový výlet. Protože prožívám dynamické a turbulentní období, měl jsem na něj jedno základní přání - abych se obešel byť bez jediného dne dovolené. Původně to měla být Mallorka ve dvou. Jenže jaksi aprílový první květen rozhodl, že by nebyla ve dvou, a pak přišel Lauda s posunem letů, že jsem v duchu deníčku sňatkového podvodníka z vedlejšího topiku, mohl refundovat obě dvě letenky a letět rozhazovat do Gruzie. Tu jsem našel cca 1,5 měsíce před odletem v trase Katowice - Kutaisi - Berlín SXF a routing mi sliboval celé dva dny dobrodružství na Kavkazu. Jen jsem ještě zkontroloval dopravu do Katowic a už kupoval.

Během dvou dnů nemělo cenu nikam daleko jezdit, protože silnice i železnice v Gruzii nejsou zrovna nic extra, ale i samotné okolí Kutaisi stojí za to. Nechtěl jsem nic řešit a spoléhat se jen maršrutky, tak jsem zahodil plány jet do Čiatury na lanovky, nýbrž vzal dvě jednodenní tour - Kutaisi City Tour (město a kláštery v okolí) a Cave & Canyons (Martvili, Okatse, Sataplia a Prometheus Cave). Co jsem tak sledoval spolucestovatelskou skupinu na Facebooku, tak Gruzie byla určitě originálnější a přinesla zážitky o třetinu levněji i než takové Thajsko.

Z leteckého pohledu nuda s Wizzairem. 3,5 hodiny z Katowic. Rozestupy sedaček se celkem daly. Od letušek jsem se dozvěděl, že jim Maďaři zakázali fotit selfie. Nazpátek 4 hodiny do Berlína bylo utrpení. I jako 1,8 m vysoký člověk jsem měl problémy se tam poskládat a jen děkoval bohu, že neletím s ČSA / TS, kde by se ta sedadla dala ještě sklopit.

:arrow: Plná verze na blogu: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... 0-let.html
Přílohy
2018-07-06+10.35.46.jpg
Bagrati katedrála
2018-07-06+10.35.46.jpg (89.84 KiB) Zobrazeno 422 x
2018-07-06+10.59.41e.jpg
Motsameta Monastery
2018-07-06+10.59.41e.jpg (129.81 KiB) Zobrazeno 422 x
P7072393.JPG
Martvili
P7072393.JPG (114.93 KiB) Zobrazeno 422 x

michal4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Kontaktovat uživatele:

Re: Michalovy tripy: Neděle v Lucembursku

Příspěvekod michal4 » 13. 09. 2018, 11:13

Tentokrát jsem šel do vod většinou lidí neprozkoumaných a strávil jsem neděli v Lucembursku. Postavil jsem to na letence do Charleroi, kterou jsem vybíral v součinnosti s kalendářem flibca, aby vyšly levné jízdenky do Lucemburku. I tak to bylo dost natěsno. 1h 25m na přestup z autobusu na letadlo je celkem dost knap.

blog >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... urska.html

2018-09-09 14.35.07.jpg

Náklady:
- letenka Praha - Charleroi ... 1158 Kč
- dodatečně přikoupený fast-track ... 93 Kč
- jízdenka Charleroi - Luxembourg a zpět ... 10 €
- útrata na místě ... cca 15 € včetně suvenýrů

Turnhouse
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod Turnhouse » 13. 09. 2018, 13:35

Do Lucemburska se dá v letní sezóně letět přímo s Luxairem. Je to teda trochu dražší než na Charleroi 8)

mandrinka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod mandrinka » 13. 09. 2018, 13:44

Jé, taky jsem tam byl teď v neděli. Pěkné to tam mají. Koukám, na fotkách z katedrály nemáš nikde Jana Lucemburského.

michal4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod michal4 » 13. 09. 2018, 14:27

mandrinka píše:Jé, taky jsem tam byl teď v neděli. Pěkné to tam mají. Koukám, na fotkách z katedrály nemáš nikde Jana Lucemburského.
O něm jsem ani nevděděl. Možná ho na nějaké fotce doma najdu. Tentokrát jsem výjimečně koukal i na nějaké informace o katedrále na české a anglické wikipedii, ale jestli to tam mají, musel to přehlédnout. Tak příště.

@Turnhouse: Dobré vědět. To mi uniklo. A asi to nepůjde stylem ráno tam a večer zpátky.

Zpět na “Trip reporty”