Michalovy tripy: Polské trojměstí

Odpovědět
MarekHollywood
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 08. 2017, 11:20
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od MarekHollywood »

Mexiko dobrý, report se výborně čte. Jen jsem zvědavej:

1) Co sis představoval pod názvem Taco Bell?

2) Proč nejezdíš se SA až na terminál ve Vídni?

3) Proč jsi ukradl tu deku? Dal jsi ji omylem do jinýho hrníčku?


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od michal4 »

Díky za pochvalu:
1) Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel :D
2) Neúměrné price premium při přímé jízdě (300 do Vídně a 600 na letiště, lístek na esko je jen za kilo). Většinou nespěchám a rád se projdu. Zastavím ve městě se někam kouknout nebo pro něco na zub.
3) Jak to víš? :lol:
Pár lidí mi vychvalovalo, jak ty deky z letadla milují jejich psi, tak jsem to chtěl vyzkoušet. 14 dní mě neviděl. +Při prvním segmentu do Toronta jsem viděl, jak ty deky balí a vynáší aspoň 1 člověk z 10, někdy i jen přes ruku a letušky při tom ani nemrknou. Letadlo prosím letělo z Vídně a lidi z východní Evropy v něm podle hlasů prakticky nebyli ;)
Tohle je taková šedá zóna (aspoň jsem přitom vycházel z infa např. z této diskuze). Podobně jako když si někdo odnese amenity kit nebo pyžamo z C a F. Nepředpokládám, že by byly na jedno použití. První věc, co jsem kdy vynesl po stovce letů. Teď mi asi nezbývá nic jiného, než se jít udat.

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od pachezz1 »

Shodou okolností sem s Austrianem letěl prvně nedávno(TXL-VIE) a jediny co se mi nelíbilo jsou uniformy... být takhle moc červená karkulka prostě nemůže slušet nikomu :D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od hafi »

Deku jsme si kdysi bez dovolení půjčili od Turků. A po 4 týdnech služby ve funkci podlahy předsíně stanu jsme ji s nevyřčenými díky vrátili na zpáteční cestě.
Stav je takový, že z těch letadel mizí, stejně jako třeba jednorázová balení mýdel a šamponů z hotelů. Jestli na zničení "pro psa" je vhodný důvod, je otázka na každého - mi osobně by přišlo rozumnější/ospravedlnitelnější ať už k trvalému užití k tomu, k čemu je deka určená, nebo jako suvenýr. Dát ji psovi na roztrhání mi přijde podobně účelné, jak ji narvat do prvního odpadového koše na letišti, ale pravda, navzdory přezdívce nemám psa.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od michal4 »

Fakt je, že ji zatím hafan nedostal a ne každý pes musí vše roztrhat ;)
Na nějaký lowcost výlet s FR/W6 po Evropě s přespáním na letišti by se taky mohla vzít. Je skladná.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od beardie »

Do Chicaga přilétáme za tmy. Je potřeba vyplnit imigrační formulář. Až když jsem online, zjišťuji, že Chicago není také státem.
tomuto som nejak neporozumel, čo si tým chcel povedať?

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od michal4 »

beardie píše:
Do Chicaga přilétáme za tmy. Je potřeba vyplnit imigrační formulář. Až když jsem online, zjišťuji, že Chicago není také státem.
tomuto som nejak neporozumel, čo si tým chcel povedať?
Imigrační formulář s požadavkem na adresu pobytu v USA. Políčko "state". Po paměti lovím, že snD Chicago je taky state a píšu ho tam. Po připojení na internet a zjištění celé adresy hotelu, koukám "Illinois to je". Omluvou mi snad může být dvoudenní přesun a málo spánku.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Z Helsinek do Tallinu

Příspěvek od michal4 »

Ani se nesešel týden s týdnem a je tu další hotový report - z Helsinek do Tallinu. Easyjet mile překvapil možnostmi kombinací z Berlína a, přiznejme si to, i rozumnou cenou. Během víkendu jsem absolvoval Praha - Berlín - Helsinky - Tallin - Berlín - Praha. Díky rannímu příletu a pozdnímu odletu jsem na obou místech strávil prakticky celý den. Vystřídal jsem všechny druhy dopravy snad s výjimkou trolejbusu, vrtulníku a ponorky.

>> článek >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... llinu.html

Musel jsem ho psát nadvakrát, protože mi ho napoprvé sežrala chyba tokenu v blogspotu - místo dvou článků jsem pak měl dvě verze jednoho.
Přílohy
IMG_20181124_115838.jpg
IMG_20181124_115838.jpg (105.64 KiB) Zobrazeno 8739 x

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Z Helsinek do Tallinu

Příspěvek od michal4 »

Kratičký report z jednodenní cesty do Praha - Stansted - Brno. Využil jsem ji pro návštěvu Cambridge, proslulého univerzitního města. Za návštěvu tam stojí hlavně nesčetné areály kolejí prosycených středověkým duchem. Člověk hned chápe, kde se čerpala inspirace na zfilmování Harry Pottera. U nás na Strahově to určitě nebylo.

>> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... ridge.html

Mathematical Bridge
Mathematical Bridge

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Jordánsko

Příspěvek od michal4 »

V lednu jsem se vypravil na pár dní do Jordánska a povozil se tam autem. Tentokrát je to víc cestopis než tripreport. Co taky popisovat na dvou letech s Ryanairem a každým přes Prahu...?

>> link >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... anova.html
Přílohy
P1213133.JPG
P1213133.JPG (89.24 KiB) Zobrazeno 8306 x
2019-01-20+13.19.21.jpg
2019-01-20+13.19.21.jpg (109.25 KiB) Zobrazeno 8306 x

Dino55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13. 08. 2017, 14:55
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Jordánsko

Příspěvek od Dino55 »

Pěkný report. Děkuji.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Jordánsko

Příspěvek od hafi »

Mám Jordánsko v merku na rodinnou dovolenou s náplní obdobně jak ty + Wadi Rum + pár dní v Aqabě u moře. A vcelku jsi mě znejistěl, jestli tam vůbec chci.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Jordánsko

Příspěvek od michal4 »

S touto kombinací si tam dej týden a časově to bude v pohodě. Ve více lidech se to ubytování po rozpočítání na hlavu nebude zdát tak drahé. Určitě se tam vyplatí číst recenze a u Mrtvého moře zainvestovat do nějakého rezortu s vlastní pláží. Problematické tam bude jídlo. Nějaké obyčejné cenově rozumné restaurace jsem tam moc nezahlédl. Ale byl jsem tak krátce. U památek jsou vždy drahé, v centru historickém taky. Na předměstí zase jen pro místňáky s nápisy v arabštině (pro rodinný oběd ne zrovna vhodné. Něco mezi tím jsem neviděl. Jinak jídlo v koloniálech extrémně levné. Velká petka s vodou, dvoje sušenky, plechovka Mt. Dew za 1,2 JOD (cca 40 Kč).

Jinak tam benzín vychází na nějakých 20-25 Kč / litr.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Barcelona

Příspěvek od michal4 »

Další úlet se blíží, ale ještě před ním přináším jeden menší cestopis z Barcelony. Zajímavý byl návrat do Prahy. V letadle jsem se probudil při přistání, opisované složité tvary a dole pode mnou úplné bílo jak někde v Kyjevě. Celkem dlouho jsem přemýšlel, jestli tam fakt nejsem a jsem vůbec ve správném letadle. Před dvěma dny tu totiž bylo takřka jaro. GPSka ale nelže (aspoň většinou) a říká, že jsem kousek od Prahy.

>> blog >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... elone.html

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Izrael

Příspěvek od michal4 »

Zemím s psycho hraniční kontrolou se dlouhodobě úspěšně vyhýbám. Z tohoto pohledu byl Izrael hodně velké šlápnutí vedle. S klidným svědomím můžu říct, že vůči tomuto je vstup do Ruska včetně vyřízení víza procházka růžovou zahradou stejně tak jako thajské obstrukce s počítáním dnů pobytu při odletu. Připravte se na pořádnou dávku politické nekorektnosti. Někteří mi určitě začnou spílat, že si jen stěžuji. Přesto jen popisuji realitu bez příkras a dělím se o subjektivní zkušenost a dávám důvod k zamyšlení, jestli není vhodná doba si dojít pro nový a čistý pas.

Přitom to začalo nevinně před měsícem, kdy se znovu objevily eurové letenky z Vídně do Ejlatu. Odlet to má příjemně v sobotu poledne a do Prahy se dá vrátit v pondělí večer. Jako bonus se vyhnu šabatu, kdy v Izraeli moc věcí nefunguje.
>> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... lidku.html

Ejlat
Ejlat
2019-02-11+11.13.15.jpg (103.12 KiB) Zobrazeno 7573 x
Damascus Gate, Jeruzalém
Damascus Gate, Jeruzalém
2019-02-10+14.08.28.jpg (100.6 KiB) Zobrazeno 7573 x
Skalní dóm, co je mešitou, Chrámová hora, Jeruzalém
Skalní dóm, co je mešitou, Chrámová hora, Jeruzalém
2019-02-10+13.27.01.jpg (93.77 KiB) Zobrazeno 7573 x
Chrám Božího hrobu, Jeruzalém
Chrám Božího hrobu, Jeruzalém
2019-02-10+12.18.30.jpg (115.49 KiB) Zobrazeno 7573 x
Ovda Airport
Ovda Airport
2019-02-09+17.03.29e.jpg (58.95 KiB) Zobrazeno 7573 x
Naposledy upravil(a) michal4 dne 16. 02. 2019, 00:45, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět