Michalovy tripy: Polské trojměstí

Odpovědět
bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Gentu

Příspěvek od bureaucrat »

Super! Je vidět, že to píšeš s upřímným zájmem a radosti z cestování, a navíc, máš zjevně rád sladké, já si vždy rád přečtu, kam na dobrý mls :)


Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Gentu

Příspěvek od Mtargem »

michal4 píše:Chtěl jsem někam vzít letecky přítelkyni na společný víkend. Volba nakonec padla na Belgii s lowcostovým letištěm Charleroi. Trošku mě vypekli ve flibcu, tak to nakonec nebyl Brusel, ale Gent. Lety Ryanairu mají stabilně vysoký loadfactor a ani dva nedělní lety nebyly výjimkou. Po zavedení sedačkové loterie na plné pecky na palubě ještě probíhá pravidelná rošáda. Asi neznám ošklivější terminál než Terminál 2, na kterém jsme přistáli. Terminál 1 s betony a stanem s bezpečnostní kontrolou na tom není o mnoho lépe

>> https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... vafli.html

P4222107.JPG


Hezký tripreport. Osobně si myslím, že návštěva Gentu je lepší než návštěva Bruselu. Gent mi přijde architektonicky mnohem zajímavější, připomíná mi mé oblíbené Brugy, a to i díky svým kanálům. V Bruselu byste viděli poměrně solidně upravené hlavní náměstí (Grand Place), katedrálu, královský zámek a celkem zajímavou oblast okolo náměstí Sablon, ale jinak je centrum města dost ošklivé a neudržované. Mimo centrum je pak vše dost daleko. Ze Charleroi jsem ještě neletěl, ale mí známí, kteří to vyzkoušeli, měli dost podobné komentáře.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Gentu

Příspěvek od michal4 »

Pomalinku dodělávám tripreport z lednové cesty do jihovýchodní Asie. Prozatím jsou hotové tři části z letu do Bangkoku přes Katar a prvních dnů v Thajsku. Na dokončení čeká Kambodža, Malajsie, Singapur a jižní Thajsko.

https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2018/05/dramaticky-odlet-do-jv-asie.html

Příště: Jak jsem stopoval v Angkor Watu.
Naposledy upravil(a) michal4 dne 14. 05. 2018, 22:01, celkem upraveno 1 x.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Jak jsem stopoval v Angkor Watu

Příspěvek od michal4 »

Pokračování a asi nejlepší z celé série: Jak jsem stopoval v Angkor Watu
Všechno je jednou poprvé, a tak jsem si dal svůj stopovací debut v Kambodže na Angkor Watu. Angkor Wat byl možná hlavní důvod, proč jsem se vracel do jihovýchodní Asie. Je nádherný a ony historické stavby mají své nezaměnitelné kouzlo.
https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... r-wat.html
Přílohy
IMG_20180115_172703.jpg
P1170943.JPG
P1170943.JPG (170.56 KiB) Zobrazeno 5942 x
IMG_20180116_163856_HDR.jpg

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Pláže a thajské masáže na Krabi

Příspěvek od michal4 »

Dopsán a doupraven další díl, tentokrát s provokativním podtitulem "Pláže a thajské masáže na Krabi": https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... krabi.html

P1221177.JPG
P1221177.JPG (113.71 KiB) Zobrazeno 5815 x


Jinak červencová Mallorka se ruší a místo toho letím do Gruzie. To je tak, když Lauda tak čachruje s časy odletu. Na pátou ráno to z Prahy do Vídně nestíhám. Respektive možná jo, ale jet tam rovnou z práce se mi nechce a někde vegetit mezi druhou až čtvrtou ráno už vůbec ne :lol: Jsem zvědavý na ten jejich chargeback. Už jsem měl to štěstí pokecat s jejich podporou, nejspíš po lobotomii.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od michal4 »

Čtyři měsíce po cestě jsem dokončil svůj report z cesty po JV Asii. V Kataru jsem si zahrál na čočíka, protože mi Qatar Airways nadělili poprvé v mém životě 5-hvězdičkový hotel. Co se týče palubního servisu, mě celkově Qatar v economy hodně zklamal. Asi měl příliš velká očekávání. V každém případě bylo lepší loni KLM a s odřenýma ušima i Delta.
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... rve-v.html (v článku je i rozcestník)
Přílohy
IMG_20180128_145901.jpg
IMG_20180128_145901.jpg (116.61 KiB) Zobrazeno 5722 x

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od papaya »

michal4 píše: Co se týče palubního servisu, mě celkově Qatar v economy hodně zklamal. Asi měl příliš velká očekávání. V každém případě bylo lepší loni KLM a s odřenýma ušima i Delta.

Ahoj, můžu se zeptat, čím tě Qatar tak zklamal? Já na ně nedám dopustit, přece jen je to momentálně nejlepší světová aerolinie a ani v kategorii Economy ve Skytrax žebříčku si nevedou zle.. Díky a přeji hodně cestovatelských zážitků!

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od michal4 »

Na delší lety jsem si zatím vybíral jen dobře hodnocené společnosti - Emirates, Turkish, Delta a KLM. V přímém srovnání vychází Qatar Airways, co se týče servisu nejhůř:
- nevyrovnaná úroveň servisu mezi 4 legy - někde vytištěné meníčko, někde pití nabízeli sami, jindy jste si o alkohol museli vysloveně říct (myslím let DOH-PRG)
- neslaná nemastná nabídka IFE, na letu do Prahy nefungovala wifi
- celkově druhé jídlo na letu jen v podobě sendviče a mufinu mě moc neoslovilo
IMG_20180111_092419.jpg
IMG_20180111_092419.jpg (89.99 KiB) Zobrazeno 5545 x

- na letu z Prahy mě dostal džus Aro a máslo Moravia s indexem roztíratelnosti 0/10. To bych od 5* nečekal ani v Economy.
IMG_20180129_124830.jpg
IMG_20180129_124830.jpg (56.88 KiB) Zobrazeno 5545 x


Být to u ČSA, Ukrajinců nebo nějaké jiné ne-hogofogo evropské společnosti, nestěžuji si. U Katarců s 5* mě to nemile překvapilo.

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od bureaucrat »

michal4 píše:jindy jste si o alkohol museli vysloveně říct (myslím let DOH-PRG)

Nevím, kdy přesně jsi letěl, ale tohle může mít teď souvis s Ramadánem, kdy, pokud vím, aktivně alkohol nenabízí, a i na požádání ho podávají pouze diskrétně.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od michal4 »

bureaucrat píše:
michal4 píše:jindy jste si o alkohol museli vysloveně říct (myslím let DOH-PRG)

Nevím, kdy přesně jsi letěl, ale tohle může mít teď souvis s Ramadánem, kdy, pokud vím, aktivně alkohol nenabízí, a i na požádání ho podávají pouze diskrétně.
v lednu, a to Ramadán nebyl :D

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od bureaucrat »

michal4 píše:v lednu, a to Ramadán nebyl :D

Tak to pak sorry :D pouze říkám, co jsem od CC slyšel tenhle měsíc...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od michal4 »

V pohodě. Ono jako všude bude dost záležet na konkrétní cabin crew. Nečekal bych ale tak výrazné rozdíly.

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od papaya »

Asi tak.. To mě docela překvapuje. My s nimi letěli v 2016 na trase BUD-DOH-SIN a pak zpět z KUL-DOH-BUD a vše bylo perfektní. Je teda pravda, že ten jejich sendvič mě taky moc neoslovil. Na druhou stranu nemám s čím srovnávat, maximálně s Malaysia Airlines na krátkém vnitrostátním letu z KBR do KUL.

V listopadu ovšem poletíme právě do Thajska - VIE-DOH-BKK-CNX, CNX-BKK, BKK-KBV, KBV-DOH-VIE, a to právě opět s Qatar Airways, tak jsem moc zvědavý, jaké to bude. Část letů bude operována s Thai Airways, tak přibude do seznamu alespoň jedna nová letecká společnost.

A teď už se jdu začíst do tvého thajského putování :thumbup:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od Fabo »

hmm, tak to zas u mne to je naopak, QR vede.

Kdyz treba porovnam sendvic s tou "snidani" co podavali u EK tak je to na radove vyssi urovni.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od mandrinka »

Já jsem teď letěl s Qatarem v businessu do Austrálie a nechápu, jak přišli k 5 hvězdičkám a tomu, že letět s nimi je něco mimořádného. Letušky jsou sice milé a ochotné, ale jídlo mi moc nechutnalo. Chlubí se, že si můžete objednat cokoliv a kdykoliv z jídelního lístku v jakémkoiv pořadí, ale platí to jenom do doby, než jim dojdou zásoby a stejně letušky hned při nástupu přiběhly a dělaly si seznam, co budu jíst a nosily mně to tak, jak ony uznaly za vhodné, tzn. všichni jedli víceméně ve stejnou dobu. I chování posádky a podávání servisu bylo na každém letu jiné. Celkově mně nepřišlo, že by se něčím něják zvlášť lišili od jiných civilizovaných společností stejné úrovně.
(Pro fanoušky tragédie servisu: jasně oproti tragédům to byl ohromný rozdíl.)


Odpovědět