Michalovy tripy: Polské trojměstí

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: U ropných šejků v Kataru

Příspěvek od michal4 »

Laudamotion mi posunul odlet z Vídně na Mallorku o pět hodin dřív tak, že bych musel vyjíždět rovnou z práce, a to se mi moc nechtělo. Proto jsem si nechal dát refund od zákaznické podpory. To byl mimochodem porod - ani jeden odkaz v několika e-mailech o té změně, co mi za dobu přemýšlení přišel, nefungoval. Zákaznická podpora jako po lobotomii a prošel jsem si fázemi vy jste zmeškal letadlo, chcete vrátit DPHčko a vracíme jen za jednu část cesty na zpáteční letence. A pro velký úspěch jsem si to musel dát dvakrát.

Trochu jsem si hrál s AZairem a poskládal jsem si na červencové státní svátky jinou výzvu - Gruzii na trase Katowice - Kutaisi - Berlín.
Naposledy upravil(a) michal4 dne 17. 07. 2018, 00:17, celkem upraveno 2 x.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Červencové svátky v Gruzii

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, po delší době nový výlet. Protože prožívám dynamické a turbulentní období, měl jsem na něj jedno základní přání - abych se obešel byť bez jediného dne dovolené. Původně to měla být Mallorka ve dvou. Jenže jaksi aprílový první květen rozhodl, že by nebyla ve dvou, a pak přišel Lauda s posunem letů, že jsem v duchu deníčku sňatkového podvodníka z vedlejšího topiku, mohl refundovat obě dvě letenky a letět rozhazovat do Gruzie. Tu jsem našel cca 1,5 měsíce před odletem v trase Katowice - Kutaisi - Berlín SXF a routing mi sliboval celé dva dny dobrodružství na Kavkazu. Jen jsem ještě zkontroloval dopravu do Katowic a už kupoval.

Během dvou dnů nemělo cenu nikam daleko jezdit, protože silnice i železnice v Gruzii nejsou zrovna nic extra, ale i samotné okolí Kutaisi stojí za to. Nechtěl jsem nic řešit a spoléhat se jen maršrutky, tak jsem zahodil plány jet do Čiatury na lanovky, nýbrž vzal dvě jednodenní tour - Kutaisi City Tour (město a kláštery v okolí) a Cave & Canyons (Martvili, Okatse, Sataplia a Prometheus Cave). Co jsem tak sledoval spolucestovatelskou skupinu na Facebooku, tak Gruzie byla určitě originálnější a přinesla zážitky o třetinu levněji i než takové Thajsko.

Z leteckého pohledu nuda s Wizzairem. 3,5 hodiny z Katowic. Rozestupy sedaček se celkem daly. Od letušek jsem se dozvěděl, že jim Maďaři zakázali fotit selfie. Nazpátek 4 hodiny do Berlína bylo utrpení. I jako 1,8 m vysoký člověk jsem měl problémy se tam poskládat a jen děkoval bohu, že neletím s ČSA / TS, kde by se ta sedadla dala ještě sklopit.

:arrow: Plná verze na blogu: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... 0-let.html
Přílohy
Martvili
Martvili
P7072393.JPG (114.93 KiB) Zobrazeno 8288 x
Motsameta Monastery
Motsameta Monastery
2018-07-06+10.59.41e.jpg (129.81 KiB) Zobrazeno 8288 x
Bagrati katedrála
Bagrati katedrála
2018-07-06+10.35.46.jpg (89.84 KiB) Zobrazeno 8288 x

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Lucembursku

Příspěvek od michal4 »

Tentokrát jsem šel do vod většinou lidí neprozkoumaných a strávil jsem neděli v Lucembursku. Postavil jsem to na letence do Charleroi, kterou jsem vybíral v součinnosti s kalendářem flibca, aby vyšly levné jízdenky do Lucemburku. I tak to bylo dost natěsno. 1h 25m na přestup z autobusu na letadlo je celkem dost knap.

blog >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... urska.html

2018-09-09 14.35.07.jpg


Náklady:
- letenka Praha - Charleroi ... 1158 Kč
- dodatečně přikoupený fast-track ... 93 Kč
- jízdenka Charleroi - Luxembourg a zpět ... 10 €
- útrata na místě ... cca 15 € včetně suvenýrů

Turnhouse
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 02. 04. 2008, 16:17
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Lucembursku

Příspěvek od Turnhouse »

Do Lucemburska se dá v letní sezóně letět přímo s Luxairem. Je to teda trochu dražší než na Charleroi 8)

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Lucembursku

Příspěvek od mandrinka »

Jé, taky jsem tam byl teď v neděli. Pěkné to tam mají. Koukám, na fotkách z katedrály nemáš nikde Jana Lucemburského.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Neděle v Lucembursku

Příspěvek od michal4 »

mandrinka píše:Jé, taky jsem tam byl teď v neděli. Pěkné to tam mají. Koukám, na fotkách z katedrály nemáš nikde Jana Lucemburského.
O něm jsem ani nevděděl. Možná ho na nějaké fotce doma najdu. Tentokrát jsem výjimečně koukal i na nějaké informace o katedrále na české a anglické wikipedii, ale jestli to tam mají, musel to přehlédnout. Tak příště.

@Turnhouse: Dobré vědět. To mi uniklo. A asi to nepůjde stylem ráno tam a večer zpátky.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Na Kypr zadarmo

Příspěvek od michal4 »

Konec léta byl pro mě letecky bohatý. Tři víkendy po sobě a vždy nějaký menší úlet. Tentokrát jsem dokončil mini report z Kypru. Byla to má první letenka zadarmo. Přišel jsem k ní se špetkou štěstí v rámci akce aerolinky Level, která v půlce léta otevírala nové linky z Vídně a zpáteční letenka tak nabízela od 0,02 €. Ta částka byla tak nízká, že si ji pak jaksi ani nestáhla z karty. Asi příliš vysoké poplatky.

>>> blog: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... strov.html
Přílohy
The Tombs of the Kings
The Tombs of the Kings
Kato Paphos
Kato Paphos
Love Bridge
Love Bridge

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Na Kypr zadarmo

Příspěvek od Lkprak »

Pěkný...moc pěkný. Na konci října mně Kypr taky čeká, tak přemýšlím, co zvládnu za jeden den (přílet v pátek večer, odlet v neděli ráno) a tenhle TR je mi velkou inspirací nezůstávat jenom v Larnace.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Na Kypr zadarmo

Příspěvek od michal4 »

Larnaka je podle mě nejslabší místo ze všech, co jsem na Kypru viděl. Jestli pojedeš MHD, tak můžu doporučit Ayia Napa. Celkem příjemné městečko, pěkná pláž, hezké skály a taky dost spojů. Případně zajet do Nicosie. Ta má taky dost spojů.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Na Kypr zadarmo

Příspěvek od tramin »

Já zase považuji Larnaku za nejlepší bázi pro poznávání Kypru,včetně poloprázné pláže.Narozdíl od Ayia Napa,která je přecpaná turisty,včetně pláže.Ale byl jsem tam v červenci,nevím,jak to tam vypadá po sezoně...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Na Kypr zadarmo

Příspěvek od michal4 »

Pravda, ubytování v Ayia Napa jsem hned zavrhl, stačilo vidět ty ceny. Jinak na konci srpna se mi nijak extra přelidněná nezdála. Bylo tam mnohem víc slunečníků než skutečných lidí. Larnaka jako výchozí bod celkem fajn, až na víkendy a směr Paphos - to odtamtud žádný autobus přímo nejede. Přes všední den jen dva spoje ráno a dva odpoledne.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Zadarmo do Dubrovníku

Příspěvek od michal4 »

Dubrovník byl další výlet z edice "Zadarmo s Levelem". Město je to pěkné, jen jaksi zjišťuji, že mám alergii na chorvatské podnikatele a úředníky. Už ta pasová kontrola na letišti stála za to. Striktnější než mezi jižním a severním Kyprem. Ceny ve městě jsou jako někde v jižní Francii a kvalita podle mě neodpovídá ceně. Jen ta zmrzlina za 10-15 kun se ještě dá a je výborná.

>> blog >> http://michal-na-cestach.blogspot.com/2 ... hra-o.html
Přílohy
2018-09-02+11.44.25.jpg
2018-09-02+09.53.06.jpg
2018-09-02+09.43.52.jpg
Naposledy upravil(a) michal4 dne 23. 09. 2018, 15:34, celkem upraveno 1 x.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: RE: Re: Michalovy tripy: Na Kypr zadarmo

Příspěvek od tramin »

michal4 píše:Pravda, ubytování v Ayia Napa jsem hned zavrhl, stačilo vidět ty ceny. Jinak na konci srpna se mi nijak extra přelidněná nezdála. Bylo tam mnohem víc slunečníků než skutečných lidí. Larnaka jako výchozí bod celkem fajn, až na víkendy a směr Paphos - to odtamtud žádný autobus přímo nejede. Přes všední den jen dva spoje ráno a dva odpoledne.

Kvalitu,ani kvantitu autobusových spojení nemohu hodnotit,měl jsem půjčené auto...

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: RE: Re: Michalovy tripy: Zadarmo do Dubrovníku

Příspěvek od tramin »

michal4 píše:Dubrovník byl další výlet z edice "Zadarmo s Levelem". Město je to pěkné, jen jaksi zjišťuji, že mám alergii na chorvatské podnikatele a úředníky. Už ta pasová kontrola na letišti stála za to. Striktnější mezi jižním a severním Kyprem. Ceny ve městě jsou jako někde v jižní Francii a kvalita podle mě neodpovídá ceně. Jen ta zmrzlina za 10-15 kun se ještě dá a je výborná.

>> blog >> http://michal-na-cestach.blogspot.com/2 ... hra-o.html

Naprosto se vším souhlasím,včetně skvělé zmrzliny.Navíc upozorňuji na "kluziště" při cestě na dubrovnické hradby.Tak kluzké dlažební kostky jsem snad nikde jinde nezažil a to i za sucha.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Michalovy tripy: Zadarmo do Dubrovníku

Příspěvek od Globik »

tramin píše:
michal4 píše:Dubrovník byl další výlet z edice "Zadarmo s Levelem". Město je to pěkné, jen jaksi zjišťuji, že mám alergii na chorvatské podnikatele a úředníky. Už ta pasová kontrola na letišti stála za to. Striktnější mezi jižním a severním Kyprem. Ceny ve městě jsou jako někde v jižní Francii a kvalita podle mě neodpovídá ceně. Jen ta zmrzlina za 10-15 kun se ještě dá a je výborná.

>> blog >> http://michal-na-cestach.blogspot.com/2 ... hra-o.html

Naprosto se vším souhlasím,včetně skvělé zmrzliny.Navíc upozorňuji na "kluziště" při cestě na dubrovnické hradby.Tak kluzké dlažební kostky jsem snad nikde jinde nezažil a to i za sucha.
To je problém snad všech historických jader chorvatských přímořských měst. V Dubrovníku samozřejmě umocněný tím, že to tam leští mnohem víc lidí. Někde to "vyřešili" tak, že ty krásné staré kameny odstranili a dali místo nich nové kostky s drsným povrchem. Na kterých hezky drží žvýkačky. Viz třeba město Krk.


Odpovědět