Marty-t aneb cesta tam a zase zpátky

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Marty-t aneb cesta tam a zase zpátky

Příspěvek od Hansb »

Já na webu jedné firmy, co se tímto zabývá četl, že v takovém případě let. společnosti nabíhají úroky. Takže ve finále by ta vymahačská firma měla mít i třetinu z těch úroků. Ale nejsem právník, pouze jsem to četl. Já bych do toho šel do té míry, dokud by hodnota vyhraných peněz byl větší, než množství vynaložené energie. Pokud by to mělo znamenat výdaje, několik osobních schůzek, běhání a ztrátu času, tak bych se na to asi vyprdl. Pokud by to bylo o několika mailech stylem tady je rozsudek a dělejte co umíte, tak bych se klidně bavil dál. Přece jenom pokud máš v ruce pravomocný rozsudek, tak to snad musí jít nějak vymoct.


Dominik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 11. 2018, 22:31
Stav: Offline

Re: Marty-t aneb cesta tam a zase zpátky

Příspěvek od Dominik »

Haha, tak toto sa citalo ako nejaky Suspense Romance. Ale tak, da sa na to pozerat aj z inej stranky. Aspon mas dost zazitkov a obsahu aby si o tom pisal Trip reporty.

Vsetko dobre,
Dominik

abcde
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22. 12. 2018, 12:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Marty-t aneb cesta tam a zase zpátky

Příspěvek od abcde »

Marty-t píše:Taky vymahačská firma asi zjistila, že jejich další náklady by byly vyšší než 1/3 z 250 EUR a dělá taky mrtvého brouka s tím, že jejich právníci se dále radí o dalších krocích...

Takže zatím naprázdno. Nebo vlastně ne - zachránilo mne to od dalších rušení a nervů letos na jaře. Takže buď to celé nechám plavat nebo zainteresuji nějakou třetí právní firmu - ještě nevím... Co byste dělali vy ?

Ahoj, zajímavý vývoj v kontextu českého prostředí (v devadesátých letech zde bylo právo "nevymahatelné", soudní řízení pět a více let zcela běžně, což byl jeden extrém, pak byl zaveden systém exekutorů a nesmyslně vysokého příslušenství ke dluhům, což je opačný extrém, a nyní se některé politické strany vezou na populistické vlně "nenávisti vůči exekutorům", z čehož hrozí nový extrém návratu "nevykonatelnosti" soudních rozhodnutí, případně nesmyslně jednoduchého promíjení dluhů). Ale to je můj subjektivní názor. Právě proto by mě velmi zajímalo německé právní prostředí, neboť o něm jsem dosud slyšel jen to dobré.

Pokud má tvoje (německá, že?) vymahačská firma pravomocný rozsudek, tak by jí další náklady - čistě teoreticky - neměly trápit, protože ty - čistě teoreticky - vždy uhradí dlužník. Budou jí při výkonu rozhodnutí uhrazeny, včetně ostatního příslušenství, což by mohly být úroky z prodlení, jak tu již někdo napsal. Nech si ten rozsudek poslat, a možná by nejen mne zajímaly ofocené pasáže z rozhodnutí, byť v němčině (anonymizované, samozřejmě).
Proto jsem napsal úvodní řádky: možná naivně si představuji, že vykonatelnost rozsudku je v Německu jednoduchá.

Druhou variantou je využití statistiky ze strany té vymahačské firmy. Pokud ona má zkušenost, že většina jejich zahraničních klientů to "nechá plavat", z důvodu neznalosti právního prostředí nebo jazykové bariéry, možná již peníze obdržela, a doopravdy dělá mrtvého brouka.

Moje odpověď na tvoji otázku je: pečlivě bych si přečetl obsah zplnomocnění, a zamyslel se nad možností tu plnou moc vypovědět.
Samozřejmě až poté, co obdržíš dokumentaci.


Odpovědět