Vyhlidkova terasa

Dobrá místa pro fotografování, co zajímavého přiletí...
Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

liat píše:to foxx...chapu..ale ver mi ze nikdo z nich nema zajem nekomu neco zakazovat..rozhodne mohli mit pro to naky jiny duvod...do toho nikdo z nas nevidi...je to holt let do/z rizikove oblasti a k tomu patri i ruzna opatreni. nekdy je to v poho nekdy je to prisnejsi. zalezi na dobe a udalostech ve svete....a i na lidech jak pise PV...


Jasně, to já chápu, akorát mi to příjde trošku padlý na hlavu. Přeci jenom okolo toho plotu chodím už pár let a všiml jsem si, že když je nás víc, tak k nám prostě nejdou. Když jsem někde daleko , viz rwy13/31 tak taky ne. Ve výsledku je to pak bezpečnostní opatření s dovolením na prd.... Chápu že to jistě ústředí v Tel Avivu vyžaduje a taky že u těchto letadel jde o bezpečnost ještě o něco víc, ale abych se vrátil k tématu, tím že se zavře to térárium zvané terasa, ve kterém by potencionální útočník nejspíš zabil tak sám sebe, má IMHO na bezpečnost odbavení letadel s davidovou hvězdou nulovej dopad.


liat
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 07. 2007, 23:32
Stav: Offline

Příspěvek od liat »

z tou terasou mas pravdu...stejne ma bezpecnostni sklo pomerne vysoko zase na druhou stranu ..kdyby byla bezpecnostni kontrola hned za pasovkou tak by to bylo asi taky jiny......treba by se to nemuselo zavirat kdyby tam bylo letiste ochotne postavit jedno pracovnika ostrahy letiste...fakt netusim odkud to prameni.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

liat píše:z tou terasou mas pravdu...stejne ma bezpecnostni sklo pomerne vysoko zase na druhou stranu ..kdyby byla bezpecnostni kontrola hned za pasovkou tak by to bylo asi taky jiny......treba by se to nemuselo zavirat kdyby tam bylo letiste ochotne postavit jedno pracovnika ostrahy letiste...fakt netusim odkud to prameni.


Tak to já asi tuším. Prostě jsou nějaký instrukce, požadavky na letiště a ty se prostě plní. Už o tom nikdo nepřemejšlí. Takovej armáda-systém. :-)

liat
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 07. 2007, 23:32
Stav: Offline

Příspěvek od liat »

jo to je fakt...jen ze maji spatneho ministra "valky" a jeste horsi generaly...o muzstvu ani nemluvit... :-D

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

liat: Bohužel musím nesouhlasit... To nejsou smysluplná bezpečnostní opatření, to je prostě divadýlko! Co bych jim tak asi z té terasy mohl udělat?? Hodit po jejich letadle hrnek s kafem za 90KČ :D ? A proč je tak trápí miniteráska s maxi sklem v PRG a netrápí je OBROVSKÉ terasy a bez skla v ZRH a AMS?? Pro upřesnění -v ZRH se prochází bezpečnostním rámem, v AMS ne. Teroristé bojují poněkud jinak - ještě jsem neslyšel, že by nějaký extrémista přestrojený za spottera sestřelil letadlo z terasy nebo od plotu evropského letiště...


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

jsem takhle čekal u prahy 31 na elektru, letěla před ní linka z TLV, hádejte jestli mě přišli kontrolovat? No jasně že jo, nemám natočeno nic protože jsem se musel legitimovat jak u debilů. Prostě jsem typickej terorista, s kamerou, stativem a autem zaparkovaným kousek vedle a s občankou v ruce :-(

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

bugr píše:jsem takhle čekal u prahy 31 na elektru, letěla před ní linka z TLV, hádejte jestli mě přišli kontrolovat? No jasně že jo, nemám natočeno nic protože jsem se musel legitimovat jak u debilů. Prostě jsem typickej terorista, s kamerou, stativem a autem zaparkovaným kousek vedle a s občankou v ruce :-(


Tak s tvym ucesem spis teroristka, ne? :D

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

helehele :P

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Vždyť říkám - já proti bezpečnosti nic nemám, ale musí to mít smysl... Klidně si dám v ZRH tašku do trezoru a vezmu si jen dovolený fotoaparát, dalekohled a pití a pak mám na terase nejen metrový plůtek bez skla, ale taky lavičky, přístřešky, občerstvení atd.
A teď se dělá Letiště Praha hrozně vstřícný, že umožnilo spotterům vstup do bufetu v T1, ze kterého není skoro nic vidět... :(

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

no ono toho v ZRH taky moc není vidět, bohužel ten terminál je teď docela opuštěný. Ale dopoledne jsou supr starty dálkovek, z RWY16 tuším? to zas stojí za to, na Ruzyni prostě z ofiko míst není vidět nic.

dcvojta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 05. 2006, 10:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od dcvojta »

Ve FRA není na terase taky žádný sklo, ale je tam stejná bezpečnostní kontrola jako při vstupu do tranzitu. Na terasu si nesmíte vzít žádnou tekutinu a jiné nebezpečné předměty a ještě za to dáte 4 Eura. Ale stojí to za to.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

já myslel že ve FRA je terasá zrušená, to už zase funguje?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

bugr píše:já myslel že ve FRA je terasá zrušená, to už zase funguje?

Byla zavrena jen docasne, funguje zase nejak od lonskeho cervence nebo srpna...

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Nechci zakládat nové vlákno, tak to šoupnu sem - dnes po delší době opět navštívil PRG jeden z dříve nejfrekventovanějších typů - civilní stíhačka TU-134. :D Krása - byli jste se podívat? A ještě zajímavější bude odlet, bohužel se k němu nedostanu. :cry:

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

VÍTĚZSLAV píše:Nechci zakládat nové vlákno, tak to šoupnu sem - dnes po delší době opět navštívil PRG jeden z dříve nejfrekventovanějších typů - civilní stíhačka TU-134. :D Krása - byli jste se podívat? A ještě zajímavější bude odlet, bohužel se k němu nedostanu. :cry:


Při odletu to budilo dojem jako když startuje raketa a každou chvílí tomu vyšlehnou plameny z motoru. Taky to trošku bliklo při přidání plynu... :lol:


Odpovědět