Málo fotografů

Dobrá místa pro fotografování, co zajímavého přiletí...
Odpovědět
Richie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 01. 2003, 18:44
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Richie »

Já myslim,že je v Praze hodně málo fotografů.Třeba i na takových portálech jako www.airliners.net je hrozně málo fotek z Ruzyně.A z Varšavy třeba tisíc a to mi tady máme lepší letadla!Já si proto snažim koupit digitální fot'ák a něco s tim udělat.

Richie


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Pan Am »

No možná fotografů je dost, ale nepublikují na internetu. Když vycházel CAPC Magazín tak tam bylo plno fotek z Prahy.

alex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 01. 2003, 12:36
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od alex »

A co tam budeš jako fotit? Samý CSA ? Tady není až tak velkej provoz jako ve Vídni nebo jinde pobliž v EU

Richie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 01. 2003, 18:44
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Richie »

Jo!ČSA!Je to jedna z nejlepších společností a fotek tam má jenom okolo 555!třeba takovej LOT má okolo 1000!A taky jiný letadla a taky něco z rubriky na planes.cz-očekáváme v PRG.A co má Víden' na víc?GermanWings,EVA Air nebo Malysian?Třeba AA nebo UA tam vůbec nelítaj.Ani možná Delta.Další příklad je Budapešt'.Nejhorší je Varšava kde si myslej že když vyfotěj B737-900 a -800,kterej tam lítá,že sou bohové!To je stejný!V Praze jsou zajímavější letadla než ve Varšavě a maj tam 12 fotografů!

Richie

Richie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 01. 2003, 18:44
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Richie »

A navíc má vůbec Víden',Budapešt',Varšava nebo třeba i Frankfurt EasyJet?Ne!easyJet má destinaci jenom ty důležitý.Paříž,Madrid,Amsterodam,celá Anglie,Španělsko a PRAHU!A GermanWings prý taky začne létat do Prahy.A dál má Víden',Varšava,Budapšet' největší charterovou společnost ve východní Evropě Travel Servis?V tomhle roce bude asi mít 5 Boeingů 737-800 s wingletama a dva B737-400.Nemá!Víden' má z charterových společností Laudu Air,která zas tak charterová není a jenom jeden její B737-800 má winglety!Budepešt' tam už snad maj jenom dceřinnou společnost Travel Servisu!A moje oblíbená Varšava:jejich WEA má jenom starý B737-400 a v zimě se smohnou na půjčený Boeing 737-800 od Britannia Airways na lety do Hurghady!Mají Pulkovo?Varšava ne.Aer Lingus?Ne!Varšava-british Airways jenom s A320,Budapest A320 a A319 občas B767,Víden'-jenom B737!Praha-A320,B757,B767.Důkaz je na stránkách myslim že www.lhr-lgw.blueyonder.co.uk a co takhle Moldovu?Víden' a Budapešt' ano.Varšava?Ne.Ve Varšavě stále nic a skoro 15 fotografů!Lufthansa?Ta hodně létá v zimě s A310 a A300.To ve Vídni neznaj,v Budapešti občas stejně jako občas ve Varšavě.SkyEurope?Sice mále ale Curych,Košice,Mnichov,Berlín,Miláno,Dubrovník,Split a PRAHA!Tolik low-costů.Konkurenci s low-costy máme s nad jen Vídni.Viděli jste když byl v Praze v květnu Derek Perdley jak i obyčejná fotka OK-XGC,který stál před runwayií a hodně trávy ho vidělo 170 lidí.Aerosvit-300 lidí,pulkovo-403 lidí a ČSA 570,681 a 868!A Aerosvit.Varšava-Ano!Tam ji zaručil že jejich fotka bude mít úspěch!Víden'-ne!Tak co?

Richie


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Pan Am »

Taky bych řekl, že ve Varšavě není nic zajímavého. Když jsem tam byl vloni, zajel jsem se podívat na letiště. Před terminálem stál jeden B737 LOTu a stroj Finnairu. Během hodiny a půl (sobota odpoledne) přistály dvě letadla LOTu a ATR-42 euroLOTu, nuda k uzívání. Samotný terminál o kterém se mluvilo při jeho výstavbě jako o velké konkurenci Prahy mě taky dost zklamal - ve srovnání s novým terminálem na Ruzyni je malý, cestující se tam tísní. Ve Vídni zas tak moc zajímavého také opravdu není. Myslím si ale, že docela zajímavá je Budapešť, kam létá pravidelně např. 747 Cargoluxu a spousta speciálů, zejména z bývalých sovětských republik.

Lukas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 01. 2003, 10:01
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Lukas »

Cau, kdyz jsme u toho fotografovani tak byste mi mohli poradit, vypada to ze mate nejake zkusenosti. Odkud se nejlepe foti na Ruzyni?
K tomu publikovani fotek z PRG. no ja sem na Ruzyni parkrat fotil a fotky mi moc nevysly atd. no musim se ucit. Presto je nechci publikovat treba na airliners.net. Mozna vam to pripada sobecky, ale ja proste fotim SVE fotky na SVE stranky.
Mozna je takovych lidi vic a proto mozna neni tolik fotek na jinych serverech. Anebo taky neni tolik lidi co o strankach vedi. Myslim si ze na Ruzyni foti lidi dost, ale neobtezuji se publikovanim fotek prave treba na airliners.net.
na ruzyni se urcite da fotit ledacos a ne jen CSA..to ale zavisi na case a na miste foceni,,.
No nic..tak mi zkuste poradit o mistecku na foceni..Diky cau



Změněno uživatelem - Lukas na 10/01/2003 10:29:41

alex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 01. 2003, 12:36
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od alex »

Hezky napsaný Richie. Máš pravdu s low-cost spol. ale co Brusel nebo Amsterdam mam možnost tam lítat několikrát do měsíce tak vidim jaký spol. a letadla se tam pohybují tak nepovídej že PRG je nějak zvlášt nadupaná. Co se týká Vídně to byl jen příklad. Do PRG by měla lítat spol. se svýma letadlama a ne code-share

Richie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 01. 2003, 18:44
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Richie »

No jasně.Sice tu máme stejnej počet cestujícíh,ale ty letiště tam jsou víc rozjetý.Stejně ta Varšava.Někdy v dubnu jim tam přistál B747 El Alu a ještě půl roku přidávali ty fotky!A ten terminál jsem viděl.Šílený!A vidělo ho 2000 lidí!Svoje fotky si dám taky na svoje stránky,ale hodně mi vadí,že v tý Varšavě se cítěj jako bohové.A i ČSA má málo fotek.3x mín' než celý Varšavsky letiště.
Lukaš-A jaká je adresa tvejch stránek?

Richie

Richie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 01. 2003, 18:44
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Richie »

Jinak ten fot'ák sem dneska sehnal a v neděli du fotit!Snad ty fotky přijmou!
Jo a ještě chápete co bude až uviděj co máme v Praze Rakušani,Polákové a třeba i Mad'aři?EasyJet je třeba příklad.Není velký,ale světový.Pokud vim když tam řeknete Praha=Riga,Kiev.A to teda rozhodně ne!

Richie

Richie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 01. 2003, 18:44
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Richie »

Jo a porad'te mi kde se dá na Ruzyni dobře fotit!Já nevim jiný místo než z parkoviště na druhou půlku Áčka a tam od toho plotu jak je u 24.

Richie

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od sever2 »

Dobre misto k foceni je na uplne opacne strane letiste. Neznam presny nazev te vsi tam, chce to ale jen hned za Prahou odbocit z dalnice vedouci okolo letiste kamsi na sever. Po betonu se tak dostanete az skoro k draze 06-24!!! Problemem pro foceni je samozrejme plot, ale jedno "oko" vadit nebude, zvlaste, kdyz uz jich tam stovky jsou.

Vim, ze jsem cestu nepopsal moc dobre. Pokud budete mit zajem podivam se do mapy a lepe vam ji popisu, ale myslim, ze to musite znat. Samozrejme to chce taky trochu odvahy zdrzovat se podel plotu, jelikoz zde projizdeji hlidky, ale odmena je sladka.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od sever2 »

Musim taky jeste hodne tvrde oponovat, co se tyce zminky o code-sharingu. Code-sharing je prostredek, diky kteremu se nejaka spolecnost dostane do urcite zeme, i kdyz nema dostatecnou poptavku po jejich vlastnich letech. Takovy Thai si nemohou dovolit poslat sem B744, takze oznaci za svuj let Lufthansy. Nejaky cas zde bude Thai pristavat skrze LH a pote, pokud si lide na Prahu jako destinaci zvyknou a poptavka bude stoupat, je mozne, ze se zde objevi samotny Thai. To je filozofie code-sharing: Kdyz nemas dost cestujicich, najdi partnery a pockej dokud cestujicich dost nebude.

Porad lepsi nez delat nic. Nemluve o tom, co znamena code-sharing pro CSA.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Pan Am »

Jak jsem psal u svého prvního příspěvku u tohoto tématu - domnívám se, že v Praze je fotografů letadel dost - pokud mám jmenovat třeba Dan Vašut, Martin Novák, Martin Štěpánek, Petr Popelář, Petr Nesměrák. Nevím proč, ale asi nepovažují za nutné cpát své fotografie na www.airliners.net, část z nich publikují na Planes.cz. Domnívám se, že jde o to, že nechtějí své fotografie publikovat v dobrém rozlišení, protože je například prodávají vydavatelům pohlednic nebo fotí na diapozitivy, které mění nebo s nimi obchodují.
Samozřejmě se mi Airliners.net líbí i když poslední dobou je načítání fotografií hodně pomalé, zvláště večer. Asi jejich server nestačí uspokojovat požadavky.

Lukas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 01. 2003, 10:01
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Málo fotografů

Příspěvek od Lukas »

Richie: moje stranky jsou http://sweb.cz/letouny/ bohuzel jiz delsi dobu neaktualizovany ale musim to napravit..nejaky fotky mam atd... nö cas me tlaci maturita vola...
K tomu foceni...kdyz jedete na letiste z centra Prahy a neodbocite na terminaly, tak jedete dal na zapad, a po chvili odbocite na jednu vesnici, odbocis doprava z dalnice a pak se myslim premostis smerem doprava pres dalnici a jedes rovne a pak nekde doleva a dostanes se do blizkosti plotu letiste a jak to uz nekdo popisoval do blizkosti drahy 06-24 se da dostat bud po trave anebo primo dal ze silnice..pokud jedes podel silnice dal az nakonec, je tam slepa a brana na letiste (napravo od tebe jsou nejaky stavebniny nebo co...a u plotu letiste je nejaka budka jestli se jeste nerozpadla - snad tam hlidali fizlove nebo co), tam za branou jsou umisteny svetla drahy 13-31 ktrery nejsou videt.Kdyz letadlo pristava na 13-31 tak se letadla foti perfektne, jak zepredu tak zezadu pri pristani-pristavaji dost blizko skoro nad tebou-ne uplne ale je to super....Odtamtud se da fotit i na draze 06-24.Ale nevim jak se dostat za branu nekam k plotu vic k mistu kde se letadlo pri pristani dostava do styku s drahou...Myslim si ze ale spousta lidi vi ze se tam da fotit..tak jen upresneni, staci vzit mapu a dojet tam...Taky mam na svejch strankach v sekci letiste Ruzyni a tam foto ze vzduchu a tam se to misto da malinko vykoukat.No nic..tak se mejte...a fotte.
Lukas


Odpovědět