Krušný rok "záploťáka"

Dobrá místa pro fotografování, co zajímavého přiletí...
Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od vitezslav »

Navazuji zde na vlákno o parkingu C. Dnes jsem to byl konečně prozkoumat osobně, a musím říct, že nás "záploťáky" asi nečekají veselé časy. LePra se zřejmě rozhodlo konečně spottery buď zahubit, nebo zahnat na malou terásku. To by mi koneckonců nevadilo, kdyby z ní bylo slušně vidět. Jenže přes modrá (a momentálně katastrofálně špinavá) skla toho nikdo moc nevyfotí, zvlášt, když se tam v odpoledních hodinách tak pěkně odráží ten vlnitý plech z protější strany. Je "pěkné", že tam nově osadili dalekohled s cenou 10Kč/min, jen to má malinkou vadu, že než v tom krátkém výseku letadlo na dráze najdete, je už dávno pryč...
6.patro Parkignu C se zastřešuje, což je vidět na snímku, takže je s tímto oblíbeným místem asi konec... Zda zůstanou přístupné alespoň ty zaslepené kruhové nájezdy, těžko říct. Pokud se těšíte na pozorování ze Šestky při provozu na dráze 31, tak i zde se něco kutá a zajímavá část parkoviště je zavřená. Kdo tedy nemá auto a patřičně vysoké schůdky, bude asi letos nahraný. :(
Doporučuji tedy nakoupit dostatek letenek do AMS...
Přílohy
P1070455.JPG
P1070455.JPG (92.39 KiB) Zobrazeno 8654 x
P1070485.JPG
P1070485.JPG (117.6 KiB) Zobrazeno 8654 x


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od flyingblue »

vitezslav píše:Navazuji zde na vlákno o parkingu C. Dnes jsem to byl konečně prozkoumat osobně, a musím říct, že nás "záploťáky" asi nečekají veselé časy. LePra se zřejmě rozhodlo konečně spottery buď zahubit, nebo zahnat na malou terásku. To by mi koneckonců nevadilo, kdyby z ní bylo slušně vidět. Jenže přes modrá (a momentálně katastrofálně špinavá) skla toho nikdo moc nevyfotí, zvlášt, když se tam v odpoledních hodinách tak pěkně odráží ten vlnitý plech z protější strany. Je "pěkné", že tam nově osadili dalekohled s cenou 10Kč/min, jen to má malinkou vadu, že než v tom krátkém výseku letadlo na dráze najdete, je už dávno pryč...
6.patro Parkignu C se zastřešuje, což je vidět na snímku, takže je s tímto oblíbeným místem asi konec... Zda zůstanou přístupné alespoň ty zaslepené kruhové nájezdy, těžko říct. Pokud se těšíte na pozorování ze Šestky při provozu na dráze 31, tak i zde se něco kutá a zajímavá část parkoviště je zavřená. Kdo tedy nemá auto a patřičně vysoké schůdky, bude asi letos nahraný. :(
Doporučuji tedy nakoupit dostatek letenek do AMS...


No nekteri z nas vedi, ze Letiste chysta na 7.4. otevreni verejnych tribun pro spottery a take oficialni diry v plote.

Takze to zas tak spatny nebude.

Mimochodem, doporucuji (nejlepe opakovane) slozit hold organizaci dobrovolniku, ktera to s Letistem vyjednala.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od vitezslav »

Fakt?? A kde budou? Jinak hold skládám již dopředu!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od flyingblue »

vitezslav píše:Fakt?? A kde budou? Jinak hold skládám již dopředu!


Sleduj cvrkot.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od vitezslav »

No to tam asi 7/4 pojedu, pokud nebude deset pod nulou. :D


GlobeCZE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 08. 10. 2011, 15:06
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od GlobeCZE »

:crazy: :crazy: :shock: :shock: ty tribuny? jako fakt? Diry pro objektivy?? To je sen?? :crazy: :clap: :clap:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od flyingblue »

GlobeCZE píše::crazy: :crazy: :shock: :shock: ty tribuny? jako fakt? Diry pro objektivy?? To je sen?? :crazy: :clap: :clap:


Nene sen to neni. To je vysledek stavu, kdyz nekery lidi nebavi delat bordel a nasledne plivat spinu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od vitezslav »

Na základě nových skutečností považuji toto vlákno za bezpředmětné, viz:

http://www.airways.cz/clanek/2012-03-22 ... o-spottery

a VELMI VELMI děkuji všem, jež se o to zasloužili (i když se svým oblíbeným parkingem C se budu těžko loučit...). Ovšem toto je nová dimenze sledování letadel v Praze!
Až někdo bude vědět, kde přesně pozorovací místa budou, dejte echo.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od RadekB »


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od Airbus380 »

vitezslav píše:(i když se svým oblíbeným parkingem C se budu těžko loučit...).


Přeně tak :( Pro mě jako jen výjimečně fotografujícího "spottera" byl Praking C prostě bezkonkurenčně nejlepší místo, letiště víceméně jako na dlani, velmi blízko MHD, chodívával jsem se tam uklidňovat... To na tribuny to je pěkně daleko a spojení MHD mizerné. Nicméně se těším na dobré počasí a přílet nějakého zajímavého kousku, to tribuny využiju určitě.
Jsem ale zvědavý, jak budou vypadat potom ty valy. Budou stejných rozměrů jako tribuny nebo rozlehlejší? Neví o tom náhodou někdo ještě něco konkrétnějšího než se píše?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od flyingblue »

Airbus380 píše:
vitezslav píše:(i když se svým oblíbeným parkingem C se budu těžko loučit...).


Přeně tak :( Pro mě jako jen výjimečně fotografujícího "spottera" byl Praking C prostě bezkonkurenčně nejlepší místo, letiště víceméně jako na dlani, velmi blízko MHD, chodívával jsem se tam uklidňovat... To na tribuny to je pěkně daleko a spojení MHD mizerné. Nicméně se těším na dobré počasí a přílet nějakého zajímavého kousku, to tribuny využiju určitě.
Jsem ale zvědavý, jak budou vypadat potom ty valy. Budou stejných rozměrů jako tribuny nebo rozlehlejší? Neví o tom náhodou někdo ještě něco konkrétnějšího než se píše?


Az budou, tak budou. LePra ma zajem na tom, aby se zivot spotteru zlepsil. Uvidime, jake bude provedeni.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od vitezslav »

A jak dopadnou ty nájezdy na parkingu C, ví to někdo?

Airbus380: Já to měl přesně tak. Super místo na sledování provozu, Mekáč a automaty na kafe blízko...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od Airbus380 »

vitezslav píše:A jak dopadnou ty nájezdy na parkingu C, ví to někdo?

Airbus380: Já to měl přesně tak. Super místo na sledování provozu, Mekáč a automaty na kafe blízko...


Jak dopadnou nájezdy, jistě nevím, ale zatím to vypadá, že ty jediné zůstanou tak, jak byly. Takže v tomto směru to snadpůjde i nadále. To zastřešení sice vypadá o pár desítek centimetrů vyšší, než je každé patro garáží, ale výhledu z nájezdů všemi směry by SNAD bránit nemělo.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od vitezslav »

A netušíš (nebo někdo zde), kdy by mohlo být poslední patro opět zpřístupněno?

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Krušný rok "záploťáka"

Příspěvek od Airbus380 »

Řekl bych, že už snad co nevidět...Chodím okolo toho jak mlsný pes a vypadá to už těsně před dokončením, tak snad brzy...


Odpovědět