Pegasus - kompenzace

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
Odpovědět
derna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 06. 09. 2021, 12:11
Stav: Offline

Pegasus - kompenzace

Příspěvek od derna »

Máte někdo představu, jak se dá postupovat v následujícím případě?

Denied boarding na jaře Pegasus v Praze z důvodu, že Írán vyžadoval, že vstup z ČR je zakázán s vyjímkou tranzitu do 4 hodin. Tak jsem prohlásil, že tranzituju pod 4 hodiny (třeba příklad cesta autem z Německa :) ) a odmítnuto. Prý se splnění všeho musí vždy prokazovat listinným důkazem (jízdenka atd.). Prokázání nějakým papírem je výmysl Pegasu.

Odletěl jsem o pár hodin pozdějí do IST s TK a druhý odpoledne archaickým Airbusem třístovkou směr IKA bez komplikací a za dobré ceny.

Pegasus chargeback uznal částečně a vrátil v rámci něho taxy a pouze napsal, že jsem se nedostavil k odbavení :D Ok, takže odvolací procedura v rámci mojí banky a zrovna včera mi přišel dopis, že banka prodlužuje lhůtu z důvodu, že se to řeší u kartové asociace.

Žádost o kompenzaci jsem poslal ÚCL a tam odpověděli, že oni to nejsou oprávněni posuzovat a že s tím musím k soudu. Ok, takže mail několika advokátům, co řeší odškodnění, po měsíci bez odezvy. Ty firmy, co vymáhají za provizi to nebudou chtít, protože to je relativně sporná věc. Z podstaty věci je zajímají jen zcela nesporné věci a vydělávají na objemu klientů se zjevným nárokem.

A teď k věci. PRG - IKA je bohužel kousek pod 3 500 km :twisted:, takže by to mělo být za 400 EUR. Pegasus tu nemá ždné zastoupení nebo nějakou dceřinku, takže žaloba bude muset jít přímo proti tureckému Pegasu. Ještě budu muset poslat na doručenku předžalobní upomínku... Mám si sepsat žalobu nebo to mám dát jako elektronický platební rozkaz s tím, že soud stejně nařídí jednání, protože subjekt je zahraniční firma?


Odpovědět