air Fischer

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
Odpovědět
houslista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 07. 01. 2012, 13:29
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od houslista »

Adam96 píše:
Fabo píše:
houslista píše:On někdo prodává dálkovky jen s kabinovým zavazadlem? :shock: Norwegian, WowAir a někdo další?


Delta, United, American, BA, Iberia, Air France, KLM, Lufthansa, Brussels...


... Icelandair, mj. bez jidla v cene letenky.


No fakt! Když jsem si letos v dubnu kupoval letenku do USA s OS/LH, tak mi to nabízelo Economy Saver jako nejlacinější tarif. Takže jsem vycházel z toho, že Eco light je jen po Evropě a ono ne :shock:. Zlatý Ethiopian a jejich 2 kufry pro všecky :lol: . To už ale s VF moc nesouvisí, tak se omlouvám za OT.


Adam96
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 16. 06. 2017, 23:17
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Adam96 »

houslista píše:
Adam96 píše:
Fabo píše:
Delta, United, American, BA, Iberia, Air France, KLM, Lufthansa, Brussels...


... Icelandair, mj. bez jidla v cene letenky.


No fakt! Když jsem si letos v dubnu kupoval letenku do USA s OS/LH, tak mi to nabízelo Economy Saver jako nejlacinější tarif. Takže jsem vycházel z toho, že Eco light je jen po Evropě a ono ne :shock:. Zlatý Ethiopian a jejich 2 kufry pro všecky :lol: . To už ale s VF moc nesouvisí, tak se omlouvám za OT.


Ano, ja na ten tarif Economy Saver letel (ARN-KEF-SFO). Prijde mi fajn, ze ma clovek moznost volby, jestli chce proste dopravu z bodu A do bodu B, nebo i doprovodne sluzby v cene drazsich tarifu. Piti na palube bylo zdarma, jidlo jsem si koupil dle potreby.

Samozrejme, ze se tady to sneni VF (budeme luxusni aerolinka za super penize) musi zakonite promitnout ve vyssich nakladech nez konkurence. Prijde mi, ze ma business plan pripraveny v podobne kvalite (pokud vubec teda), jako jeho webovky, protoze strilet od boku nejake cenovky typu "zaciname na 990 ,-" je docela nesmysl. Mimo to mi prijde jako nesmysl i ta cena, docela bych si s nim chtel popovidat o tom, jaky planuje revenue management.

Nicmene, muzeme tu diskutovat do nekonecna, ale az trh ukaze, po cem teda ti lidi touzi.

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od aviatic »

Dávám tomu sezónu. Maaaximálně dvě :mrgreen:

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od zbozivulekral »

Adam96 píše: cenovky typu "zaciname na 990 ,-"


Za letenku na technickém přeletu LKTB-LKMT to je dopovídající. :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od JackBrno »

Adam96 píše:Nicmene, muzeme tu diskutovat do nekonecna, ale az trh ukaze, po cem teda ti lidi touzi.

Tak to je celkem jasné, touží po službách, jako v Emirates za cenu Ryanairu :D U charterů za to nikdo víc nedá :D Ale obávám se, že VF není takový kouzelník, aby to zvládl ;)
Jinak pro zajímavost, žena dělá v úspěšné stavební firmě, zná se dobře s majitelem a ví, že on jde normálně do běžné cestovky (jedna z těch velkých), tam si koupí zájezd do trochu lepšího hotelu, ale letí normálně s TVS a ani to jídlo si nekoupí. Nepotřebuje dělat na FB machra s jídlem na stolku a 2 hodiny bez jídla vydrží, není děcko:) Přitom by mohl bez problémů letět privátním jetem s exkluzivním servisem...


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od persona »

Ta poslední varianta stojí za úvahu, pokud to opravdu jde. :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od persona »

Ta poslední varianta stojí za úvahu, pokud to opravdu jde. :-)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od marthym »

JackBrno píše:Přitom by mohl bez problémů letět privátním jetem s exkluzivním servisem...


Do trochu lepšího hotelu? To asi nebude zas tak slavná firma. :crazy: S tím byzjetem si taky pobavil... :roll: Ono pánové z Metrostavu, Eurovie a dalších oje*ávačů létají s QS kolem světa a když si kupují zájezd (ano, i takoví pořád jsou), tak ale u Deluxey a jiných...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od vitezslav »

JackBrno píše:
Adam96 píše:Nicmene, muzeme tu diskutovat do nekonecna, ale az trh ukaze, po cem teda ti lidi touzi.

Tak to je celkem jasné, touží po službách, jako v Emirates za cenu Ryanairu :D U charterů za to nikdo víc nedá :D Ale obávám se, že VF není takový kouzelník, aby to zvládl ;)
Jinak pro zajímavost, žena dělá v úspěšné stavební firmě, zná se dobře s majitelem a ví, že on jde normálně do běžné cestovky (jedna z těch velkých), tam si koupí zájezd do trochu lepšího hotelu, ale letí normálně s TVS a ani to jídlo si nekoupí. Nepotřebuje dělat na FB machra s jídlem na stolku a 2 hodiny bez jídla vydrží, není děcko:) Přitom by mohl bez problémů letět privátním jetem s exkluzivním servisem...


Pokud chce letět s cestovkou, z českého letiště a pokud možno ještě z největší vesnice v Česku, tak s kým jiným než s TVS by měl letět?? (Vyloučím-li, že by trpělivě lovil v katalozích, zda by se náhodou nemohl svézt s AlMasria, Cairo nebo podobnou lahůdkou). A jídlo je spíš věcí jakéhosi postoje a priorit, nejsem majitelem úspěšné firmy, nemám Instagram či podobné k******y, a něco k jídlu a víno si dávám vždy. Protože jsem ze staré školy a myslím si, že to k cestování letadlem patří. :D

Standa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 23. 08. 2003, 00:27
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Standa »

Tak nakládka cateringu rozhodně nezdrzuje.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Karel_x »

marthym píše: Do trochu lepšího hotelu? To asi nebude zas tak slavná firma. :crazy: ...


Můj bývalý nejvyšší, generální a majitel firmy, počítal své majetky ne na miliony, ani na desítky či stovky, ale na miliardy, možná i v USD. Má těch firem opravdu docela dost. Co jsem ho viděl, létal běžně economy, a pokud si koupil letenku víc dopředu, my všichni ostatní jsme si říkali, jak bychom asi řešili situaci, pokud bychom tímtéž letadlem měli letět také, a už byla místa jen v business :-)

Ostatně, i já se cítím lépe v klidném rodinném penzionu, než v 5* hotelu v DXB. Život se nežije podle Pretty woman.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od zbozivulekral »

Standa píše:Tak nakládka cateringu rozhodně nezdrzuje.


Vůbec ne :))

Standa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 23. 08. 2003, 00:27
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Standa »

To že ostatní jdou cestou hladoletu ještě neznamená že je to správně.
Cestovat 10 hod vedle popotahujícího asiata je neuvěřitelný zážitek, zajímavé je že když sedí vedle mladé dámy tak nesmrkne ani jednou.
Výsledek? Klid celý let.
Kdo cestoval 4 hod a za ním seděl nevychovaný spratek který dokázal celou dobu kopat do sedačky a intervence u matky byla naprosto zbytečná
protože matka byla prázdná nádoba tak ví co to je za peklo. Pokud takové cestující zabavíme máme klid.
Proč nezabavit jídlem? A to jídlem nejlépe s příborem? Pro takové jedince je to premiéra, bude jim to dlouho trvat než se seznámí s příborem, než to zkonzumují a ják známo pokud prázdnou nádobu naplníme tak ztěžkne. Ztěžknutí těchto jedinců má za nasledek menší aktivitu což je vítáno,usnou.
A bude klídek.
Řešit nákup služeb tak že jen neustále cosi dokupujeme je zoufalost.
Inzerovaná cena auta je v základu a my si dokupujeme od lékárny po kola, nakonec jsme na stejné ceně jako konkurence popřípadě větší ale reklama je mocná.
V dnešní době nás let. společnosti obtěžují s doplatky od kufru počínaje az po palivo konče. V době kdy je možná fixace na vše si neumí let.společnost fixovat cenu? Neni to náhodou jinak? Proč mám pocit že čeština má pro takové chování naprosto jiné slovo.
Nedivím se že si klienti již další služby nekupují protože mají pocit že je chce nekdo oškubat.
Je nám vnucováno že cestovat bez servisu na balubě je normální protože to tak musí být protože to dělají ostatní. Prostě chybí srovnání. Pokud tady bude let.společnost která to za normální pokládat nebude tak srovnání bude a pro konkurenci to bude hozená rukavice.
Předpokládám že náklady jsou pro všechny let společnosti stejné, takže když i služby budou stejné a ceny taky,tak dle čeho se mám vlastně rozhodnout u koho zakoupím letenku?
Palivový příplatek doporučuji zrušit a místo toho doporučuji dát instrukci při koupi letenky že cestující má před odletem odevzdat 2O l. benzínu na přepážce odbavení. Konec konců v levé ruce má lehoučký malý kufr, dveře již pánové dámám neotevírají tak pravá ruka je pro toto přímo ideální.
Již jsme nevychovaní, nezdvořilost pokládáme za normální.
Vodu si plníme na wc, taky normální.
Tak donáška benzínu bude taky normální.

Standa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 23. 08. 2003, 00:27
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Standa »

zbozivulekral píše:
Standa píše:Tak nakládka cateringu rozhodně nezdrzuje.


Vůbec ne :))


Ono letadlo netankuje?

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od marthym »

Karel_x píše: Život se nežije podle Pretty woman.


Ano, a ani ne jako Eddie Murphy v Záměně. Je to OT... Nicméně naprostá většina současných manažerů řeší vše tak, aby nic řešit nemusela. Proto takové CK existují a nekrachují. Cocik ti ostatně kdysi dal příklad.


Odpovědět