air Fischer

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
Odpovědět
pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od pettte »

Chlapi, jestli si tuhle diskuzi přečte Fischer, tak se na to všechno vykašle a budeme mít po žížalkách.

A nedej bože se těch rad chytne TVS , prudce se zlepší, a já s ním budu muset začít lítat :lol:

jackovi z Brna a petrovi, kterému asi při registraci bylo 31 se omlouvám za malou provokaci :wave:


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od flyingblue »

pettte píše:Chlapi, jestli si tuhle diskuzi přečte Fischer, tak se na to všechno vykašle a budeme mít po žížalkách.

A nedej bože se těch rad chytne TVS , prudce se zlepší, a já s ním budu muset začít lítat :lol:

jackovi z Brna a petrovi, kterému asi při registraci bylo 31 se omlouvám za malou provokaci :wave:


Mozna mu bude stacit litat odjinud nez z Brna :-)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od pettte »

flyingblue píše:
pettte píše:Chlapi, jestli si tuhle diskuzi přečte Fischer, tak se na to všechno vykašle a budeme mít po žížalkách.

A nedej bože se těch rad chytne TVS , prudce se zlepší, a já s ním budu muset začít lítat :lol:

jackovi z Brna a petrovi, kterému asi při registraci bylo 31 se omlouvám za malou provokaci :wave:


Mozna mu bude stacit litat odjinud nez z Brna :-)


Třeba od perníkářů, že jo?
pro neznalé perníkáři = obyvatelé Pardubic, a nazývají je tak hlavně obyvatelé HK. Rivalita podobná Praze a Brna. Možná ještě horší. :D

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Karel_x »

Globik píše:
vitezslav píše: Na druhou stranu přesadil polovinu Čechů ze starých Karos do nových Boeingů

Počkej, tohle trochu skřípe. ... Maximálně tak přesadil určitou část Čechů ze starých Boeingů a Tůček do nových Boeingů....

Znám pár lidí, kteří letěli na první dovču s Fischerem. Ten nástup leteckých dovolených nastal v mém okolí až ve druhé polovině devadesátých let. A sám pamatuji, jak děti hned modrá letadla zaujala a jak byly zklamaní, že musí letět tím obyčejným :-)
pettte píše:
Karel_x píše:... Pokud to VF dokáže rozjet a nabídne něco, co chytí dostatek lidi za srdce (spíš než za mozek), pak může uspět...

To máš sice pravdu, ale má to jedinou drobnou chybu. Musíš mít na tu službu dostatek zákazníků... ve všech destinacích....

Hlavně, že si rozumíme :-)
Ondrej1 píše:pochybuji, že na brněnské letiště jede významná část pasažérů déle než hodinu autem

Tipnul bych si, že typický brněnský koupák jede na letiště 1 hodinu a je tam 2h před odletem. Let má 0,5h zpoždění a trvá 2,5h. Po přistání ještě hodina, než vyjede autobus a hodinku do hotelu. To je celkem 8h. Do jediného baru v tranzitu občas zajde, ale dá si tam spíš panáka nebo kafe, protože sice necestuje poprvé, ale také ne po padesáté. V letadle ona začne být nervózní a on má nepříjemný pocit ze stísněného prostoru, takže po půl hodince by se docela rádi zaměstnali jídlem. Pokud mají děti, tak je potřebují zaměstnat o to víc. Kolik je ale mezi námi těch, které by mohl VF oslovit, že dají za dovču o pár stovek víc, aby je po cestě krmili, to neumím odhadnout.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od pettte »

teď jsem si vzpomněl na jednu asi 16 let starou historku, dokazující, že nějaký nadstandartní servis je zcela zbytečný.
Po asi 20ti letech jsem přemluvil svého otce, aby jel se mnou na dovolenou, vybral jsem Tenerife a aby otec nenadával jak je to dlouhé a útrpné, tak jsem zaplatil také přípoj z Ostravy a pak v letadle Fischera jejich "business" class za 3.000,- za osobu, kdy byla vyblokovaná prostřední sedačka a veškeré jídlo a pití zdarma.
při cestě tam jsme na celkem 12ti sedadlech byli úplně sami, kdy na otázku letušky jestli si dá oříšky a něco k pití, to můj otec zazdil legendární hláškou: to se neobtěžujte slečno =)) =)) =))

Takže nějaký lepší servis, je jak házet perly sviním, tedy alespoň v případě mého otce. Musím přiznat, že jsem se "nepotatil" a na dlouhých letech si rád užívám služby v business class, kdy čekám, že mi zakážou s nima lítat, že jim vypiju všechno champagne. Kdyby mi tam nechali celou flašku, tak by aspoň nemuseli pořád lítat tam a zpět :D


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od JackBrno »

Karel_x píše:Tipnul bych si, že typický brněnský koupák jede na letiště 1 hodinu a je tam 2h před odletem. Let má 0,5h zpoždění a trvá 2,5h. Po přistání ještě hodina, než vyjede autobus a hodinku do hotelu. To je celkem 8h. Do jediného baru v tranzitu občas zajde, ale dá si tam spíš panáka nebo kafe, protože sice necestuje poprvé, ale také ne po padesáté. V letadle ona začne být nervózní a on má nepříjemný pocit ze stísněného prostoru, takže po půl hodince by se docela rádi zaměstnali jídlem. Pokud mají děti, tak je potřebují zaměstnat o to víc. Kolik je ale mezi námi těch, které by mohl VF oslovit, že dají za dovču o pár stovek víc, aby je po cestě krmili, to neumím odhadnout.

Ty časy jsou řekl bych docela nadsazené. Lety standardně nemají 0,5hod zpoždění a průměr délky letu se bude spíš blížit 2hod, protože většina letů z Brna je do Bulharska a Řecka. A jelikož jsou to opravdu většinou spíš ty levnější dovolené, často i pod 10 tisíc, tak většina koupáků nebude chtít platit o 3-500 víc, aby dostal jídlo jakože "zdarma". Ti se třepou do hotelu, aby se nacpali All-inclusive :) A jak už jsem zmiňoval výše, nevím proč by měl zrovna dopravce ze svých marží dotovat jídlo jen proto, že letiště není schopno zajistit přijatelné možnosti stravování, což vlastně ani v Brně není pravda, tam se na letišti dá najíst za úplně normální ceny.
Naposledy upravil(a) JackBrno dne 22. 11. 2018, 22:45, celkem upraveno 2 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Globik »

Příspěvek Pettte mi trochu osvěžil paměť. Zamyslel jsem se nad tím, jak tvrdí že v Superior class bylo veškeré pití zadarmo a ejhle, ta paměť, já měl zato, že tenkrát i na charterech to bylo jako je to dosud na legacy dálkovkách. A najednou jsem si vzpomněl, že v ekonomy k obědu bylo pozvání na pivo nebo víno, ale jinak alkohol jen za peníze. Mimochodem jsem si u toho vzpomněl na stížnost koupáka, že kapitán letěl schválně nad mraky, aby se lidi nudili a kupovali si chlast. Přátelé, v minulosti bylo mnoho věcí lepších, než je to dnes, ale za mnohým stojí krátká paměť!

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od zbozivulekral »

Honzo, máš nepřítele... :lol:

Cituji z FB Air Fischer

Cestovní ruch • Letecké společnosti • Letectví • Lidé
Záhadný start air Fischer. Václav Fischer zatím slibuje a ukazuje obrázky letadel
19. 11. 2018 7:00 Jan Sůra

Vážení přátelé,
v jednom z internetových článků (viz označení) nám neznámý, ale jinak asi velmi snaživý pan Jan Sůra, vehementně a usilovně pátrá po tom, jakým procesem air FISCHER právě prochází. Nikdo jej o to nežádal, nikdo jej k tomuto ze strany air FISCHER nevyzval a ani nám není známo proč se tak usilovně o toto snaží a co tím sleduje. Tento pán kontaktuje kdekoho, aby zjistil informace a mohl si zajistit svého vlastního solokapříka nejnovějších zpráv o air FISCHER. A pokud žádné informace nedostává, tak si v zápalu svých marných snah a promarněného času nemůže odpustit poslepovat dohromady to, co někde a nějak vyčetl, aby tak mohl alespoň z části dehonestovat air FISCHER.
My jsme na takovéto a podobně snaživé pány připraveni a všem, kteří nás sledují sdělujeme, že jsou určité věci v obchodním styku, které se mezi jednajícími stranami, po vzájemné dohodě, "novinářům" typu pana Sůry nesdělují a sdělovat samozřejmě nebudou.
Jsme v očekávání na jaký další Úřad a další letiště bude opět usilovně volat, dožadovat se informací o air FISCHER a copak zajímavého z pozadí naší společnosti zase napíše a sám vydedukuje, když pan Sůra vůbec nic neví:).
A pokud tento "novinář" čtenářům sděluje, že pan Fischer zatím slibuje a ukazuje obrázky letadel, jak velmi poutavě nazval svůj článek, necht´ se tak domnívá. Jeho názor mu nebereme a polemizovat pro nás s tímto neznámým pánem nebudeme. Nemáme k tomu důvod. Toho solokapříka totiž dostanou jiní - a ani nemusí telefonicky neustále obtěžovat všemožné úřady a vedení letišt´:) To jen tak mimochodem.

Přejeme všem příjemný a pohodový den, zdravíme pana Sůru a těšíme se na jeho další skvělý článek s příslušnou slovní upoutávkou, ve kterém nepochybně odkryje další intimní pozadí o air FISCHER, o kterém ani my nevíme.:)

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od jvoj »

To je profesionálí komunikace firmy podobná Blue Slovakia...

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Eidi »

zbozivulekral píše:Honzo, máš nepřítele... :lol:

Cituji z FB Air Fischer

Cestovní ruch • Letecké společnosti • Letectví • Lidé
Záhadný start air Fischer. Václav Fischer zatím slibuje a ukazuje obrázky letadel
19. 11. 2018 7:00 Jan Sůra

Vážení přátelé,
v jednom z internetových článků (viz označení) nám neznámý, ale jinak asi velmi snaživý pan Jan Sůra, vehementně a usilovně pátrá po tom, jakým procesem air FISCHER právě prochází. Nikdo jej o to nežádal, nikdo jej k tomuto ze strany air FISCHER nevyzval a ani nám není známo proč se tak usilovně o toto snaží a co tím sleduje. Tento pán kontaktuje kdekoho, aby zjistil informace a mohl si zajistit svého vlastního solokapříka nejnovějších zpráv o air FISCHER. A pokud žádné informace nedostává, tak si v zápalu svých marných snah a promarněného času nemůže odpustit poslepovat dohromady to, co někde a nějak vyčetl, aby tak mohl alespoň z části dehonestovat air FISCHER.
My jsme na takovéto a podobně snaživé pány připraveni a všem, kteří nás sledují sdělujeme, že jsou určité věci v obchodním styku, které se mezi jednajícími stranami, po vzájemné dohodě, "novinářům" typu pana Sůry nesdělují a sdělovat samozřejmě nebudou.
Jsme v očekávání na jaký další Úřad a další letiště bude opět usilovně volat, dožadovat se informací o air FISCHER a copak zajímavého z pozadí naší společnosti zase napíše a sám vydedukuje, když pan Sůra vůbec nic neví:).
A pokud tento "novinář" čtenářům sděluje, že pan Fischer zatím slibuje a ukazuje obrázky letadel, jak velmi poutavě nazval svůj článek, necht´ se tak domnívá. Jeho názor mu nebereme a polemizovat pro nás s tímto neznámým pánem nebudeme. Nemáme k tomu důvod. Toho solokapříka totiž dostanou jiní - a ani nemusí telefonicky neustále obtěžovat všemožné úřady a vedení letišt´:) To jen tak mimochodem.

Přejeme všem příjemný a pohodový den, zdravíme pana Sůru a těšíme se na jeho další skvělý článek s příslušnou slovní upoutávkou, ve kterém nepochybně odkryje další intimní pozadí o air FISCHER, o kterém ani my nevíme.:)



Proč AF tak brečí? Vždyť sami kolem toho udělali celkem hype, tak co se diví...

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od HonzaLB »

nejen nepřítele, už mě i na FB zablokovali:-)Jdu se asi oběsit:-)

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Yirina »

Z toho příspěvku doslova tryská profesionalita a důvěryhodnost... :D :D :D
Teď už mám opravdu pochybnosti, jestli to je opravdu zamýšlený projekt a nebo jen nějaká legrace....

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Erix8 »

Eidi píše:
zbozivulekral píše:Honzo, máš nepřítele... :lol:

Cituji z FB Air Fischer

Cestovní ruch • Letecké společnosti • Letectví • Lidé
Záhadný start air Fischer. Václav Fischer zatím slibuje a ukazuje obrázky letadel
19. 11. 2018 7:00 Jan Sůra

Vážení přátelé,
v jednom z internetových článků (viz označení) nám neznámý, ale jinak asi velmi snaživý pan Jan Sůra, vehementně a usilovně pátrá po tom, jakým procesem air FISCHER právě prochází. Nikdo jej o to nežádal, nikdo jej k tomuto ze strany air FISCHER nevyzval a ani nám není známo proč se tak usilovně o toto snaží a co tím sleduje. Tento pán kontaktuje kdekoho, aby zjistil informace a mohl si zajistit svého vlastního solokapříka nejnovějších zpráv o air FISCHER. A pokud žádné informace nedostává, tak si v zápalu svých marných snah a promarněného času nemůže odpustit poslepovat dohromady to, co někde a nějak vyčetl, aby tak mohl alespoň z části dehonestovat air FISCHER.
My jsme na takovéto a podobně snaživé pány připraveni a všem, kteří nás sledují sdělujeme, že jsou určité věci v obchodním styku, které se mezi jednajícími stranami, po vzájemné dohodě, "novinářům" typu pana Sůry nesdělují a sdělovat samozřejmě nebudou.
Jsme v očekávání na jaký další Úřad a další letiště bude opět usilovně volat, dožadovat se informací o air FISCHER a copak zajímavého z pozadí naší společnosti zase napíše a sám vydedukuje, když pan Sůra vůbec nic neví:).
A pokud tento "novinář" čtenářům sděluje, že pan Fischer zatím slibuje a ukazuje obrázky letadel, jak velmi poutavě nazval svůj článek, necht´ se tak domnívá. Jeho názor mu nebereme a polemizovat pro nás s tímto neznámým pánem nebudeme. Nemáme k tomu důvod. Toho solokapříka totiž dostanou jiní - a ani nemusí telefonicky neustále obtěžovat všemožné úřady a vedení letišt´:) To jen tak mimochodem.

Přejeme všem příjemný a pohodový den, zdravíme pana Sůru a těšíme se na jeho další skvělý článek s příslušnou slovní upoutávkou, ve kterém nepochybně odkryje další intimní pozadí o air FISCHER, o kterém ani my nevíme.:)


Proč AF tak brečí? Vždyť sami kolem toho udělali celkem hype, tak co se diví...


Začínám nabývat dojmu, že Standa na místním fóru je VF nebo někdo z jeho hodně blízkého okolí. Styl komunikace je tentýž :D

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od zbozivulekral »

Yirina píše:Z toho příspěvku doslova tryská profesionalita a důvěryhodnost... :D :D :D
Teď už mám opravdu pochybnosti, jestli to je opravdu zamýšlený projekt a nebo jen nějaká legrace....


Tak to já naopak už vůbec žádné pochybnosti nemám. :))

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od HonzaLB »

Yirina píše:Z toho příspěvku doslova tryská profesionalita a důvěryhodnost... :D :D :D
Teď už mám opravdu pochybnosti, jestli to je opravdu zamýšlený projekt a nebo jen nějaká legrace....

To podezření mám od začátku, nicméně stále je ta založená firma, kde je VF společníkem:))ale možná to chtěl jen dotáhnout do konce, že i investoval do firmy, která nebude vyvíjet činnost:)kdyby zůstalo jen u fb profilu a webu, tak by o tom nešlo ani psát:)


Odpovědět