air Fischer

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
Odpovědět
RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od RAdek »

Letecká společnost air Fischer bude zajišťovat linkové lety – například z Brna do Basileje, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paříže a Říma a dále charterové lety. Odletovými letišti mají být Basilej, Berlín, Bratislava, Brno, Pardubice a Salzburg a cílovými Basilej, Barcelona, Berlín, Dublin, Paříž, Řím, Mallorca, Gran Canaria, Kréta, Rhodos, Antalya a Hurghada.


Bylo by to hezké, ale přece to nikdo nemůže brát vážně. 2x zkrachovalá existence, která žije ve svých iluzích a investory shání takhle :crazy:

http://fischervaclav.com/PRO-INVESTORY/


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Roiman4 »


Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Erix8 »

RAdek píše:
Letecká společnost air Fischer bude zajišťovat linkové lety – například z Brna do Basileje, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paříže a Říma a dále charterové lety. Odletovými letišti mají být Basilej, Berlín, Bratislava, Brno, Pardubice a Salzburg a cílovými Basilej, Barcelona, Berlín, Dublin, Paříž, Řím, Mallorca, Gran Canaria, Kréta, Rhodos, Antalya a Hurghada.


Bylo by to hezké, ale přece to nikdo nemůže brát vážně. 2x zkrachovalá existence, která žije ve svých iluzích a investory shání takhle :crazy:

http://fischervaclav.com/PRO-INVESTORY/


Na investory zdenda a amey to evidentně funguje :D

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od RAdek »

RAdek píše:
Letecká společnost air Fischer bude zajišťovat linkové lety – například z Brna do Basileje, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paříže a Říma a dále charterové lety. Odletovými letišti mají být Basilej, Berlín, Bratislava, Brno, Pardubice a Salzburg a cílovými Basilej, Barcelona, Berlín, Dublin, Paříž, Řím, Mallorca, Gran Canaria, Kréta, Rhodos, Antalya a Hurghada.


Bylo by to hezké, ale přece to nikdo nemůže brát vážně. 2x zkrachovalá existence, která žije ve svých iluzích a investory shání takhle :crazy:

http://fischervaclav.com/PRO-INVESTORY/


Na investory zdenda a amey to evidentně funguje :D


Možná by s tím mohl mít úspěch na Zonky :))

marexor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 02. 2011, 09:08
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od marexor »

Erix8 píše:
RAdek píše:
Letecká společnost air Fischer bude zajišťovat linkové lety – například z Brna do Basileje, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paříže a Říma a dále charterové lety. Odletovými letišti mají být Basilej, Berlín, Bratislava, Brno, Pardubice a Salzburg a cílovými Basilej, Barcelona, Berlín, Dublin, Paříž, Řím, Mallorca, Gran Canaria, Kréta, Rhodos, Antalya a Hurghada.


Bylo by to hezké, ale přece to nikdo nemůže brát vážně. 2x zkrachovalá existence, která žije ve svých iluzích a investory shání takhle :crazy:

http://fischervaclav.com/PRO-INVESTORY/


Na investory zdenda a amey to evidentně funguje :D


No tak on to ten Fischer alespoň zkouší. Možná že by ale potřeboval Vaše moudra, jak jste to dal na první dobrou, že?


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od zdenda »

marexor píše:
Erix8 píše:
RAdek píše:
Bylo by to hezké, ale přece to nikdo nemůže brát vážně. 2x zkrachovalá existence, která žije ve svých iluzích a investory shání takhle :crazy:

http://fischervaclav.com/PRO-INVESTORY/


Na investory zdenda a amey to evidentně funguje :D


No tak on to ten Fischer alespoň zkouší. Možná že by ale potřeboval Vaše moudra, jak jste to dal na první dobrou, že?

Ano, Fischer by si mel nechat poradit od zdejších radobyznalcu problematiky....

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od j.ree »

Nevedel jsem ze VF dela i do prodeje kol, prken a pohorek ... asi to ale nejak souvisi s byznysem a ma to vymyslene ... :D
Zkusit to muze, necham se prekvapit (treba prijemne).

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Robert »

z Facebooku:

Na četné dotazy sdělujeme, že výběrová řízení air FISCHER na Cabin Crew/ CPT a FO budou v detailu oznámena v blízké době.
Zcela určitě budeme požadovat pro CC Attestation of Safety Training a již předcházející zkušenosti.
Požadavky pro CPT a FO budou rovněž zveřejněny.

Jedna z možných budoucích livery letadel air FISCHER.
Stále zvažujeme i možnost B 737-800NG, namísto B 737-700NG, Nabídky porovnáváme a vyhodnocujeme.
Jak se Vám líbí? Pokud ano, dejte like.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Fabo »

amey píše:Bavím se ....koukám, že jsou někteří nepřičetně nasraní, že VF opět vstoupí do letectví - to někteří absolutně nejsou schopní ustát :) Absolutní nasranost a jakási obrana toho nejhoršího, co je na českém trhu - TVS. Hoši, nasranost vám nepomůže:)


Hele ja nasrany nejsem, TVS mam vice mene u p****e. Akorat proste realisticky vidim, ze TVS umi v trhu letecke prepravy chodit.

Akorat nechapu proc bych mel mit radost z toho, ze nejaky VF opet vstoupi do letectvi. I bez ohledu na jeho predchozi pusobeni v cestovnim ruchu.


amey píše:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muz-ktery-ucil-cechy-letat-k-mori-se-pokousi-o-navrat-fischer-zalozil-leteckou-spolecnost-57953?dop-ab-variant=1&seq-no=4&source=hp

rozhodně to nemá špatně vymyšlené.


Spis nez to nema vymyslene spatne, to nema vymyslene vubec. Zaplnovat diru po Air Berlin? To je fakt jen blbe tlachani.
Ke chvili oznamovaneho zahajeni letu Air Berlin zkrachoval predloni. Dira se zaplnuje co nejdrive, ne prespristi sezonu. To uz zadna dira neni...


marexor píše:
Erix8 píše:
RAdek píše:
Bylo by to hezké, ale přece to nikdo nemůže brát vážně. 2x zkrachovalá existence, která žije ve svých iluzích a investory shání takhle :crazy:

http://fischervaclav.com/PRO-INVESTORY/


Na investory zdenda a amey to evidentně funguje :D


No tak on to ten Fischer alespoň zkouší. Možná že by ale potřeboval Vaše moudra, jak jste to dal na první dobrou, že?


Kdyby slo jen o penize investoru, tak to je celkem jedno. Bud udelali neuvazenou investici, a to si pak tu ztratu zaslouzi, nebo zhodnotili riziko jako akceptovatelne, a pak to proste nevyslo, fajn. Nebo treba neco vydelaj.

Horsi je, ze pokud bude chtit nabizet vyssi kvalitu za stejnou cenu, tak to bude proste delat pod naklady, a az se to zhrouti, pak na to doplati zas jen cestujici, zvysenim ceny pojisteni CK, zavedenim povineho pojisteni AL, nebo tak neco.

Nebo to bude delat za naklady, a pak v lepsim pripade zaplni niku ktera se Travelu nevyplati, bude poletovat s jednim nebo dvema letadly... a vy tady budete akorat rvat, ze se zas nic nezmenilo a jak je to mozny. A zdenda treba bude pak cely rok extra setrit, aby mohl letet s air Fischer, pak udela tripreport, a bude to vomlacovat Brnakovi o hlavu, ze on s Travelem fakt nelita.
Naposledy upravil(a) Fabo dne 10. 10. 2018, 22:51, celkem upraveno 1 x.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Fabo »

Jeste k tomu, ze konkurence k TVS...

Jak uz jsem jednou rekl, TVS mam vicemene u p****e. Kdyby se zitra zjevil nekdo, kdo jej nahradi, netrapi mi to. Klidne.

Ale to fakt nemuze byt nejaky panak s ctyrma letadly v peti krajinach (DE - Berlin, CH - Bazilej, CZ - PED+BRQ, SK - BTS, AT - Salzburg). To je takove plivnuti v oceanu ktereho si TVS ani nevsimne.

Na to aby nejak pohli pozici TVS maj v Evrope silu tak mozna 3 hraci, Thomas Cook Group (vc. Condora), TUI Group (TUIfly, Thomson) a treba Ryanair kdyby se fakt pustil do projektu Ryanair Sun.

Tolik asi k tomu, jak vstup dalsiho hrace na cesky potazmo stredoevropsky letecky trh muze zmenit standardy...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Petr31 »

j.ree píše:Nevedel jsem ze VF dela i do prodeje kol, prken a pohorek ... asi to ale nejak souvisi s byznysem a ma to vymyslene ... :D
Zkusit to muze, necham se prekvapit (treba prijemne).


...stačilo mě mrknout na jeho web a měl jsem jasno...když pominu vše kolem něj, co jsem zmínil. On, který vždy dal na SVOJE IMAGE profesionála a světáka pustí do světa něco tak strašlivě neprofesionálního, s jazykovými chybami atd. Vypadá to, že je na úplně na dně a ty webovky si patlal po večerech sám :crazy: A ještě dodám, že cestovní agentura je přeprodej cizích zájezdů, to není prodej vlastních zájezdů....jen tak mimochodem.....a proč do toho tahá letadla, která "neumí", je mi záhadou.....jsem tedy zvědav.... :lol:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Fabo »

Petr31 píše:
j.ree píše:Nevedel jsem ze VF dela i do prodeje kol, prken a pohorek ... asi to ale nejak souvisi s byznysem a ma to vymyslene ... :D
Zkusit to muze, necham se prekvapit (treba prijemne).


...stačilo mě mrknout na jeho web a měl jsem jasno...když pominu vše kolem něj, co jsem zmínil. On, který vždy dal na SVOJE IMAGE profesionála a světáka pustí do světa něco tak strašlivě neprofesionálního, s jazykovými chybami atd. Vypadá to, že je na úplně na dně a ty webovky si patlal po večerech sám :crazy: A ještě dodám, že cestovní agentura je přeprodej cizích zájezdů, to není prodej vlastních zájezdů....jen tak mimochodem.....a proč do toho tahá letadla, která "neumí", je mi záhadou.....jsem tedy zvědav.... :lol:


Mozna si rek, ze kdyz to Niki Laudovi vyslo trikrat, proc by to nezkusil on podruhe. Treba se poucil a protentokrat to proda driv nez to zkrachuje :lol:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Petr31 »

Fabo píše:
Petr31 píše:
j.ree píše:Nevedel jsem ze VF dela i do prodeje kol, prken a pohorek ... asi to ale nejak souvisi s byznysem a ma to vymyslene ... :D
Zkusit to muze, necham se prekvapit (treba prijemne).


...stačilo mě mrknout na jeho web a měl jsem jasno...když pominu vše kolem něj, co jsem zmínil. On, který vždy dal na SVOJE IMAGE profesionála a světáka pustí do světa něco tak strašlivě neprofesionálního, s jazykovými chybami atd. Vypadá to, že je na úplně na dně a ty webovky si patlal po večerech sám :crazy: A ještě dodám, že cestovní agentura je přeprodej cizích zájezdů, to není prodej vlastních zájezdů....jen tak mimochodem.....a proč do toho tahá letadla, která "neumí", je mi záhadou.....jsem tedy zvědav.... :lol:


Mozna si rek, ze kdyz to Niki Laudovi vyslo trikrat, proc by to nezkusil on podruhe. Treba se poucil a protentokrat to proda driv nez to zkrachuje :lol:


...jenže Niki Lauda je fakt persona...žral jsem ho jako malej kluk když jezdil, nezapomenu jeho poslední titul v roce 1984 a v lítání mu taky držím palce, i když to je furt nahoru dolů. Holt mezi velký kluky neprorazí a tím je to bohužel daný.

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od aviatic »

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2069258267 Výživná debata :-)
" Stále zvažujeme i možnost B 737-800NG, namísto B 737-700NG, Nabídky porovnáváme a vyhodnocujeme. "
No jasně,v březnu začneme létat,jen ještě vybíráme,jakým letadlem :crazy: Tak to je asi jasný :lol:
Z celého toho humbuku mi vychází,že to budou dvě nějaké jeté NG a vzhledem k situaci na trhu a nedostatku letadel asi budou stát za to :-? No nechme se překvapit.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od JackBrno »

Karel_x píše:
Fabo píše:Dneska to da do nejake webstranky a ma vsechno... a fakt si nevybere ten samy hotel v tom samem terminu o tisicovku na osobu drazsi jen proto, ze to leti Fischer.


To jistě ne, ale pokud bude létat někdo z BRQ bez kolečka přes OSR, vyjde to s menším letadlem cenově podobně a bude to o mnoho pohodlnější. Nemyslím, že mnoho koupáků baví hodinku, dvě leštit dlažbu na letišti v OSR, když je po půlhoďce letu vyženou z letadla. Nemusí to být zrovna Fischer, ale tato nika tu existuje.

Jenže o tom, že se některé lety letí přes Ostravu, se cesťák většinou nedozví při rozhodování o nákupu zájezdu a těm kteří se to dozví, to bude často úplně jedno, když to budou mít za nejnižší možnou cenu. A bohužel, s menším letadlem to levněji ani srovnatelně nevyjde, náklady na sedadlo jsou u menšího letadla větší (nicméně Fischer zatím není rozhodnutý napevno pro 737-700, zvažují i -800). Ale hlavní problém bude v malé flotile. Spousta režijních nákladů je stejná, ať máš ve flotile 2 nebo 20 letadel nebo minimálně nejsou v přímé úměře k počtu letadel. Takže náklady na provoz 2 letadel rozhodně nejsou 1/10 nákladů na provoz 20 letadel. Netroufám si tvrdit, jaký ten poměr je, ale náklady na jedno letadlo bude mít rozhodně o dost vyšší, než dopravci s mnohem větším počtem letadel. A k tomu výpadek jednoho letadla z dvouletadlové flotily znamená výpadek 50% celkové kapacity, kdežto u dvacetiletadlové flotily je to jen ztráta 5% kapacity, která se dá ustát, aniž by bylo nutné narychlo draze pronajímat náhradního dopravce. Že výpadky letadel ať vinou závady nebo problémům na letištích přijdou, to je matematická jistota. S tak malou flotilou je to těžko řešitelný problém. Dost pochybuju, že se dá ekonomicky a dlouhodobě provozovat pravidelné lety (vč. nasmlouvaných charterů) se dvěma letadly. Řekl bych, že vzhledem k dnešní konkurenci je smysluplná flotila tak od deseti letadel výše, takže jelikož V.Fischerovi fandím, tak nezbývá než doufat, že má dostatečně silné finanční zázemí, kterým to vydrží dotovat do té doby, než se dopravuje k těm +/- deseti letadlům. Naprostá většina koupáků nebude chtít za zájezd platit o pár tisíc víc jen proto, že ty 2 hodiny budou sedět v jiném letadle a za stejné ceny jako TVS, to nebude mít šanci cestokám nabídnout.


Odpovědět