Czech air force

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od pkuran »

OK-WAB píše:Docela by mě zajímalo vždycky jsem si myslel že ty starý ruský krámy nahraději dvouma zbrusu novejma A319


Před měsícem jsem letěl vládní Tu-154M do Monastiru a zpět a rozhodně bych ji neoznačil za krám :evil: Krásné, rychlé letadlo


pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

Argil píše:Pánové, zbarvení navrhl Vojenský historický ústav a Ti o tom asi něco budou vědět.


To zbarvení je trgédie! Challenger, Túčka, Jaky-40...to je nádhera ! Ale tohle ?! Jediný pozitivum je ta základní šedá

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

kdyz je zakladni bila a je doplnena narodnima barvama, taxe na kormidlo vlajka hodi, ale ze sedyho zakladu to bije do oci at to bude na kormidle nebo na motoru, nebo kdekoliv. Kdyby tu vlajku ladili do seda, tak tomu nemam co vytknout.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od kuba.biker »



Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od Papinak73 »


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od HonzaLB »

"Ruští hostitelé nabídli ministrovi kultury Jiřímu Besserovi a dalším českým představitelům, aby si čekání zkrátili v místní restauraci jídlem a pitím za doprovodu hudebních a tanečních souborů. "
tomu se říká péče při zpoždění letu:))

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od Smurfx »

V návaznosti na nedávnou cestu Zemana z Číny, kdy letěl soukromým letadlem místo vládní A319, by mě zajímal důvod, proč se tak stalo. Prý to bylo kvůli tomu, že A319 by musela mít mezipřistání, ale pokud vím, A319CJ má dolet nějakých 12 tisíc km díky přídavným nádržím, takže by to měla zvládnout v pohodě. Nebo mi něco uniká?

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od Lucky »

Smurfx píše:V návaznosti na nedávnou cestu Zemana z Číny, kdy letěl soukromým letadlem místo vládní A319, by mě zajímal důvod, proč se tak stalo. Prý to bylo kvůli tomu, že A319 by musela mít mezipřistání, ale pokud vím, A319CJ má dolet nějakých 12 tisíc km díky přídavným nádržím, takže by to měla zvládnout v pohodě. Nebo mi něco uniká?


Co si pamatuju tak pridavne nadrze ma jen jedna A319. Konkretne reg. 2805. Vzhledem k te delegaci co sebou Milos vezl bych tipoval ze letela 3085 ktera je v konfiguraci pro vice cestujicich, ale zase nema pridavne nadrze. A jestli tam byli obe A319 tak nevim.
Snad jsem ted nevyzradil nejake statni tajemstvi :confused:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od Alca »

Lucky píše:
Smurfx píše:V návaznosti na nedávnou cestu Zemana z Číny, kdy letěl soukromým letadlem místo vládní A319, by mě zajímal důvod, proč se tak stalo. Prý to bylo kvůli tomu, že A319 by musela mít mezipřistání, ale pokud vím, A319CJ má dolet nějakých 12 tisíc km díky přídavným nádržím, takže by to měla zvládnout v pohodě. Nebo mi něco uniká?


Co si pamatuju tak pridavne nadrze ma jen jedna A319. Konkretne reg. 2805. Vzhledem k te delegaci co sebou Milos vezl bych tipoval ze letela 3085 ktera je v konfiguraci pro vice cestujicich, ale zase nema pridavne nadrze.A jestli tam byli obe A319 tak nevim.


Range with 8 passengers' payload and the standard four auxiliary fuel tanks is 6,000 nautical miles (11,100 km)
Odletěly obě, pakliže ale odletěly tam s nějakým "nákladem"(pax/cargo) předpokládá se, že ho přivezou i zpět. Jelikož tam odletěly obě 319 s mezipřistáním, šlo předpokládat, že zpět poletí stejnou cestou a navrch let směrem na západ bývá v protivětru.
Dovolím si maličkou vsuvku. Ano, kapacita 319CJ je slušná pro náš stát, nejsou ale připraveny na skutečně dlouhé cesty. Není bez zajímavosti, že si země jako Nizozemí, Velká Británie (!!!), z nejbližšího okolí například Maďarsko či Rakousko, pronajímají letouny na převoz státníků z privátního sektoru.
A jako poslední: letadlo Air Force One je označení pro letadlo, na jehož palubě je americký prezident, může se však jednat i o letadlo z civilního sektoru.

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od Admin »

Alca píše:A jako poslední: letadlo Air Force One je označení pro letadlo, na jehož palubě je americký prezident, může se však jednat i o letadlo z civilního sektoru.


Dovolím si opravit - pokud je americký prezident na palubě amerického civilního letounu, je volací znak Executive One. V historii se tak stalo jen jednou, kdy v době ropné krize v roce 1973 letěl prezident Nixon běžnou linkou United Airlines do Los Angeles - více zde - http://en.wikipedia.org/wiki/Executive_One

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Czech air force

Příspěvek od Alca »

Admin píše:
Alca píše:A jako poslední: letadlo Air Force One je označení pro letadlo, na jehož palubě je americký prezident, může se však jednat i o letadlo z civilního sektoru.


Dovolím si opravit - pokud je americký prezident na palubě amerického civilního letounu, je volací znak Executive One. V historii se tak stalo jen jednou, kdy v době ropné krize v roce 1973 letěl prezident Nixon běžnou linkou United Airlines do Los Angeles - více zde - http://en.wikipedia.org/wiki/Executive_One


Děkuji za opravu, to jsem skutečně nevěděl, proto se omlouvám za nepřesnost.


Odpovědět