Time Air

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
jardajar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 02. 2010, 20:16
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od jardajar »

Tak jednak bylo pilotovi přes 30 let (netřeba věřit médiím každý detail) a druhak věk absolutně nevypovídá o zkušenostech... :wink: A jak už je výše napsáno, není nutné to tady soudit... Počkejme na závěrečnou zprávu uzpln.


martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od martineek »

creyman píše:"Šestadvacetiletý český pilot a stejně stará slovenská pilotka při neštěstí zahynuli. Příčina pádu letadla se vyšetřuje."


Oba dva jsem znal [takze pilot - kapitan byl ze Slovenska a mel toho nalitano vic nez dost a pilotka byla z Moravy a take i pres svuj mladsi vek, mela hodne zkusenosti] ... neverte tomu co se pise v novinach ... je to des a hruza, je mi to straaaasne mooooc lito - dva uplne senzacni lidi, co dokazali neskutecne uzivat zivota a byla s nima neskutecna sranda :( ach jo.... :(

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od Tom Air »

jardajar píše:Tak jednak bylo pilotovi přes 30 let (netřeba věřit médiím každý detail) a druhak věk absolutně nevypovídá o zkušenostech... :wink: A jak už je výše napsáno, není nutné to tady soudit... Počkejme na závěrečnou zprávu uzpln.


Předpokládám, že se to patrně nedá zobecnit, ale lze aspoň rámcově odhadnout, za jak dlouho by ta zpráva mohla být? Je takový dokument veřejný?

jardajar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 02. 2010, 20:16
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od jardajar »

Je to veřejné, stahnutelné na jejich stránkách. Ale bude to určitě tvat dlouhou dobu (týdny, měsíce). A taky nemusí zjistit nic, obávám se, že tyhle privátní jety nemají flight recorder...

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od PDan »

jardajar píše:Tak jednak bylo pilotovi přes 30 let (netřeba věřit médiím každý detail) a druhak věk absolutně nevypovídá o zkušenostech... :wink: A jak už je výše napsáno, není nutné to tady soudit... Počkejme na závěrečnou zprávu uzpln.

Myslim, ze to uzpln nevysetruje, ale nemecka inspekce...


františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od františek dobrota »

DE systém je stejný jako u nás a jinde v EU - šetření provádí samostaný úřad BFU
http://www.bfu-web.de/cln_005/nn_226436/EN/Home/homepage__node.html?__nnn=true
Závěrečná zpráva má být zveřejněna v nejkratším možném čase, pokud možno do 12 měsíců.
Vzhledem k tomu, že MTOW Cessny 550 bude větší než 5700kg (alespon si myslím) zapisovače by měla mít.
Neověřene info z PRUNE:
Black boxes recovered. Preliminary report might be available in April, according to BFU

jardajar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 02. 2010, 20:16
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od jardajar »

Tak to by bylo fajn, copak avioniku má na úrovni se záznamníky letu, ale aby byly uspůsobené i pro nehodu. Komentáře od uzpln jsem slyšel ve zprávách, byli i na místě, tak proto jsem myslel, že šetření převzali oni, ale to byl jen můj názor, nic ověřeného.

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od františek dobrota »

LN obvykle šetří úřad státu kde k nehodě došlo,šetření se můžou dále účastnit respektive mohou být přizvány úřady země, kde byl vyroben drak a pohonná(é) jednotka(y) a a úřad země zápisu do rejstříku.
Pakliže jsou vyžadovány zapisovače, jsou vždy havarijní.Respektive požadavek na havarijní zapisovače je vždy širší než na zapisovače provozní.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od PavelD »

františek dobrota píše:LN obvykle šetří úřad státu kde k nehodě došlo,...


Dal by se výrok opravit na " Úřad státu, kam dopadly trosky " ? Ptám se proto, že k nehodě pravděpodobně došlo nad územím ČR. Pokud se stroj rozlomil ještě ve vzduchu, tak určitě nad územím ČR.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od Tom Air »

Pokud se rozlomil ve vzduchu... to je v tuto chvíli spekulace, ne?

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od PavelD »

Jistě, jde mi v tomto příspěvku o pokus v principu oddělit od sebe místo nehody a místo dopadu, pokud první případ ( možný rozpad letadla ) nastal dříve.

Na téma, zda je možné, aby těsně před hranicemi v 8 kilometrech éro požádalo o výstup do vyšší hladiny a následně vcelku dopadlo kilák za čárou budeme jistě diskutovat později. Možné to samozdřejmě je, jen si letmo vzpomínám na pád Řeckého vládního speciálu v turbulenci, který skončil nouzovým přistáním s mrtvým ministrem na palubě.

petrs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 04. 06. 2009, 11:54
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od petrs »


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od creyman »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... anevr.html
Paradoxem je, že pokud by měli alespoň jednoho cestujícího, tak se to s největší pravděpodobností nestalo.

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od františek dobrota »

Všichni, kdo se v tom pohybují, tak vědí, že prázdné přelety jsou poukaz na prů..r :( .
http://www.ntsb.gov/publictn/2007/AAR0701.pdf

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Time Air

Příspěvek od PavelD »

No, byli tam dva, a moje partnerka prohlásila, že taková kravina by ženskou nenapadla.
Neměl jsem argument. Pomůžete mi?


Odpovědět