Wizz Air

Odpovědět
xXx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31. 08. 2011, 10:11
Stav: Offline

Dotaz

Příspěvek od xXx »

Mohu se zeptat, jaké máte zkoušenosti s touto letovou společností? Mohu s nimi letět do Anglie za 2000,-. Oproti ostatním společnostem to je tak třetinová cena. Může někde být zakopaný pes? Děkuji za odpovědi.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dotaz

Příspěvek od Globik »

xXx píše:Mohu se zeptat, jaké máte zkoušenosti s touto letovou společností? Mohu s nimi letět do Anglie za 2000,-. Oproti ostatním společnostem to je tak třetinová cena. Může někde být zakopaný pes? Děkuji za odpovědi.

Zkušenosti i zakopaní psi jsou ve velkém již dávno popsány v tomto fóru a zejména v tomto konkrétním vlákně. Nejprve si to vše přečti a pokud Ti něco není jasné, ptej se na konkrétní věci.

xXx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31. 08. 2011, 10:11
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od xXx »

Nějak se mi nechce číst téměř 1900 příspěvků, popravdě na to nemám čas. Nebyl by někdo tak hodný a nesepsal to? Nehledě na to, že kam sem nakouk, tak tam se řešilo bůh ví co.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od vitezslav »

xxx: Postačí, když si přečteš, jaká rizika a výhody přináší cestování s LCC a klasickými síťovými dopravci. Pak je na každém, zda se rozhodne pro WIZZ za 2 tisíce, pro Easyjet cca za 2,5 nebo pro British AW za 5. Krom častého měnění letového řádu ve wizzu žádný zvláštní zakopaný pes není.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od rpet »

nemusis se bat, xxx, zadny pejsci, tygri ani jiny zviratka te na palube wizzu necekaj. lety jsou vice-mene standardni:

prijdes na letiste, projdes pasovkou, kte te znudeny urednik necha projit. po te se dostavis k odbaveni, kde te znudeny urednik vysvlece takrka do naha. po te se dostavis k nastupu do autobusu, kde te znudeny personal necha nastoupit do busu, kterym te znudeny ridic odveze kamsi na vice-mene vzdalenou stojanku.

nastoupis doletadla, kde te znudeny personal letadla s profesionalnim usmevem na lici nalodi. po te si sednes. kdyz budes mit stesti, bude se vetsi, ci mensi cast tvych spolucestujicich, tvarit velice svetacky a desne zcestovale a budou hlasite komentovat vsechno, co se bude dit ("ta letuska je tu nova, tu jsem minule nevidel - ale edo, vzdyt si rikal, ze letis dneska poprve?? - nekecej nesmysly, mano, litam porad...") pripadne [pri pojizdeni na taxi-way] ("ten pilot je fakt novacek, drnca s nami jak na traktoru... - a nemuze to byt, edo, tim, ze jsou tam spary v betonu?? - mano, prosimte, vubec tomu nerozumis, tak nemel. mas ty rizky?"), a nebo moje doposud nejlepsi odposlechnuta perla [po te, co CC pri pojizdeni predstavila posadku a kapitana - pamatuju si Jacek, a pak podobne jako Holiniewsky, ci tak nejak, ale polak to byl na stopro...] ("jezis, ten pilot to dneska zvednul fakt brutalne, jak kdyby dva tejdny nesral... ty madari fakt neumej litat. posledne to bylo jiny kafe teda...") :mrgreen:

vzhledem k tomu, ze letis z PRG, je mala pravdepodobnost, se by se ti kolem hlavy seslo vic cesko-slovenskych imigrantu, nez je tomu v pripade opacneho segmentu LTN-PRG. to se zase pobavis suitou svetacky se tvaricich czech and slovak dandys, kteri te celou cestu budou oblazovat svymi neuveritelnymi zisky v librach sterlingu, ktere se jim v jejich britskych predmestskych slumech vali vsude mozne ("no vole ale ta plazma jo, co jsem boutnul minulej mesic, to je teda sracka nejvetsi, ty vole, a to jsem ceknul panasonika, vole, ale reknu ti, vole, sracka nejvetsi, ty kravo, a love v prdeli... - ty mas plazmu????? - jasne, vole... - fakt?? ty vole, ale jak jsme minulej tejden parili tu whisku [...z asdy, moje ironicka poznamka...] jsem teda nikde zadnou plazmu nevidel, vole?? - si byl nachcanej jak merunka, pyco...") - pochopitelne, ze takove rozhovory jsou vedeny zasadne v takove hlasitosti, aby jimi byl oblazen i kulak na vychodnim konci Sibire...

do zad tvoji sedacky te bude kopat neprilis vychovany infant, kteremu jen nedostatek prostoru v letadle a strach z nadmorske vysky brani v tom, aby ti ukopnul hlavu, pripadne ti po ni vesele skakal. nic mene muze sve vystupy obohatit krikem, proti kteremu je svist Concorde dve ste metru nad strechou tveho domu vlastne jen prijemnym sevelenim holiciho strojku. tato skupina cestujicich se prakticky okamzite po pristani okamzite snazi vybojovat nejvyhodnejsi pozici pro vystup z letadla v domneni, ze ty schody v letistni budove na LTN prestanou existovat behem peti minut...

pokud budes mit hodne moc stesti, pak vetsina cestujicich bude divne klidna, sporadane se usadi, komentaru na cokoliv se nedockas, nebot vetsina z nich vytahne netbooky a sluchatka. zbytek cesty tito divni cestujici stravi v tichosti sledovanim nejakeho filmu, aniz by te nejak obveselili, ci rusili. k personalu se budou chovat normalne a s usmevem. ten dalsi zbytek cestujicich nejspis bude spat [jeden z nich mozna budu i ja :mrgreen: ], pri cemz nebudou sedacky lamat o kolena cestujicich za sebou a ani sva kolena nenarvou nasilim skrze predni sedacku do zadove oblasti neboheho cestujicicho pred sebou... tato skupina cestujicich se chova k uzoufani nudne, po dosednuti letadla dokonce neodpinaji sve pasy a ani nezapinaji sve low-cost handsety (phone cost £0 with £10 monthly payment by direct-debit...), nebot zadne low-cost smartfouny nemaj (tihleti maj docela slusne vyladeny strojky na praci a tak, treba HTC Desire HD ci podobne...). prekvapenej budes i tim, ze se po zastaveni letadla na stojance nepohrnou k vychodu jak pri hrozbe atomovym vybuchem - sporadane, skoro az nudne odchazeji z letadla a posadce vzdy slusne a s usmevem podekuji za servis...

pak uz je to splavny: dolezes na uk border, kde u cernyho okenka predl.... tedy pardon, to neni cerne okenko, to afro-anglicanka, fakt sorry for mistake :D - ozis svuj pas a projdes k pasum s kuframa. tam uz je to klasika a nic zazivnyho ("doprdele, mano, kde jsou ty rizky?? jsem se te ptal, jestli jsi je vzala, ne??? vis jak je to tu drahy? ten zasranej burgr tady stoji £3.10!!!").capnes svuj kuferek a pujdes pred barak, kde budou autobusy jezdit divne vlevo, ale z toho si nic nedelej, me taky poprve neprejeli, a to jsem se snazil... :mrgreen:

a ted vazne:

necekej zadnej luxus. je to proste sluzba za nizkou cenu a tomu odpovida to, co dostanes (takze nic krom letu). spolucestujici si bohuzel nevyberes, takze ti radim se obrnit psychicky a pri nastupu - vystupu - jizde busem - i fyzicky, nektery lidi se vazne chovaji jak nekulturni hovada. ale jinak je to v pohode a da se to zvladnout...


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4081
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:PS: Opravdu na Lutonu, v Bergamu, Hahnu nebo STN nepřestupujete?? :roll:

Vitezslave, prestupujeme. Mezi diskutujicimi na tomto foru je to mozna vetsina (z tech, kteri pouzivaji sluzeb LCC). Ale v celkovem objemu cestujicich na linkach do LTN, STN, BGY, HHN (tj. miliony pax) jsme opravdu velmi drobne a zanedbatelne procento. Proto dopravci jako Ryanair, easyJet nebo Wizzair absolutne neresi zadnou navaznost svych letu, protoze kvuli tem nekolika silencum jako jsme my tady se jim nevyplati nic takoveho delat.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dotaz

Příspěvek od 737 »

xXx píše:Mohu se zeptat, jaké máte zkoušenosti s touto letovou společností? Mohu s nimi letět do Anglie za 2000,-. Oproti ostatním společnostem to je tak třetinová cena. Může někde být zakopaný pes? Děkuji za odpovědi.


Jen bych chtěl doplnit k tomu, co napsal rpet, že nevychovaní cestující nemusí být pouze doménou nízkonákladových společností. To, že někdo zaplatí za letenku 3x víc neznamená, že je slušný a vychovaný člověk. K té ceně letenky - je důležité si dát pozor na poplatky za různé služby, jako je například poplatek za odbavené zavazadlo, odbavení na letišti, poplatek za platbu kartou atd. Se všemi těmito poplatky se může cena vyšplhat daleko výš. Doporučoval bych si projít informace na jejich webových stránkách. Co se týče služeb, nelze očekávat žádný luxus. K letadlu se jede autobusem a nastupuje se po schodech, sedadlo není přidělené dopředu, takže se musí vybrat až na místě (často je z toho velký souboj o místa, protože každý má nějaké oblíbené místo, kde chce sedět a udělá vše proto, aby mu ho nezasedl někdo jiný, v tomhle případě souhlasím s nekulturností některých cestujících, kterou zmínil rpet), v letadle není velký prostor pro nohy a v průběhu letu není žádné občerstvení zdarma. Jinými slovy, v ceně je pouze přeprava z bodu A do bodu B, plus to, co si zaplatíte navíc (tzn. odbavené zavazadlo, odbavení na letišti atd.). Co se týče příručního zavazadla, to je sice zdarma, ale je nutné si dát pozor na menší povolené rozměry než jsou u jiných "klasických"leteckých společností - viz opět stránky dopravce. I přes tyto nevýhody, které se mohou zdát jako dost zásadní, je cestování s nízkonákladovkami zcela normální. S Wizz Airem jsem letěl několikrát a nikdy nebyl žádný problém. Jak jsem již zmínil, zaplatil jsem si za přepravu z jednoho města do druhého a to bylo také splněno.

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od suhajek »

Zdravím všechny, letěl jsem o víkendu do Říma a všiml si, že Wizz začal dost striktně přeměřovat zavazadla, náš let měl cca 25 minut sekeru a tak přišel chlápek a pěkně každej musel zavazadlo přeměřit, myslím tak 10-12 lidí doplácelo, včetně mě, protože jsem si plastovej kufr a zpravidla létám z easy a kufr měl 21 takže smolík, ale byla to moje blbost, celkem se ale zpoždění odletu díky tomu o něco zvedlo. Když jsme letěli z Říma včera s travelem který jsem dodatečně bookoval protože den předtím wizz let zrušil kvůli stávce, viděl jsem tam jak vedle pro wizzair taky delali kontrolu.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od goro »

týjo, mazec!
Můžu se zeptat, jak to měřili? Normálně do klece, nebo měli nějaký měřidlo?
A to jsi doplácel jenom proto, že jsi měl tloušťku kufru 21cm místo 20??
To nešlo o ten centimetr zmáčknout? Nebo to nedovolili nijak upravit a rovnou člověk musel platit?
No a kolik chtěli doplatit? Normálně jako za odbavení až na letišti a kufry vám pak poslali do zavazadlového prostoru, nebo jste platili jen nějaký menší doplatek a mohli jste s nima na palubu?

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od suhajek »

Bohužel ten plastovej moc zmáčknout nešel, nakonec jsem ho do klece narval, ale chlápek řekl, že mu jí rozbiju a že prostě to zavazadlo nepustí protože by přišel o premie kdyby to kontrolovali letušky, což v tom ho chápu. Jinak bral i karty, takže jsem zaplatil kartou hodí Ti na kufr nálepku a odevzdáš u letadla. No a cena 1620,- Kč dle sazebníku wizz. Požádal jsem ho ještě o přeměření normálním metrem, ten měl taky s sebou takže jsou vybaveni :)

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Se divíte... Wizz asi konečně po 2 letech přišel na to, že mu lidi nosí na palubu kde co a v jakém koliv množství :mrgreen: a navíc tím evidentně přichází o značný peníze. Ono stači si vynásobit třeba těch 12x1620 kč x počet letů za rok a správní rada bude mít radost. A posádky asi taky, protože jsem byl svědkem, že se fakt do odkládacích schránek nevejdou nadrozměrný full size kufry plus další zavazadla, která nejsou přeci zavazadla jako kabelky, tašky na laptopy a bohaté nákupy z duty free :mrgreen: Výsledkem pak bylo asi 10 minutové přehazování kufrů z paluby do podpalubí :twisted:

Navíc sem ten rám pro zajímavost měřil a je o půl centimetru větší, takže zavazadlo na limitu se tam musí vejít stylem "easy in, easy out"

Jenom by mě zajímalo jak to lidi snaší když po nich chce někdo 1620 kč, což může být klidně 3x víc jak cena letenky. :D asi překvápko. Byla tam aspon nějaká bitka ? :mrgreen:

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od suhajek »

Hele bitka ani ne,nebo sem si nevsim,dost to tam resili dva Japonci a jedna zenska mu utikala za zadama takze sranda.Kdybych mel blb hadrak pekne bych ho zmack a byl klid.Bylo videt ale ze to prekvapilo fakt hodne lidi hlavne me stvalo to zpozdeni protoze jeste natahnout sekeru kvuli kufrum,ale evidentne se to jim vyplatilo.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od goro »

a kdyby to byl hadrak a muselo se to trochu zmacknout, tak by to proslo? Jaká je definice "easy in, easy out".
Mám batoh, s kterým v pohodě lítám u Ryanairu (asi 30 letů, nikdy nebyl problém), do klece FR se vejde v pohodě, do klece Wizz se musí trochu cpát, ale nakonec se vejde. Takové případy prošli, nebo taky museli doplácet?

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Já mám pocit, že je to spíš namířeno proti klasickým kufrům, než proti batohům. Problém ovšem asi může být krosna, které mají s oblibou majitelů pomalu metr na dýlku a pokládají to vesele za přiruční zavazadlo :D

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od suhajek »

Hele hadráky prošli skoro všechny, samozřejmě někdo měl hadrák nacpanej tak, že ho tam nenacpal vůbec ani zmáčklej takže tam to bylo jasný, batoh sem snad neviděl ani jeden že by neprošel. Pak mě samozřejmě naštvalo, že zrušili ten let 6.9. z Ŕíma ostatní společnosti ten let udělali i když zpožděně protože stávka končila v 17.hodin WIZZ Benátky a Řím odpískal což nebyla zrovna dobrá zpráva, kdyby mě nenapadlo mrknout na net ráno abych se podíval na odlety tak jsem to o zrušení vůbec nevěděl a odjeli jsme na letiště. Mail s info o zrušení dorazil kolem poledne tedy 4 hodky před odletem :(


Odpovědět