michal4 píše:Koukal jsem, že např. Vídeň-Varna se stále létá

To jsou dobří střelci. Kvůli mamonu mermomocí šíří nakažlivé onemocnění a zároveň zbytečně vystavují riziku posádky. Není na to nějaký paragraf i v Rakousku, Maďarsku nebo Bulharsku?

Říkám si, o co by bylo menší rozšíření COVIDu, kdyby všechny nízkonákladovky rovnou vypnuly lety z postižených oblastí nebo cestujícím aspoň umožnily jejich odložení bez dodatečných poplatků...
Naštěstí dneska byl úspěšně zakončen můj proces refundace VIE-EVN-VIE (a ten let je stále v plánu). Jen jsem ho měl koupený od začátku a v průběhu času byl posun o hodinu dopředu a zpátky, takže jsem dával refund changes, které teď byly stejné jako původní čas letu

OK, nechtěl jsem se to téhle diskuze pouštět, ale stejně nemáme moc co dělat jiného.
Dovolím si tu říct, v dnešní době doslova kaciřskou myšlenku, kterou jsem jako první zaznamenal od prof. Pirka, kterého si velice vážím, už jen za jeho prohlášení, že se stydí, za své členství v KSČ a i proto nechce kandidovat na žádnou politickou funkci.
Jeho pohled, stručně řečeno je takový:
1. nemá to úmrtnost například Eboly, umírají staří a oslabení, proto třeba Švýcarsko chrání právě ohrožené skupiny, ostatní chce nechat získat protilátky, protože tím, že většinová populace bude mít protilátky, se zabrání šíření bez karantén a těch dalších šíleností.
2. k čemu jsou různé karantény, když si bez nakažení nevytvoříte protilátky a díky inkubační době 14 dní, se nakazíte kdykoliv jindy - později po uvolnění restrikcí, protože vymýcení na 100,00% není možné.
Dále k rouškám. Sice nejsem epidemiolog, ale mám dostatečné znalosti fyziky, kdy vím, že:
1. vir není velký jako pomeranč
2. jak už proběhlo tiskem, pokud měl někdo odvahu zveřejnit i jiné informace než od dvou nejkvaůlifikovanějších osob, kterými jsou bývalý agent STB a zpěvák ze Superstar, běžná rouška zachytí v prvních minutách několik procent viru, po 20 min, je totálně ucpaná.
3. Každý si může udělat drobný pokus. Dýchejte s rouškou a sledujte kudy odchází maximální část vzduchu při výdechu. Že okolím roušky, protože nejen vzduch prochází místy s nejmenším odporem? Toto je fyzika prvního stupně základní školy....
4. rouška má cenu opravdu jen někde, kde je velikánská koncentrace lidí. Vzorově, metro v době ranní špičky před coronavirem.
5. vir se v uzavřené místnosti drží běžně 3 hod....
6. teď epidemiologové zase tvrdí, že nejvíse se aktuálně přenáší dotykem.
Namísto rouškové hysterie do které se hojně zapojili i naši slavní pseudoumělci, by tedy stačilo používat mozek. Vyhýbat se velkým srocení lidí. Pokud cítím, že na mne něco jde, tak nevycházet a požádat blízké o pomoc.
Ano, vím, že se tu vyrojí teorie, jako: i kdyby ta rouška něla od nakažení zachránit jen jediného člověka, tak to má cenu!
A na závěr uvedu poslední poznatek. Ano, chodím bez roušky a současně se držím od lidí co nejdále, řádově na metry, ukamenujte mne. Ale v pátek v poledne v Praze 5, jsem byl jediný, který zastavil auto před křižovatkou, když jsem viděl u vedle chodníku ležet na trávě člověka, který nereagoval na moje volání. Kdoví, jak dlouho tam ležel. Záchranka dorazila až za 15 minut, a i když jsme jim sdělil číslo sloupu veřejného osvětlení, vedle kterého ležel, tak přijeli o 200m jinam a šli do velkého paneláku, ok, i to se může stát.
ALE VÍTE KOLIK LIDÍ ZA TĚCH 15 MINUT PROŠLO KOLEM, A JEN SE DÍVALI A ANI SE NEZAJÍMALI, JESTLI TEN ČLOVĚK NEPOTŘEBUJE ZAVOLAT POMOC? nestál jsem u něj ale v křižovatce a čekal až uslyším a uvidím sanitku.
Tak mne prosím fakt nesrte s rouškama. Ano, on to možná byl bezdomovec, ale pořád to je ČLOVĚK! Nemluvě o tom, že za pár měsíců, může být bezdomovcem polovina z nás....
Coronavirové šílenství už rozděluje i rodiny. Přitom stačí být normální, a používat svůj úsudek a hlavu, ne jen poslouchat naši slavnou vládu, která i když to nemá asi úplně lehké, tak toho více po.... pokazila než udělala dobře.