Wizz Air

Odpovědět
OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od OKTVC »

Dávat vědět 2 týdny dopředu (mají to moc dobře ohlídané, aby náhodou termín nepropásly) není příliš ideální. Přidal bych se k názoru jrns, že "Ale potřebuju tam být přesně, odletět v den X ráno a vrátit se v den X+2 odpoledne. Zruší-li mi společnost let s tím, že můžu ale letět o dva dny později, tak to je dost k ničemu..." Ono to není jen o ceně, ale z Prahy nabídka není někdy až tak roszáhlá jako ze západních letišť, čili člověk bere to jediné co je a ne jen proto, že to je shodou okolností nejlevnější.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od vitezslav »

OKTVC: To si piš, že to mají ohlídané... Málokdy udělají chybu. Ale mně osobně wizz avizoval změnu 6týdnů dopředu.
Ale mám jinou zkušenost s Easyjetem před pár lety, který mimo jiné považuji za solidní LC. Zrušili mi, také vlivem "optimalizace," let do DTM. Zjistil jsem to 2měsíce před odletem sám z letového řádu. Volal jsem tedy na jejich infolinku, kde mi s patřičnými omluvami a zdvořile sdělili, že na definitivní podobě leťáku se ještě pracuje, mojí informaci musí ověřit :D a s dostatečným předstihem budu informován. Mail pak přišel přesně 16dnů před odletem. Čili striktně dodržují evropské nařízení, ale zase proč by informovali 3měsíce dopředu, když nemusí a v případě, že bys chtěl prachy vrátit, jim ještě pěkně nějakou dobu leží na účtu.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Zajimava zkusenost s placenim.Letenku jsme rezervoval 15.7.(platba na ucet), platbu jsme odkladal az jsem na ni zapomnel.V pondeli 20.7. jsme si vzpomnel a letenku zaplatil(tzn. prikaz k uhrade jsem podal az 5ty den-z toho dva dny vikend).A dnes 23.7. mi prisla konfirmace.
Je sice pravda, ze bych skoro radsi abych to nestihl(momentalne je ta sama k mani tak za pulku), ale zas to potvrzuje mou domenku, ze to stim placenim neni tak "horky" :) a "Babka s tuzkou 2.0" ma pomerne velikou toleranci(alespon v mem pripade mela).

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Alexx »

Já jsem platil v úterý, konfirmace dneska (čtvrtek). Ve středu akce 20% dolů... no co se dá dělat. Ze srandy jsem koukl na cenu - před slevou jsem zaplatil 1070,-; po "slevě" bych zaplatil 1240,-.

Nechci slevu zadarmo ;-)

JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od JSr »

Hmmm, tak ta teorie, že už lety rušit nebudou, zjevně nevyšla :evil: A to, že to dají člověku milostivě vědět minimálně 2 týdny dopředu je fakt super - on je velice často problém sehnat levnou letenku i s měsíčním předstihem... Skutečně neuvěřitelný přístup!!!!!!


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

euroflyer píše:[díky, mají to tam trošku nejasné..mluví tam o 24 hodinách a pěti dnech..každopádně, booking ve čtvrtek i platba a stále to píše, že se čeká na platbu:)

Ano, je to mirne matouci. Ja to chapu jako "Hybaj! Do 24 hodin podej prevodni prikaz, aby nam to do 5 dnu bylo pripsano na ucet."

Moje dosavadni zkusenost s Wizzairem (7x) je, ze jsem mel do 48 hodin vzdycky vsechny lety potvrzeny. A to nemam ucet u Unicredit.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od jjj »

Vite nekdo neco o kreditni karte WIZZ?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pavelpmi »

HighFlyer píše:Ano, je to mirne matouci. Ja to chapu jako "Hybaj! Do 24 hodin podej prevodni prikaz, aby nam to do 5 dnu bylo pripsano na ucet."

Ja to taky tak chapu. Mam jenom jednu zkusenost, kupoval jsem segre a brachovi, platil jsem letenku v korunach z uctu u Sporitelny, trvalo to dlouho, potvrzeno asi za tyden, zaroven jsem platil druhou v eurech ze spanelskyho uctu na jejich spanelskej ucet a potvrzeno bylo asi za 3-4 dny.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od vitezslav »

JSr: Chápu, že je to nepříjemné, leč je to přesně v souladu s evropskou legislativou.
Rozhodně se jich nezastávám /kdyby raději rozlítali z PRG něco směrem na východ.../, ale s Easyjetem, SmartWings a Flyglobespan mám úplně stejnou zkušenost.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

Hm, tak doslo i na me. Zrusili mne jeden let koncem rijna. Mam tam navaznost BGY-BRI, takze poletim o den driv a z tydenni dovolene se stane osmidenni, prodlouzena o jeden den v Bergamu. Coz nevnimam jako tragedii :) Zpatky letim v nedeli a tech se ruseni netyka.

Takze v teto chvili muj pomer zrusenych segmentu NE vs. W6 je 12:1.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od skrita »

Riskl by tu někdo let s Wizzem PRG-BCN na konec září s tím, že z BCN budete mít další regionální let (VUELING) po Španělsku? Pořád váhám...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

skrita píše:Riskl by tu někdo let s Wizzem PRG-BCN na konec září s tím, že z BCN budete mít další regionální let (VUELING) po Španělsku? Pořád váhám...

Do toho bych asi sel. PRG-BCN se u Wizzairu prodava dobre, takze ruseni moc nehrozi. Dokonce provozovani te linky prodlouzili na celej podzim a zimu, puvodne se mela litat jen do konce zari.

Tak hlavne nechat v BCN nejmin 2 hodky na prestup ;-)

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od skrita »

HighFlyer píše:
skrita píše:Riskl by tu někdo let s Wizzem PRG-BCN na konec září s tím, že z BCN budete mít další regionální let (VUELING) po Španělsku? Pořád váhám...

Do toho bych asi sel. PRG-BCN se u Wizzairu prodava dobre, takze ruseni moc nehrozi. Dokonce provozovani te linky prodlouzili na celej podzim a zimu, puvodne se mela litat jen do konce zari.

Tak hlavne nechat v BCN nejmin 2 hodky na prestup ;-)


V BCN bych měl mít dlouhých 3,5 hoďky... Pořád jsem hledal u normálních aerolinek, abych si jednou začas udělal radost, ale low-cost prostě ekonomicky vede. Málem jsem na svůj let zvolil IBERIU, ale bez občerstvení a 4 hodiny čekání v MAD na přípoj, to se mi bude víc hodit ušetřených 1500 Kč a zajdu do tapas baru...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

skrita píše:to se mi bude víc hodit ušetřených 1500 Kč a zajdu do tapas baru...

Dat si tapas neni trapas! ;-)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pavelpmi »

skrita píše:Riskl by tu někdo let s Wizzem PRG-BCN na konec září s tím, že z BCN budete mít další regionální let (VUELING) po Španělsku? Pořád váhám...

Takže ne Air Berlin?


Odpovědět