Wizz Air

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Alexx píše:
j.ree píše:Tak tady mame dalsi expanzi Wizzu. Podle jejich webu prave hledaji CC na bazi v kyjeve. Tak jsem zvedav na start a linky...

http://wizzair.com/career/


Kyjev by byla luxusní destinace, ať už z BTS se Sky, jak se tady nedávno řešilo, nebo i s Wizzem. Doporučuju, pěkné město, čistá řeka (tomu se fakt nechce věřit, ale je fakt čistá), pěkné pláže, levné pivo, levné všechno ...

Ale autem je to dost z ruky, navíc ty výkony co předvádějí celníci na hranicích mají spíš turisty odradit než nalákat.


"víš jak jsem byl na té stáži v Kyjevě? to ti je krásný město... všechno nový..." :lol: :lol:


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Orus-x píše:Alexx: no zajímavý nápad, ale při tamní úrovni služeb asi ta Kyjevská pláž Gidropark na ostrově uprostřed Dněpru příliš masový úspěch nebude 8)


Co je špatného na Hidroparku uprostřed Dněpru? Jasně že ty kolotočáře u zastávky metra je třeba obloukem obejít, ale o kus dál jsou fakt pěkné písčité pláže s výhledem na město. Úroveň služeb - nevím co máš konkrétně namysli, v hotelu v Kyjevě jsem třeba nespal, ale metro je tam srovnatelné s pražským (akorát za desetinovou cenu), restaurace (a rychlá občerstvení) taky vypadají normálně západně, co bys nechtěl? Ve které jiné evropské metropoli se dá koupat uprostřed města v čisté řece s písčitou pláží? Ve Vídni tak možná. Akorát na Donau Insel si nedáš pivo za dvacku.

Spíš bych ale Kyjev uvítal jako výchozí destinaci dál na východ (třeba do mé oblíbené radioaktivní destinace :))

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Alexxx: já teda bohužel v Kyjevě v hotelu spal a v Oděse taky - jasně vyspíš se, trochu méně čistoty a komfortu než bys čekal překousneš - co mě ale vadí je styl přístupu ve službách. Procedury přihlašování se v hotelech, děžurný na patrech a hlavně prodavači a obsluha v restauracích to je dost hrůza. Když umíš rusky a zažil jsi komunismus, tak všechno vyhádáš, když je potřeba, ale zápaďáci neznalí místního jazyka a nikdy se nesetkavší se službami a-la CCCP jsou mírně vyplesklí :? A ty ceny - jak kde, Kresčatik je podle mě jedna z nejdražších ulic v Evropě - tam stojí pivo někde i 200 Kč (v kombinaci s kyselými ksichty obsluhy dost otřesný zážitek)

petitcoeur
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 04. 2008, 15:58
Stav: Offline

potřebuju poradit

Příspěvek od petitcoeur »

poletím z Katowic v létě do Glasgow a ráda bych věděla kolik mám ještě cca připočítat k ceně, kterou mi WIZZ ukázal, vím, že za zavazadlo, ale určo i jiné poplatky. Tak jestli někdo má zkušenost, budu mooc vděčná, ráda bych věděla, na kolik v konečné fázi ta letenka přijde...
děkujiiii mooc! :roll:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

si proklikej tu rezervaci az do konce (do zadavani cisla karty) a tam ti to konecnou cenu ukaze :arrow:


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

hafi píše:si proklikej tu rezervaci az do konce (do zadavani cisla karty) a tam ti to konecnou cenu ukaze :arrow:

amen

Orus-x píše:Alexxx: já teda bohužel v Kyjevě v hotelu spal a v Oděse taky - jasně vyspíš se, trochu méně čistoty a komfortu než bys čekal překousneš - co mě ale vadí je styl přístupu ve službách. Procedury přihlašování se v hotelech, děžurný na patrech a hlavně prodavači a obsluha v restauracích to je dost hrůza. Když umíš rusky a zažil jsi komunismus, tak všechno vyhádáš, když je potřeba, ale zápaďáci neznalí místního jazyka a nikdy se nesetkavší se službami a-la CCCP jsou mírně vyplesklí :? A ty ceny - jak kde, Kresčatik je podle mě jedna z nejdražších ulic v Evropě - tam stojí pivo někde i 200 Kč (v kombinaci s kyselými ksichty obsluhy dost otřesný zážitek)


Původně jsem nechtěl, ale musím zareagovat i když trochu opožděně - na Ukrajině jsem spal v hotelu jenom jednou (dvě noci), nebylo to ani v Kyjevě, ani v Oděse. Ceny lidové, ubytování solidní, děžurná v klidu, anglicky sice neuměla, já rusky taky ne, ale tak snad jsme slovani ne? Celá check-in procedura netrvala dýl než v hotelu ve Francii (tam samozřejmě anglicky taky ani ťuk, za pět minut skřehotání francouzsky z ní vypadlo slovo "breakfast"), akorát teda si na chvíli vzala pasy, zaplatilo se a hotovo (akorát mi vyhmátla jednu ne zcela košer stohřivnovou bankovku, ale tu jsem pak udal jinde). Restaurace v Kyjevě příjemná, levná, anglicky mluvící servírka, chutné jídlo. S vyloženě kyselýma ksichtama jsem se za týden nesetkal (obchody, banky, policajti, hotel, benzínky), spíš mi všichni ukrajinci přišli strašně "v pohodě", na nic se pravda moc nespěchá, ale nic se nehrotí. Jo vlastně jednou v internetové kavárně, to jsem platil zmíněnou stovkou, a chudák mi (bylo asi šest večer) vydal evidentně celodenní tržbu v jedno až pětihřivnových bankovkách, tak to byl ten ksicht kyselý dost. - To že povětšinou nikdo neuměl anglicky mi zas tak nevadilo, u nás to není o moc lepší. Ale je možné, když se někdo chová jako velký zápaďák, mluví jenom anlicky a očekává, že tomu každý bude rozumět, vyžaduje prvotřídní servis za lidové ceny a nic mu nejde pod fous, tak pak si o ty kyselé ksichty přímo říká.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od j.ree »

otevreni pred casem avizovane nove kyjevske baze se planuje na 11.7.2008, wizz spusti 7 domestic lines... Planuje rychle usazeni a naslednou rychlou expanzi na tamnim trhu

http://wizzair.com/about_us/news/default.asp#wiz8sd0b

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

j.ree píše:otevreni pred casem avizovane nove kyjevske baze se planuje na 11.7.2008, wizz spusti 7 domestic lines... Planuje rychle usazeni a naslednou rychlou expanzi na tamnim trhu

http://wizzair.com/about_us/news/default.asp#wiz8sd0b


Это превосходное!

Až na to, že už se měly dát ty letenky kupovat, a kde nic, tu nic. Akorát mi chybí nějaká informace o propojení té ukrajinské sítě se zbytkem, nechce se mi věřit že by provozovali něco takového :-)

Katowice-Kyjev :P to by byl люкс.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od j.ree »

Zatim tam budou bazovat jeden A320 a tim budpu litat jen ukrajinu ( s tim jak ma W6 tendence litat trasy 2,3x tydne to pude), pozdeji myslim napoji zbytek site...

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

j.ree píše:Zatim tam budou bazovat jeden A320 a tim budpu litat jen ukrajinu ( s tim jak ma W6 tendence litat trasy 2,3x tydne to pude), pozdeji myslim napoji zbytek site...


Hm, zajímavé :-)

Už se to objevilo na mapce i v rezervacích. Akorát mi teda nedochází, proč na mapce místo Lvova je "Snilow". To by taky mohli psát Pyrzowice, Beauvais nebo Vrazhdebna a vyznali by se v tom akorát přispivatelé airways.cz :-)

petitcoeur
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 04. 2008, 15:58
Stav: Offline

děkuju

Příspěvek od petitcoeur »

děkuju moc za odpovědi, ale pořád se s tím rezervačním systémem nemůžu domluvit, v posledním kroku - platba mi to vždy napíše že moje karta nebyla přijata a už jsem z toho dost nešťastná... :( netušíte kdy může být zakopaný pes? expiration date of card je platnost karty, číslo i kód Visy Electron je správně... a na měně snad nesejde.. chjo, budu moc ráda, pokud někdo tušíte, co s tím

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: děkuju

Příspěvek od Alexx »

petitcoeur píše:děkuju moc za odpovědi, ale pořád se s tím rezervačním systémem nemůžu domluvit, v posledním kroku - platba mi to vždy napíše že moje karta nebyla přijata a už jsem z toho dost nešťastná... :( netušíte kdy může být zakopaný pes? expiration date of card je platnost karty, číslo i kód Visy Electron je správně... a na měně snad nesejde.. chjo, budu moc ráda, pokud někdo tušíte, co s tím


Základní otázka - už jsi s tou VE někdy platila přes internet?

Jestli ne, a je vydaná v některém z našich skvělých bankovních ústavů, tak je třeba tam zajít a zavolat, že potřebuješ povolit platby přes internet (MOTO), a nastavit nějaký rozumný limit (třeba v české ti bez mrknutí oka povolí platby a popřejou krásný den - akorát že limit ti nechají (z bezpečnostních důvod) na nule, pokud o jeho změnu výslovně nepožádáš, takže platit stejně nemůžeš).

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Tak jsem ze zvedavosti proklikal letove rady pro ty linky na Ukrajine, a s prekvpenim jsem zjistil, ze vsechny linky jsou planovane jenom na patek, sobotu a nedeli. Tak nevim nevim, ta kyjevska baze vypada spis jako "part-time" baze, kam letadla prilitnou v noci ze ctvrtka na patek a zase odtam odlitnou v noci z nedele na pondeli, aby pres tyden vydelavala jinde.

Pokud to teda neni chyba v tom letovym radu a svoje teorie tady rozvijim zbytecne :)))

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

v tom pripade nechapu proc by neprodavali ty letadla odnekad tam. navic je tam planovanych myslim dohromady 70 letu tydne, coz jednim letadlem nejde stihnout ani za tyden, natoz pak za tri dny...

petitcoeur
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 04. 2008, 15:58
Stav: Offline

Re: děkuju

Příspěvek od petitcoeur »

Alexx píše:Základní otázka - už jsi s tou VE někdy platila přes internet?

Jestli ne, a je vydaná v některém z našich skvělých bankovních ústavů, tak je třeba tam zajít a zavolat, že potřebuješ povolit platby přes internet (MOTO), a nastavit nějaký rozumný limit (třeba v české ti bez mrknutí oka povolí platby a popřejou krásný den - akorát že limit ti nechají (z bezpečnostních důvod) na nule, pokud o jeho změnu výslovně nepožádáš, takže platit stejně nemůžeš).


všechno je nastavené, moto, i denní limit... ještě zkusím jinou kartu, už jsem to ale chtěla mít vyřízené... díky za odpověď


Odpovědět