Wizz Air

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od michal4 »

@hafi: Na světě je krásná pluralita názorů. Při koupi letenky zadáváme snad u všech společností národnost a cestovní doklad, s kterým chceme odletět a aerolinka tedy ví, s jakým dokladem zamýšlíme cestovat. Tím pádem nechat cestujícímu no-show kvůli změně vstupní politiky cílové destinace je rovněž nesmyslné. Byl to zásah vyšší moci, co cestující nemohl ovlivnit, podobně jako aerolinka nemůže ovlivnit hurikán nebo stávku dispečerů. Etické by bylo, aby mu letecká společnost umožnila posunutí letu na dobu po skončení zákazu nebo mu vrátila částku, co zaplatil za letenku.

Jiná věc by byla, pokud se např. chová jako prase v Anglii na fotbale, vyhostí ho, zakážou mu tam vstup a o půl roku později má již koupenou letenku do Anglie. To je jen jeho problém. Stejně když si koupí letenku do nějaké země a až na letišti zjistí, že tam potřebuje vízum.

Něco jiného je, když to někomu uletí kvůli nehodě na dálnici a nenechal si dostatečnou rezervu. Měl raději jet půl dne dopředu. Otázka by byla, jak by tomu bylo při nehodě nebo poruše přímo toho autobusu, s kterým tam jede, ale to stoprocentně není starost aerolinky.

@MEA: Přesně. Nechápu, že některé společnosti stále ještě létají jako by se nechumelilo a dávají na výběr jen letět nebo "nechat propadnout". To se mi zdá od nich jako dost nezodpovědné. Určitě bychom tu neměli v Evropě tolik nakažených nebýt takového přístupu.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

Uvedení občanství myslím není u všech aerolinek a navíc to s jakým dokladem chci cestouvat nijak nesouvisí s dokladem, na nějž jsem vstoupil do země. A navíc to furt nic neříká o mém trvalém bydlišti (nebo lépe - místě pobytu před cestou na letiště).

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Roiman4 »

Michale, ale to je docela k ničemu dávat u aerolinky, z jaké země jsi. Když jsem bydlel v Anglii dva roky, pořád jsem uváděl ČR, myslíš že je to zajímalo ? Asi ne, to samé, když někdo z pracovních důvodu bydlí někde nějakou dobu a taky někdy odcestuje, tak tam zadá svojí zemi.
PS: pořád nevím kam chceš letět, letos prostě po Česku. Ještě dávám naději Slovensku, jinak letošní vyhlídky jsou mizivé.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MEA »

YEREVAN. – Wizz Air low-cost airline operated the first Vienna-Yerevan-Vienna flight on March 20, Armenia’s civil aviation committee said in a statement.

“Fourteen Armenian nationals arrived in Yerevan, and eight Austrian nationals departed for Vienna. We want to congratulate our new partners on their first flight,” the statement reads.

zdroj: news.am

čiže letelo 14 a 8 pax. len ľudí vracajúcich sa domov. a dál...?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MEA »

... uvedený počet pax 14 a 8 mi práve potvrdil kamarát z Jerevanu. A nálady v krajine sú dosť vypäté proti premiérovi, čo nie tak dávno povolil (t.j. asi nezakázal) prílety z Talianska a Francúzska a odvtedy začala nákaza kolovať i po Arménsku...


michalp
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 15. 01. 2005, 16:21
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od michalp »

hezké odpoledne, Wizz mi zrušil let na duben, v pořádku... v nabídce byla možnost předělat na jiné datum nebo vrátit na wizz credit + 20procent s tím, že po vrácení na wizz kredit budu moci zadat převod 100 procent původní částky na kartu (mám i screenshot) - tato nabídka tam ale nyní není, netuší někdo co s tím? děkuji

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

MEA píše:čiže letelo 14 a 8 pax. len ľudí vracajúcich sa domov. a dál...?

Timto zrejme muzeme uzavrit subtopic "Letani kvuli mamonu". Dekuji.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

jak souvisí počet cestujících s počtem prodaných letenek? Ani běžně to nemusí být stejná čísla a v současnosti bych se nedivil, kdyby se to lišilo o řád.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

hafi píše:jak souvisí počet cestujících s počtem prodaných letenek? Ani běžně to nemusí být stejná čísla a v současnosti bych se nedivil, kdyby se to lišilo o řád.


O to ale ted vubec nejde. Stale to nechapes?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MEA »

HighFlyer píše:
MEA píše:čiže letelo 14 a 8 pax. len ľudí vracajúcich sa domov. a dál...?

Timto zrejme muzeme uzavrit subtopic "Letani kvuli mamonu". Dekuji.


To môže a nemusí byť pravda. Koľko ľudí malo na ten let kúpené letenky sa možno nedozvieme. Predstav si, že by som mal Cessnu Caravan a vyhadzoval trebárs paragánov. No a mali kúpenú takúto službu. Vrátim im peniaze, keď pre situáciu nemôžu prísť, alebo poviem, že "nezáujem"!

Netvrdím ani jedno ani druhé mamon/ nemamon. Ak ale ide o niečo iné, prečo prázdni lietajú, tak poprosím o analýzu. Pre lásku k tým zopár pax ani ako charita to celkom určite nebude. Lebo napr. "evakuačné" lety Balticu po EÚ stoja 200plus éčiek OW. Takže o tento prípad tu nejde.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

Nechápu. Prostě jsem přesvědčen, že je možné, že to to pro Wizz může být výhodnější odletět než to zrušit. A že to nezávisí na skutečném počtu pasažérů na palubě (resp. dokonce, že velký počet no show by bilanci měl vylepšit).

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od michal4 »

hafi píše:Nechápu. Prostě jsem přesvědčen, že je možné, že to to pro Wizz může být výhodnější odletět než to zrušit. A že to nezávisí na skutečném počtu pasažérů na palubě (resp. dokonce, že velký počet no show by bilanci měl vylepšit).

...čili si odpovídáš, že letí pro mamon =))

Nechtěl jsem už k tomu nic psát, ale tohle mi nedalo :mrgreen:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

nerozumím, čemu se chlámeš. Šak to tu píšu od začátku, že to pro ně je výhodnější (a teď dodávám, že mi to od soukromé společnosti nepřijde ani nějak extra odsouzeníhodné - zvláště ne teď, když každá aerolinka bojuje a přežití a Wizz nemůže čekat nějakou pomoc od vlády).

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pettte »

michal4 píše:Koukal jsem, že např. Vídeň-Varna se stále létá :)) :evil: To jsou dobří střelci. Kvůli mamonu mermomocí šíří nakažlivé onemocnění a zároveň zbytečně vystavují riziku posádky. Není na to nějaký paragraf i v Rakousku, Maďarsku nebo Bulharsku? :mrgreen: Říkám si, o co by bylo menší rozšíření COVIDu, kdyby všechny nízkonákladovky rovnou vypnuly lety z postižených oblastí nebo cestujícím aspoň umožnily jejich odložení bez dodatečných poplatků... :-?

Naštěstí dneska byl úspěšně zakončen můj proces refundace VIE-EVN-VIE (a ten let je stále v plánu). Jen jsem ho měl koupený od začátku a v průběhu času byl posun o hodinu dopředu a zpátky, takže jsem dával refund changes, které teď byly stejné jako původní čas letu =))


OK, nechtěl jsem se to téhle diskuze pouštět, ale stejně nemáme moc co dělat jiného.

Dovolím si tu říct, v dnešní době doslova kaciřskou myšlenku, kterou jsem jako první zaznamenal od prof. Pirka, kterého si velice vážím, už jen za jeho prohlášení, že se stydí, za své členství v KSČ a i proto nechce kandidovat na žádnou politickou funkci.
Jeho pohled, stručně řečeno je takový:
1. nemá to úmrtnost například Eboly, umírají staří a oslabení, proto třeba Švýcarsko chrání právě ohrožené skupiny, ostatní chce nechat získat protilátky, protože tím, že většinová populace bude mít protilátky, se zabrání šíření bez karantén a těch dalších šíleností.
2. k čemu jsou různé karantény, když si bez nakažení nevytvoříte protilátky a díky inkubační době 14 dní, se nakazíte kdykoliv jindy - později po uvolnění restrikcí, protože vymýcení na 100,00% není možné.

Dále k rouškám. Sice nejsem epidemiolog, ale mám dostatečné znalosti fyziky, kdy vím, že:
1. vir není velký jako pomeranč
2. jak už proběhlo tiskem, pokud měl někdo odvahu zveřejnit i jiné informace než od dvou nejkvaůlifikovanějších osob, kterými jsou bývalý agent STB a zpěvák ze Superstar, běžná rouška zachytí v prvních minutách několik procent viru, po 20 min, je totálně ucpaná.
3. Každý si může udělat drobný pokus. Dýchejte s rouškou a sledujte kudy odchází maximální část vzduchu při výdechu. Že okolím roušky, protože nejen vzduch prochází místy s nejmenším odporem? Toto je fyzika prvního stupně základní školy....
4. rouška má cenu opravdu jen někde, kde je velikánská koncentrace lidí. Vzorově, metro v době ranní špičky před coronavirem.
5. vir se v uzavřené místnosti drží běžně 3 hod....
6. teď epidemiologové zase tvrdí, že nejvíse se aktuálně přenáší dotykem.

Namísto rouškové hysterie do které se hojně zapojili i naši slavní pseudoumělci, by tedy stačilo používat mozek. Vyhýbat se velkým srocení lidí. Pokud cítím, že na mne něco jde, tak nevycházet a požádat blízké o pomoc.
Ano, vím, že se tu vyrojí teorie, jako: i kdyby ta rouška něla od nakažení zachránit jen jediného člověka, tak to má cenu!

A na závěr uvedu poslední poznatek. Ano, chodím bez roušky a současně se držím od lidí co nejdále, řádově na metry, ukamenujte mne. Ale v pátek v poledne v Praze 5, jsem byl jediný, který zastavil auto před křižovatkou, když jsem viděl u vedle chodníku ležet na trávě člověka, který nereagoval na moje volání. Kdoví, jak dlouho tam ležel. Záchranka dorazila až za 15 minut, a i když jsme jim sdělil číslo sloupu veřejného osvětlení, vedle kterého ležel, tak přijeli o 200m jinam a šli do velkého paneláku, ok, i to se může stát.
ALE VÍTE KOLIK LIDÍ ZA TĚCH 15 MINUT PROŠLO KOLEM, A JEN SE DÍVALI A ANI SE NEZAJÍMALI, JESTLI TEN ČLOVĚK NEPOTŘEBUJE ZAVOLAT POMOC? nestál jsem u něj ale v křižovatce a čekal až uslyším a uvidím sanitku.
Tak mne prosím fakt nesrte s rouškama. Ano, on to možná byl bezdomovec, ale pořád to je ČLOVĚK! Nemluvě o tom, že za pár měsíců, může být bezdomovcem polovina z nás....

Coronavirové šílenství už rozděluje i rodiny. Přitom stačí být normální, a používat svůj úsudek a hlavu, ne jen poslouchat naši slavnou vládu, která i když to nemá asi úplně lehké, tak toho více po.... pokazila než udělala dobře.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od MEA »

pettte: k tvojmu dolezitemu poznatku o zachrane cloveka: absolutny suhlas a ano: co sa stalo za 30 rokov s medziludskymi vztahmi je hotova tragedia. na tento tvrdy individualizmus casom aj mnohi vykapeme. pre toto milujem napriklad rusky daleky sever. tam priroda naucila ludi, ze jeden bez druheho nepreziju. tam maju peniaze velmi slabe postavenie oproti normalnosti a priatelstvu.

no a wizz. ide za hranice tuseneho. Armensko dnes zakazalo vstup ludom z 15 krajin plus celej EU, ale wizz ma let do Jerevanu aj na dnes "scheduled on-time". to naozaj chcu lietat uplne prazdni, alebo s 4-5 Armenmi na linke (co pojdu rovno do karanteny)?...


Odpovědět