Denní nasazení letadel

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Denní nasazení letadel

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

Ahoj, rád bych se zeptal, jaký je plán nasazení letadla HA - LPL, letěl jsem s ním 12.7.2009 PRG --> BGY a 13.7.2009 ráno BGY --> PRG, tak předpokládám, že minimálně tato rotace zůstává nebo se mýlím? Kolik toho takový stroj za den nalétá a jak se mění cabin crew? Díky.


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od Malvolio »

Tomáš Kaiser píše:Ahoj, rád bych se zeptal, jaký je plán nasazení letadla HA - LPL, letěl jsem s ním 12.7.2009 PRG --> BGY a 13.7.2009 ráno BGY --> PRG, tak předpokládám, že minimálně tato rotace zůstává nebo se mýlím? Kolik toho takový stroj za den nalétá a jak se mění cabin crew? Díky.

Toho 12.7. to bylo celkem standardní PRG-BGY-PRG-LTN-PRG-CRL-PRG-FCO-PRG. Ale samozřejmě se to mění, podle toho jaká linka se daný den letí (NAP, EIN, BVA atd.) někdy jde vypomáhat jinam a chvíli trvá, než se zas dostane domů....

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od vitezslav »

Tamáš Kaiser: Ty jo, tak to jsme v neděli letěli spolu :D

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

vitezslav píše:Tamáš Kaiser: Ty jo, tak to jsme v neděli letěli spolu :D

Vitezslav: Svět je malej :) Sedeli jsme 2 ABC a obcas jsem si odskakoval fotit na 1F :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od vitezslav »

Čili kousek - my 6A,B :D A fotil jsem hojně, výhled na Alpy byl úchvatný!
P.S: Kde a za kolik jste tam spali?? My letěli večer se SKY zpět - na jednodenní výlet ideální destinace, ale ptám se pro jistotu, kdyby jednou Sky nebyl...


Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

Mě přišlo Bergamo na jeden den malé, tak jsme odpoledne vyrazili ještě vlakem do Milána, které je naopak na jedno odpoledne moc velké:-) Nespali jsme nikde, jeli jsme posledním autobusem na letiště a noc překlepali na lavičkách. Nepříjemné bylo, že asi na 3 hodiny uzavřeli odletovou halu kvůli úklidu, jinak ok.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od vmachalik »

Potřebuji přenocovat v Bergamu blízko letiště, protože mám ráno v 6:20 odlet. Máte někdo nějaký tip levné přespání blízko letiště nebo přenocovat přímo na letišti?
Díky.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od Kamyl »

Je nezbytne to psat do 4 nebo 5 vlaken? :| :)

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od HonzaLB »

tady je krásná tabulka rotací podle dnů...

http://www.anna.aero/2009/07/17/wizzs-n ... -end-july/

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od HighFlyer »

HonzaLB píše:tady je krásná tabulka rotací podle dnů...
http://www.anna.aero/2009/07/17/wizzs-n ... -end-july/

Nevim, jak moc je to aktualni. Vcera jsem se ptal viditelne unavene (ale stale velmi prijemne) letusky na segmentu FCO-PRG, co mela za destinaci predtim. Rikala, ze LPL.

BTW, L.F. na tom vcerejsim FCO-PRG krasnych 86%. Tak pul na pul Cesi a Italove. Samozrejme neznam yield, takze z toho nic nevyvozuji :)

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od dushkee »

vitezslav píše:Čili kousek - my 6A,B :D A fotil jsem hojně, výhled na Alpy byl úchvatný!
P.S: Kde a za kolik jste tam spali?? My letěli večer se SKY zpět - na jednodenní výlet ideální destinace, ale ptám se pro jistotu, kdyby jednou Sky nebyl...


No ze si to ty, tak ti poradim.. :P tu poznamku na konci vety som nevidel :D
Bergamo je krasne mesto. stravil som tam dokopy uz niekolko tyzdnov.. Na prenocovanie v akom-takom standarde ti odporucam hotel Donizetti v casti Lalio.. je to 4* hotel, ranajky v cene a klasicka dvojpostelova izba je cca 60/EUR na izbu, cize 30/os. Nie je to sice v centre, ale kazdu chvilu tam ide autobus 5A od vlakovej stanice.. Na vlakovu stanicu sa dostanes z letiska 1-tkou.. Inak, odporucam 3dnovy vylet na take mesto.. Priamo na letisku sa da kupit 3dnovy listok na autobus za 5,40 Eur a plati aj na lanovku ktora ide do Alta Citta (co je to "starobyle" mestecko nad bergamom).. v porovnani s 90minutovym listkom za 1,60 Eur, je to prakticky zadarmo.. Takisto stihas aj jednodennu navstevu Milana a historickeho centra.. Vlakom to trva cca 50minut na stanicu Milano Centrale a odtial do centra cca 30minut peso.. Spiatocny listok na vlak stoji tusim 8,40 EUR.. Keby si mal nejake otazky ohladom Bergama, tak sa kludne pytaj, pripadne SZ..

pekny den..

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od vitezslav »

Díky, už jsem to tam okouknul, autobusy i lanovky hojně vyzkoušel :D . Sebral jsem tam na letišti jakýsi prospekt, kde je asi 30 hotelů, ale za 3h standard se člověk patrně pod 60€ nedostane.
Zaujalo mě ještě tohle, to je za 90, ale viděl jsem na jiném serveru akci se slevou na 60€:

http://www.booking.com/hotel/it/nh-orio ... io.cs.html

Je to přímo proti terminálu vedle toho nákupního centra, takže vhodné pro brzké ranní odlety. Jinak v BGY člověk všude dojede do 15min, takže vzdálenost není tak rozhodující. Příjemné město...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:http://www.booking.com/hotel/it/nh-orio-al-serio.cs.html
Je to přímo proti terminálu vedle toho nákupního centra, takže vhodné pro brzké ranní odlety. Jinak v BGY člověk všude dojede do 15min, takže vzdálenost není tak rozhodující. Příjemné město...

Ozkouseno. Schvaleno. Da se to sehnat i za 86 babek, kdyz se bukuje par tydnu predem. Pro rani odlety z BGY par naprosto idealni. (Pri tom rannim vstavani zamrzi, ze si clovek ten prijemnej design a ctyri hvezdy ani moc neuzije).

Neo87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 07. 2009, 14:36
Stav: Offline

Re: Denní nasazení letadel

Příspěvek od Neo87 »

HighFlyer píše:
vitezslav píše:http://www.booking.com/hotel/it/nh-orio-al-serio.cs.html
Je to přímo proti terminálu vedle toho nákupního centra, takže vhodné pro brzké ranní odlety. Jinak v BGY člověk všude dojede do 15min, takže vzdálenost není tak rozhodující. Příjemné město...

Ozkouseno. Schvaleno. Da se to sehnat i za 86 babek, kdyz se bukuje par tydnu predem. Pro rani odlety z BGY par naprosto idealni. (Pri tom rannim vstavani zamrzi, ze si clovek ten prijemnej design a ctyri hvezdy ani moc neuzije).

Ahoj. Spal jsem tam teď z neděle na pondělí před ranním wizzem 8:30 do Prahy. V akci na bookingu byl double room za 74 euro. Z mého hlediska velice luxusní, čistej, moderní hotel. Snídaně je od 7:00 a velice dobrá. Během 20ti minut jsem se najed, vyrazil na letiště a v +/- 7:45 už jsem byl na gatu, právě když začal boarding, šup do busu a do letadla jsem šel jako prvni :-). Hotel doporučuju, ikdyž není zrovna nejlevnější.

ladusa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04. 08. 2009, 18:20
Stav: Offline

dotaz

Příspěvek od ladusa »

V sobotu 29.8. letím do Neaepole a tak se chci zeptat jak je to s rušením letů do této destinace?Nerada bych přišla o dovolenou.A taky se chci zeptat, jestli se vyplatí koupit si přednostní nástup do letadla.Letim poprvé v životě a tak chci sedět vedle přítele.Šíleně se bojím :roll: moc moc děkuji za odpověď


Odpovědět