Zavazadla u Wizz Air

Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od HonzaLB »

Martin Horucka píše:Tak na iDNESu je článek, že WIZZ bude rozlišovat malá, velká kabinová zavazadla na všech svých linkách. Podle mě byli rozhodnuti, že to zavedou už když to zkoušeli na lince KTW-LTN. Teď je ale otázka odkdy tohle začnou uplatňovat?

24.10., v prodeji od zítřka


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od happyna »

Tak Wisser klesá na úplný dno. :lol: Teďka ještě nenápadně zvýšit cenu, aby těch -5euro co slibujou, mohli strhnout.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pepa007 »

Aha, včera jsem dělal online checkin a psalo to "velké kabinové zavazadlo", tak jsem si právě říkal, jestli rozlišujou mezi velkým a malým, když při rezervaci žádná volba nebyla.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od persona »

Na stránkách Wizzu už to je:

Od 24. října zavádí společnost Wizz Air nová pravidla pro přepravu kabinových zavazadel napříč celou společností*. Účelem je přimět cestující brát si s sebou na palubu menší zavazadlo, a usnadnit a urychlit tak proces nástupu do letadla.
(* Týká se pouze letů provozovaných společností Wizz Air Hungary)

Přísná zásada společnosti Wizz Air ohledně „jednoho kabinového zavazadla na osobu“ se nemění.

Jaký je rozdíl mezi typy kabinových zavazadel? – ROZMĚR!

1. Malé kabinové zavazadlo:
Jestliže má vaše kabinové zavazadlo rozměr 42x32x25 cm nebo je menší, můžete si je vzít na palubu bez poplatku. Musí se vlézt pod sedadlo před vámi.

2. Velké kabinové zavazadlo:
Jestliže je vaše kabinové zavazadlo větší než rozměry malého kabinového zavazadla a nepřevyšuje rozměry 56 x 45 x 25 cm, můžete si jej vzít na palubu letadla za poplatek ve výši 270 CZK. Musí se vlézt do horní skříňky. Musíte být schopni jej do horní skříňky umístit bez pomoci ostatních.

Snad se tím neinspiruje Ryan s prozatím plně vyhovujícími 10 kg a 55cm x 40cm x 20cm.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pepa007 »

Ty jo tak to je drsný že se bude platit už i za palubní zavazadlo. Ale možná je chápu. Teď jsem s něma letěl poprvé a VŠICHNI měli obrovský kabinový zavazadlo a brzdili boarding. A NIKDO (kromě mě) neměl speedy boarding. Tuhle konstelaci jsem neviděl ani u Ryanairu :)


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od vitezslav »

Já s nimi letěl 5/10 do Bergama a priority mělo cca 15 cestujících.
Mimo jiné, nevíte někdo, proč nedělní BGY odlétá z PRG v 6:00 a vrací se až ve 12:45? Dělá nějakou další rotaci z BGY??

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od HonzaLB »

vitezslav píše:Já s nimi letěl 5/10 do Bergama a priority mělo cca 15 cestujících.
Mimo jiné, nevíte někdo, proč nedělní BGY odlétá z PRG v 6:00 a vrací se až ve 12:45? Dělá nějakou další rotaci z BGY??

dělá: cluj-napoca

cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od cbsanjose »

Má už Wizz novou klícku v PRG? Mám bágl zhruba na hraně nového rozměru, a tak bych jej rád v novém rámu otestoval. V září jsem s LC dopravci cestoval ze 6 letišť, na 5 z nich se testovaly problematické rozměry, naopak hmotnost zavazadel nikde neřešili.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od vitezslav »

HonzaLB: Díky

Poslední dojmy od Wizzu PRG-BGY-PRG: Oba lety relativně na čas, zpoždění cca 10-15min. Obsazenost kolem 90%, většinou smíšené česko-italské rodiny, šlo o víkend (muži Italové, ženy Češky a Sloveny) + pár Rusáků apod. letících do Itálie pro značkové hadry :lol: Priority mělo v obou směrech 10-15 lidí, PP hovořil česky (min. 2 ze 4). Rozměry zavazadel nikdo nekontroloval tak přísně, jako u vedlejší přepážky Ryanu (v BGY), kde musel každý kufr do klícky. Celkově vše OK, včetně nabídky a ceny občerstvení, až na supersardinkárnu LWK + LWL (ta nová sedadla jsou fakt na prd). Na cestu do 2h dostačující, nezklame ani nepotěší.

ladarum
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 01. 2010, 20:26
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od ladarum »

Můžete mi prosím někdo poradit. Letíme za 14dní z Prahy do Londýna. Letenky jsem kupoval v září a píší tam velké kabinové zavazadlo..tak jak to tedy je? Musím mít ty menší rozměry..když jsem letenky kupoval nikde jsem si tohodle nevšiml, že když v listopadu poletím budu muset mít menší kufr. Máme totiž kufry přesně těch rozměrů co bylo to větší kabinové zavazadlo :crazy:

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od lukoslaf »

pri online check ine si ho mozes doplatit. inak budes mat narok len na tu malu prirucnu.

cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od cbsanjose »

ladarum - samozřejmě můžeš cestovat s velkým kabinovým zavazadlem bez doplatku :!:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Globik »

Přesně tak.Pokud sis koupil letenku v září, nic doplácet nemusíš
"Nové zásady pro kabinová zavazadla budou platit pro všechny lety rezervované od 4. ríjna 2012 (vcetne), pro cesty
uskutecnené 24. ríjna 2012 a pozdeji. Jestliže jste si rezervovali let dríve, než 4.ríjna 2012, mužete si vzít velké
kabinové zavazadlo na palubu letadla zdarma."

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od dydzej »

lukoslaf píše:pri online check ine si ho mozes doplatit. inak budes mat narok len na tu malu prirucnu.

zbytecne tu ladara desis. :D

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od lukoslaf »

Pardon, tak sa ospravedlnujem. Ja som myslel ze to plati pre lety od 24.10.2012 bezohladu na datum bookovania... Ja mam let buducu nedelu 28meho (bookovana 19.9.2012) + (spiatocny let bookovany 4.10.2012), tak uz som bol zmiereny ze si budem doplacat :lol: . Takze na ten spiatocny len sa asi uz vztahuje ten poplatok, alebo sa mylim ? Diki


Odpovědět