Zavazadla u Wizz Air

Odpovědět
Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Smurfx »

Smurfx píše:
HighFlyer píše:
Nevíte to někdo jistě? Neletěl jste někdo z Katowic a nesetkali jste se s tím? Kolik by případně mohlo mít kg? Na webu wizzairu se mi to nějak nedaří najít...


Do KBP jsem z Katowic letěl před pár měsíci a za zavazadlo jsem platil, podmínky byly stejné jako do destinací Wizz Hungary.


Mně tam totiž v rezervaci píše, že tam mám jedno odbavené zavazadlo. Když chci přidat další, napíše mi to, že jedno je zdarma (0 UAH), takže to vypadá, že opravdu je to zdarma. Viz obrázky -

Capture.PNG
Capture.PNG (2.46 KiB) Zobrazeno 5827 x

Capture2.PNG
Capture2.PNG (2 KiB) Zobrazeno 5827 x


Cestující WizzAir Ukraine (kod letu WAU) mají jedno zavazadlo zdarma. Tyhle lety mají ale kod WU. Já s nimi neletím, je to pro známé, ale musím říct, že zlaté klasické aerolinky, tam člověk neztrácí čas s takovými blbostmi... :)

Tak co myslíte? Risknout to, že mají opravdu zavazadla nebo radši zavolat na super drahou infolinku a ověřit to?


Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Spenlik »

Ta linka tě vyjde na stejný prachy jako případný odbavení zavazadla, takže bych to risknul :D

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Smurfx píše:Cestující WizzAir Ukraine (kod letu WAU) mají jedno zavazadlo zdarma. Tyhle lety mají ale kod WU. Já s nimi neletím, je to pro známé, ale musím říct, že zlaté klasické aerolinky, tam člověk neztrácí čas s takovými blbostmi... :)


WU a WAU je jen jine oznaceni toho sameho. WU - IATA kod wizzair ukrajina, WAU - ICAO kod wizzair ukrajina

muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od muf2muf »

Obnovím toto téma. Jde mi o příruční zavazadlo. Koupil jsem si dva kufry, které měly mít rozměry 54x30x20cm, což vyhovuje jak easyJet, tak wizzair. Jenže prodejce mi zapomněl říct, že kolečka jsou navíc, takže kufr je větší na všechny strany cca o 3-4cm, takže v reálu má cca 59x30x24. Je to podle vás problém? Trvají aerolinky na vkládání kufru do tý měřící klece? Pomůže mi argument, že kufr je OK, akorát podvozek je navíc? :D Co myslíte?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od j.ree »

to by nemel byt problem, lidi to do tech kleci rvou a zas pak nasilne vytahuji. Se tim vzdycky bavim, jak to pozoruju :)


muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od muf2muf »

j.ree píše:to by nemel byt problem, lidi to do tech kleci rvou a zas pak nasilne vytahuji. Se tim vzdycky bavim, jak to pozoruju :)


takže wizzair trvá na testu velikosti?

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Spenlik »

Záleží jak kdy a jak kde :)

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od skater »

j.ree píše:to by nemel byt problem, lidi to do tech kleci rvou a zas pak nasilne vytahuji. Se tim vzdycky bavim, jak to pozoruju :)


Ono když je to kufr na kolečkách (a ne taška nebo batoh), tak ho obykle moc stlačit nelze......takže buď projde nebo ne......Mám obdobný problém, díky podvozku taky moje kufry povolené rozměry překračují, ale do klece jsem je ještě strkat nemusel. Snažím se odbavovat on-line a při čekání před boardingem je zbytečně nevystavuji očím personálu, aby je nenapadlo provést kontrolu před nástupem. Zatím jsem měl kliku.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od j.ree »

to ja sem ho tam strkat musel a pokazde jsem ho vytahl, ikdyz ho mam trosku vetsi :D

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pavelpmi »

teda j.ree, když si člověk přečte jenom ten tvůj příspěvek... :D :lol:

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od rpet »

j.ree píše:to ja sem ho tam strkat musel a pokazde jsem ho vytahl, ikdyz ho mam trosku vetsi :D

teda j.ree... jak tohle okomentovat?? nejspis, jak by rekl klasik (Ivanek):

"tak to mi ho teda vyndej..." :lol: :lol: :lol:

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od j.ree »

tak mi ho teda winday? :lol:

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Tak to že je rozměr kufru včetně koleček je snad jasné ne. Jinak kromě check inu a lidí u gatu kontrolují zavazadla i členové posádky, takže ti ho klidně vyndají z letadla. Ono když si každý představuje pod pojmem "kabinové zavazadlo" full size kufr na 14 dní, tak pak trochu vzniká problém s maximální kapacitou uložných prostorů na palubě.

Z logiky věci a selským rozumem chápu pod pojmem kabinové zavazadlo tašku, kabelky, laptop, baťužek. A ne full size kufr a ještě s kolečkama, což pak znamená, že díky kolečkům nepůjdou zavřít dekly na binech.

Tohle mě vždycky nasírá. Nejdřív ho lidi mlátí kuframa v autobuse, pak ho málem agresivní pasažéři umlátí na schodech a když se konečně zničený dostanu na palubu tak si nemám kam dát tašku, protože každý má kabelku, dvě igelitky z duty free a k tomu full size kufr a každý se u toho tváří že je to zcela v pořádku. Tyhle zneužívače a podvodníky bych akorát tak nakopal a pak jim napařil 100 euro gate fee za pokus za podvod a neodržování přepravního řádu.

Na každý on line letence je uprostřed nápis jak kráva max 1 zavazadlo 55x40x20cm max 10kg. Na to člověk nemusí být raketový inženýr aby pochopil co se tím myslí. A stejně tak, že 20cm limitem se nemyslí rozměr 25cm a pod. Tak velikost je nějak spočítaná aby se tam vešel průměrný počet zavazadel, plus bundy. Když má kufr 40cm na výšku, tak už se na něj bunda nevejde a da se vedle, místo zavazadla pro dalšího pasažéra a začně domino efekt.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

Amen!

Nikita159
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 01. 2011, 14:07
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Nikita159 »

Dobrý den,
chci se zeptat nějakého zkušeného cestujícího, jak je to teda s váhou a rozměry zavazadel u Wizz Airu. Letím na půl roku z Prahy do Nizozemí a trochu mě tohle forum děsí, že když kufr přesáhne pár cm, tak mi ho vyndaj, nechaj přebalit atd.... Jelikož je povoleno jen jedno kabinové zavazadlo, chtěla jsem si vzít příruční kufřík s rozměry 51x35x27cm... Myslíte tedy, že bude problém těch 27cm? Ačkoliv když se kufřík splácne, tak to vyjde akorát na těch požadovaných 20 cm. Nevím, jak jinak bych veškerou elektroniku atd. sbalila dohromady do 1 zavazadla.
A ještě dotaz ohledně toho odbaveného zavazadla. 1 zavazadlo může být až do hmotnosti 32 kg. Pokud si dobře pamatuji (ačkoliv jsem letěla všehovšudy 4x), tak to je standartní max váha i u dalších let. společností, ale většinou se nad 20 kg/zavazadlo doplácí. Pokud si tedy sbalím kufr, který bude přesahovat hmotnost 20 kg,ale vejdu se do těch 32 kg, tak opravdu platí cena, kterou jsem platila za rezervaci po netu 405 Kč/zavazadlo? Nebudou tedy po mně chtít na letišti příplatek za překročení nějakého limitu? Případně kolik další kg navíc stojí???

Díky za odpověď


Odpovědět