Zavazadla u Wizz Air

Odpovědět
j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od j.ree »



HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

j.ree píše:http://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=CZ

Heh heh, kdyz das do googlu "zavazadla Wizzair", tak ti tento odkaz vyskoci az na druhym miste. Na prvnim tady to nase vlakno. My tady vlastne delame crowdsoursing pro spousty leteckych spolecnosti :))

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Globik »

HighFlyer píše:
j.ree píše:http://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=CZ

Heh heh, kdyz das do googlu "zavazadla Wizzair", tak ti tento odkaz vyskoci az na druhym miste. Na prvnim tady to nase vlakno. My tady vlastne delame crowdsoursing pro spousty leteckych spolecnosti :))

Není to ojedinělý jev. Forum Airways u některých věcí vyskakuje jako první, evidentně je navštěvovanější než relevantnější weby :)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od j.ree »

chce to poryzovat na tom nejak :)

Nikita159
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 01. 2011, 14:07
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Nikita159 »

j.ree píše:http://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=CZ


no tohle jsem našla samozřejmě také...nejsem blondcka ;)
já jen jestli někdo máte osobní zkušenost, jak moc kontrolují velikost těch zavazadel...a jestli opravdu v těch 32 kg není nějaký háček a cena bude stále 405,- po netu...


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Tak při letmém pohledu do všeobecných obchodních podmínek....

32kg je skutečně za relativně příznivých 405kč

Jak moc kontrolují zavazadla těžko říci, navíc se to dle zkušeností liší spíš jak striktní je personál daného letiště, tedy to že projdeš s nadrozměrným kufrem v Praze nutně neznamená, že se ti tak podaří i cestou zpět na jiném letišti.

Podle článku 14 všeobecných přepravních podmínek se říká, že když budeš mít nadrozměrné zavazadlo tak ti ho můžou odmítnout k přepravě a náklady a škody s tím spojené jdou k tíži cestujícího. Dá se, ale předpokládat, že spíš použijí jiný odstavec článku 14 a to, že nadrozměrně zavazadlo bude povoleno k přepravě jako zapsané zavazadlo a manipulační poplatek bude pak dodatečně požadován od cestujícího. Náhledem do ceníku je výše manipulačního poplatku 1.620 Kč

Takže jestli se vyplatí zkusit propašovat nadrozměrné zavazadlo na palubu letadla je na zvážení každého a v případě odhalení je zbytečné se nějak dohadovat, protože přepravní podmínky hovoří celkem jasně. Navíc pokud se bude člověk rozčilovat a křičet na personal, tak klidně můžou využít práva v článku 12 - odmítnutí přepravy a pak daný cholerik zustane i s kufrem na letišti :D

Nikita159
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 01. 2011, 14:07
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Nikita159 »

Ace2 píše:Tak při letmém pohledu do všeobecných obchodních podmínek....

32kg je skutečně za relativně příznivých 405kč

Jak moc kontrolují zavazadla těžko říci, navíc se to dle zkušeností liší spíš jak striktní je personál daného letiště, tedy to že projdeš s nadrozměrným kufrem v Praze nutně neznamená, že se ti tak podaří i cestou zpět na jiném letišti.

Podle článku 14 všeobecných přepravních podmínek se říká, že když budeš mít nadrozměrné zavazadlo tak ti ho můžou odmítnout k přepravě a náklady a škody s tím spojené jdou k tíži cestujícího. Dá se, ale předpokládat, že spíš použijí jiný odstavec článku 14 a to, že nadrozměrně zavazadlo bude povoleno k přepravě jako zapsané zavazadlo a manipulační poplatek bude pak dodatečně požadován od cestujícího. Náhledem do ceníku je výše manipulačního poplatku 1.620 Kč

Takže jestli se vyplatí zkusit propašovat nadrozměrné zavazadlo na palubu letadla je na zvážení každého a v případě odhalení je zbytečné se nějak dohadovat, protože přepravní podmínky hovoří celkem jasně. Navíc pokud se bude člověk rozčilovat a křičet na personal, tak klidně můžou využít práva v článku 12 - odmítnutí přepravy a pak daný cholerik zustane i s kufrem na letišti :D


haha....njn...já tedy nikdy neřešila, jak moc velký či těžký kufr mám...vždy to bylo odhadem a i když jsem jednou měla o kilo navíc (na cestě zpět), tak to neřešili.... nicméně budu hledat ještě alternativní obalový materiál, co by ty jejich požadavky splnil :D
díky za rady :)

muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od muf2muf »

"Ace2 píše:
......

Na každý on line letence je uprostřed nápis jak kráva max 1 zavazadlo 55x40x20cm max 10kg. Na to člověk nemusí být raketový inženýr aby pochopil co se tím myslí. A stejně tak, že 20cm limitem se nemyslí rozměr 25cm a pod. Tak velikost je nějak spočítaná aby se tam vešel průměrný počet zavazadel, plus bundy. Když má kufr 40cm na výšku, tak už se na něj bunda nevejde a da se vedle, místo zavazadla pro dalšího pasažéra a začně domino efekt.[/quote]


Jo, Tebe to sice nasírá a nápisy na letence jsou skutečně jako kráva, ale zjevně jsi nepochopil merito věci. Objednal jsem si kufry, který rozměrům odpovídají, ale e-shop zkrátka zapomněl dodat, že podvozek není do těchto rozměrů započítán. A právě díky kolečkám přesahuju rozměry cca o 4cm. Proto jsem se ptal na zkušenosti ostatních, nic víc za tím není.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Tak si odmontuješ kolečka no :D

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Spenlik »

Jasnačka, ber si s sebou šroubovák a vzdcyky kdyz dojde na měření si kolečka odšroubuj, schovej pod bundu a máš vystaráno :D

puod
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 09. 2011, 20:42
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od puod »

Co se tady resi ohledne zavazadel a Wizzair, jsem aktualne zazil a proste se tady s Vama musim o to podelit. Jeste to chci napsat i Wizzair asi, protoze by me opravdu zajimalo, proc se tak deje. Tak k veci.

Kdysi jako jeste nezkuseny cestovatel jsem si koupil kufr na jednu cestu od vietnamcu, takovej ten typ jeden co prodavaji vsichni ten stejnej, ma rozmery presne podle limitu...jenze prave + takovy hnusny velky kolecka :) , ktery pridavaji 5 cm na delku

A pak sem letel s nim, tam i zpet, do: Barcelony (Wizzair), Amsterodamu (Easyjet), a na posledy do Říma (Wizzair)...vzdycky naprosto bez problemu, jenom v Brně na letisti ho chteli strcit do klece, soupl jsem ho tam na stojaka :D , rekl ze je to ok a letel jsem.

Problem nastal na ceste z Rima, a to primo az u Gate, protoze jsme se odbavovali vsichni pres net. Pasovka projde vzdycky. Vedle odletal let do Vilniusu (Wizzair samozrejme) a tento typ kufru :!: letusky nepousteli dovnitr dokud ho clovek nenarval na tu delku do vnitr do ty klece (a to ne proste, ze to tam date nejdriv na sirku a pak to v kleci otocite na delku, tak to totiz jde, to jsme meli vyzkouseny :) ). Takže tam s tim bojovali, ale nakonec to museli odbavit u Gate, neproslo proste.

Tak jsem vzal klice a pinzetu od pritelkyne (na sroubovak zapomente, to neprojde pres pasovku, ani svycarak, nic..to jsou vsechno brany jako nebezpecny predmety) a ty kolecka oddelal. A udelal jsem dobre. Protoze pak to zaclo, i kamaradi, i jiny lidi samozrejme meli ty kufry a nechteli je pustit :!: :!: a taky nepustili. Jenze jenom tento typ, a to me na tom sere nejvic, protoze pak to ma platit bud pro vsechny nebo pro nikoho a ne takhle, ostatni lidi prosli naprosto bez problemu, a to meli i vetsi kufry, krosny, evidentne by to tam taky nenarvali, ale proste se zamerili, nevim proc a chci to zjistit, pouze na ten vietnamskej kufr debilni :)

Jenze treba pro me nechat odbavit kufr na Gate, to je proste 2x tolik za letenku, i po netu dopredu, jsou to proste zbytecne velky penize, a s malym kufrem si na 4 dny vystacim v pohode a nechapu proc bych mel platit 800 navic kdyz ten velkej kufr nepotrebuju a kazda koruna dobra, a nepovidejte mi tady, ze se to nevejde do letadla, nebo dokonce ze to nejde zavrit, mista je tam az az, a narozdil od treba takovy krosny, ten kufr zabere mnohem min mista a vejde se naprosto v pohode. A letadlo navic ani nebylo plny, takze proste mista dost a dost. Abych to teda dopovedel. To vemete ten vietnamskej kufr vedle Gate slapnete na kolecka a vsi silou zatahnete, ono se to rozprskne po puli odbavovaci haly :lol: a muzete letet, nebo jako kamaradka si vsechny veci date do kabelky a ten kufr jim tam nechate fungl novej stat vedle ty klece :lol: Vsechno porad levnejsi jak ho odbavit :lol:

Ja priste letim asi s baglem a kaslu jednou provzdy na kufry, nemam na to uz asi nervy :)

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od suhajek »

Asi tak, psal jsem mou poslední zkušenost ze soboty při odletu do Říma do diskuze wizzair :D

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od rpet »

tedy nezlobte se na me, ale... ...kazda hra ma svy pravidla. pokud se mi ty pravidla nelibi -

Each passenger is permitted to carry: One piece of hand baggage to maximum dimensions of 55x40x20cm and not exceeding 10kgs free of charge, and Up to 6 pieces of checked-in hold baggage not exceeding 32 kilograms each.

Due to security measures, Wizz Air will not carry any baggage without their owners being on board the aircraft (except mishandled baggage).
The maximum dimensions for one piece of baggage to fit through the cargo hold door are:
Width: 1,499 m
Height: 1,194 m
Length: 1,715 m
Due to health and safety reasons the weight of any one piece of checked baggage must not exceed 32 kilograms.


- tak tu hru proste nebudu hrat a najdu si jinou. diskuter puod pise, ze jeste jako ...nezkuseny cestovatel... si koupil nejakej kufr (a nebyl to spis prirucak??) nejakych rozmeru, ktery do nedavna nejspis vyhovovaly, ted uz nevyhovuji.

dejme tomu, to chapu. co mi ale unika je to, ze kdyz ted uz je cestovatelem zkusenym, tak by se mohl zachovat jako ostatni zkuseni cestovatele a formou jednorazove investice si poridit zavazadlo (nebo prirucak - zalezi na tom, jak to kdo vnima, zejo...) odpovidajici pravidlum hry. a mel by pokoj nadosmrti - nebo prinejmensim do nejblizsi budouci zmeny pravidel hry.

a pokud na tu jednorazovou investici nemas, tak proste litej s nekym jinym. nebo zkus jinou formu dopravy.

brecet tady nad tim, ze ti wizz neprijal k preprave prirucak, kterej neodpovidal danym parametrum, mi prijde dost ujety...

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od majkl666 »

Potřeboval bych jen info, už nespočet krát jsem letěl s W6, ale vždy sem měl buď koupené zavazadla na oba směry nebo sem je neměl vůbec. Teď mám koupené letenky BRQ - LTN - BRQ a potřeboval bych dokoupit zavazadlo na let zpět, v systému mi to háže cenu 1080 Kč automaticky, tzn. že se započte zavazadlo do obou letu, já bych rád ale jen na zpáteční let, to teda asi nejde jak u RYR že??? Pak nejlepší a nejlevnější způsob je nekupovat nic přes online a přijit normalně na check-in v Lutonu a nechat si odbavit zavazadlo za 810 Kč???

puod
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 09. 2011, 20:42
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od puod »

Nebrecim nad tim rozhodne, je to presne tak, kazda hra ma svy pravidla, ja je jinak chapu, co me stve je dvoji pristup, tak bud teda nepustim nikoho, kdo je pres, a nebo pustim vsechny (pulka by nesla do letadla s baglem, za tim si stojim) a druha vec proc jsem to jsem psal je to, ze ten kufr ma fakt hodne lidi, a jelikoz to do tedka prochazelo bez problemu, tak nejspise odted to tady s tema kuframa prochazet nebude, tak aby se na to mohl nekdo pripravit. I se pripravit na to, ze jestli ma +1cm pres, jak tady psal kolega ve foru, tak muze mit taky problem.

Jak jsem psal, osobne s kufrem uz priste nejedu, kazda spolecnost to ma stejne jinak, muze se to menit apod.


Odpovědět