Zavazadla u Wizz Air

Odpovědět
atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od atr »

Takže nám nezbyde nic jiného než si nechat ušít plášť s velkým množstvím maxikapes ?
A teď vážně - je množství a velikost kapes a případně co v nich vše mohu mít někde definovaná ?


spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od spinar »

Mel bych tu otazku.. Za posledni 3 mesice jsem s Wizzem neletel. Musim se priznat ze jsem nikdy nebyl nucen davat kufr do klece, ale vzdy jsem ho mel mensi, ale zase vzdy 2 kusy. Ted si chci vzit kus jeden, ale vetsi. V Samsonitu ho kdysi prodavali jako carry-on, ale ma rozmery
37 na sirku
55 na vysku (ale bez kolecek)
22 na hloubku (20 kdyz se zmackne).

Myslite ze mne budou nutit davat ho do klece. A myslite ze se tam vejde? Hmotnost by mela byti OK.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

tak evidentne ano, protoze max rozmer je 55x40x20 cm tak bych v tom problem zatim nevidel, dokud jsou palubni zavazadla zdarma.

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od spinar »

No prave-ze to ma na tloustku tech 20 cm jen po zmacknuti a na vysku to presahuje o 3 cm diky koleckum ... 55 cm ma jen telo. Letim z Katowic. No uvidime. Snad jim bude imponovat Zlaty ID tag OK Plus..:-))

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Ten rozměr není daný jen tak z legrace, ale proto aby se to zavazadlo vešlo do těch odkládacích prostorů a to rovně a ne napříč. Blbé je když pak nejde víko zavřít, protože vadí kolečka. Proto je ten rozměr dán. Ke všemu Airbus má minimálně 2 druhy odkládacích prostorů. U starších jsou navíc ty koše o něco málo menší.


pollly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 06. 2010, 13:51
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pollly »

Dobry den, letim poprve s Wizz Air v utery do Barcelony. V pokynech se pise, ze do odbaveneho zavazadla se nesmi brat tekutiny. Asi jako kazdy si chci vzit hygienicko potreby, opalovaci krem atd. Po dobu letu nic z toho potrebovat nebudu, takze do prirucniho zavazadla si tekutiny davat nebudu. Jak si teda vzit sampon, krem atd s sebou?? Dekuju za odpoved.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od creyman »

Vše do 100ml a max 10ks. Je to pro všechna kabinová zavazadla u kterékoli společnosti stejné.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Globik »

Buď oba blbě čtete nebo jen creyman a ve Wizzu se někdo zbláznil nebo neumí psát :D
Pollly psal, že se do odbaveného zavazadla nesmějí dávat tekutiny. To je samozřejmě blbost. Limity, které uvádí creyman platí pro příruční zavazadla.

pollly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 06. 2010, 13:51
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pollly »

Mě se to zdá taky jako blbost, ale tohle píšou na stránkách wizzair:
Předměty, které nelze přepravovat v odbavených zavazadlech:
peníze a cennosti,
počítače, fotoaparáty, videokamery, mobilní telefony
cestovní nebo jiné identifikační průkazy,
klíče,
tekutiny (s výjimkou: elektrolytické baterie pro elektrický invalidní vozík),
léky,
umělecká díla,
Pokud bude odbavené zavazadlo obsahovat jakýkoli z výše uvedených předmětů, společnost Wizz Air nenese zodpovědnost za jejich ztrátu, zničení, zpoždění nebo poškození během letu.


Ale kapitán mě uklidnil..

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od rpet »

oni nerikaji, ze NESMIS mit v zavazadle tekutiny. jen ti davaji najevo, ze pokud se ti v kufru rozbike flaska budvaru, tak ti holt nikdo neuhradi poskozeni tricka "cim vic pruhu, tim vic adidas".

prirucni zavazadlo je to, ktery si s sebou beres na palubu letadla a v nem muzes mit mit omezeny pocet tekutin o max objemu 100ml/1ks prepravovanych v plastovem pruhlednem obalu, ktery je k tomu urceny.

je dobry si neplest bezpecnostni kontroly na letisti a prepravni podminky leteckych spolecnosti - neni to totez.

pollly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 06. 2010, 13:51
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pollly »

Díky za odpověď rpet. Teď si můžu v klidu dobalit kufr :)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Smurfx »

Ahoj,

teď jsem pro kolegy kupoval letenku z Katowic do Kyjeva a hodilo mi to tam automaticky odbavené zavazadlo zdarma. To je na této trase nějaká výjimka? Opravdu je to odbavené zavazadlo? Kolik potom může mít kilo?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od HighFlyer »

Smurfx píše:Ahoj,
teď jsem pro kolegy kupoval letenku z Katowic do Kyjeva a hodilo mi to tam automaticky odbavené zavazadlo zdarma. To je na této trase nějaká výjimka? Opravdu je to odbavené zavazadlo? Kolik potom může mít kilo?

Pokud si mohu dovolit zaspekulovat, tak bych si tipl, ze v KBP neni Wizzair schopen zorganizovat (1) duslednou kontrolu rozmeru a hmotnosti a (2) vyber penez, pokud zavazadlo presahuje povolene rozmery/hmotnost. Tak se na to vyprdnul a dava to zadara.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Smurfx »

HighFlyer píše:
Smurfx píše:Ahoj,
teď jsem pro kolegy kupoval letenku z Katowic do Kyjeva a hodilo mi to tam automaticky odbavené zavazadlo zdarma. To je na této trase nějaká výjimka? Opravdu je to odbavené zavazadlo? Kolik potom může mít kilo?

Pokud si mohu dovolit zaspekulovat, tak bych si tipl, ze v KBP neni Wizzair schopen zorganizovat (1) duslednou kontrolu rozmeru a hmotnosti a (2) vyber penez, pokud zavazadlo presahuje povolene rozmery/hmotnost. Tak se na to vyprdnul a dava to zadara.


Nevíte to někdo jistě? Neletěl jste někdo z Katowic a nesetkali jste se s tím? Kolik by případně mohlo mít kg? Na webu wizzairu se mi to nějak nedaří najít...

yangzhening
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 04. 11. 2010, 06:56
Oblíbené typy letadel: TU-154M, TU-204
Pohlaví: muž
Bydliště: Jiamusi 佳木斯
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od yangzhening »

Smurfx píše:
HighFlyer píše:
Smurfx píše:Ahoj,
teď jsem pro kolegy kupoval letenku z Katowic do Kyjeva a hodilo mi to tam automaticky odbavené zavazadlo zdarma. To je na této trase nějaká výjimka? Opravdu je to odbavené zavazadlo? Kolik potom může mít kilo?

Pokud si mohu dovolit zaspekulovat, tak bych si tipl, ze v KBP neni Wizzair schopen zorganizovat (1) duslednou kontrolu rozmeru a hmotnosti a (2) vyber penez, pokud zavazadlo presahuje povolene rozmery/hmotnost. Tak se na to vyprdnul a dava to zadara.


Nevíte to někdo jistě? Neletěl jste někdo z Katowic a nesetkali jste se s tím? Kolik by případně mohlo mít kg? Na webu wizzairu se mi to nějak nedaří najít...


Do KBP jsem z Katowic letěl před pár měsíci a za zavazadlo jsem platil, podmínky byly stejné jako do destinací Wizz Hungary.


Odpovědět