Dodavka letadel

Odpovědět
M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Dodavka letadel

Příspěvek od M-a-S »

Jen tak ze zvedavosti jsem si projel tiskova prohlaseni Wizzu za poslednich par mesicu a zjistil jsem, ze Wizz pravidlene (cca 1x mesicne) slibil na nekterou ze svych baz pridat letadlo (nebo otevrit uplne novou bazi)...

konkretneji jsou plany nasledujici:
prosinec 2009 - 1 letadlo do Gdansku + nova baze ve Wroclawi (kolik letadel?!)
brezen 2010 - 1 letadlo do Prahy
kveten 2010 - 1 letadlo do Sofie
cerven 2010 - 1 letadlo do Kluze

Je vubec mozne, ze Wizz opravdu behem par mesicu svou flotilu letadel zvetsi o cca 20%? Nebo to jsou jen sliby a ve skutecnosti mu bude dodano mene letadel a ta potom umisti tam, kde bude "odhadovat" nejvetsi poptavku?

Vi nekdo presne jak maji probihat dodavky nasmlouvanych letadel? Z techto udaju by se potom dalo celkem vycist, jak planuje dalsi expanzi ...


M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Dodavka letadel

Příspěvek od M-a-S »

Tak nic, asi opravdu nikdo nevi ... :cry:

sas
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 26. 11. 2009, 11:43
Stav: Offline

Re: Dodavka letadel

Příspěvek od sas »

M-a-S píše:Jen tak ze zvedavosti jsem si projel tiskova prohlaseni Wizzu za poslednich par mesicu a zjistil jsem, ze Wizz pravidlene (cca 1x mesicne) slibil na nekterou ze svych baz pridat letadlo (nebo otevrit uplne novou bazi)...

konkretneji jsou plany nasledujici:
prosinec 2009 - 1 letadlo do Gdansku + nova baze ve Wroclawi (kolik letadel?!)
brezen 2010 - 1 letadlo do Prahy
kveten 2010 - 1 letadlo do Sofie
cerven 2010 - 1 letadlo do Kluze

Je vubec mozne, ze Wizz opravdu behem par mesicu svou flotilu letadel zvetsi o cca 20%? Nebo to jsou jen sliby a ve skutecnosti mu bude dodano mene letadel a ta potom umisti tam, kde bude "odhadovat" nejvetsi poptavku?

Vi nekdo presne jak maji probihat dodavky nasmlouvanych letadel? Z techto udaju by se potom dalo celkem vycist, jak planuje dalsi expanzi ...


do prahy uz nepojde 3 lietadlo to ide do kluze

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Dodavka letadel

Příspěvek od creyman »

Podle cen za 5euro na mnohých likách z Rumunska jsem předpokládal, že mají ještě větší problém obsazovat letadlo, než tady v Praze. Čím to, že by se jim 3 letadlo nevyplatilo, vždyť mají 90 % procentní slevy na odbavení v PRG né?

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Dodavka letadel

Příspěvek od M-a-S »

do prahy uz nepojde 3 lietadlo to ide do kluze

to je jiste? jakto ze se to neobjevilo v zadnych mediich? natoz v nejake oficialni tiskove zprave ... ale neco takoveho jsem si i myslel, protoze se mi zdala neuveritelna tak rychla expanze a v podstate to jsou opravdu jen plane sliby ... skoda :(


ace-2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 27. 12. 2009, 17:55
Stav: Offline

Re: Dodavka letadel

Příspěvek od ace-2 »

Jde o to, že pravděpodobně ani Wizz netuší kde bude kolik letadel potřebovat a hlavně kde je bude potřebovat více než jinde, dle vývoje trhu. Ke všemu se otevírá nová základna v Polsku a je třeba tam jedno letadlo umístit. Neoficiálně se mluví o třetím letadle pro Prahu v červnu, realita ovšem může být jiná, protože company se snaží rychle reagovat na aktuální situaci na trhu a co si budeme říkat. Polsku bude mít market share jako LC blízko k absolutní většině a jistotu obsazenosti i komerečního úspěchu. Přeci jenom Praha je dost konkurenční a v dané situaci větší peníze přinese, když letadlo bude ve Waršavě než v Praze.

ace-2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 27. 12. 2009, 17:55
Stav: Offline

Re: Dodavka letadel

Příspěvek od ace-2 »

...Kam ostatně odchází i část polského personálu, proto výběrové řízení na CC pro Prahu aby se doplnil stav a i operační připravenost na potencionální další letadlo pro Prahu.


Odpovědět