Londýn - požadavek pasu při online checkinu

gg133
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 11. 2009, 10:28
Stav: Offline

Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od gg133 »

Zdravím Vás.29.ledna mám cestu na londýnské letiště Luton.Chtěl jsem udělat online check in s občanským průkazem, ale vykřilo to na mě že cestující musí mít platný pas.já pas nemám.Znamená to ,že si musím rychle vyřídit pas bez strojových údajů za 1500kč?Ptal jsem se pár lidí, co byli v UK a pár jich tam bylo na občanku.I na netu sem našel lidi , co tam letěli taky s občankou.Mám to risknou bez online checkinu s občankou?nebo mě nepustí :(Zkuste se někdo prosím poptat, pokud máte konexe, za ušetřené peníze bych mohl koupit další letenky.Zavolám ještě na velvyslanectví , ale neřekl bych, že tam budou moc vstřícní.Děkuji
Dominik


The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od The810 »

S akou letis spolocnostou? Mali by ta odviest na obciansky preukaz.

zuzlik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 03. 2009, 07:51
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od zuzlik »

Na stránkách Wizzair je podmínka při online odbavení vlastnit pas. Přímo tam píšou, že na občanku neodbaví.

alzbeta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 03. 2009, 17:37
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od alzbeta »

Do Londýna samozřejmě na občanku jet můžeš a pokud ti nejde se odbavit přes internet, tak se holt budeš muset odbavit klasicky u přepážky...nicméně pas si určitě vyřizovat nemusíš

gg133
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 11. 2009, 10:28
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od gg133 »

Zdravím, téma je v sekci wizzair, takže letím s němi.Takže pokud tomu dobře rozumím, tak do UK s občankou ano, ale jedině se odbavit na přepážce.
Mají to napsaný úplně dole. citace z webu wizzair

Kód: Vybrat vše

Cestující, kteří cestují do Velké Británie nebo nazpět, musí pro online odbavení vlastnit platný pas. Litujeme, že nemůžeme akceptovat občanský průkaz nebo jiné identifikační dokumenty.
Takže už je mi všechno jasný.Díky za info


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od -monie- »

Normálně je to napsané i u ČSA - pas nebo pokud je cestující z GB tak může dát i ID card.
Řeším to tak, že tam vložím číslo OP do kolonky pas a nikdy nikdo nic nenamítal :)
BTW: pokud bys letěl bez zavazadla tak to rozhodně security studovat nebude a k "slečně" na přepážce se ani nedostaneš :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od Globik »

Není taková formulace (na tom vystaveném print screen) dokonce právně napadnutelné? Pro pohyb v rámci EU nepotřebuji pas a tudíž mě airlines nemůžou diskriminovat, pokud ho nemám nebo ho odmítám používat, ne?

gg133
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 11. 2009, 10:28
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od gg133 »

Při online checkinu je tam na výběr typ dokladu buď pas nebo občanka, když dám občanku, tak mě to ani nepustí dál.Ale tak nevím, jestli to riskovat tak, že napíšu pas a hodím tam číslo občanky.....naíc když mají tak tu podmínku vysloveně napsanou, jak jsem citoval výše.Já bych online check in ani neřešil, ale letí to ráno a jsem z daleka, tak bych klasické chceck in nemusel stihnout.Tak nevím no.Zkusím se poptat.Ale na wizzu to nemá cenu se moc vyptávat, tam jsou vstřícní jak ********

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od -monie- »

No ja jsem jenom psal jak to delam ja, a fakt to vzdy proslo. Jak se Sky, CSA, wizem i BA.

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od mex »

S Ryanem z Brna ale problem není ne?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od Zlin142 »

To co popisuje monie dává smysl a pokud nemáš pas tak bych to asi tak též udělal.
Wizz je v tomhle z nějakého důvodu papežštější než papež, protože občanka (pokud ji daný členský stát vydává) pro cesty v rámci EU považována za zcela rovnocenný ekvivalent (vím že to je trochu významový oxymoron, ale budiž) cestovního pasu (Schengen i neSchengen).

http://europa.eu/abc/travel/doc/index_en.htm

JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od JSr »

Na online odbavení z Lutonu bacha, když jsem se minulý týden vracela, měla jsem ho udělaný a byla jsem poslaná zpátky na check-in, protože jim to tam čtečka nečetla.... Bože ten Wizzair pozzere totálně všechno :evil: Jen čekám, kdy jim s takovým přístupem spadne letadlo...

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od -monie- »

To je v LTN celkem běžná věc, která se stávala i u ESK (mne osobně asi 3 x) - neřekl bych, že je to nutně wizzem (ale jeden nikdy neví) :)
Když jsem po tom trochu pátral, tak jsem zjistil, že pokud check-in přepážka "uzavře" let (40 min. před odletem), tak si security s online check-in dokumentem ani nešrtne, až do doby než "otevřou" let na gate (cca 15-25 min. před odletem) - prostě nění kde v tuto chvíli ověřit...
Tenrát to vyřešili tak, že pikolík z check-inu se mnou utíkal nahoru k security a potvrdil, že je to v pořádku i když to ukazovalo "wrong flight" nebo něco podobného a pustili mne dále :)
Obdobná situace se mi povedla na ORY, kde mne ale "madam" nechtěla pustit pro jistotu do letadla, protože to ukazovalo wrong seat - někomu ho dali na přepážce, i když bylo "moje" už několik hodin z online odbavení. Tady byl výsledek 1h 05 min. zpožděné letadlo než to tam nějak vyřešili (škrtla nakonec číslo sedadla na palubce rukou a přepsala na jiné volné) :)
Stávají se ale i horší věci :)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od HighFlyer »

Zkusenost z minuleho tydne, odlet z PRG do CRL:

Udelal jsem si online check-in den pred odletem a s vytisknutou palubkou sel rovnou na security.

Faze 1
Na "predkontrole" na T2 se zamestnanec pokousel asi 5x precist scannerem carkovy kod. Po poslednim neuspesnem pokusu sam porovnal udaje na palubni vstupence a moji obcance a s omluvnym usmevem me poslal dal k rentgenum.

Faze 2
Na gejtu pri nastupu do autobusu se slecna 5x pokusila precist scannerem carkovy kod. Po poslednim neuspesnem pokusu sama porovnala udaje na palubni vstupence a moji obcance a s omluvnym usmevem me poslala dal do autobusu.

Holt Ruzyn neni Luton :) Nastesti...

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Londýn - požadavek pasu při online checkinu

Příspěvek od -monie- »

Letěl jsem 23.01.10 PRG-LHR a 25.01.10 LHR-PRG
Záměrně jsem zadal při online checkinu ČSA občanku (jednou jako ID jednou jako pas) a také jsem jí ukazoval na check-in přepážce, u security na letišti a i při nástupu do letadla.
Celkem ze 6-ti ukázání ani jednou problém :)


Odpovědět