LTN-PRG-LTN

Odpovědět
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

LTN-PRG-LTN

Příspěvek od rpet »

dovolim si zalozit tento topic, snad pomuze cestujicim k ziskani informaci o teto lince WIZZu, ktera ma vetsinou velice solidni load factor... jedna se o LCC, nelze tedy ocekavat zadne zazraky. zejmena z PRG je to takova "hra na schovavanou", kdy urcite sluzby musite hledat, aby jste nasledne zjistili, ze vlastne takrka neexistuji 8)
good luck for everybody


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od rpet »

PRG-LTN, so 20.3.2010, estimated departure 0950, A320

check-in 0850: jako vzdy bez problemu, luggage 13,6kg, hand bag none. tentokrat jsem si na radu uzivatelu tohoto fora odpustil priority boarding - a udelal jsem dobre [vysvetlim nize].

po odbaveni luggage nezbytna kava s kyslikovym doplnkem pred T1. nasledoval odchod na security. jako tradicne je boarding z gate B10, polovinu odevu mam sundanou a v ruce jiz na eskalatoru [proc (se) zdrzovat...]. dokonce jsem byl dotazan na jazyk komunikace [česky? english?], to se mi za dva roky stalo snad poprve.

hala u gate B10 skoro plna - divne, na sobotu... vybrano strategicke misto k rychlemu uprku do autobusu [wizz v PRG ani v LTN neprsti].

priority boarding se nekona, zda se, ze pracovniky handlingu tento drobny [lec zakaznikem nejspis zaplaceny] detail prilis netrapi. JESTE ZE JSEM DAL NA RADY ZDEJSICH, THX - so seriously!!! nastupuji do busu, drzim se prave strany, vse klape. k letadlu prijizdime z prava, na palubu jdu mezi prvnimi, tradicne beru 3A. registraci stroje si zapisuji do sveho HTC, porizuji fotky [pro tripreport].

CC LCC standard. VK ma hlad - konec koncu, u WIZZ pravidelny jev, a okusuje sluchatko. ty "prskance" z reproduktoru bych jim nejradeji poustel celou noc do hlavy, snad by jim to pomohlo.

taxying 0950

take off 0958 - na RWY byla fronta, jak na banany, stridal se landing s take off - a tady mi prosim poradte, at se zorientuji:
ona draha ma dve oznaceni 24-09. na 24 pristavali ostatni [od Kralup], a my jsme startovali ve smeru na Jenec, tedy 09?? fakt v tom mam zmatek...

vlastni let bez problemu, zapisuji si jmeno pilota [Fernando XXXXXX - spanel?? u WIZZu?? hm, hm...]. palubni servis bezny - obcerstveni, darkove predmety - nic z toho nevyuzivam. na 2A-B sedi dvojice, mladik a starsik, starsik leti zjevne poprve a komentuje take off - nic proti tomu, ale proc o tom musi vedet VSICHNI???

landing na LTN +10 [1040], draha 08-26, mokro. dosed na drahu naprosto perfektni - lehoulinke zhoupnuti a brake down. excellent!!!

mnoho pasazeru dodnes nepochopilo, PROC maji byt pripoutani az do chvile, nez zastavime na stojance - chtelo by to AVOD a dil z kanadskeho serialu SECOND FROM DISASTER o tenerife z roku 1977, jak se na RWY potkalo KLM s PAN-AM. snad by jim to docvaklo.

jsme na stojance, cekame na schudky a handling. zapinam HTC. venku mrholi a fouka [klasika]. HTC je nejake divne. opoustim A320. fronta na UK Border. banany?? prochazim bez problemu. cekam u belt4 na svuj kuferek. ten prijizdi - bez zamku. s**t!!! okamzite kontroluji vnitrek - IBM T40 je tam, kde ma byt. cigarety taktez, tabak taktez - tak o co jim slo??? a slusnost by byla, kdyby si mne vyhmatli u beltu, a pozadali o kontrolu zavazadla - posedlost UK governmentu bezpecnosti chapu, nemam s tim problem. ale takto??? jsem velmi rozladen, chci volat domu a podelit se o tuto skutecnost. HTC je PRAZDNE - kompletni reset. JAK TO??????? a je po trip reportu, oh my god...

transfer zajisten pres easybus na Victorii za £9, nasledne z London do B'mouth za fare price £8. vystupuji na BP street, bus stop 6. okamzite se ke me nachomytl jakysi bezdomovec a zada mne o cigaretu. s usmevem mu odpovidam, ze take nepracuji, sorry [nelhal jsem!!! nerekl jsem, ze jsem nezamestnany. rekl, ze ted nepracuji - a to byla pravda, byl jsem na ceste...].

zbytek probehl normalne - az na Hammersmith, byl tam zasek, jako blazen,ztratili jsme 45 minut.

priste to vypada na U2 LGW-PRG, nejspis cerven.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od Night fly »

rpet píše: - a tady mi prosim poradte, at se zorientuji:
ona draha ma dve oznaceni 24-09. na 24 pristavali ostatni [od Kralup], a my jsme startovali ve smeru na Jenec, tedy 09?? fakt v tom mam zmatek...


Ta draha ma oznaceni 24-06, podle magnetickeho kurzu. Ve smeru od Kralup je to draha 24, ve smeru od Jence 06. Jak pristavajici, tak odletajici letadla pouzivaji vzdy jen jednu drahu, v tvem pripade 24 (je nesmysl, aby startujici a pristavajici letadla letela proti sobe - nakonec OD Kralup pres letiste NA Jenec je porad jeden a tentyz smer).

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od rpet »

Night fly píše:
rpet píše: - a tady mi prosim poradte, at se zorientuji:
ona draha ma dve oznaceni 24-09. na 24 pristavali ostatni [od Kralup], a my jsme startovali ve smeru na Jenec, tedy 09?? fakt v tom mam zmatek...


Ta draha ma oznaceni 24-06, podle magnetickeho kurzu. Ve smeru od Kralup je to draha 24, ve smeru od Jence 06. Jak pristavajici, tak odletajici letadla pouzivaji vzdy jen jednu drahu, v tvem pripade 24 (je nesmysl, aby startujici a pristavajici letadla letela proti sobe - nakonec OD Kralup pres letiste NA Jenec je porad jeden a tentyz smer).


co se v mladi naucis... :mrgreen: dik.

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od beedat »

Přesně tímto letem jsem letěl taky.
K popisu se můžu připojit, autor má pravdu ve všem.
Jednalo se o můj první let s Wizz a nutno podotknout, že absolutně bez problémů.
Check in jsem měl z domova, jen příruční zavazadlo, jen fronta na imigračním mě trochu zarazila, člověk si na ten Schengen tak zvykne, že ho pak takové věci v EU zarazí.
Takže za tu cenu neměl let chybu, pokud tedy zapomenu na neskutečně málo místa na nohy (měřím dva metry), ale je to low cost, s tím nic nenadělám a ty dvě hodiny ještě jdou vydržet.


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od rpet »

beedat píše:...fronta na imigračním mě trochu zarazila, člověk si na ten Schengen tak zvykne, že ho pak takové věci v EU zarazí.
...


ty fronty prave v sobotu na LTN moc nebyvaji, proto si soboty specielne vybiram - levnejsi letenka, mene letadel na nebi, a minimalni na UK Border. tentokrat se do toho zapletla skupina nemeckych turistu... jinak GB neni v Schengenu, proto se musi v PRG i v GB na bezpecnostni a pasove kontroly... jinak za dva roky jsem s WIZZem nemel krom detailu problem - snad jednou spozdeni o cca 15 minut, ale to fakt neresim, vetsinou to dozenou.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2210
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od pavelpmi »

Dík za report!
Ale zase jsem monotematický a trochu OT, nicméně by se mi asi líbilo, kdyby sis příště vybral jen jeden jazyk, kterým budeš psát, a toho se pak držel. :wink:
Přiznám se, že na konci tvého vyprávění jsem nečekal nic jinýho než "homeless", takže "bezdomovec" česky mě pořádně praštil do očí. :D
Ale to je jen detail. Díky ještě jednou za zprávu. Wizzem jsem ještě neletěl (a zatím se na to nechystám).
By the way :lol:, jak je na tom v současnosti wizz se svou spolehlivostí? Už dlouho neměnil letový řád.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: LTN-PRG-LTN

Příspěvek od rpet »

pavelpmi píše:Dík za report!
Ale zase jsem monotematický a trochu OT, nicméně by se mi asi líbilo, kdyby sis příště vybral jen jeden jazyk, kterým budeš psát, a toho se pak držel. :wink:
Přiznám se, že na konci tvého vyprávění jsem nečekal nic jinýho než "homeless", takže "bezdomovec" česky mě pořádně praštil do očí. :D
Ale to je jen detail. Díky ještě jednou za zprávu. Wizzem jsem ještě neletěl (a zatím se na to nechystám).
By the way :lol:, jak je na tom v současnosti wizz se svou spolehlivostí? Už dlouho neměnil letový řád.


:mrgreen: to jde strasne tezko, toto forum je postaveno na totalnim mixu anglictiny a cestiny. navic ziji venku, a priznam se, ze mam obcas problem najit spravne ceske slovo odpovidajici tomu, o kterem premyslim [anglicky]...

jinak wizz sem tam chyti mensi casovy skluz cca 15-20 minut kvuli obratce, jinak zadne problemy jsem za poslednich 8 letu nezaznamenal.


Odpovědět