Pozor na rozměry a váhu příručního zavazadla

Odpovědět
xdeutschx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07. 07. 2009, 13:01
Stav: Offline

Pozor na rozměry a váhu příručního zavazadla

Příspěvek od xdeutschx »

Mám s ryanairem + wizzem nalítáno celkem hodne letů a proto Vás chci upozornit POZOR na velikost a váhu příručního zavazadla vždy jsme to podcenovali ale po pár nepříjemnych skušenostech si predem zavazadlo radsi zvážím a vám to taky doporučím todle jsou letište kde sou fakt přísný : Pisa(Florencie), Frankfurt-Hahn ,Madrid ,Pallma de Mallorca , Venice-Treviso,Girona (Barcelona) ,Bratislava , jde o to že na letištích mají své boxy kam zavazadlo za každou cenu musite narvat nebo vam ho uznají jako normální zavazadlo a platite cca 600,-Kč na těchto letištích to bylo bez problémů:Praha, Alghero, Hamburg-Lubeck,Brussel (Charleroi), Dublin, Londýn(stansted) ,Ibiza ,East middlans.
Pokud se vam stane že se nevejdete do rozmeru je nejlepší přendat nekteré věci k svému spolucestujícímu ale pokud cestujete sam/a máte 3 možnosti bud zaplatit ale to se někomu nechce nebo pokud tam máte oblečení na sebe navléct třeba 5 vrstev a v letadle zase


suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: pozor na rozměry a váhu příručního zavazadla

Příspěvek od suhajek »

To je ale věc poměrně dost známá.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: pozor na rozměry a váhu příručního zavazadla

Příspěvek od Ace2 »

já myslím, že není třeba upozornovat, protože omezení ohledně přiručního zavazadla jsou napsaný všude možně a jasně. V případě Wizzu dokonce přímo ve prostřed palubní letenky a ještě tučně. Takže jestli má někdo problém pochopit text, nebo se pokouší nedodržet přepravní podmínky ke kterým se zavázal, tak já nevím co na to říci :mrgreen:

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: pozor na rozměry a váhu příručního zavazadla

Příspěvek od Steve »

Navíc je to odvislé od člověka, co tam zrovna je, za posledních rok jsem odlétal nejméně 10x z Blavy, a nikdy jsem problém neměl, a to jsem měl limitní kufr. Stejně tak jsem neměl problém v Madridu (2x), Mallorce (2x), Gironě.

Třeba na STN jsem pokaždé raději prošel nenápadně před gaty, abych omrknul situaci, kde je ta kontrola v pohodě, neboť u ostatních se to řešilo. A několik noticek tady na foru říká, že STN je v tomto dost o hubu, takže tím bych se ukolébat nenechal. A v Praze jsem konkrétně u Wizzu viděl na vlastní oči, ještě když se dělal check-in na přepážce, takovou hrůzu, že s nimi už ze zásady nikdy nepoletím.

Univerzální rada je dodržovat hmotnosti do 11 kg a mít zavazadlo, které tam bez větších problémů vklouzne, jinak na letištích, kde je jen jeden vstup, může být problém

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: pozor na rozměry a váhu příručního zavazadla

Příspěvek od suhajek »

Souhlas. Většinou mě třeba kontrolovali na Hahnu v Praze to bylo zpravdial vždy bez problémů. Je to prostě o náhodě, jinak mi i když jedeme na dělší dobu tak nám dva příruční kufříky stačí.


Odpovědět