Váha odbaveného zavazadla

Odpovědět
Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Váha odbaveného zavazadla

Příspěvek od Terryle »

Brejden, mám praktickej dotaz. Za měsíc letím s Wizzem z Budapešti do Turku a jsem poněkud zmatená z jejich nových pravidel pro zavazadla. Původně jsem podle informací na stránkách pochopila, že můžu mít až tři odbavené kufry, každý o váze až 32 kg (samozřejmě po zaplacení 410xpočetkufrů). Po rezervaci letu a zaplacení dvou zavazadel mi vyskočilo, že "pokud celková váha odbavených zavazadel překročí 32 kilogramů, musí být při odbavení za každý kilogram navíc zaplacen poplatek za překročení hmotnosti zavazadel."
Tak jak to je - 32 v každým nebo 32 celkem? Zmateně jsem volala na infolinku a tam mi bylo řečeno, že můžu přepravovat 32 kilo v každém kufru, takže 64 celkem. Stejně by mě ale zajímalo, jestli to už někdo zkoušel (ideálně přímo v Budapešti) a jak to dopadlo :) nerada bych u odbavení zjistila, že musím polovinu věcí nechat na letišti. Jo a prosím bez rýpanců, že mi musí stačit i těch 32 kilo, letím tam na půl roku ;o)


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Váha odbaveného zavazadla

Příspěvek od rpet »

ja tedy fakt nevim, ale mne ta informace o odbavenych zavazadlech a jejich vaze prijde sice "urednicka", ale jasne definovana [cit z WIZZ.com v CJ]. tucne jsem si dovolil oznacit logicky znejici cast vety:

" LIMITY STANOVENÉ PRO ZAVAZADLA
Každý cestující je oprávněn přepravovat:

zdarma jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55x40x20 cm a hmotnosti 10 kg,

a

až 6 kusů odbavených (odevzdaných) zavazadel. Všechna zavazadla, která budete chtít odbavit, podléhají poplatku za zavazadlo, který se hradí za každé zavazadlo, let a cestujícího. Počet zavazadel odevzdaných při odbavení musí být uveden při rezervaci, kdy zároveň musí být uhrazeny příslušné poplatky. Další zavazadla lze přidávat také později, a to buď online nebo prostřednictvím telefonického centra.
Maximální hmotnost jednoho odbaveného zavazadla je 32 kilogramů. Přikoupení dalších kusů odbavených zavazadel na letišti podléhá vyššímu poplatku, jehož výše závisí na tom, zda je zakoupen u odbavovací přepážky nebo jsme nuceni odbavit zavazadlo nadměrných rozměrů nebo hmotnosti u odletové brány.
Pokud odbavíte menší počet zavazadel, poplatek za zavazadla se nevrací."

vidim to tak, ze diky vyssimu poctu zavazadel si muzes pobyt v turku prodlouzit na rok :mrgreen:

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Váha odbaveného zavazadla

Příspěvek od Terryle »

Přesně z tohohle jsem usoudila to, co jsem usoudila. Zblbly mě až pak ty podmínky v rezervaci, ale vypadá to, že je jen zapomněli aktualizovat... Těch šest tak jako tak nevyužiju, ale pak mě napadá, proč mi systém nabízel maximálně tři? Maj v tom bordel... :? Ale snad to tedy bude OK. A kdyby ne, tak aspoň tím druhým kufrem budu moct někoho u odbavení umlátit 8)

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Váha odbaveného zavazadla

Příspěvek od rpet »

Terryle píše:Přesně z tohohle jsem usoudila to, co jsem usoudila. Zblbly mě až pak ty podmínky v rezervaci, ale vypadá to, že je jen zapomněli aktualizovat... Těch šest tak jako tak nevyužiju, ale pak mě napadá, proč mi systém nabízel maximálně tři? Maj v tom bordel... :? Ale snad to tedy bude OK. A kdyby ne, tak aspoň tím druhým kufrem budu moct někoho u odbavení umlátit 8)
nejak jsi "zakecala" ten prodlouzenej pobyt v turku o 6 mesicu :lol:

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Váha odbaveného zavazadla

Příspěvek od Terryle »

rpet píše:
Terryle píše:Přesně z tohohle jsem usoudila to, co jsem usoudila. Zblbly mě až pak ty podmínky v rezervaci, ale vypadá to, že je jen zapomněli aktualizovat... Těch šest tak jako tak nevyužiju, ale pak mě napadá, proč mi systém nabízel maximálně tři? Maj v tom bordel... :? Ale snad to tedy bude OK. A kdyby ne, tak aspoň tím druhým kufrem budu moct někoho u odbavení umlátit 8)
nejak jsi "zakecala" ten prodlouzenej pobyt v turku o 6 mesicu :lol:


tsss, zakecala - to mám zato, že jsem se chtěla držet tématu, přiměřenýho leteckýmu fóru :lol: Prodlužovat se nebude nic, to bych nestihla státnice :? Ale každopádně se těch šest kufrů bude hodit na cestu zpátky...


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Váha odbaveného zavazadla

Příspěvek od rpet »

Terryle píše:
rpet píše:
Terryle píše:Přesně z tohohle jsem usoudila to, co jsem usoudila. Zblbly mě až pak ty podmínky v rezervaci, ale vypadá to, že je jen zapomněli aktualizovat... Těch šest tak jako tak nevyužiju, ale pak mě napadá, proč mi systém nabízel maximálně tři? Maj v tom bordel... :? Ale snad to tedy bude OK. A kdyby ne, tak aspoň tím druhým kufrem budu moct někoho u odbavení umlátit 8)
nejak jsi "zakecala" ten prodlouzenej pobyt v turku o 6 mesicu :lol:


tsss, zakecala - to mám zato, že jsem se chtěla držet tématu, přiměřenýho leteckýmu fóru :lol: Prodlužovat se nebude nic, to bych nestihla státnice :? Ale každopádně se těch šest kufrů bude hodit na cestu zpátky...
enjoy :mrgreen:


Odpovědět