Co když nestihnu let na přestupu?

Odpovědět
kamilkuku
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 09. 2010, 15:40
Stav: Offline

Co když nestihnu let na přestupu?

Příspěvek od kamilkuku »

Ahoj,
plánuju cestu po Itálii. Let domů je s přestupem - no a mám na to asi 2.5 hodiny, což je podle mě dost, ale:
co když letadlo z Benátek bude zpožděný třeba o 3 hodiny (není to WizzAIr), nebo i víc, co pak bude s následným letem s WizzAir z Říma?
Když takhle přiletím pozdě, vrátí mi někdo peníze nebo tak? Rád bych se na to připojistil, ale nevím, jaká pojistka se na to dá uzavřít. Nevíte někdo?
děkuju moc
k.


cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Co když nestihnu let na přestupu?

Příspěvek od cbsanjose »

Ahoj,
v případě zpoždění ti letenka bez náhrady propadne, pojistit se můžeš např. nákupem levné letenky na další den.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co když nestihnu let na přestupu?

Příspěvek od Fabo »

Vratej ti maximalne letistni poplatek.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Co když nestihnu let na přestupu?

Příspěvek od Zlin142 »

kamilkuku píše:Když takhle přiletím pozdě, vrátí mi někdo peníze nebo tak?


Ne. Jsou to dvě separátní letenky, tudíž výlučně tvůj problém.

kamilkuku píše:Rád bych se na to připojistil, ale nevím, jaká pojistka se na to dá uzavřít.


Pojistky, které zahrnují i krytí pro případ zmeškaného odletu mají obvykle nějakou spoluúčast (50 EUR/GBP), což nastoluje otázku jak účelné je vzhledem k ceně letenky se pro takový případ pojišťovat a zda není lepší se posichrovat koupí letenky na další den nebo to prostě risknout.

ivan_k
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 08. 2010, 11:34
Stav: Offline

Re: Co když nestihnu let na přestupu?

Příspěvek od ivan_k »

Neviem ako v ČR, ale napríklad v SR má také poistenie Európska cestovná poisťovňa (www.europska.sk). Ale neviem, či sa to vzťahuje aj na tento konkrétny prípad. Komplexné ročné poistenie s poistením storna zájazdu a zmeškania letu stojí 80 EUR / rok, spoluúčasť tam tuším nie je žiadna alebo len malá.


Odpovědět