Platba letenky převodem

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Platba letenky převodem

Příspěvek od Terryle »

Po rezervaci letenky vám vyběhne, že pokud do pěti dnů nedorazí platba, rezervaci vám zruší. OK. Ale co se stane s penězma v případě, že vaše platba dorazí po těch pěti dnech a rezervace už bude propadlá? Vrátěj ji, přičtou jako nějakej kredit, bo jak? Jde mi o to, jestli risknout platbu 3. den po rezervaci, anebo dva dny počkat, nechat rezervaci propadnout a udělat ji znova... dík!


torero
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 01. 09. 2009, 21:01
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od torero »

zdravim,
obvykle sem provadel platbu 2. - 5. den primo na pobocce unicredit bank a nebyl problem
minuly mesic sem v pa provedl rezervaci, ve st (3. pracovni den od provedeni rezervace) zaplatil v unicredit bank, kde mne pracovnik banky potvrdil, ze castka je pripsana na ucet wizzu ihned...
kdyz ani za tyden nebyla rezervace confirmed, zavolal sem na infolinku wizz (nejdriv bezplatne cislo, kde me ujistili, ze stav rezervace "nelze" overit), potom na placene, kde me zase ujistili, ze penize jsou na uctu wizzu, ale prisly az 3. den (ono o vikendu maji banky nejak zavrene), a protoze platba nebyla provedena do 24 hodin (ok, v mailu to pisou), neni rezervace platna...
na dotaz, ze vyjde nastejno, kdyz zaplatim prevodem hned a penize pujdou 3 dny, nebo az 3 den primo, odpovidali stale, ze platba nebyla provedena do 24 hodin a ze 5 dni pouze cekaji, nez dojde munice...
penize vrati, jen musis zavolat na placenou infolinku a rict jim detaily uctu, ujistili me, ze na mail kaslou... asi tak, lo-co je lo-co...

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od Terryle »

torero píše:zdravim,
obvykle sem provadel platbu 2. - 5. den primo na pobocce unicredit bank a nebyl problem
minuly mesic sem v pa provedl rezervaci, ve st (3. pracovni den od provedeni rezervace) zaplatil v unicredit bank, kde mne pracovnik banky potvrdil, ze castka je pripsana na ucet wizzu ihned...
kdyz ani za tyden nebyla rezervace confirmed, zavolal sem na infolinku wizz (nejdriv bezplatne cislo, kde me ujistili, ze stav rezervace "nelze" overit), potom na placene, kde me zase ujistili, ze penize jsou na uctu wizzu, ale prisly az 3. den (ono o vikendu maji banky nejak zavrene), a protoze platba nebyla provedena do 24 hodin (ok, v mailu to pisou), neni rezervace platna...
na dotaz, ze vyjde nastejno, kdyz zaplatim prevodem hned a penize pujdou 3 dny, nebo az 3 den primo, odpovidali stale, ze platba nebyla provedena do 24 hodin a ze 5 dni pouze cekaji, nez dojde munice...
penize vrati, jen musis zavolat na placenou infolinku a rict jim detaily uctu, ujistili me, ze na mail kaslou... asi tak, lo-co je lo-co...


Díky! Kdyby šlo jen o dojítí peněz do 5 dnů, tak bych to riskla, ale znejistěla mě právě ta podmínka poslání peněz do 24 hodin. Takže ta je zásadní. Ještě těch pár dní počkám, nechám rezervaci propadnout a udělám to celý znova. Nebo jinak, nedá se ta rezervace zadarmo zrušit? Tři dny čekání taky můžou šeredně hnout s cenama :x

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od goro »

nejsem si úplně jist, ale co takhle udělat rezervaci novou, bez ohledu na to, že ta původní-nezaplacená, dosud v systému je. Každá nová rezervace bude mít své nezávislé číslo a pokud ji zaplatíte, platba by se měla přiřadit k ní na základě čísla rezervace.
No a ta současná rezervace za 3 dny vyprší i tak... budou to prostě dvě nezávisle koupené letenky - jedny zaplatíte, druhé ne. Rozhodně bych nečekal, pokud máte dobré ceny teď.

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od Terryle »

goro píše:nejsem si úplně jist, ale co takhle udělat rezervaci novou, bez ohledu na to, že ta původní-nezaplacená, dosud v systému je. Každá nová rezervace bude mít své nezávislé číslo a pokud ji zaplatíte, platba by se měla přiřadit k ní na základě čísla rezervace.
No a ta současná rezervace za 3 dny vyprší i tak... budou to prostě dvě nezávisle koupené letenky - jedny zaplatíte, druhé ne. Rozhodně bych nečekal, pokud máte dobré ceny teď.


I to mě už napadlo. No, snad v tom není nějakej problém - třeba jako že si jeden cestující nemůže koupit dvě letenky na stejný jméno...


cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od cbsanjose »

Na stránkách Wizzu je následující:
Každý zákazník smí při předběžné rezervaci uhradit bankovním převodem pouze JEDNU rezervaci. Další předběžnou rezervaci lze provést teprve tehdy, až bude na účet společnosti Wizz Air připsána platba za první rezervaci.

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od Terryle »

cbsanjose píše:Na stránkách Wizzu je následující:
Každý zákazník smí při předběžné rezervaci uhradit bankovním převodem pouze JEDNU rezervaci. Další předběžnou rezervaci lze provést teprve tehdy, až bude na účet společnosti Wizz Air připsána platba za první rezervaci.


Jo, takže podezření bylo správný. Chápete to taky tak, že další předběžnou rezervaci můžu provést, až přijde platba za první, NEBO až ta první bude kvůli nezaplacení zrušená? Bylo by tragický, kdyby mi za trest po nezaplacení jedné rezervace znemožnili všecky další v budoucnu :D

cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od cbsanjose »

Další rezervace určitě půjdou uskutečnit po propadnutí rezervace, letecká společnost se jenom jistí, aby jim nějaký vtipálek nezabookoval půl letadla, kdyby šlo dělat neomezeně rezervací bez placení.

cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od cbsanjose »

Každopádně by mělo jít uskutečnit rezervaci s platbou kartou, bez ohledu na to, zda je ona původní rezervace aktivní či propadlá.

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od Terryle »

Přesně, proto jsem si myslela, že asi nejde mít víc rezervací na jeden účet. Kartou to bohužel právě nedávám, anžto nemám aktivované platby po internetu :-/ ještě Wizz velebím za jejich prorzíravost, že dovolujou i platby příkazem, většina aerolinek vás s tím pošle do háje...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od HighFlyer »

Terryle píše:[Díky! Kdyby šlo jen o dojítí peněz do 5 dnů, tak bych to riskla, ale znejistěla mě právě ta podmínka poslání peněz do 24 hodin.

Informaci je nutno cist takto:
- Penize musime mit na ucte do 5 dnu, jinak vam rusime rezervaci.
- Jestli si chcete byt jisti, ze do 5 dnu vase penize opravdu dorazi na nas ucet, dejte prikaz k uhrade nejpozdeji do 24 hodin.

Moje zkusenost: Moje platba dorazila na ucet Wizzairu vzdy do 48 hodin od podani platebniho prikazu (ebanking), jen v jednom pripade do 3 dnu.

torero
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 01. 09. 2009, 21:01
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od torero »

HighFlyer píše:
Terryle píše:[Díky! Kdyby šlo jen o dojítí peněz do 5 dnů, tak bych to riskla, ale znejistěla mě právě ta podmínka poslání peněz do 24 hodin.

Informaci je nutno cist takto:
- Penize musime mit na ucte do 5 dnu, jinak vam rusime rezervaci.
- Jestli si chcete byt jisti, ze do 5 dnu vase penize opravdu dorazi na nas ucet, dejte prikaz k uhrade nejpozdeji do 24 hodin.

Moje zkusenost: Moje platba dorazila na ucet Wizzairu vzdy do 48 hodin od podani platebniho prikazu (ebanking), jen v jednom pripade do 3 dnu.


viz vyse, tato intrepretace muze byt mylna... sama holka na infolince mne potvrdila, ze platba dosla na ucet wizzu 3. den od provedeni rezervace, ale ze nebyla provedena v limitu 24 hodin... chviku o tom s nekym diskutovala, mozna sem nemel rikat, ze sem platil primo na pobocce az 3. den...
vyreseno nakupem letenky s ryan s odletem z bts, 467 czk vs 12 eur... priste opet ryan, proc se zahazovat s ruzovyma aerolinkama, navic kdyz letovy rad je pro ne jen nezavazny odhad

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od HNF »

Mne se tedy stalo, ze jsem si letenku s platbou prevodem rezervoval v patek po 20.30 a penize odesly az v pondeli rano a to bylo OK.

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od Terryle »

yellow píše:To jako v 21. století nepoužíváš platební kartu na internetu? :shock: Uffff......
A pokud chceš ušetřit, tak se dají peníze hned poslat převodem z ebankingu...

Neodpustim si offtoppic obhajobu zaostalosti :) ano, jsem zaostale opozdene stvoreni z vesnice (kam teprve pred trema rokama zavedli vysokorychlostni internet) Dokud jsem byla v CR, bez plateb po netu jsem se obesla. Pred vyjezdem do zahranici mi v bance neochvejne tvrdili, ze platby kartou po netu jsou k novemu uctu automaticky aktivovane; az po odjezdu jsem zjistila, ze to tak neni a ze aktivaci je samozrejme nutny udelat osobne v Praze. Ale kdyz mi banka byla schopna prohodit piny ke dvema uctum, tak by me to vlastne ani nemelo neudivovat... (konec obhajoby zaostalosti)

Jinak vec vyresena, provedena a ebankingem neprodlene zaplacena nova rezervace. Jenom jim to zruseni rezervace netrvalo pet, ale osm dni, takze letenka splhla jeste o 20e... :? no co uz.

Ryan? :D Uuuu... dvakrat stacilo, na delsi pobyty uz nikdy. Wizzackej komfort 32 kilo/kufr za pausalni poplatek vam nikdo jinej neda a kdyz se po peti mesicich vracite domu, je to sakra vyhoda. Navic mi Wizz lita primo z Turku, kde jsem. Doprava na vetsi letiste by me nejpis vysla draz nez samotna letenka. A zatim jsme vzdycky leteli podle radu... a nejak si u nich pripadam jako clovek, ne jako dojna krava, kterou je nutno oskubat i za to, ze dejcha, jak o'learyho filozofie kaze...

carcharias
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 14. 11. 2010, 21:42
Stav: Offline

Re: Platba letenky převodem

Příspěvek od carcharias »

Zde můj poznatek. Rezervace provedena v Pátek ve 20 hodin. a platil jsem to přímo na pobočce Banky až ve Středu odpoledne. Mám dojem že za dva dny přišl CONFIRM mail :-)

Jinak musím říct že u wizze jsem tento rok platil vždy vkladem na účet přímo v bance a nikdy to nebylo do 24 hodin od provedení rezervace a zatím no problem.


Odpovědět