První let (Brno-Londýn)

Odpovědět
sarka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 02. 2011, 16:40
Stav: Offline

První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od sarka »

Dobrý den,
za týden poletím poprvé a vůbec nevím, co mám dělat a kam mám jít, když přijdu na letiště...
Letím z Brna do Londýna (Luton).

1) Na letišti v Brně mám odbavení na přepážce, chci se tedy zeptat, jak poznám tu přepážku, kam mám jít? A kam mám jít od přepážky? Kam se jde předtím než nastoupím do letadla? A jde se k letadlu pěšky nebo busem?

2) Letím pouze s příručním zavazadlem - můžu v něm mít pití, jídlo, pastu na zuby, mýdlo atd.? Také si s sebou potřebuji vzít pudr-bílý prášek - nebudou si myslet, že pašuju drogy?

3) Dostanu v letadle najíst a napít zdarma nebo se to platí?

4) Nevíte někdo jak je to s easy busem? Jak dlouho se k němu jde od letadla atd.?

5) Při zpáteční cestě z Londýna mám odbavení na internetu, kam mám tedy jít, když přijdu na to letiště?


Otázky to jsou hloupé, vím, ale zajímá mě to... Předem děkuji za odpovědi..


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od vitezslav »

1) V Brně se nemůže ztratit nikdo
2) Jídlo neomezeně, pití ne, gely a tekutiny jen do 100ml/balení v uzavíratelném sáčku
3) Vše se platí (Ryan, Wizz, Easy...)
4) Nevím
5) Rovnou k bezpečnostní kontrole

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od RAdek »

Ono ledacos se dočteš na stránkách Wizzair, takže by to možná chtělo trochu samostudia. Ale k věci. V Brně stačí sledovat tabule, poplést se to myslím nedá. K letadlu se jde zpravidla pěšky. Co se týká příručnoho zavazadla, pití samozřejmě ne, ale mám na to fintu, pronesu si prázdnou plastovou láhev a za rentgenem si ji napustím z umyvadla. Pudr by snad neměl být problém, řízek s chlebem nebo bageta také ne. Tekutiny a gely včetně zubní pasty, šampónu, tekutého mýdla a voňavky jen do 100 ml a v extra sáčku. Problém jsou paštiky, máslo a různé konzervy apod, kde je tekutina. V letadle nic zdarma není. Easy bus vlastně na Lutonu není Easybus ale Green line 757, kde má Easybus vyblokovanou nějakou kapacitu. Nevím, jak ostatní, ale já bych si dal příletový čas + hodina. Při odletu, za předpokladu, že máš vytištěný boardig pass jdeš v odletové hale do jedninné a největší fronty na security control a pak už zase podle gatů. Je to tam trošku nepřehledné, ale není to zase taková tragedie. Pokud se ale v Londýně nevyznáš, dal bych si fóra při odjezdu autobusu. Mě posledně ten můj odjel (nebo nepřijel - nevím přesně, přišel jsem na poslední chvíli a autobus nikde) a na další jsem si musel koupit novou jízdenku a stihl jsem to nakonec jen tak tak.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od HighFlyer »

Budu o neco optimistictejsi nez RAdek: Dosud jsem si na easyBus / Greenline 757 daval na Lutonu prilet + 1/2h a vzdycky jsem to v pohode stihl.

Co muzu rozhodne doporucit, je koupit si ten listek na autobus po netu predem, protoze to byva levnejsi.

Navic kdyz si ten listek koupis predem a vytisknes si ho, tak se ridic skoro nikdy nezkouma cas, na kdy ten listek je (vzdycky jenom na zlomek vteriny mrkne na vytisk s logem easyBus a to mu staci). Takze pokud budes mit listek na autobus v case prilet +1h a pak stihnes drivejsi odjezd, tak se do neho asi bez problemu dostanes. A naopak i do pozdejsiho nez mas koupenej.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od goro »

HighFlyer píše:Co muzu rozhodne doporucit, je koupit si ten listek na autobus po netu predem, protoze to byva levnejsi.
Dá se koupit už od 2 liber, párkrát jsem za tu cenu už jel.

HighFlyer píše:Navic kdyz si ten listek koupis predem a vytisknes si ho, tak se ridic skoro nikdy nezkouma cas, na kdy ten listek je (vzdycky jenom na zlomek vteriny mrkne na vytisk s logem easyBus a to mu staci). Takze pokud budes mit listek na autobus v case prilet +1h a pak stihnes drivejsi odjezd, tak se do neho asi bez problemu dostanes. A naopak i do pozdejsiho nez mas koupenej.

Nevím jak easybus na LTN, ale očekávám, že to bude podobné jako na STN, kde to znám: tam řidič na lístek nejen kouká, ale často člověka nepustí na jiný bus, jež objednaný. Ovšem pokud máte zpožděné letadlo, na stánku easybusu vám to bez problémů posunou na nejbližší volný spoj. Takže já bych se nebál klidně booknout nejbližší spoj po příletu, a kdyby bylo zpoždění, ve stánku mi to změní.


Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od Caky »

Ono taky záleží jakým easybusem jedeš. Jel jsem všemi variantami (Luton, Gatwick i Stansted) a jenom na Luton (Greenline 757) to jezdí normální zájezdový autobus s cca 45místy. Gatwick i Stansted jsem jel jen takovým malým autobuskem (velikostně cca 1,5 Fordu Transit) s 12-15 místy. Tudíž u Lutonu bych neměl strach, že se nevejdu, u STN i LGW ano.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od rpet »

ta 1/2 hodina na security v Luton vice mene sedi, a da se to stihnout. pokud ovsem pred wizzem nesedne letadlo z nejake lehce arabsle zeme - pak by nemusela stacit ani ta planovana hodina... ale fakt je, ze kdyz vzpomenu za posledni tri roky se mi nestalo, ze bych do 45 minut nebyl venku.

easyBus: za ty tri roky se mi stalo snad jednou, ze me nechali vykysnout na dalsi (ten zabukovany) spoj, jinak jsem to vzdycky bez potizi domluvil a ridic me ochotne vzal. sice ty 757cky jezdej lehce plny, ale snad nikdy nebyly uplne plny... proste troska snahy, troska ftipu, zanadavat si na ten udesnej security checkin, copak jsme zvirata?? no reknete, pane?? - a je to.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od persona »

Také si nemůžeš vzít žádné manikurní nůžtičky, kovové pilníčky a kleštičky na zastřihávání a zahlazování kůžičky na prstech a vše co se tomu blíží. Nezmiňoval bych to, kdyby tyto drobnosti neobrečely kamarádky :-) Znám případ, kdy někdo pronesl žitetku do strojku/holítka v peněžence a násadu v zavazadle, ale podle mě je to zbytečné.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: První let (Brno-Londýn)

Příspěvek od Globik »

persona píše:Také si nemůžeš vzít žádné manikurní nůžtičky, kovové pilníčky a kleštičky na zastřihávání a zahlazování kůžičky na prstech a vše co se tomu blíží. Nezmiňoval bych to, kdyby tyto drobnosti neobrečely kamarádky :-) Znám případ, kdy někdo pronesl žitetku do strojku/holítka v peněžence a násadu v zavazadle, ale podle mě je to zbytečné.

Odkdy mají manikurní nástroje ostří delší než 6 cm? A holítka s sebou vozím vždy, sice ne v peněžence, ale to je jedno, ne? :)


Odpovědět