WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

cooluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 06. 2011, 19:46
Stav: Offline

WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od cooluska »

Dobrý den, potřebovala bych poradit v tomto, ještě jsem se s tím nesetkala:
- dnes jsem rezervovala letenky z Brno - řím, cena byla 4424, ale v blokacích na účtě ji mám 2x (jakoby 2x zaplacenou - asi nějakou technickou chybou). Je možné, že se mi tato částka odečte 2x a já potom budu muset žádat o vrácení "přeplatku" na mé rezervaci nebo se blokace sama nějak automaticky zrušení a peníze se odblokují).

Mám zajít do banky a požádat o odblokávání platby? Už jste se s tím někdo setkal :( ?? Moc díky za radu a omlouvám se, jestli tady ten dotaz už proběhl!

MOC DÍKY, LUCIE*


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Globik »

cooluska píše:Mám zajít do banky a požádat o odblokávání platby?

Blokaci nelze (alespoň u většiny bank) zrušit. Proto je dobré mít větší limit na úvěrovém účtu (kreditky), než je potřeba, resp.povolený debet na běžném účtu (v případě debitky) i když do něj člověk nechce jít. Pokud by platba byla opravdu odečtena dvakrát (ne jen dvakrát zablokována), v každém případě se reklamuje až po odečtení, nelze udělat předběžnou reklamaci. Je ale možné, že ta "technická chyba" vznikla na Tvojí straně, že jsi se vrátila a odeslala dvakrát, aktualizovala stránku apod. Je otázkou, zda je web Wizzu proti takovému zacházení zabezpečen. Pak by asi bylo nutno reklamovat u Wizzu a tím bych v každém případě začal.
Na zbytek dotazů odpověď neznám, snad se někdo najde.

cooluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 06. 2011, 19:46
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od cooluska »

Díky za odpověď, i tohle mi zatím stačí...Jj, technická chyba vznikla nejspíš na mé straně toho si sem vědoma :( (ale až po tom, co mi došly 2 SMS z banky o tom, že platba byla 2x blokována).

Zkoušela jsem hned volat na WIZZAIR.COm, tam mi ale řekli, že žádnou platbu tam 2x nemají (což chápu, protože to bylo asi tak za 5min. po tom, co jsem to zjistila, takže zřejmě ani nemohli mít nikde uvedené...A jak říkáš, je otázkou, jestli je proti tomuto web WIZ zabezpečen. Uvidím, co se bude dít a potom dám vědět sem, jakto dopadlo - třeba to někomu pomůže.

MOC DÍKY. L.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od ziletka »

Ja mam zkusenost s KB, ktera mi neopravnenou blokaci zrusila, stacil 1 telefonat na kartove centrum. Slo o jeden hotel, kdy si strhli platbu presne podle hoteloveho uctu, ale v blokacich mi od nich navic visela nejaka nesmyslne vysoka castka, ktera mi navic "zablokovala" ucet, coz tesne pred Vanoci nebylo prijemne.

cooluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 06. 2011, 19:46
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od cooluska »

yellow a ziletka: dekuji za vase prispevky, zatim tedy budu vyckavat...nicmene, volala jsem na Wizz a tam mi rekli, ze vidi pouze jenom jednu platbu, tak nevim (neda se s nima poradne cesky domluvit).

V bance mi rekli, ze se mam domluvit s obchodnikem, ze oni s tim nic udelat nemuzou (proc by taky delali, zee??) a pokud se obe platby odectou, reklamovat. Situaci jsem jim jenom nastinila, nerikala jsem, ze jsem udelala neco udelala spatne.

Kdyz uz jsme u toho - mate nekdo zkusenost s reklamaci platby v bance?

A pokud by se penize WIZZ nechal, nedalo by se to povazovat za neopravneny prijem?

Jeste jednou diky, budu vyckavat, jak se situace vyvine a paxem hodim info....


ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od ziletka »

yellow píše:To spíš vypadá na bordel v bance, to je zase jiná kapitola... Taky jsem jednou ze dne na den měl blokaci 150k a vyřešilo se to do druhého dne :lol:

Ne, byla to skutecne chyba hotelu, nekolikrat jsem to u nich urgoval a pokazde me ujistovali, ze zadali pozadavek ke zruseni blokace.....nakonec jsem to vyresil behem 5 min. na kartovem centru KB.

cooluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 06. 2011, 19:46
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od cooluska »

ziletka píše:
yellow píše:To spíš vypadá na bordel v bance, to je zase jiná kapitola... Taky jsem jednou ze dne na den měl blokaci 150k a vyřešilo se to do druhého dne :lol:

Ne, byla to skutecne chyba hotelu, nekolikrat jsem to u nich urgoval a pokazde me ujistovali, ze zadali pozadavek ke zruseni blokace.....nakonec jsem to vyresil behem 5 min. na kartovem centru KB.


A me bance (CSOB) na kartovem centru nic nevyresili:-(, ach jo!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Globik »

Mně také několikrát v KB řekli, že blokaci zrušit nemůžou.

cooluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 06. 2011, 19:46
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od cooluska »

Takže nakonec to dopadlo, jak jste tady psali: odešla jen jedna platba, ta druhá se uvolnila asi po 5dnech :) , dopadlo to pro mě dobře:-) všem díky za informace.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Ace2 »

Já jsem si blokaci už několikrát rušil při chybné transakci. Stačilo když zavolal či poslal email do banky, že chci zrušit blokaci a dát peníze zpět na učet a bez problémů. U jasných případů to bylo ihned, u méně jasných jim stačila kopie emailu obchodníka, že transakci nebude požadovat, nebo došlo k chybě.

MyJuliet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 07. 2011, 10:38
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od MyJuliet »

Nikdy nezmiňuj, že je to tvoje chyba, prostě si nic špatně neudělala. Pokud by ti peníze vracel rovnou Wizz, mohli by za to něco naúčtovat..

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Zajda »

Zkušenosti s KB .... blokace ruší na požádání, akorát to chce jistou míru asertivity, naposledy 3 měsíce zpátky duplicitní platba za trajekt, evidentně moje chyba v prohlížeči. Mě jednou zrušili i platbu, kterou si obchodník vzal bez mého vědomí (byla autorizovaná), to bylo horší, musel jsem jim vyhrožovat žalobou a trvalo to 30 minut, evidentně tohle už byl nadstandard. Každopádně kdyby se ti to nepodařilo a strhli ti to, tak budeš mít koupenou jednu letenku dvakrát, což nemůžeš, takže ti to pak banka na požádání (přes reklamaci) vrátí. Nemusíš mít obavy, jen to bude chvilku trvat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Globik »

Kdysi nám ve škole říkali pohádku (abychom si byli vědomi důležitosti správné znalosti jazyka): Odsouzenec dostal cedulku s nápisem POPRAVIT NE PROPUSTIT a mohl udělat jednu čárku.
Nad první částí Tvé druhé věty musí človek trochu přemýšlet...

Jenda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 08. 2020, 01:04
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Jenda96 »

Já platím vše přes https://mallpay.cz/platba-mallpay a kdyby se stala podobná technická chyba, tak to nejdříve jde z limitu, který u nich mám a ne z mých úspor.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: WIZZAIR.COM-CHYBNÁ platba kartou

Příspěvek od Globik »

Jenda96 píše:
03. 08. 2020, 01:05
Já platím vše přes https://mallpay.cz/platba-mallpay a kdyby se stala podobná technická chyba, tak to nejdříve jde z limitu, který u nich mám a ne z mých úspor.
Tak lidi normálně platí krediitkou, ne přímo ze svých úspor. Asi jste zaspal dobu.


Odpovědět