Délka letů London-PRG po novém roce

Odpovědět
PieroDelaFrancesca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 11. 2011, 10:14
Stav: Offline

Délka letů London-PRG po novém roce

Příspěvek od PieroDelaFrancesca »

Mám dotaz, zda-li máte tušení, proč je u zpatečních letů z Londýna u Wizzair (i u EasyJet) do Prahy po novém roce délka letu uváděna jako 3 hodiny když bývá obyčejně let z Prahy do Londýna uváděn jako hodina. Chci zabookovat letenku tam před Silvestrem a zpátky až po, tak by mě zajímalo, proč je ten zpáteční až tak dlouhý, když by let zpátky z London (Luton) do Prahy měl být přímý.
Díky za pomoc!


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Délka letů London-PRG po novém roce

Příspěvek od hafi »

oba směry trvají 2 hodiny, čas vzletu a přistání je v místním čase, tedy rozdíl je hodina časového posunu.

PieroDelaFrancesca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 11. 2011, 10:14
Stav: Offline

Re: Délka letů London-PRG po novém roce

Příspěvek od PieroDelaFrancesca »

Chápu to správně, že když let tam je 6:00-7:00 budu přistávat v 7:00 angl. času a když let zpátky je uváděn jako 21:00-00:00 budu v Praze ve 23:00 našeho času? Asi je to úplná banalita, ale nějak mě to zmátlo :crazy:
Díky za odpověď:)

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Délka letů London-PRG po novém roce

Příspěvek od Orus-x »

PieroDelaFrancesca píše:Chápu to správně, že když let tam je 6:00-7:00 budu přistávat v 7:00 angl. času a když let zpátky je uváděn jako 21:00-00:00 budu v Praze ve 23:00 našeho času? Asi je to úplná banalita, ale nějak mě to zmátlo :crazy:
Díky za odpověď:)

Všechny časy jsou lokální, tzn. odl 6.00 našeho času, přílet 7:00 angl. času
Odlet 21.00 anglic. času, přílet o půlnoci našeho času. Jedna hodina rozdílu mezi oběma časy ;-)

PieroDelaFrancesca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 11. 2011, 10:14
Stav: Offline

Re: Délka letů London-PRG po novém roce

Příspěvek od PieroDelaFrancesca »

Orus-x píše:
PieroDelaFrancesca píše:Chápu to správně, že když let tam je 6:00-7:00 budu přistávat v 7:00 angl. času a když let zpátky je uváděn jako 21:00-00:00 budu v Praze ve 23:00 našeho času? Asi je to úplná banalita, ale nějak mě to zmátlo :crazy:
Díky za odpověď:)

Všechny časy jsou lokální, tzn. odl 6.00 našeho času, přílet 7:00 angl. času
Odlet 21.00 anglic. času, přílet o půlnoci našeho času. Jedna hodina rozdílu mezi oběma časy ;-)


Trvalo mi než mi to došlo :D Už je mi to všechno jasný, díky moc:)


Odpovědět